Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
peto
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08. bře 2013 21:26:48

Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od peto » úte 06. říj 2015 9:48:36

Ahojte,
nakoniec som sa definitívne rozhodol pre digitál (povodne som chcel soundcraft MFXi8) a vyberám z týchto dvoch mozností. Nájde sa niekto kto porovnával resp. rozhodoval sa medzi Behringerom a Soundcraftom ?
Som DJ a nie zvukár a to, ze by som si mal kupit nieco Behringer ma desí, ale toto je zda sa v poriadku.
Mal som moznost hrat na zopar Behringer pultoch, ale to bola katastrofa (hlavne zvukova)

dakujem pekne
Peto

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od Bassman » úte 06. říj 2015 16:43:08

Ja mam X32, velka velka spokojnost. Nas gitarista ma XR18, po par akciach velmi spokojny. So Soudcraftom sa mi zda su este nejake nedotiahnute veci, ale priznam sa ze to je len z druhej ruky.

Ale ten Behringer, to je nieco uplne ine ako tie Xenyxy a podobne sracky co robili do teraz.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od thomas » úte 06. říj 2015 18:55:39

Nemyslím si, že ktorýkoľvek z týchto pultov bude pre DJ-a najlepšia voľba. Vlastnosti, ktoré sú pre zvukárov výhodou budú pre Teba takmer nepodstatné, zostanú Ti iba vlastnosti, ktoré aj zvukári považujú za nevýhodu. Ak to chceš používať iba občas na nazvučenie kapely na svadbe alebo plese, tak sa mi to zdá ako vyhodené peniaze - máš na zvučenie kapiel zbytok vybavenia (mikrofóny, stojany, diboxy, káble...)? Ak nie, budeš si to všetko aj tak niekde požičiavať a to si už môžeš požičať aj mix.

Ak to chceš používať aj na DJ-ovanie, tak to bude pre Teba zbytočne nepohodlné a malý analóg / DJ mix Ti urobí lepšiu službu.

peto
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08. bře 2013 21:26:48

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od peto » úte 06. říj 2015 20:04:04

Pardon chalani, blbo som polozil moj dotaz, ja som to pisal vo vlakne k Ui16 a tu som to akosi zabudol. Potrebujem to presne na obcasne nazvucenie kapiel na plesoch, svdbach atd. Ano, vsetko ostatne mam, riesim iba mix. Toto nebude mat nic spolocne s "DJ-ovanim" na to mam pioneer nexus. Cenovy rozdiel medzi MFXi8, co som povodne chcel a medzi Ui16 resp. XR16 zase az taky velky nie je, cize to neriesim.
Zvuk mam aktivny db technologies 2xDVA S09 a 2xDVX D12.

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od thomas » úte 06. říj 2015 20:31:04

Jasné, ja som videl aj Tvoj príspevok v tom druhom vlákne a presne preto som napísal. Podstatné je to slovo "občasné", ale to už sám vieš, či sa Ti to oplatí. Lebo požičať si občas malý mix už v dnešnej dobe nie je zložité a ani extra nákladné.

S uvedenými pultmi skúsenosť nemám, avšak digitálne Behringery by som hneď neodsudzoval. Používam 2ks X32 (Rack a Compact) a som spokojný.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od Bassman » čtv 15. říj 2015 16:50:09

Uz som to tu par krat pisal, ale ... mam X32, kolega ma XR18 a obidvaja velka spokojnost. Vsetko v jednej krabici, samozrejme zvukova kvalita comp, gate a dalsich FX nie je nejak oslniva, ale v okresnej lige uplne dostacujuca.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

peto
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08. bře 2013 21:26:48

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od peto » čtv 15. říj 2015 18:49:45

Ahojte,
práve dnes som objednal Ui16, do poslednej chvíle som sa rozhodoval medzi XR18 a Ui16. Dúfam, ze neolutujem rozhodnutie.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od Havlis » čtv 15. říj 2015 21:33:49

Jestli ses rozhodoval mezi těmhle dvěma, tak tak podle mě je XR18 podstatně lepší - víc vstupů, víc efektů, 6 auxů, 18ti kanálovej recording, Ultranet...nemluvě o sekání Soundcraftu, který se řeší v sousedním vlákně.

