Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
BR_sound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. dub 2012 13:15:37

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od BR_sound » sob 21. dub 2012 21:27:43

Dobrý večer,
potřebuji do divadla dokoupit pult pro externí zvučení ( kabinu mám řešenou přes Soundcraft MH2, všichni víte, co je to za krávu těžkou, navíc zapojení, které používám, by se nikomu nechtělo každou chvíli vypojovat a znovu zapojovat), ale občas pořádá divadlo akce, kdy je třeba mít po ruce pult, který si hodím do hlediště, na zvučení různých promo akcí apod. Není třeba ničeho závratného, tak jsem chvíli hledal a padl mi celkem do oka Behringer Eurodesk SX2442FX. Už jen díky efektovým jednotkám a celkově jsem na něj zatím neslyšel nic hrozného. Máte s ním někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od blaha » sob 21. dub 2012 22:10:55

Doufám, že to není provokace, ale dublovat MH2ku něčím od Uliho mi nějak nepasuje. A asi bych to nechtěl takhle kombinovat.

Zkus to trochu rozepsat podrobněji co, kde, jak, proč a za kolik.

Trochu nechápu takhle velký pulty v kabinách divadel (možná to má nějaký opodstatnění nevím).

Jinak spíš bych šel asi cestou nějakýho digitálu, nebo něčeho menšího analogovýho ale od SC nebo AH. Případně nazvučení pomocí vícekanálový zvukovky a PC.

Opravdu to ale záleží na počtu, kvalitě a náročnosti akcí, který maj bejt dělaný ze sálu.

Rozhodně bych akci na 24ch nechtěl dělat na Ulim, když mi v kabině leží MH2ka ;-) .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Jiri N.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 17. dub 2012 17:35:26

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od Jiri N. » sob 21. dub 2012 22:47:04

Blaha: :-) zase proc nedublovat Ulim...ucel to plni ;-) a myslim,ze sam jakozto delas v divadle tak tam kolega psal co je to za krávu a tahat se s tim nekde dolu? ale k tematu...teda než Uli - co takhle nejakou Yamahu MGF?zaleží kolik ti na to pustěj z vedení peněz

BR_sound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. dub 2012 13:15:37

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od BR_sound » ned 22. dub 2012 9:44:47

Jde mi o to, že MH2 je svině velký a těžká, navíc do ní mám stažený linkami kompletně cělý zvuk z divadla, včetně hereckotechnických kanálů, monitorování v šatnách apod, je permanentně připojená k patchbayi o 190 -220 vstupech. Jako druhý pult jsem dříve používal Mackie 1602, jenže to je prostě starý analogový křáp, na kterém už odcházejí vstupy atd. prostě klasické opotřebení. jde mi o to, že máme odhlučněné kabiny ( dost nepochopitelné v divadle že?) a kolikrát, když dělám představení, potřebuji se nastěhovat s porty apod do hlědiště. Řeším to samozřejmě výstupem do divadelní aparatury, a proto hledám 24kanálovou náhradu za mackieho, která by mi trochu usnadnila práci. Samozřejmě chápu, že Behringer je brán jako totální outsider ozvučovací techniky, jenže divadlo nemá peněz nazbyt a tak se snažím najít alternativu, která by, při nízké ceně, zvládla odehrát tyhle představení. MH2 bych nenahrazoval ničím, snad jen pořádným digitálem :) Je to pult, na který nedám dopustit, nikdy neselhal a i po letech je stále jako nový :)

BR_sound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. dub 2012 13:15:37

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od BR_sound » ned 22. dub 2012 9:49:12

+ ještě doplnění pro Blaha: těch akcí bývá tak 20-30 ročně, většinou pěveckých soutěži,přehlídek,akademií atp.Občas za těmahle akcema vyjíždíme i ven s externí aparaturou, tudíž to je určené i pro tuto alternativu Přijde mi zbytečné tahat z divadelní kasy peníze za digitál. Zůstal by nevyužitý a jen by se na něj prášilo, a kdybych chtěl nahradit MH2 digitálem, tak by na to divadlo nemělo.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od blaha » ned 22. dub 2012 15:47:09

No 20-30 akcí ročně plus výjezdy je podle mě docela dost na to aby se už digitál vyplatil.

Vybírat Behringera kvůli efektům si myslím není ten pravý argument. Externí efekťák tě stejně nemine.

Takže bych opravdu zvážil formu nějakého malého digitálu nebo analogu, ale lepšího. Nestahuj za každou cenu kvalitu zvuku v baráku :D .

Z digitálů se nabízejí od Yamahy, přes Presonuse, po Soundcraft Si Compact, nebo Allen Heath GLD80, možná by mohl fungovat i Behringer X32, ale jak je na tom kvalitou zvuku netuším.
Taky tu Hubert z PD někde psal, že by měla být u Allánů v plánu i digitální verze WLZ série, která by měla být oproti GLD levnější.

Z analogů levnějších pak, třeba Soundcraft MFXi20 (EFX Lexicon), pak GB série, od Allen Heath pak něco ze ZED série.

Další verzí, trochu míň pohodlnou na ovládání, je kombinace zvukovky + ADA převodníků a ovládání pomocí PC/NB a třeba MIDI kontroleru (třeba MOTU 828 MK3 Hybrid - má v sobě mix. pult + 2x ADA 8000) a je z toho pult 26IN, 24OUT.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od Egestas » pon 23. dub 2012 7:42:16

Tak tento pult jsem mel a mohu jen doporucit ...aby se mu clovek vyhnul! Mozna jsem narazil na vadny kus ale prace s nim byla velice nepohodlna a kvalita byla celkem mizerna.

