x1222usb - záznam veškerého zvuku do PC

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Ondráš

Re: x1222usb - záznam veškerého zvuku do PC

Příspěvek od Ondráš » pát 13. kvě 2016 22:24:53

K citaci manuálu: To se přece nevylučuje. Když pustíte PC přes USB do Main Mix tlačítkem USB/2-TR to Main, tak pult zároveň vypne tento vstup do nahrávání. Zkrátka propojte pc výstup analogově s pultem a nahrávejte přes USB, podivuji se, co vám na tom přijde nenormální, naopak jde o zcela standardní postup, pokud mix neumí zároveň přehrávat a nahrávat přes usb.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: x1222usb - záznam veškerého zvuku do PC

Příspěvek od Bassman » sob 14. kvě 2016 14:01:03

No ved to je prave to pouzitie dvoch zvukovych kariet v jednom PC, ktore sa LAIKovi nepaci a chcel by to nejak inac.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: x1222usb - záznam veškerého zvuku do PC

Příspěvek od pavlii » ned 15. kvě 2016 13:43:45

Nojo - je to laik, ale nám se nevěří :-D

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
návštěvník-laik

Re: x1222usb - záznam veškerého zvuku do PC

Příspěvek od návštěvník-laik » ned 15. kvě 2016 21:16:44

V manuálu není napsané KDE ten zvuk z PC je v rámci mixu naroutován do MAIN; souhlasím s tím, že to je v místě, odkud není možné ho zpětně nahrávat - právě z důvodu zpětné vazby. Schéma v manuálu chybí, škoda - dříve to bývávalo jasnější.
Tady jsem nakreslil o co mi jde.
Obrázek

Kromě toho nechápu co všichni máte s tou zpětnou vazbou. Snad téměř každá zvukovka jde nastavit tak, že k tomu nemusí docházet (tj. že se ten kruh zpětný vazby se softwarově rozpojí přímo ve zvukovce - stačí si ve win pohrát se směšovačema pro jak pro záznam tak pro přehrávání)
K citaci manuálu: To se přece nevylučuje. Když pustíte PC přes USB do Main Mix tlačítkem USB/2-TR to Main, tak pult zároveň vypne tento vstup do nahrávání. Zkrátka propojte pc výstup analogově s pultem a nahrávejte přes USB, podivuji se, co vám na tom přijde nenormální, naopak jde o zcela standardní postup, pokud mix neumí zároveň přehrávat a nahrávat přes usb.
(pozn. Tlačítko 2-TR/USB TO MAIN na mixu není. Myslí tím 2-TR/USB RTN fader (viz EN návod). V překladu mají chybu.)

Ale umí zárověň přehrávat a nahrávat přes USB. Jen se výstup převodníku nevrací zpět k nahrávání.
Nenormální mi na tom přijde to, že USB zvukovka za dvěstě a mix starý dvacet let to zvládne na jedničku, a Behringer ne.
Nojo - je to laik, ale nám se nevěří
Věřim vám. Jen jsem doufal že mi poradíte něco lepšího. Používat dvě zvukovky je fuj. Já mám lepší řešení. Použít jen jednu zvukovku co mám k dispozici a připojit ji k Behringeru. Už je to ozkoušené a funguje to. Ta interní behringerácká pak zůstane nevyužitá což je obrovská škoda.

Díky všem. Použiju jen jednu zvukovku a tak tímto uzavírám tuto diskuzi. A kdyby vás přeci jenom něco lepšího napadlo, tak se ozvěte. Budu za to moc rád.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: x1222usb - záznam veškerého zvuku do PC

Příspěvek od Bassman » pon 16. kvě 2016 10:51:27

No ak by to bol tak ako si nakreslil, tak by to nemalo nahravat to co ide z PC spat do mixu, ak teda plati ta sipka medzi sablami a Main mix. To by znamenalo ze vystup USB sa uz nevie dostat spat na vstup USB.

No nech uz ta blokova schema vyzera tak alebo nejak podobne, bude asi platit to ze vystup USB sa spatne nahravat neda, takze budes musiet pouzit dve zvukove karty. A to bud v podobe dvoch PC, alebo jedneho PC, kde prehravanie bude zabezpecovat pravdepodobne nejaka interna zvukovka a nahravanie karta v mixe.

Musis sa zmierit s tym ze tvoj mix proste nema take moznosti routingu aby si to dokazal nejak poprepajat. Respektive by si mohol natvrdo prepojit vystup mixu do niektoreho vstupu, ale to si uz koledujes o problem.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Behringer“