Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
H4ppy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30. říj 2015 21:05:55

Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od H4ppy » pát 30. říj 2015 21:12:21

Dobrý večer všetkým. Uvažujem nad kúpou pultu Behringer XENYX Q1002USB. V tomto sa absolutne nevyznám takže by mi pomohla každá rada od vás skúsených :) . Potrebujem do tohto pultu zapojiť 2 NTB a mobil a toto všetko hodiť do jedného PC... potreboval by som to pre streaming castu... nie je mi celkom jasné ako (akým káblom) toto všetko prepojiť s pultom a zasa to všetko prepojiť s 1 hlavným streamovým PC. Na nete je veľa videí na štýl double PC streamingu ale v tomto som absolutne mimo :) . Ďakujem vopred všetkým za rady a prajem pekný večer! =D>

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od zahy » sob 31. říj 2015 16:30:50

Potřebuješ už jen 3x http://www.prodance.cz/kabel-jack-35-3- ... -2-1m.html.
Potom se ukáže jestli nebude potreba ještě DI-box.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

H4ppy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30. říj 2015 21:05:55

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od H4ppy » sob 31. říj 2015 16:39:50

Ďakujem za reply. Mohol by si mi vysvetliť načo konkrétne slúži DI box? Btw, ak budem mať všetko zapojené v pulte, stačí to prepojiť s tým streamovacím PC len pomocou USB alebo ešte niečim? Neviem načo slúži na pulte "main out" teda kam to zapojiť. :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 31. říj 2015 16:53:39

Co by to tak, kurva, mohlo být, když je na tom napsané "main out" ? Ty neumíš anglicky ani základy ? Tak proč sem patláš nějaké reply a btw ? K čemu je dibox si tady zkus vyhledat, probíralo se to stokrát a kvůli tobě to nikdo nebude všechno vypisovat znova. Navíc bys to asi stejně nechápal ani nečetl. Nejrychlejší řešení tvých problémů je, najít někoho, kdo to zapojí levou zadní a ty si budeš už jen strýmovat kást a budete všici hepy forevr. Pokud nebydlíš na hodně odlehlé samotě, tak bude maximálně do deseti kilometrů daleko.

H.M.

H4ppy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30. říj 2015 21:05:55

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od H4ppy » sob 31. říj 2015 17:11:52

Niekto tu dnes vstával lavou nohou všakže :). Je to normálna otázka ktorú sa spýta každý kto sa tomu nerozumie. Ak ťa to uspokojí, nepýtal som sa na preklad ale na to, kam da to zapája. Stačilo odpovedať normálne a nerobiť zo seba dôležitejšiu osobu ako treba :). Stačilo dať link kde by som si to všetko prečítal a nemusel si to zbytočne dramatizovať. Hold každí je nejaký, ďakujem za duchaplnú REPLY a prajem ti pekný večer :).

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od zahy » sob 31. říj 2015 19:47:19

Naco link? Manuál k tomu mixu si snad najdeš sam, je v něm popsáno co, kam, proč a jak.
Potom si zadej DI box do vyhledávače a studuj, na tvoje otázky ti nikdo odpovídat nebude pokud nevynaložíš sám nějake úsilí.
Pod čarou: piš slovensky ne anglohustoprisnecoolsky, většině tady uz rostou vousy :)
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 31. říj 2015 19:48:28

Děkuji za vysvětlení, úplně mne uspokojilo, skutečně jsme každý nějaký a někteří ještě více, než jiní. Doufám z tohoto vlákna netrefí nějakého zvukaře šlak, zrovna tady proběhla taková menší debata, koho sem vůbec pouštět a s kým se vůbec ještě bavit a já jsem byl zastáncem maximálního liberalismu a vstřícnosti, takže se snažím jít příkladem, ovšem v rámci svých možností. Link třeba tady:

http://www.zvukarina.cz

https://media.music-group.com/media/PLM ... B_M_EN.pdf

H.M.

