A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od CharlesBass » úte 12. zář 2023 0:32:28

Tak zvědavost nabyla vrchu. No nějakej čas po těchto pultech pokukuju, proto zakládám :-) Možná ukvapeně,,,,
Sice se bude jednat hlavně o názory, debatu a doměnky ... no uvidíme. PD má pěknou upoutávku, kde se všechno podstatné člověk pěkně v češtině víceméně dozví.

Zaujal mě CQ-20B který s cenou o asi 2tis méně než UI24 mě docela hooodně upoutal. Po bližším zkoumání sem jaksi rozpačitej.
Plusy sou jasný, 96kHz, integrovaná Wifina 2,4/5GHz, BT s vlasní šavlí, možnost záznamu na SD nebo USB sou hodně fajn... tam už UIčko zaostává, no ale analogová konektivita je už u AH tristnější. 16IN + 2xStereo no dejme tomu :-) V téhle třídě celkem fajn. Ale jen 6auxů-ale i jejich zběrnic už mě trochu zklamalo, čekal jsem 8 s možností routovat do těch ALT výstupů, kam jde signál zřejmě jen replikovat.

Nainstaloval jsem si apku s možností DEMO, to mě hodně potěšilo :-)

Ale!
1) Nikde ani vidu ani slechu po INPUT Delay či OUTPUT Delay. To je podle mě hodně velký handycap.
2) Žádné podskupiny, nebo VCAčka. Žádný matrix.
3) Strmost HPF ani LPF nevypadá nastavitelně (v EQ sice po přepnutí zůstane volitelné Q, ale nic to nedělá) a po aktivaci zbydou na eqvalizaci pouze dvě pásma...
4) Stereo LInk jen od lichého čísla ..
5) Šikmý tvar - sice se dají přikoupit rackové uši (nebo taška) ale ti tak...
6) FX docela strohé nastavení - jeden dva parametry

Je mi jasné, že apka v DEMO mode nemá v některých funkcích jak zatím rozhodnout jestli ten kterej mix má možnost té které/funkce podobně jako UI16vsUI24 u některých, výše zmíněných bodů. Zatím se to ale tváří spíš jako UI16...
Také mi je jasné že eq tčeba bude fajn a i účinější i s menším počtem pásem než UI, stejně jako FX bude asi o level jinde .. stejně jako AFB asistent potlačení zpětné vazby vypadá hodně moudře ... nebo automatický gain atp... celkově hodně zajímavé a inutivní prostředí...

Celkově to bude asi hodně fajn mixáček ale jezdit s tim jako s IEM mixem nebo jako s tourmixem a tabletem pro jednu kapelu to asi nebude. Něco jako vyhlášený Dynacord 12-16IN (typ si ted nevzpomenu :-) ) s precizní kvalitou a obrovským headrommem, ale poněkud malým na seriozní práci...

Má to tady už někdo ? :-D Aby mi dal co proto :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

PeLop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: pon 06. zář 2021 13:42:40

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od PeLop » stř 13. zář 2023 9:30:46

Jako dovozce máme z této řady ohromnou radost a veliká očekávání. Nepamatujeme si novinku která by již během prvních 14ti dnů vzbudila takový zájem, tolik dotazů a objednávek. Cílová skupina je evidentně hodně široká.

ALLEN&HEATH CQ-18T - SKLADEM
ALLEN&HEATH CQ-12T - SKLADEM
ALLEN&HEATH CQ-20B - SKLADEM

Zatím všechny 3 modely skladem. Uvidíme, zda bude ALLEN&HEATH stíhat vyrábět.

PeLop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: pon 06. zář 2021 13:42:40

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od PeLop » stř 13. zář 2023 10:19:19

Pokud by si s řadou CQ někdo chtěl pohrát, osahat a prohlédnout, tak máme k dispozici na prodejně v Letňanech.

Petr_N
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. zář 2023 9:33:01

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Petr_N » čtv 14. zář 2023 9:51:03

Před týdnem mi kamarád v Londýně předvedl Allen & Heath CQ-18T a musím říct, že jsem měl podobné pocity, jako když jsem poprvé držel v ruce iPhone.

