Jaký malý mix + ozvučení "šraml bandu"?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Olaf
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 02. kvě 2012 13:31:38

Jaký malý mix + ozvučení "šraml bandu"?

Příspěvek od Olaf » ned 19. črc 2015 15:14:37

Dobrý den

Jako hráč a tudíž zvukařský laik se na vás zvukaře obracím se žádostí o radu při výběru malého mixu.
Situace :
Založili jsme s přáteli v ulici takový malý "šraml" band : 2 x aku kytara s aku kombem ( 30-35 W ), el basa s kombem ( 150 W ), bicí aku sada, a 1 x zpěv dyn mikrofon do mic vstupu jednoho kyt komba. Záměrem bylo hrát pro pár přátel ( do 15 lidí ) u píva a trochy toho pečeného masa buď v zahradním domečku nebo u 1-2 stolů v místní hospůdce muziku typu tradiční country, Matuška, Tučný, Grossmann, Suchý ( omluva velikému mistrovi :D ) přeci jenom s rytmikou, aby si bylo možno i hodit patou. Na tyto požadavky naše technika vyhovovala.
Změna situace :
Jelikož jsme se záhy stali světově proslulými ( zvláště v naší ulici a našich rodinách ), začali se na nás lidé obracet se žádostmi o zahrání na akcích typu narozeniny, spolkové oslavy a pod., kde už dipozičně sedí kapela někde v koutku ( cosi jako "stage" ) a již v určité vzdálenosti ( několika metrů ) sedí u pár stolů 20-25 lidí. Problémem je, že rytmika se i tak prosadí, ale kytary a zpěv už ne, a zároveň při kyt kombech na "plný koule" nám na místě kapely praskaj lebky.

Záměr :
a) přidat druhý zpěv, tedy druhý vstup, a zároveň mít k dispozici pro mikrofony alespoň základní korekce ( kyt kombo je na mic vstupu nemá )
b) "přizvučit" zpěvy a podle potřeby malinko kytarová komba dopředu jednou aktivkou
c) mít k dispozici rezervu 1-2 vstupů pro hostující muzikanty : občas lákáme na návštěvu houslistu nebo banjistu

Řešení :
a) mix - ze záměru mi vyplývá potřeba mixu kategorie 5-6 XLR/jack vstupů, alespoň jeden AUX ( použili bychom jen pro čistý odposlech zpěvů jedno staré kyt kombo, které nepoužíváme ). Cenová relace 6000-7000 Kč. Vím, že za málo peněz je málo muziky, ale dávám vám k posouzení ( z vašich zkušeností ) vhodnost dvou kousků :
- ALTO LIVE805, sice jen 5 vstupů XLR/jack, ale zase na 1-2 kompresor a taky vestavěný efekt. Nic moc jsem o něm nenašel, sice řadu review, kde je všechno super HI-FI a amazing a super profi, ale taky jednu, kde se píše, že vstupy šumí při větším gainu.
- Soundcraft EPM 6, má 6 vstupů, nemá efekty ( ale ty podmínkou ani nejsou ), ale zase je to přeci jen značka
- nějaký jiný váš návrh v dané cenové relaci, nebráním se i použitému zboží
b) aktivka - zatím jedna, kolem 150-200W RMS, cenová relace 5000 Kč. Uvažoval jsem o Behringer B210D, 180W RMS, sice jen 10" ale snad by to pro zpěv a trochu aku kytar mohlo vyhovovat. Jestli se bude dařit a nějaká ta koruna se nashromáždí, tak bych ji rád v budoucnu přesměroval ( spolu s druhou dokoupenou ) na odposlech, vepředu jsem si vysnil 2 x ART 422. Nebráním se jinému vášemu návrhu v dané cenové relaci.

Předem dík za každou radu či doporučení.

Olaf

Uživatelský avatar
Ozzy_sound

Re: Jaký malý mix + ozvučení "šraml bandu"?

Příspěvek od Ozzy_sound » ned 19. črc 2015 18:04:49

Ahoj,

ten soundcraft epm 6 je vyborny pultik. Kovove prevedenie, slusny zvuk. Mozno etse trosku lepsi je starsi Spirit Folio SX, ale da sa uz zohnat len na bazare. Ako aktivku odporucam RCF 310A. Hra pekne.

Uživatelský avatar
Ozzy_sound

Re: Jaký malý mix + ozvučení "šraml bandu"?

Příspěvek od Ozzy_sound » ned 19. črc 2015 18:08:56

Este su vyborne pulty Soundcraft M series (M4, M8 a M12) ale tiez sa uz nevyrabaju.

Placka
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: pon 01. lis 2010 19:00:23

Re: Jaký malý mix + ozvučení "šraml bandu"?

Příspěvek od Placka » stř 22. črc 2015 12:50:17

aktivku jednoznačně Behringer B912Neo od Thomanna. stojí něco přes 6000 a s B210D se to nedá srovnat po žádný stránce. Zvuk, šum, výkon...ve všem je ta 912 násobně lepší (B210 jsem měl, B912 mám). Poštovný od Thomanna je v týhle ceně zdarma;-). Jestli jste doteď zpívali přes kytarový kombo 30W tak to bude obrovskej skok dopředu.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“