H4ppy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30. říj 2015 21:05:55

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od H4ppy » sob 31. říj 2015 20:35:38

Ďakujem. Môžete to zamknúť alebo ako to tu u vás chodí :). Píšem len tak, ako komunikujem každý deň a nie "anglohustoprisnecoolsky". Ano som úplny amatér v tomto smere takže moje otázky možno boli (podla reakcie boli) debilné. Čo už, aspoň som múdrejší. Pekný deň.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 31. říj 2015 21:15:27

Obávám se, že nejsi. Byl bys, kdybys věnoval trochu času přečtení toho manuálu, na který jsem dal link. Behringer počítá s tím, že jeho zákazníci budou začátečníci, je to tam docela stručně a po lopatě. Dostal jsi tady všechny informace, které potřebuješ, ale využít je musíš sám. Anebo aspoň tu, abys našel v okolí někoho, kdo není naprosto mimo a přečte si to místo tebe (pokud to bude potřebovat).

H.M.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od mkarr » pon 02. lis 2015 13:56:17

Člověk který se do tebe navezl, skutečně patří k těm trpělivým a k nováčkům vstřícým ale musím souhlasit, že se do Tebe navezl oprávněně. Položené dotazy totiž ukazují na to, že než bys někde procházel už zveřejněné informace, kterých se všude včetně tohoto fóra na dané téma (připojení notebooku k mixu) válí mraky, položíš dotaz který říká, "nechce se mi hledat a namáhat si kebuli, někdo si dejte práci za mě a naservírujte mi odpověď". Je to něco jako když je v nákupním centru stánek s kávou, ale obsluha většinu dne akorát odpovídá na otázky "kde je tady záchod?", od lidí kteří právě bez zájmu minuli ceduli jak kráva s orientačním plánkem centra. No taky už odpoledne při dotazu na záchod vyskočí jak čertík z krabičky, přesto že se tazatel zeptá naprosto slušně.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od KamilV » pon 02. lis 2015 19:33:58

He he, bude brzy Mikuláš, tak je potřeba střádat dobré skutky :P

https://translate.google.com/#en/cs/main
https://translate.google.com/#en/cs/out

Vlastně nepamatuju, že by se někdo zajímal, na co je Main Out. Cos o tom věděl, než sis pořídil mix? A co má být vlastně výsledkem? Co chceš streamovat? Zakládáš net radio?

Dobře. Z Main out tě teda leze hlavní výstup, master mix, to, co vlastně v mixáčku smícháš. Většinou se z něj odebírá i to USB. Takže mix propojíš s tím streamovacím PC právě tím USB kabelem. Patrně se to chytně na nějaké generické ovladače a v OS uvidíš ten mix jako vstupní zařízení.

A do linkových vstupů na mixu si pak pošleš PC, NTB, mobil, co budeš chtít. Většinou ve tvém případě Y kabelem "malý strereojack - 2x velký mono jack". Stereojack píchneš do mobilu a dva monojacky do linkových stereovstupů. Pozor na záměnu L,R. Nejlépe ozkoušet tím, že necháš hrát jen L kanál a ověříš, zda hraje zleva.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od Ondráš » úte 03. lis 2015 21:17:28

KamilV: :lol:

OT:

To je pořád stačilo by tohle a támhleto...tak chcete se něco dozvědět nebo jen peskovat, že někdo podle Vás špatně odpověděl na Váš dotaz? Vážený tazateli, toto je poměrně úzce zaměřené zájmové fórum a tak se tak nějak mlčky očekává, že tomu i přizpůsobíte svůj dotaz nebo alespoň projevíte sebemenší náznak snahy se položením dotazu dovzdělat nebo se něco dozvědět. Nebo snad chcete říct, že neumíte najít online manuál, nechat si ho googlem přeložit, pohledat na wiki, shlednout jak to řeší na YT atd? WTF? Herního žargonu náctiletých by také neškodilo na audiofóru ubrat, ale to by asi nebylo dost SWAG. :lol:

Prostě tady není nějaká přepážka na kase nebo chat k onlinovce, aby na každou sebehůř položenou p..ovinu (otázku) místní guru sypali řešení jak z encyklopedie za pochodu hádajíc co se tazateli přesně honí hlavou, to teda fakt ne. A klobouk dolů těm, kteří neúnavně fundovaně odpovídají.

