Velké hlasování o mix!

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Bassman » stř 01. črc 2015 9:41:07

exxxi, takze ty mas kapelu pre ktoru si kupil 16 kanal mix a po pol roku ste prisli v kapele na to ze to potrebujete rozsirit?

... nechcem rypat, ale vsetcia sa tu na to pozerate z pohladu zvukara, ale ten clovek nepovedal ze chce robit zvukarinu. Ja viem ze vela zvukarov tak zacina, ze najprv prizvucuju svoju kapelu a zrazu ich to chyti a zvucia aj kadejake ine akcie a zrazu su viac zvukari ako muzikanti (sam som toho prikladom, aj ked este som len kdesi na pol cesty). Ale to sa treba spytat dotycneho ci ma nejake podobne ambicie do buducna, pretoze ak nie, tak mu ten 16 kanal bude bohate stacit.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 01. črc 2015 11:13:55

Už to tady taky nejmíň jednou proběhlo - ono hraje dost velkou roli, co si kdo osobně představuje pod pojmem "ples" nebo "večírek" hned v prvním dotazu. Možná to skutečně tam u vás vždycky celé hraje jedna jediná zábavová kapela bez ambicí a nikdo jiný na podium ani nevleze a na programu nic jiného není, ale tady to tak nebývá a proto taky kdekdo radí pořídit rovnou o něco větší mix. Tím se totiž opravdu nedá nic pokazit. Mimochodem tento web se JMENUJE zvukařina, ne http://www.samozvucenikapel.cz.
Ano, 16 vstupů může stačit, ale je potřeba si to opravdu vážně rozmyslet. VŽDYCKY byl dost velký rozdíl mezi použitelností mixů do 16 a od 24 a velmi dobře se to obráželo na jejich prodejích. Dneska to obvykle skáče rovnou na dvojnásobek (důsledek přechodu z analogu na digitál) a to je samozřejmě rozdíl ještě větší.

H.M.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Bassman » stř 01. črc 2015 13:00:10

No to je ten problem, ze ja hovorim o malych akciach typu bezna svadba (nie taka ta milionarska), firemka kdesi v podniku, sukromna oslava ... Tam zvycajne byva iba jedna kapela a slus. Ty hovoris o eventoch s viacerymi ucinkujucimi.

V tom pripade si dovolim tvrdit ze mame obidvaja pravdu, len nehovorime o tom istom. A zase je tu ta otazka, ci zakladatel temy ma ambicie ist na vacsie akcie, kde bude zvucit aj inych ucinkujucich. No a to sa uz treba spytat jeho, nie si to tu pohadzovat ako horuci zemiak.

Asi tak ... vsetko v pohode :)
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 01. črc 2015 13:53:08

Já pouze přesně cituji zadání, tedy to, co je v prvním dotazu. Ty jsi z něj vypustil právě to nejnáročnější, čím se musí celé řešení řídit. Vůbec nejde o žádné ambice, prostě některé akce budou vyžadovat víc vstupů a pak je tato kapela dostane (protože vyhoví zadání) anebo nedostane a bude tam jiná nebo externí zvukař, ale pak si oni nevydělají tolik anebo ani nezahrajou. Ano, je na nich, aby posoudili, co jim bude líp vyhovovat, jestli mají někoho, kdo kromě hraní chce taky zvučit nebo vůbec nehraje a jen zvučí atd. To my nevíme a nemá cenu, abychom kolem toho fabulovali, stačí upozornit na rizika lacinější volby. Dražší nijaká rizika nemá, takže opravdu nemá žádný smysl nikoho varovat, že třeba na 90% akcí nebude mít všechny vstupy na mixu plné :-)
Mimochodem kromě dovozu a prodeje přinejmenším mnoha set kusů mixů spadajících do podobné kategorie taky něco sami používáme, já jsem v kině míval GL2400-24, mám DL1608 a ProFx-22 a běžně si teď musíme na místní školní besídky brát z demo v Praze větší mix. Ani základní škola s těmi menšími na sále nevystačí, jsou tak na opravdu malou kapelku v kinokavárně.

H.M.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Bassman » stř 01. črc 2015 14:43:15

No ja myslim ze v tomto nasom dialogu si uz kazdy, kto bude riesit podobny problem, najde vsetko co potrebuje vediet.

Ale este mi to neda :) , poznam vo svojom okoli ako muzikant x kapiel, ktore by sa urcite do ziadneho zvucenia vacsich akcii na ktorych ucinkuju nepustali. A tym urcite postacia aj mensie mixy na ich vlastne zvucenie. Otazka je, ako je na tom so zvucenim clovek co sa pytal.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 01. črc 2015 14:50:32

No vidíš, a ty se zrovna pouštíš, viz tvoje nové vlákno. A to evidentně jsi mnohem víc muzikant než zvukař, že ? Nechceš ty si vlastně jen snížit počet konkurentů :-) ?

