Velké hlasování o mix!

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
frantacecil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: stř 12. zář 2012 10:11:10

Velké hlasování o mix!

Příspěvek od frantacecil » pát 26. čer 2015 7:55:30

Zdravím.
Rozhodl jsem se založiti toto téma, které možná pomůže i jiným a zkusím to ve stylu "nápověda z publika"! :-)
Rád bych si pořídil nový mix. Požadavky: kapela hrající plesy, svatby, tancovačky, večírky a pod. Obsazení: 4 x zpěv, 1 x saxofon, 1 x elektronický saxofon, 2 x kytara, 3 x klávesy, stačí jen jedny do sterea.

Adepti:
Presonus SL 16.0.2
Soundcraft UI 16
Behringer XR 18

Prosím hlasujte co by jste si vybrali, popřípadě proč. Mackie DL ani QSC Touch jsem tam záměrně nedal.
Díky moc Martin S.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od PeBe » pát 26. čer 2015 8:51:57

Hrajeme to samé a vím, jak je na podobných akcích mnohdy problém najít místo pro mix. Proto je mou volbou UI16. "Stagebox" se pod klávesy vždycky vejde a mě s tabletem stačí jen židle u výčepu... ;-)
Ten Behr je z tohoto pohledu to samé, ale zde bych počkal, až bude na trhu delší dobu a vyčkal na recenze.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od relaxmusik » pát 26. čer 2015 9:19:56

No takto to napíši, s tím obsazením co jste napsal je to na hraně a již nezbývá rezerva v mixu. Budete určitě potřebovat minimálně 1x bezdrát na mluvené slovo pro pořadatele, přeci nechcete aby na plesech, kdy řádí veškeré možné a nemožné nemoci někdo cizí mluvil a prskal do vašeho mikrofonu. Dále musíte mít možnost připojení externího CD/Wav přehrávače na podklady které pravidelně pořadatelé chtějí pustit. :-)
Tím pádem jsou zde jmenonované mixy trošku mimo mísu i když Presonus by to dokázal ještě splnit.
Navíc u Presonusu pokud chcete použít ovládání iPadem je potřeba připojit notebook přes FireWire rozhraní a to zabere další místo, musíte si to rozhodnout sami :-(.
Být vámi a pokud preferujete minimalistické řešení tak Mackie DL 1608 a nebo QSC Touchmix, pak samozřejmně ty větší rackové nebo minimalistické verze větších pultů. :-)
Jinak já používám kvůli dostatku vstupů Soundcraft Expression 1, mám rozšířeno přes dig. stagebox na 32 vstupů což stačí i na komerční zvučení a hojně toho využívám. :-)
Ještě je jedna menší verze např. Allen Headh řady QU, má solidní aplikaci na Ipad a vstupů takérelativně dostatek.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Bassman » pát 26. čer 2015 10:19:10

No nech ratam ako ratam, tak jediny ktory ma dost vstupov je XR18. Inac ja mam X32 rack a velka spokojnost. Ale priznam sa ze tie dalsie mixi nepoznam, ale kazdopadne tam nie je dost vstupov, takze co sa tyka tychto troch tak je to jasne.

Ale v poslednom obdobi sa roztrhlo vrece s podobnymi pultami, takze ten vyber by mohol byt aj sirsi.

A myslim ze XR18 je vykradnuta veria X32, tak snad to bude fachat od zaciatku, ale to je len domnienka.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 26. čer 2015 10:44:03

Ano, největší možná blbost je sám si rovnou omezit výběr na věci, které na to v podstatě ani nemají anebo jsou na hraně a pak o tomto SVÉM výběru nechat "hlasovat". To se tady opakuje dost často. Mimochodem mixracky A&H teď tak zlevnily, že se o nich dá klidně uvažovat i v této kategorii

http://www.prodance.cz/ilive-t-idr-16-mix-rack.html

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 26. čer 2015 12:24:28

jj a aplikace A&H navíc chodí na všech běžných platformách
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od aandree » pát 26. čer 2015 14:39:53

A&H aplikace jsou multiplatformní? Ja teda co jsem koukal na ofiko web, zmiňujou aplikace ONEMIX, TWEAK a MIXPAD, ale všechny bohužel jenom pro Apple. Navíc v návodu pro iDR je psáno "Network, wireless laptop, iPad and iPhone control". O Androidu nic.

Sám jsem téměř rozhodnutej pro XR18 do mojí kapely, ze dvou zásadních důvodů. První je to, že všichni v kapele máme tablety a telefony na Androidu. Když se náhodou jeden "ovladač" mixu na koncertě podělá, pořád máme k dispozici další 3, a jako poslední záchrana je PC, kterej tak jako tak máme na vždy pódiu. A druhá věc na XR18 je nahrávání všech 18ti kanálů přes USB. Na dema ze zkušebny super funkce...