Hezký večer.

H4ppy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30. říj 2015 21:05:55

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od H4ppy » pát 27. lis 2015 10:39:26

KamilV píše:He he, bude brzy Mikuláš, tak je potřeba střádat dobré skutky :P

https://translate.google.com/#en/cs/main
https://translate.google.com/#en/cs/out

Vlastně nepamatuju, že by se někdo zajímal, na co je Main Out. Cos o tom věděl, než sis pořídil mix? A co má být vlastně výsledkem? Co chceš streamovat? Zakládáš net radio?

Dobře. Z Main out tě teda leze hlavní výstup, master mix, to, co vlastně v mixáčku smícháš. Většinou se z něj odebírá i to USB. Takže mix propojíš s tím streamovacím PC právě tím USB kabelem. Patrně se to chytně na nějaké generické ovladače a v OS uvidíš ten mix jako vstupní zařízení.

A do linkových vstupů na mixu si pak pošleš PC, NTB, mobil, co budeš chtít. Většinou ve tvém případě Y kabelem "malý strereojack - 2x velký mono jack". Stereojack píchneš do mobilu a dva monojacky do linkových stereovstupů. Pozor na záměnu L,R. Nejlépe ozkoušet tím, že necháš hrát jen L kanál a ověříš, zda hraje zleva.
Stačilo mi to povedať takto ako debilovi a hneď som to pochopil :) ľudia, uvedomte si že nie každí sa do toho vyzná tak ako vy. Pre boha, mám 18 a o zvuku neviem absolutne nič preto som chcel len poprosiť o radu...
Edit: nie že by som si nevedel preložiť "main out" ale nevedel som ako veci fungujú, nič iné.
Pekný den :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 27. lis 2015 13:14:02

Rozuměj, kdo na podobná fora chodí častěji a sám tomu po letech práce (nebo študování a ještě práce) už trochu rozumí, případně se tím i různě úspěšně živí, tak nemůže nezaznamenat nárůst podobných ne dotazů, ale rovnou přístupu. Tedy, nejdřív se vyptávám a manuál si přečtu až pak (nebo nikdy). Nic nevím a proto mne musí moje okolí respektovat a brát takového, jaký jsem. Neumím žádný jazyk, včetně mateřského, ale snažím se přesto (nebo proto) vyjadřovat co nejhustokrutopřísněji a s maximem anglických slovíček a zkratek, jakého jsem schopen.
Pak to schytáš třeba i nevinně, protože od pohledu vykazuješ podobné znaky, jako už otestovaní praví a ještě agresivní pitomci. Není to ale nic osobního, je to nutná kolektivní sebeobrana fora, které by jinak zaniklo pro nezájem těch, co odpovídají (a umí to), se hrabat denně v odpadu a hledat tu perličku na dně.

H.M.

H4ppy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30. říj 2015 21:05:55

Re: Ako zapojit 2x ntb a 1x mobil cez pult do PC?

Příspěvek od H4ppy » sob 28. lis 2015 16:04:49

Pohode, ja beriem čo mi píšete aj ako mi píšete. Naozaj som sa pýtal blbo lebo určite by som tú odpoveď tu niekde našiel ale dosť to ponáhlalo a v mojom lenivom živote nie je nič pohodlnejšie ako dostať odpoveď naservírovanú pod nos :). Takže sa ospravedlňujem a ďakujem za všetky odpovede ktoré ste mi dali. Každí sme nejaký a ja sa budem snažiť v budúcnosti vyvarovať týchto chýb.
Pekný deň.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“