Tak dokonale vyladěný, blbuvzdorný a uživatelsky dokonalý produkt jsem léta neviděl. Thumbs Up!

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Damton » čtv 14. zář 2023 12:09:41

Pro mě bohužel....
16 Mic in je málo, a žádná možnost rozšíření....
většinu produkci co jezdím mám UI24R plné a to kompletně 22in
Takže až A&H udělá rackovou verzi AVANTIS tak mě mají :-D
S pultem už se netahám, žádnou CAT nic. jenom bezdrátový kontroler, a tak to zůstane do doby než pověsím zvukařinu na hřebík.
Takže čekám co vypadne s Behringeru a jejich racková verze WING.
Myslím že zájemců a rackovou verzi WINGU neba AVANTISU nebo něco podobného s 24 IN by bylo hromada!
Těch 16 IN je opravdu málo...

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Pawlyk65 » čtv 14. zář 2023 12:20:51

Také mě CQ-18T zaujala...uvažuji ji jako budoucí náhradu DL-1608, spíše pro konference a přenosy...
Koukal jsem i na Mackie DLZ Creator, který mi jako náhrada DL-1608 nevyhoví. Jen jsem si chtěl třeba pročíst manual...ale ten se nedá nikde získat, ani na stránkách A&H. Předpokládám, že půjde do budoucna ovládat i pomocí Companionu(bitfocus), když ostatno pulty A&H jdou. Toto je třeba také limit DL-1608. Je to novinka, tak snad se manuál brzo objeví.

Uživatelský avatar
Ron1

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Ron1 » čtv 14. zář 2023 13:54:21

Damton píše:
čtv 14. zář 2023 12:09:41
Pro mě bohužel....
16 Mic in je málo, a žádná možnost rozšíření....
většinu produkci co jezdím mám UI24R plné a to kompletně 22in
Takže až A&H udělá rackovou verzi AVANTIS tak mě mají :-D
S pultem už se netahám, žádnou CAT nic. jenom bezdrátový kontroler, a tak to zůstane do doby než pověsím zvukařinu na hřebík.
Takže čekám co vypadne s Behringeru a jejich racková verze WING.
Myslím že zájemců a rackovou verzi WINGU neba AVANTISU nebo něco podobného s 24 IN by bylo hromada!
Těch 16 IN je opravdu málo...
MIDAS M32R + DL32.

Rackovej wing bych nečekal, Avantis taky ne. Zbožné přání bylo rackovej SQ + jejich stageboxy, ale to se asi taky nestane.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1455
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od exxxi » čtv 14. zář 2023 14:23:14

Při pravidelném zvučení ten počet vstupů nemůže konkurovat X32R + stagebox. Věřím, že zvuk na 96kHz bude hezký.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Damton » čtv 14. zář 2023 17:05:47

O rakovém Wingu psal sám Behringer na jejich Instagramu. A ano plně souhlasím .... "Zbožné přání bylo rackovej SQ + jejich stageboxy, ale to se asi taky nestane" a to je škoda.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od CharlesBass » čtv 14. zář 2023 21:26:23

To je asi politika... Nacpat do 4U stageboxu plnohodnotných 24 IN, 12OUT by totiž všichni uměli, ale asi mají pocit, že by jim to bralo kšeft (normální mix+stagebox, rackový mix+stagebox)). Myslím si že ne, i kdyby to stálo třeba 45tis. Mackie velké pulty nemá, ten si může dovolit DL32R/S
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1455
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od exxxi » pát 15. zář 2023 9:44:24

Já si pořídil X32R jako náhradu DL1608. Pak jsem přikoupil stageboxy, abych k bicim netahal přibližovák. A nakonec jsem přikoupil X32 Producer, který vytahují 2x za rok. A Behringer vydělal :) a oba jsme spokojeni. A kdyby tak ukrutně nezdražili modré stageboxy , tak bych možná nakupoval dál. Ještě mám SiEx32, ale ten už jsem nevytahnul snad dva roky.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Greeny PRODANCE

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Greeny PRODANCE » pát 15. zář 2023 10:04:41

Myslím, že s tím počtem vstupů/rozšiřitelností jde pouze o nepochopení, na jaké zákazníky tyto pulty cílí - pokud vám 16 XLR in nestačí, prostě to není pult pro vás. Chápu, že se mnou asi budete naštvaně nesouhlasit, ale pokud by existovala CQ-32, byla by její nerozšiřitelnost stageboxy a absence některých funkcí vnímána jako fatální závada - takový počet vstupů prostě nekoresponduje s entry-level zaměřením CQ řady.

