Behringer UB2442FX Pro

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Behringer UB2442FX Pro

Příspěvek od Návštěvník » ned 09. črc 2006 15:15:41

čau

jsem začátečník v audiu a potřeboval bych poradit,jak vlastně správně propojit moje vybavení domácího ministudia s mixpultem.

Roland MV8000 Production studio
E-mu Planet Phatt
Yamaha RM1X
Behringer UB2442FX Pro
Yamaha SQ16
DJX IIB

jako sequencer, sampler a zároveň HD Recorder používám Rolanda, k němu přípojené E-mu a Yamahu jako zvukové banky +DJX jako zvuk banky+ SQ16 jako zvukové banky + midikontroler

-MV8000 má 1 audio konektory MIC/LINE IN a 2 /Master+Headphones/ OUT
-E-Mu má audio konektory Main out, SUB1, SUB2
-RM1x má audio konektory Phones, Output L/MONO-R
-Yamaha SQ 16 má audio konektory Headphones a R-L+R/L
-DJX má audio konektor PHONES

jak správně zapojit audio kabely všech zvukových modulů/a jaké druhy(mono jack, stereo jack?)/ do mixpultu Behringer 2442FX PRO jestliže chci používat MV8000 jako HD recorder všech zmíněných modulů dohromady/efektovat a míchat je na mixpultu/ i když má Roland pouze jeden LINE IN?

jak propojit konektory SUB1 a SUB2 a jakými kabely s konektory AUX SEND FX, I/O Insert na Behringeru a využívat jeho FX na efektování zvuklů ze zvuk. modulu? používá se k tomu SUBGROUPS na Behringeru?

I když jsem několikrát za sebou čet´návod k mixu, nejak se mi to propojení nedaří. :evil:

Budu moc rád, jestli se najde někdo kdo mi polopatě :oops: poradí kam co strčit :-D /hehehehe/

jestliže se tu někdo zajímá o MIDI budu moc rád, když mi poradí s nastavení synchronizace MIDI /i když to asi patří do jiné diskuse/


mex

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Příspěvek od Ota » pon 10. črc 2006 18:05:01

Studuj, šmudlo, studuj! :D Když už jsi to nakoupil, tak si nejprve ujasni který přístroj jak a k čemu používat. Předpokládám, že máš detailní představu o práci ve svém studiu, tak Ti funkce jednotlivých zařízení bude zřejmá. Až tohle všechno tedy bude jasné, pak bude problém propojení zařízení mezi sebou tím nejmenším. Navíc nákresy zapojení konektorů jsou ve většině návodů k zakoupeným zařízením, takže pojmy symetrický (balanced), asymetrický (unbalanced), XLR, TRS jack, RCA, 5pin MIDI DIN, GND lift atd. ztratí na své tajemnosti. Až potom něco nepůjde, tak se ptej na konkrétní věci, takhle obecně se Ti asi zde nikdo nebude rozepisovat. To by dalo na menší knihu. Pokud na to chvátáš, určitě znáš někoho, kdo do zvukařiny dělá a zároveň je s páječkou kámoš. Když na to vlítnete spolu, za odpoledne je to hotovo. Takhle na dálku a ještě se všelijak rozepisovat (a ještě, když je venku zrovna hezky...), ...taky se mi do toho moc nechce, sorry.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » úte 11. črc 2006 0:31:57

čau Oto,
aby sis zase nemyslel,ze zlenivěle čekám až mi
někdo řekne..... tenhle čudl napájej tak a strč sem a sem... to zas ne. trápim se s propojením už opravdu dlouho ale pořád nejsem spokojený. Jak jsi přesně napsal, můj problem (tj. lehké bručení při vyšší hlasitosti)je určitě v použití nespravných /balance,unbalance/ kabelů. Jelikož mám kromě Rolanda všechno z druhé ruky bez manualů a v uživatelských manualech stažených z netu bohužel zmínka o druhu kabelu není. Ale to neni ten nejpodstatnější problém. S tím už se zkusím poprat,ale potřeboval bych alespon poradit které kabely použít na Emu sub 1,sub2 a jak propojit s efektovou jednotkou na behringeru (tj. s konektory insert i/o, return fx abych mohl efektovat přímo na mixu ) v tom mam fakt hokej.... Nevěděl bys o nějakém odkazu, kde se o druzích audio kabelů a způsobu jejich použití dozvím víc? a nebo o nějakém webu kde bych našel obecné propojení mixpultů. já vim.. horko,ale proooooosííím Oto ty jsi jediná moje záchrana :wink: mex

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Příspěvek od Ota » úte 11. črc 2006 21:08:55