1.korekce zabiraly na kazdem kanale trochu jinak.
2.fadery byly po case vychozene takze jeden sel ztuha a jeden uplne na drcnuti
3.xlr konektory nekvalitni
4.efektova jednotka zni moc chemicky, a celkove pro live me moc pouzitelna neprisla uz jen proto ze fader je proste pohodlnejsi nez otocny potak a jakakoliv moznost nastaveni neexistuje (krom vstup, vystup)
5.pro me mel malo auxu a jen jeden parametr

Dalsi veci byla ze me na levem masteru dvakrat odesel operak nakonec jsem jen vymenil za AH-ZED a jsem naprosto spokojen. Na jeho obhajobu musim rict ze zvukove to zase az takovy pruser neni krom sumu, navic je lehky a neni nijak velky tak se dobre prenasi a skladuje...

Omlouvam se za hacky carky ale bouzel je na telefonu nemam...

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 23. dub 2012 8:51:20

Divadlo snad má být seriózní záležitost, takže tam musí být i seriózní technologie...

Já bych doporučil než ZED raději WZ.
Nicméně digitální technologie, kde nemusiš tahat párák, se do divadla, na operativní akce, přímo nabízí.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od blaha » pon 23. dub 2012 12:08:24

Právě to mám na mysli, pokud je v kabině v divadle MH2ka, tak byť přes různé kravinya nesmysly co se v divadlech při instalacích dělají :D , to má nějaký důvod.

Je tam prostě daná a nastavená nějaká úroveň a kvalita. A s MH2 je poměrně vysoko nad státní průměr. Tohle prostě nějakej Behringer nezachrání. Je možné na mobilní akce jít níž, ale ne o moc.

A pokud nemáš mobilní efektovej RACK, kterej můžeš stěhovat, tak se nezastavíš pouze na ceně pultu, ale i nějakýho dovybavení v efektech a procesorech. Nakonec zjistíš, že ze sálu se určité akce zvučí o několik tříd líp než z odhlučněné kabiny. A najednou to nebude 20-30 akcí ale 50-60 (třeba, nevím).

Já kdysi tohle řešil v divadle před ně´kolika lety, ale tam je v kabině SC FX16, kterej si myslím je pro divadlo tak akorát. No a bylo pořešit zvučení ze sálu a to vícevstupé. Jenže tenkrát byli digitály ještě drahý, takže se brala GB4-24 (mimochodem za super cenu), navíc už byli k dispozici nějaký kompresory i efekt.
Dneska bych neváhal při výběru ani minutu, buď SC Si Compact, nebo AH GLD80.

Možná pokud to není tajemství by jsi mohl zmínit i o jaké divadlo se jedná :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

BR_sound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. dub 2012 13:15:37

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od BR_sound » úte 24. dub 2012 8:06:21

4 blaha: Městské divadlo v Jablonci nad nisou :)

o kvalitě se tady nedá spekulovat, MH2 je precizní práce od soundcraftu, byť je tady starší, 24 kanálová verze. Já osobně přemýšlel o Si16, jenže divadlo si to prostě nemůže dovolit. Tudíž jsem dostal nařízeno najít nejlevnější analogovou variantu, která se dá použít tak jak leží a běží. Taky s tím nesouhlasím, nicméně, nic jiného mi nejspíš nezbyde :( Tady vidíte, jak to dopadá s kulturou :/

konkrétně tato verze MH2
http://www.google.cz/imgres?um=1&hl=cs& ... 4,s:0,i:96" onclick="window.open(this.href);return false;

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od mazi » úte 24. dub 2012 8:26:58

Nevím proč bys měl slevovat z kvality, tak kupte GB2 v 32 kanále. GB je velmi slušný model od soundcraftu a je to za podobný peníze jako ten Behringer, který kvalitou nešahá Soundcraftu ani po paty.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od KamilV » úte 24. dub 2012 8:28:56

Já su teda jen malý živnostníček, zvukařina mě úplně neživí a proto si taky lecos dovolit nemůžu, ledaskdy musím dělat kompromis s cenou, ale takový mix bych taky nekoupil. Kor v divadle. Pokud vedení neumí sehnat nějakých 50 k (tam už se vejde nějaký Soundcraft nebo A&H), tak je někde něco špatně. Pak raději nekupovat nic - letos. K hromádce přihodit něco příští rok - a koupit něco, co má smysl.

A nebo pozvat ředitele k tomu, ať tahá tu MH2 do hlediště s vama. Po pár akcích peníze najde :^o :D

BR_sound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. dub 2012 13:15:37

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od BR_sound » úte 24. dub 2012 9:44:52

:-D to není špatnej nápad, kolikrát tu mrchu tahám sám, a to se opravdu nedá.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Jaký pult do divadla na externí zvučení?

Příspěvek od safa » pát 27. dub 2012 16:11:09

BR_sound píše:a padl mi celkem do oka Behringer Eurodesk SX2442FX.
... otazka je kolik ti na to vycleni financi a jak to specha. Nez Behringri SX/SL serii ktera mi upllne dvakrat mila neni bych bud radsi pockal na digitalni X32 (za predpokladu ze ti na to daji 70 tis.) a nebo bych sel spis do pultu ze serie Xenyx XL (to jsou ty co vypadaj jak MIDAS Venice). Oboji je o poznani dospelejsi pult.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“