Ten iDR16 je za tu akční cenu bomba, ale ta multiplatformnost mi tam chybí (aspoň že s PC si to rozumí), a jestli jsem to správně pochopil, k multi-track nahávání je potřeba dokoupit modul, kterej je momentálně cca stejně drahej jako samotnej mix. Na druhou stranu, je mi jasný, že kvalitativně je to o něčem jinym než XR18.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 26. čer 2015 20:17:52

Windows, Mac, Linux - pravda, chybi Android.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

frantacecil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: stř 12. zář 2012 10:11:10

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od frantacecil » sob 27. čer 2015 11:25:40

No mě sa ta XR 18 taky moc líbí, ale je Behringer!! :-( :-(

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od aandree » ned 28. čer 2015 17:39:02

No, pokud máš takový předsudky, tak už ti opravdu moc adeptů nezbejvá #-o Ale vem si, že XR18 je vlastně zkrouhnutá X32 a ta už nějakou dobu na trhu je a ohlasy jsou na ni hodně pozitivní...alespoň co jsem tak vysledoval ze všech možnejch diskuzí, nejen českejch. Tady třeba máš celkem pěkný srovnnání XR18, DL1608 a StudioLive https://www.gearslutz.com/board/live-so ... 0-2-a.html. Ale hlavně, jak už tu bylo napsáno...16 kanálů je pro vaši celkem velkou kapelu málo. Obzvlášť pokud třeba někdy budete muset zvučit i bicí.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Bassman » úte 30. čer 2015 16:21:42

4 x zpěv, 1 x saxofon, 1 x elektronický saxofon, 2 x kytara, 3 x klávesy, stačí jen jedny do sterea

To je dokopy 12. Preco tu niektory pisu, ze 16 (resp. 18) je malo vstupov. Strasne ma zaujima ich matematika.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od TomasVv » úte 30. čer 2015 18:09:16

To bude asi zkušenost.
Skoro vždy, když pořídíš X-vstupý pult, budeš do měsíce potřebovat X+2 vstupů.
Tím nemyslím, že musíš hned pořizovat 48ch, ale taková 24ka ti umožní mít na docela dlouho klid.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 30. čer 2015 18:59:03

Ano, taková je zkušenost. Mix se nepořizuje na rok a potřeba vstupů stále roste, jak můžete rozumně předpokládat, že se v kapele nikdy neobjeví nový člen, nový nástroj, nový přístup - třeba zvučení bicích - nikdy nebude potřeba připojit něco externího (DJ, moderátor, playback pro hostující hvězdičku...) anebo že se prostě a jednoduše povede odpálit vstup anebo v něm zůstane trčet na kšeftu nevyndatelný vadný kabel ? To jsou všechno naprosto běžné věci a pak sem lidi píšou dotazy, jak si mají mix rozšířit, což málokdy jde a nikdy nedává moc smysl.
Velice doporučuju, když už si někdo dá tu práci a radí, tak ty rady brát raději vážně. Pokud k něčemu takovému obecně panuje nechuť, tak vůbec nemá cenu se NA NIC ptát. Jestli je dotyčný jen nějaký žvanil se dá obvykle zjistit přečtením dalších jeho příspěvků.

H.M.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od Bassman » úte 30. čer 2015 22:01:29

No viete, ale ked poviete A (16 vstupov je malo), tak je dobre povedat aj B (do buducna to moze byt malo).

Zvukarinu robim zatial len prilezitostne amatersky a tiez viem ze 16 vstupov je malo na nejake serioznejsie zvucenie. Ale ked sa na to pozriem ako muzikant (a to som profesional), tak podla toho co frantacecil pisal odhadujem ze sa jedna o beznu zabavovu kapelu v ich pripade 4 ludia a tam by som nejake personalne upgradovanie na viac clenov ocakaval asi len tazko. Viem ako tazke je dnes zaplatit 4 muzikantov, nie to este viac.

Chcem len povedat ze ked mu uz pisete ze 16 vstupov je malo, bolo by dobre sa ho najprv spytat ci v buducnosti planuje kapelu rozsirit. Pretoze ak nie, a ja si myslim ze nie, tak mu tych 16 vstupov bude dost.

A kupovat vacsi pult len aby mohla kapela ozvucovat aj nejake ine vystupenia popri ich produkcii, tak to stoji za zvazenie, ale ja by som do toho v ich pripade nesiel.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Velké hlasování o mix!

Příspěvek od exxxi » úte 30. čer 2015 22:46:00

Loni jsem si koupil sestnactikanal a kupodivu, do pul roka jeste tricetdvojku. No a jiste uz tusite, ktery si na sebe vydela lip.......
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“