Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PHneutrál

Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od PHneutrál » úte 11. srp 2015 17:21:55

Zdravím,
koupili jsme do kapely tento mix pult a podle recenzí a diskuzí i na tomto foru si myslím, že bude bohatě stačit.
U nás se prodává tak okolo 20.000,- 23.000,- kč.
Já jsem ho našel zde na Thomannu za 12.300,- mají asi výprodej. Poštovný zdarma a za 3 dny doma.
Tak kdyby někdo náhodou potřeboval.
http://www.thomann.de/cz/behringer_xenyx_xl3200.htm

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od blaha » úte 11. srp 2015 21:01:34

PHneutrál píše:a podle recenzí a diskuzí i na tomto foru
Kde? Koukal jsem a spíš tady jsou rad GL2400, pak jsou tam nějaký (asi jeden) kladná zkušenost z roku 2011, je rok 2015.
Rozkodně bych to nejásal jako výhodnou koupi. Jako výhodnou bych viděl třeba nákup GB4-24 za cca 22k, která vyla nedávno v inzerátech (teda pokud je OK).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Placka
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: pon 01. lis 2010 19:00:23

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Placka » stř 12. srp 2015 9:51:11

já na to od někoho četl taky docela kladné reference, každopádně za ty peníze je to neskutečná nabídka...

PHneutrál
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11. srp 2015 17:24:30

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od PHneutrál » stř 12. srp 2015 21:09:51

blaha píše:
PHneutrál píše:a podle recenzí a diskuzí i na tomto foru
Kde? Koukal jsem a spíš tady jsou rad GL2400, pak jsou tam nějaký (asi jeden) kladná zkušenost z roku 2011, je rok 2015.
Rozkodně bych to nejásal jako výhodnou koupi. Jako výhodnou bych viděl třeba nákup GB4-24 za cca 22k, která vyla nedávno v inzerátech (teda pokud je OK).
A to já naopak jásám a pro začínající zvukaře amaterský kapely atd. ideální koupě. Proč bych měl kupovat jetou GB4-24 za 20.000,- když nevím co tomu je a na nový nemám, tak rači koupím tenhle osvědčený nový se zárukou.Když to porovnám zvukově s ostatníma značkovýma mixama tak zvukově určitě nezaostává, dneska jsme ho zkoušeli. A proč by mixpult z roku 2009, který dobře hraje nemohl by bejt v roce 2015 pořád dobrej, to jsou nějaký nový evropský normy pro zvuk? :-) V dnešní době budu klidně používat starou Teslu, když bude zvukově stačit. Nemůžeš to brát podle sebe, že jsi profesionální zvukař, tohle je pro nenáročný lidičky.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od KamilV » sob 15. srp 2015 20:37:28

PHneutrál píše:
blaha píše:
PHneutrál píše:Proč bych měl kupovat jetou GB4-24 za 20.000,- když nevím co tomu je a na nový nemám, tak rači koupím tenhle osvědčený nový se zárukou.
Třeba jenom proto, že GB4 je za 20 let pořád GB4, zatímco Xenyx je za 5 let rachotící šrot.
Druhak nevím co ste s čím porovnávali, bylo by dobré to uvést, když už se řekne, že se něco zvukově porovnávalo. Já nějaký xenyx někdy pod rukama měl a rozhodně nemůžu říct, že by se s korekcema pracovalo tak, jak u dospělých pultů...

PHneutrál
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11. srp 2015 17:24:30

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od PHneutrál » čtv 20. srp 2015 6:47:37

Třeba jenom proto, že GB4 je za 20 let pořád GB4, zatímco Xenyx je za 5 let rachotící šrot.
Druhak nevím co ste s čím porovnávali, bylo by dobré to uvést, když už se řekne, že se něco zvukově porovnávalo. Já nějaký xenyx někdy pod rukama měl a rozhodně nemůžu říct, že by se s korekcema pracovalo tak, jak u dospělých pultů...
Porovnání třeba s Allen & Heath ZED 24, který ale musel kamarád reklamovat protože šuměl a měl s tím velký problémy ho vrátit.
Jinak ty teda taky nejsi moc konkrétní, "já nějaký někdy xenyx pod rukama měl" :) tak tedy kdy a jaký typ? Tenhle asi myslím ne. Měl už ten zvukově britský ekvalizér?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od TomasVv » čtv 20. srp 2015 12:20:07

K těm britským ekvalizérům:
Ultimately, we would have to conclude that ‘British EQ’ actually means different things to different people depending on what they want to believe – and, on occasion, what they’re trying to sell…
Behringer a pár dalších značek píšou v marketingových materiálech něco o british eq, ale ve skutečnosti jsou to v lepším případě normální korekce, v horším jsou to mizerné korekce...
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 20. srp 2015 13:25:22

To jsou jen takové marketingové kecy, které Behringer dokonce ani nevymýšlí, ale rovnou krade těm, co je vymýšlí (v tomto případě opět Mackie, jako po celou dobu existence mixů Behringer). Kradl obvody, kradl vzhled, kradl i reklamu. Je to jeden z důvodů, proč já Behringera nemůžu brát nikdy vážně, i kdyby si za nakradené postupně nakoupil všechny Midasy a Klarky a Turbosoundy. Nemá schopné lidi s vlastními nápady, asi jim neplatí nebo co anebo je takový styl práce nebaví.

