Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
kubajz

Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od kubajz » sob 30. led 2016 20:26:15

Zdravím vespolek. Pánové zvukaři poraďte prosím začátečníkovi kterak dostat z mixu Behringer Xenyx x 1204 zvuk přes USB do notebooku. Mix v nabídce pc ani nevidím. Po puštění hudby z notebooku v mixu neni žádný signál. Určitě existuje na záznam zvuku nějaký jednoduchý software. Jsem v koncích... Dík za rady

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od KamilV » ned 31. led 2016 10:22:45

Tak začneme od začátku: co je to "nabídka PC"?
Jaký máš OS? Kde ho nevidíš? Pokud je to ve Windows, co vidíš ve Správci zařízení? Nemáš u něčeho žlutý otazník?

Freewarů na záznam zvuku je taky dost, např. Audacity, Krystal, Wavepad...
Ale to má čas, až zprovozníš drivery.

Uživatelský avatar
kubajz

Re: Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od kubajz » ned 31. led 2016 11:00:03

Myslel jsem právě správce zařízení. Jediný co vidím je zvukovka v ntb Realtek a nějaký USB audio CODEC. Mám win 7 , žlutý otazník nikde není. Když dám přidat zařízení nic se neděje systém stále vyhledává... Asi jsem vemeno :-D

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od jammixer » ned 31. led 2016 12:54:56

po pripojeni usb by mal system detekovať nejake audio zariadenie a hned dokazať prehravať , je ale lepšie nainstalovat behringeracky driver pred zapojenim usb. Ten potom vyberes v programe pre nahravanie . ak sa ti hned v PC neda pustat muzika treba zrejme v ovladacom paneli /zariadeni zvuku vybrat hardware pre nahravanie a prehravanie to sa može volať aj USB audio
prehravanie v mixpulte z pc by sa malo diať až po zatlačeni červeneho ( 2tr/usb to main )

Uživatelský avatar
Ondra01

Re: Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od Ondra01 » ned 31. led 2016 13:08:55

Myslím, že ta položka "USB audio CODEC" ve správci zařízení je to, co hledáš, a ovladače jsou tedy funkční. U starších Xenyxů, kde byla USB zvukovka přibalena externí, se to hlásilo přesně takhle. U těch nových s vestavěnou to bude nejspíš stejné. Takže by mělo stačit zvolit tuhle zvukovku v použitém softu.

Taky platilo, že standardním Windows driverům bylo jedno, do jakého USB portu se to připojilo, kdežto originál Behringer ovladač si zapamatoval, do kterého portu bylo zařízení při instalaci zapojené a v jiném to pak nefungovalo.

Uživatelský avatar
kubajz

Re: Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od kubajz » ned 31. led 2016 16:14:50

Tak jsem aktualizoval ovladače, stáhl jsem origoš ovladač z Behringerovské stranky a ejhle zvuk se v mixu objevil... Jenže rovnou na mainu a tím pádem bez korekcí... Jinak to asi nejde. Nainstaloval jsem nahrávací soft Audacity a teď jen nemůžu nikde najít jak signál z mixu dostat zpět do ntb. Zřejmě to stačí jen někde nastavit. Jen zatím netuším kde a jak. Napadla mě jiná myšlenka. Nebylo by jednodušší koupit externí zvukovku a tu s mixem propojit ? Nechám si rád od profíků poradit ;-) a případně poraďte jakou mám koupit... Dík

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od jammixer » ned 31. led 2016 20:12:17

malo by sa to dať loopnuť kablom cez control room out - do stereo kanala . Ale stlačit usb to ctrl room nie usb to main, vtedy možeš použiť aj korekcie ..
podla mna je aj iny sposob možno lepši ja tento mixpult nemam.
v audacity musiš tiež vybrať driver pre nahravania aj prehravania samostatne , je tam lišta na to pri volume recording . alebo v nastaveniach

v tom mixe je stereo 16bit/44-48khz interface zvukovo na prehravanie muziky z kompu je to ok. , dalšiu zvukovku by som vyberal podla inych požiadaviek ktore sa možno ukážu neskor možno budeš chciet viac kanalov možno spdif .

Uživatelský avatar
kubajz

Re: Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od kubajz » pon 01. úno 2016 19:19:33

Heuréka !!! pánové díky vašim radám vše funguje jak má !!! přehrávám i nahrávám... Teď už se jen budu zdokonalovat... Ještě jednou velký dík všem rádcům :-D

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Propojení Xenyx x 1204 s notebookem a záznam zvuku

Příspěvek od jammixer » úte 02. úno 2016 16:40:01

ak planuješ nahravat v audacity viac trackov pod seba mal by si vediet ako sa nastavuje oprava latencie , tam sa to nerobi automaticky pomocou Asio ako v Cubase a i. , ale treba hodnotu opravy nastaviť manualne. v nastaveniach recording . Je na to zopar videi na youtube , napriklad toto

Odpovědět

Zpět na „Behringer“