Pokud jde o mezery v digitálním sortimentu AH, je jasné, že by se dalo pár produktů přidat, ale to rozhodnutí vždy visí na přílišném naředění současného lineupu (pokud je moc produktů pro podobnou cílovku, snižuje to jejich počty a seriovost a ve finále prodražuje výrobu) a bohužel rack-SQ v tomto asi trochu narazilo na instalační AHM16 a AHM32, které dostaly přednost. Stejně tak asi nechtěli v AH pohřbít stále velmi úspěšné QU-SB.
Nicméně mohu vás ujistit, že rackové SQ je nejčastějším požadavkem směrem k vývojovému týmu AH - v podstatě od uvedení SQ - a přestože na začátku byly odpovědi velmi neutrální, až negativní, v poslední době začali takový produkt opatrně "připouštět".
Ovšem cena takového produktu není v oblasti cen CQ - předpokládal bych minimálně 1,5 násobek ceny QU-SB, tedy zhruba 55K v dnešních cenách...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Damton » pát 15. zář 2023 20:20:43

Díky za info, ano souhlasím a vůbec ne naštvaně. I ja jsem psal do A&H s dotazem rackové verze sca před půl rokem. A odpověď byla docela jednoznačná a docela strikní, že v současné době racková verze SQ určitě ne!
A co se týče ceny, už vám můžu těch 55tis poslat ? :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od CharlesBass » pát 15. zář 2023 20:43:33

No jo no. Samozřejmě to nebyl útok na cílovku uživatelů SQ. Mixáčky s 12-20 vstupy ji samozřejmě "jmenovitě" mají, ale dál než do zkušeben a samozvučících se maličkých kapelek se to moc nedostane... což je právě škoda. Na to jsem nepřímo narazil v úvodu, kdy jsem si posteskl, že UI24 to pro mě nepřekonalo v ničem zásadním (dokonce i v kaskádování ne :-D ) a proto s ní budu jezdit dál, ještě asi hodně dlouho.... Je to něco jako s auty, automobilky trvají na tom, že zakazníci si už MPV a kombíky nepřejí, to zbývající zabíjejí motorizací a "vesele" se prodávají crossovery a SUVečka, kde se do kufru nevejde kočárek, a bagáž na dovolenou se musí narvat do rakve na střeše. Si toho schválně všiměte. Ne každá rodina si může koupit Kodiaka, Q7 nebo Multivan .. tak kupují co je a na co mají :-)

Ale to jsem odbočil. Už to poptávané rackové SQ jasně dokazuje kam se ten směr ubral. I ten QU-SB se bez stageboxu neobejde, stejně jako drtivá většina dalších rackových pultů Behringer X32R, Yamaha TF atd .. takže ta podobá cílovka v dnešní době "malí zvukaři" kteří odbavují akce přes tablet a velké pulty nechávají doma, to různě kombinují, stejně i kapely, kterým se s tichým podiem osvědčilo tahat v racku s IEM i mix, který používají i na ozvučení do PA. Tihle všichni by po "DL32S" od AH, Soundcraftu, či Yamahy skočili jako slepice po flusu, pokud by jim to ušetřilo váhu, vejšku v U a vymejšlení, jak v jednom racku použít zařízení dvě, kde jedno má vstupy vpředu a druhé ze zadu... a mohlo by bejt klidně i za 60klacků.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od gnat » pát 15. zář 2023 21:45:42

IMHO problém celé té řady CQ je, že standardem v dané cílové skupině low end digimixů je Ui24 a srovnání z hlediska použitelnosti nedopadá moc ve prospěch CQ. To dost omezuje cílovku jen na lidi co jedou v AH a chtějí něco na malé akce.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“