Mix Allen&Heath PA 28

  • Reklama
  • DEMO 15
Pavel Sulek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: ned 04. led 2009 19:52:13
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od Pavel Sulek » stř 08. črc 2009 22:36:40

Caves,
tak som sa definitivne rozhodol pre GL-2400-432. Pravdepodobne behom tyzdna dvoch. Bude mi smutno za Soundcraftikom...

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od frantik » čtv 09. črc 2009 7:43:27

Tak pak napiš, jak se Ti s Allánem pracuje. Já si myslím, že budeš spokojený. Hlavně až Ti např. velmi široký rozsah přeladění semipar. středů na vstupech leckde přijde vhod.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od safa » čtv 09. črc 2009 14:13:55

Frantiku, nevis jak maj GLka siroky Qcko na parametrech ? To je jedna z veci co me na tomhle pultu vadi, ze kdyz neco vyrezavam tak to vezme ssebou i strasne veci okolo.

Pavel Sulek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: ned 04. led 2009 19:52:13
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od Pavel Sulek » čtv 09. črc 2009 14:19:26

Myslis, ze na streoch je nizsie Q-cko? Zabera zo siroka?

Pavel Sulek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: ned 04. led 2009 19:52:13
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od Pavel Sulek » čtv 09. črc 2009 14:19:54

Mimochodom, urcita sa ozvem po prvej vacsej akcii. Som zvedavy.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od frantik » čtv 09. črc 2009 14:22:02

Honzo, Q je uvedeno někde ve specifikacích pohledám to a doplním to tady. Rozsah jsem měl na mysli co se přeladitelnosti týče: spodní středy 35Hz až 1kHz, horní středy 500Hz až 15kHz.

Moje stará GL2200 má Q = 1.6 , zdvih +/-15dB , nová GL2400 má Q = 1.8 , je tedy už malinko "ostřejší".

Volba Q je tam zřejmě dost omezena typem použitého zapojení, středové filtry jsou v GL realizované Wiennovým článkem, poměr jeho čtyř základních prvků (2xR a 2xC) určuje Q i zdvih a oba tyto parametry se volbou součástek ovlivňují proto jsou tam ještě další vychytávky, které upraví zdvih při zvoleném Q do patřičných mezí. Další hlavní omezení je v tom, že pro snadnou realizaci korektorů s běžně dostupnými dvojitými potenciometry, které mají odpory drah shodné, už nezbývá tolik možností laborovat s hodnotami kondenzátorů a pomocných rezistorů kolem.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Bredy

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od Bredy » úte 02. zář 2014 22:46:18

Zdravím. Jsem zvukařský elev a měl bych prosbu o radu. Vlastníme s kapelou PA28 a do odposlechových sběrnic (FB1, FB2) mi leze efekt. Prostě když dám efekt na zpěv a zároveň zpěv dám do odposlechu, tak z odposlechu leze i s efektem a je to samozřejmě na podiu velmi nepříjemné. Můj dotaz tedy zní - má to PA28 udělané tak, že efekt jde i do FB sběrnic? Nebo já mám někde něco špatně přepnuté (nic jsem nenašel)?? Nebo prostě se jen "něco" podělalo v mixu?

Děkuji za případné odpovědi!! Marek

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od TomasVv » úte 02. zář 2014 23:11:57

Mrkni se na šavli, kde máš FX. Nad faderem jsou dva knoflíky FB1 a FB2, které zjevně používáš pro odposlechy. Stáhni je na minimum a nebude do nich FX signál chodit.
Pokud to nepomůže, udělej fotku ve velkém rozlišení.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Bredy

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od Bredy » stř 03. zář 2014 11:21:53

Tome díky moc. Jsem HŇUP jakýho svět neviděl!! Samozřejmě, že jsem ty "knoflíky" měl vyjeté... Je u nich napsáno FB1 a FB2 a já myslel, že je to síla signálu do těchto sběrnic. Nevšiml jsem si, že to je v jednom "rámečku" s efektem... Jak říkám - zvukařský elév a ještě hňup k tomu!! Jsem dlužníkem!! Díky moc.. Marek

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 03. zář 2014 15:12:14

http://eshop.prodance.cz/Files/PA%20Unp ... iagram.pdf

Nemá cenu si nadávat, naučte se všichni nejdřív hledat blokové schema a pak v něm, je to mnohem jistější, než spoléhat na rady nebo dokonce intuici, mixy nejsou všechny stejné ani obvodově, natož rozmístěním a popisem prvků na panelu, v návodu to někdy může trvat dost dlouho najít a není vždycky přeložený nebo dobře přeložený. Jsou to ty dva knoflíky úplně dole zhruba uprostřed. Je okamžitě jasné, co dělají a kde se to může všude projevit.

H.M.

Uživatelský avatar
Bredy

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od Bredy » stř 03. zář 2014 23:11:07

Ty jo, tak něco podobného vidím prvně v životě :-) Ale musím říct, že po chvilku se v tom člověk celkem zorientuje a je to pro mě i vcelku pochopitelné. Což je skvělé, když to pochopí i bubeník ;-)

Díky moc. Spousta věcí o mixu mi je opravdu hned jasnější. P5edtím jsme měli v kapele Soundcraft MFXi 20 a je fakt, že ten má čudlíky jinde a jinak.. :-D Takže ještě jednou - díky oběma, pánové!

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Mix Allen&Heath PA 28

Příspěvek od mkarr » stř 10. zář 2014 11:05:24

Mám PA12 a se zvukem preampů i celého mixu jsem spokojenej. občas mi trošku chybí že nejsou přeladitelné dolní středy, že to má málo auxů a řekl bych že je to maximální velikost mixu, kde mi nějak výrazně nechybí podskupiny. U většího už bych o ně brečel. Kdybych kupoval znovu, asi bych šel do ZED.
Aha, to je tak když si to člověk nepřečte celé. Pak píše do archivního vlákna o něčem už dávno vyřešeném.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“