Tak klikni sem, tady chlapi popsali problematiku zemních smyček a brumu opravdu podrobně. (Se s tím nemusím alespoň vypisovat. :wink: )

http://www.zesilovace.cz/search.php?rst ... &rstema=19

Pokud jde o zapojení jack insertů, tak, to jsou asymetrická propojení, jedním drátem ven, druhým zpět, zem je společná a podrobnosti najdeš určitě v Behringeráckým manuálu, který se dá snadno stáhnout i na netu výrobce. Zrovna tak je tam určitě i popis zapojení vstupů a výstupů mixu, zpravidla budou symetrické mikrofonní vstupy a zřejmě i hlavní výstupy - to vyčteš z manuálu, z technických údajů. Až projdež tu teorii na "zesilovačích", tak se třebas ještě ozvi, kdyžtak s tím popojedem. Teď mám ale dost málo času, tak sorry za stručný, nic dalšího neříkající výklad.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » úte 18. črc 2006 12:35:12

... jinak myslim, ze zakladni zapojeni kabelu ma Behringer napsany ve vsecyh svejch manualech

chenzi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17. led 2007 12:14:58
Bydliště: Bechyně
Kontaktovat uživatele:

mix Behringer

Příspěvek od chenzi » pon 29. led 2007 13:28:38

Zdravim, chci si koupit mix Behringer SL2442FX-pro. Myslíte, že je dobrý? Zaráží mě poměrně nízká cena a malý počet AUXů... Chtěl bych s ním zvučit kapely různého stylu.

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Re: mix Behringer

Příspěvek od kalfar » ned 19. srp 2007 16:49:16

No nízká cena je u Behringrů standartně, na důvod se ale musíš zeptat někoho jiného.
K tomu malému počtu AUXů, jezdím s malou aparaturou a mám jen jeden odposlech a nedělá to problémy. Ono nezáleží na stylu kapely, ale na její známosti. Začínající kapela je ráda že si zahraje před publikem a navíc neznám kapelu která by byla schopna říct publiku že nebude hrát kvůli tomu že má málo odposlechů.

Manene
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 17. srp 2009 11:10:42

Re: Behringer UB2442FX Pro - propojení audio kabelů

Příspěvek od Manene » stř 26. srp 2009 22:28:23

Prosímtě, mohl by jsi mě oskenovat český manuál, já mám o něco starši verzi UB2222 fx-pro, ale jelikož k němu manuál nemám, tak si myslím že ho nevyužívám plnohodnotně. předem díky. manene@seznam.cz

Uživatelský avatar
izzi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: pon 05. črc 2010 16:29:10

Re: Behringer UB2442FX Pro

Příspěvek od izzi » pon 26. črc 2010 22:52:59

taky bych se chtel zeptat jestli nekdo nemate cesky manual. mam UB 1622FX PRO takze 2442FX PRO by mohl stacit. dik :smt006

muj email: tixtide@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Behringer UB2442FX Pro

Příspěvek od Tomáš » ned 20. bře 2011 7:18:22

no neda mi pridat sa, ja mam z netu - of. str. stiahnuty pre moj ...UB2442... (teda aj 16 a 18...)
stiahnuty eng a POLSKY navod ;-)
A tam je tiez napisane ze su tam simetricke zapojenia na vystupe do mix...

pernik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. kvě 2011 15:37:48

Behringer XENYX X2442 USB

Příspěvek od pernik » pon 02. led 2012 22:27:52

Mate niekto skusenosti s pultom Behringer XENYX X2442 USB? Je to posun k lepsiemu alebo k horsiemu oproti staremu UB2442FX Pro a oproti predchadzajucemu modelu XENYX 2442 FX?
Zaujima ma hlavne sum, efektovy procesor a spolahlivost...
Co tie kompresory, su pouzitelne? Mali ste ho niekto rozobraty? Ake je osadenie predzosilnovacov?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Behringer UB2442FX Pro

Příspěvek od safa » čtv 05. led 2012 19:41:37

Oproti UB vidim posun ve spolehlivosti (Xenyxy se nam vraci minimalne vzhledem k objemu prodeju), jinak po zvukove strance je to vicemene totez. Kompresory pouzitelny jsou i kdyz je to takova hodne jednoducha vec (bez casu a ratio) takze uplne univerzalni nejsou a nesmi se to s nima prehanet. Osazeni ti ted z domova nepovim... ale bude to nejakej standardni operak.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Behringer UB2442FX Pro

Příspěvek od Návštěvník » pon 10. zář 2012 10:33:20

Čau, prosim Vás, nemáte někdo český manuál k mixu "Behringer Xenyx X2442USB" nebo jemu podobnemu?
Diky.

email: vavraja9@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Behringer“