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od blaha » stř 01. črc 2015 15:00:04

Trochu OT, ale s využitím vstupů v kombinací se školníma besídkama to souhlasí, teď jsem dělal školní akademie dvoum školám a poměrně slušně jsem obsadil ten 16ti vstupej pult (FX16) a to by člověk řek, že toho dětičky tolik nepotřebujou.
2x port
2x bezdrát
2x NB z jeviště (LR) s projekcí
2x PC v kabině pro pouštění podkladů
1x klávesy
1x AC kytara
2x kondenzátorový tužky
3x prostorové mikrofony pro odposlech do kabiny (2 v sále, jeden na jevišti)
1x TB (pult TB nemá)
a to už mi nezbyla šavle na návrat efektu (vestavěný), takže ten jsem kroutil knoflíkem

2x monitorové cesty (levá a pravá)
1x EFX sběrnice
2x MAIN výstup (LR)
2x SUB výstup - z prostorových mikrofonů + přimíchání podkladů pro zvukový záznam pro kameramana

Všehovšudy mě na tom pultě zbyla jedna monitorová sběrnice a tu bych, kdyby se mi chtělo, taky mohl využít, třeba jako samostatnou monitorovou cestu ke klavíru/klávesám a dva stereo returny, které jsou defacto skoro k ničemu.

Pak tam mám Mackie 1642ku, tam je XLR vstupů ještě míň (10), to je tak na nějakou malou folkařinu a jakž takž s ním dělám vánoční trhy, ale tady už kolikrát musím přemýšlet co kam a využívám i Returny.

A nakonec GB4 24ch, ten má až 28 XLR vstupů a u něj se mi zatím nestalo, že bych do toho kapelu, nebo fesťáček nenarovnal, sice je to někdy s odřenejma ušima, ale vždy to dopadlo.

A jak už tu padlo, ono nemusí jit až tak primárně tolik o vstupy, ale ruku v ruce s tím jdou výstupy a i pro malou kapelku bych viděl jako nejnižší minimum 2x MAIN + 6x AUX + min. 2x vnitřní použitelná efektová sběrnice.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Bassman » stř 01. črc 2015 16:23:46

Hubert:
Som rad ze si tu nasu konverzaciu trosku odlahcil. A mas pravdu, zatial som stale viac muzikant ako zvukar :)

Pocet konkurentov znizit nechcem, len chcem byt lepsi ako oni :) a teda to co tu niekedy aj na velkych stagoch zazivam ako muzikant ma utvrdzuje v tom, ze by to ani nemalo byt tak tazke (berte to s rezervou). Ale to je zase ina tema.

Ale ako muzikant som sa od zaciatku vzdy motal okolo zvukarov a nasaval informacie. Ale stale sa ucim a (ako zvukar) este stale pracujem len v "nizsej lige", preto niekedy obhajujem tie mensie a lacnejsie riesenia, lebo sa v tom pohybujem tak mam k tomu sklony. Ale neboj, ja sa polepsim :)

Blaha:
pokracujme v OT nieco ma tam zaujalo.
Co je to na konci to TB (nejak sa mi to v databaze skratiek nevynara :) ? A preco hovoris o nejake KABINE? To si nezvucil niekde v sale? Len ma to tak zaujima.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Martin » stř 01. črc 2015 16:44:49

ne, nepokračuj v OT :evil:
už takhle mne to téma dráždí nesmyslným názvem
chceš-li se na něco zeptat, pohledej nebo si založ vlastní téma, a nesnaž se všechno vyřešit v jednom tématu, jehož navíc ani nejsi autorem
administrátor, moderátor

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Bassman » stř 01. črc 2015 20:39:14

OK.

PS: TB uz viem - talkback
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

frantacecil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: stř 12. zář 2012 10:11:10

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od frantacecil » pát 10. črc 2015 9:45:30

Chlapi, ještě to upřesním. Zvukaře jsem dělal a už s tím končím. Měl sem 24 in mix a nepotřebuji ho. Rozšiřovat kapelu taky nehodlám. A pokud by se vyskytla 1-3 x za rok větší akce,tak si radši pozvu zvukaře,než doma mít bez užitku velký mix. Moje priorita je mít něco malého a funkčního! :-D
Tož tak!! :-) :-)

elektronek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. srp 2015 7:52:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od elektronek » čtv 27. srp 2015 11:26:41

Ahoj, mám Presonus 16.0.2 a zvučím s ním kapelu podobnyho obsazení a k maximální spokojenosti, teď jsem si koupil XR18 právě pro možnost vzdáleného zvučení bez páráku a navíc z androidu a těch efektů co je v něm, 6x AUX, já myslím, že s tímhle pultem bys byl spokojen, chybí tam jen nějaký ten cinch vstup pro nějaky MP3 přehrávadlo, ale je tam normální STEREO IN 2x 6.3 jack a pro různý přehrávání doprovodů pro mažoretky a jiny tanečníky uplně v pohodě
Presonus Studiolive 16.0.2, X-Air XR18
http://www.elektronek.cz

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“