Allen Heath QU 16 - použití ve studiu

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
vojtaherka

Allen Heath QU 16 - použití ve studiu

Příspěvek od vojtaherka » pon 22. zář 2014 6:14:11

Ahoj, máte někdo zkušenost QU 16 ve studiu. Víceméně mě zajímá latence při nahrávání a přehrávání záznamu (pouštení playbacku muzikantům do režie...). Dle popisu je tam pouze USB 2, což zrovna není moc rychlé rozhraní..
Díky za každou zkušenost a radu.
Vojta

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Allen Heath QU 16 - použití ve studiu

Příspěvek od relaxmusik » pon 22. zář 2014 8:55:34

Resil jsem neco podobneho jak na live tak pro potreby zaznamu a QU jsem okamzite vyradil, vyborne vybaveny pult pro mne s nic moc zvukem, pokud vim jako zvukova karta funguje pouze s platformou Mac, s PC bohuzel ne, pokud se tedy neco nezmenilo. Ale umoznoje zase zaznam do stop na externi medium.
Na nahravani je asi nejlepe vymysleny Presonus ale zvukove +- jako QU mozna i o neco nepatrne horsi.
Ja jsem poridil Soundcraft Si Expr. sice neni tak vybaven jako QU16, musi se dokoupit karta do pultu za cca 10tis. ale zvukove je to opravdu nekde jinde, bezproblemove nahravani a prehravani jak pres USB tak WireFire. Funguje jak pod Win tak Mac, jedine dve drobne zrady jsou, ze neumoznuje zaznam z linkovych vstupu ( pouze z MIC ) a funguje pouze v rozliseni 24bit/ 48kHz. Nekomu to vadit nemusi, pro nekoho to muze byt podstatny problem.
To je ma zkusenost, jiste se prihlasi i dalsi. :-)

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Allen Heath QU 16 - použití ve studiu

Příspěvek od Návštěvník » pon 22. zář 2014 11:49:54

Dík za příspěvek.

pavsiba
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 15. srp 2014 8:20:59

Re: Allen Heath QU 16 - použití ve studiu

Příspěvek od pavsiba » pon 22. zář 2014 13:49:21

Už v březnu vyšla aktualizace a tento mix funguje s Win. Do té doby jen Mac. Ovládání iPadem taky super. Oproti Presonusu lepší efekty, motorické fadery, dotykový displej, velmi rychlé ovládání a přehledné hlavně, po připojení routru za 500 ovládání na dálku iPadem, Presonus 16.0.2 musí mít počítač a pak přes WiFi teprv iPad, nebo nahrávat do PC.
osobně se mi líbí pult vše v jednom, že lze i ovládat na dálku i ho použít na přímé nahrávání do stop.

Uživatelský avatar
zvukar

Re: Allen Heath QU 16 - použití ve studiu

Příspěvek od zvukar » úte 23. zář 2014 1:37:19

Soundcraft Si Expression na nahravanie je velmi dobre pouzitelny, latencia sa da nastavit tak, aby bola nepocutelna a zvuk velmi slusny. DO studia by som ale skor volil nejaky stary analog a kopec boutique outboardu :wink:

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Allen Heath QU 16 - použití ve studiu

Příspěvek od KamilV » úte 23. zář 2014 7:30:42

Proč?

Uživatelský avatar
Tonysss

Re: Allen Heath QU 16 - použití ve studiu

Příspěvek od Tonysss » stř 24. zář 2014 10:24:49

QU-16 už má samozřejmě drivery i pro Win.
U mě ale ve studiu nemá co dělat něco co neumí 44/48khz.
Zvukově se mi QU16 po týdením zkoušení zdál horší než Presonus 16.4.2.
Který používám ve studiu momentálně.

Tož tak.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“