H.M.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od sledge » čtv 20. srp 2015 15:46:06

Pokud jde o korekce na XL, tak tam zrovna jsou laděný podobně, jako na Midas Venice, což byl vlastně zase Dynacord z Německa :-). Takže "korekce nějakého Xenyxe" znamená docela širokej pojem...

PS: Behringer má i pár poměrně origo konstrukcí, resp. něco, co jsem jinde neviděl (ale kompletní přehled pravda nemám). Navíc někdy jde jen o vzhledové kopie, uvnitř je něco jiného....
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 20. srp 2015 16:31:30

Neříkám, že je všechno přímá kopie, ale prostě ta originalita (a tím nemyslím, že to udělají originálně blbě) mi tam opravdu chybí. Ale taky samozřejmě neznám úplně všechno. Jenže u tak velké firmy by člověk automaticky čekal, že přece něco sami a dobře vymyslet MUSÍ, jinak se tam buď tvůrčí lidé nevyskytují anebo se nudí k smrti.

H.M.

PHneutrál
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11. srp 2015 17:24:30

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od PHneutrál » čtv 20. srp 2015 17:46:16

Já těm technickým věcem chlapi fakt nerozumím, ale jsem muzikant a jedu podle uší a mě se ten zvuk opravdu líbí a mít peníze tak za těch 12.000,- koupím ještě jeden do rezervy.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 20. srp 2015 18:24:20

Nikdo ti to nevymlouvá, ale současně nechtěj, aby tady s tebou to absolutní pozitivní naladění sdílel a to až do takových trapných detailů, jako že vychvaluješ Ulimu i naprosto prokazatelně ukradený slogan o "zvukově britském EQ", ještě každý další. Někdo to prostě už po těch letech tak nežere. A co se týká toho, že jsi muzikant a jedeš podle uší - no a co, muzikant ani jinak nemůže a znám dost muzikantů, co by radši měli jen poslouchat a rozhodně na nic nehrát (aspoň ne veřejně) - vyplývá snad z toho něco ?
Mimochodem i ten název Xenyx ukradli kdysi Mackiemu, hned jak vylezl se svým Onyxem. Prostě je to firma, která si nezasluhuje žádný respekt a i když my technici (stejně jako vy muzikanti) krademe od lepších furt, tak normální lidi si to aspoň úplně jinak pojmenují. Nebo ty hraješ v Xepultuře ? Případně v ABBBA ?

H.M.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Robert » čtv 20. srp 2015 19:50:46

Když se pomine co kdo od koho okopíroval a podobné nesmysly, které vlastně uživatele moc zajímat nemusí, je za 28 mic vstupů s poměrně slušnou výbavou cena směšná. Pokud to hraje a funguje a pokud někomu podobná kvalita stačí, je to velmi dobrý poměr ceny k užitné hodnotě. Je na pováženou, jestli investovat do značkového, kdysi špičkového zařízení s polovyschlými ellyty, nebo do nového. Oboje má před sebou zhruba stejnou dobu funkčnosti, ale na nový je 2 roky záruka. ...od Thomana 3 roky
Naposledy upravil(a) Robert dne čtv 20. srp 2015 19:56:04, celkem upraveno 2 x.

PHneutrál
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11. srp 2015 17:24:30

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od PHneutrál » čtv 20. srp 2015 19:52:22

Zdeněk Prodance píše:Nikdo ti to nevymlouvá, ale současně nechtěj, aby tady s tebou to absolutní pozitivní naladění sdílel a to až do takových trapných detailů, jako že vychvaluješ Ulimu i naprosto prokazatelně ukradený slogan o "zvukově britském EQ", ještě každý další. Někdo to prostě už po těch letech tak nežere. A co se týká toho, že jsi muzikant a jedeš podle uší - no a co, muzikant ani jinak nemůže a znám dost muzikantů, co by radši měli jen poslouchat a rozhodně na nic nehrát (aspoň ne veřejně) - vyplývá snad z toho něco ?
Mimochodem i ten název Xenyx ukradli kdysi Mackiemu, hned jak vylezl se svým Onyxem. Prostě je to firma, která si nezasluhuje žádný respekt a i když my technici (stejně jako vy muzikanti) krademe od lepších furt, tak normální lidi si to aspoň úplně jinak pojmenují. Nebo ty hraješ v Xepultuře ? Případně v ABBBA ?

H.M.
Trapný je to Zdendo od Vás co tady kritizujete tento mix a nějaký názvy, který nemají co ze zvukem co dělat. Co jste teda nabídli za alternativu někomu jako kapele něco za rozumný peníze? Můj příspěvek nebyl pro Vás profi zvukaře to snad je jasný každýmu. A že jste alergický na značku Behringer tak to je Váš problém. Jestli Vás to teda uráží tak at to vlákno administrátor smaže, mě to je jedno, jen jsem chtěl pomoct.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od vitek_cz » čtv 20. srp 2015 20:09:09

ja a najdou se i jini mame zkusenost, ze v ruznych klubech potkavam pulty behringer, ktere byly ve spatnem stavu (nefunknci savle, chrastici potaky...) na rozdil od Napr. Allenheathu a Soundcraftu, ktere i po desetileti funguji bez problemu.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“