Ve zkušebně máme XR18R a je to super mašinka. Zvukově na Behringer B912 NEO moc neposoudím, ale co jsem četl porovnání na internetu a srovnání lidí, kteří slyšeli oboje, tak se Behringer minimálně nemá za co stydět a zvuk je na danou cenovou třídu výborný.

Ze srovnání mi tak vychází, že Behringer nabízí za stejný peníze slušnou dávku fičur navíc (už třeba jen vícekanálový nahrávání a víc vstupů) a zvukově je to řekněme nastejno (to ale nemůžu prohlásit jistě, bo jsem to nijak detailně neporovnával).

peto
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08. bře 2013 21:26:48

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od peto » sob 24. říj 2015 17:38:36

Ahojte,
tak moje rozhodnutie kupit si Ui16 som uz olutoval a po testovani som sa rozhodol kupit aj XR18 a porovnat ich. Soundcraft bol moj favorit, ale zial ten vratim a necham si Behringer. Cakanim na pult som cital rozne zahranicne fora a docital som sa , ze pult ma problem so sumom predzosilnovacov. Zial potvrdilo sa to aj mne a prikladam male porovnanie. Uplne dramaticke to je pri pouziti kondezatorov, ked sa zapne fantom.
Zvuk som snimal obycajnym Behringerom C2 (ten som mal prave doma). Kanalovy potenciometer +10db, master 0db, a gain som menil +20db, +30db, +40db, +50db. Pri 50db to uz bolo dost skreslene, ale nechal som tam aj to. Nahraval som 10 sekundove casti na ZOOM rekorder priamo z master vystupu.


http://ulozto.sk/xzeMaJJN/final-zvuk-wav

Uživatelský avatar
Pimpe

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od Pimpe » stř 14. bře 2018 0:26:57

Učitě ne Soundcraft. Po týdenním zkoušení vracím tento kvalitní šumový generátor a jdu do Behringera

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od Quicktor » stř 14. bře 2018 16:35:36

Proč tak skepticky? Už víc jak půl roku používám
Ui 24 R a na šum si stěžovat nemůžu.
Jediný negativum byl občasný výpadek na WiFi,
ale po upgrade je klid. Používám také kondiky na
OH nebo na slabší vokály a spokojenost.
A nebo jsem totálně hluchej, jak říká ta paní co mi
vaří a pere.

Uživatelský avatar
Pimpep

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od Pimpep » čtv 15. bře 2018 0:15:20

Zkoušel jsem Ui12 a opravdu šum byl slyšet i při přehrávání hudby z flashky, takže pro mě nepoužitelné, přito analog Mackie, který momentálně používám, je na šum hodně tišší, než Ui12. Nevím, možná mám špatný kousek, ale nebudu riskovat šumáček na hraní pro lidi.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od Robert » čtv 15. bře 2018 7:22:19

Se šumem z USB jsem se u Ui-ček opravdu nesetkal. To že šumí vstup po zapnutí fantomu , s tím ano, ale bylo to způsobené uživatelem - mnou, kdy jsem si do vstupu se zapnutým fantomem připojil nesymetricky zapojený mikrofon (to jsem popisoval v jiném vlákně). Ui 24ka po prvním zapnutí také více šuměla, ale po chvíli šum zmizel a dodnes se neobjevil (kdysi se tomu jevu říkalo zahoření, není to o požáru, ale o srovnání parametrů součástek pod napětím). Jen jestli nejsou v oběhu přes bazar odpálené kousky, které putují po majitelích a kazí jméno značky a výrobku.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16 alebo Behringer XR16?

Příspěvek od PeBe » čtv 15. bře 2018 8:46:03

Mám jedno z prvních Ui(12), které Thomann prodal. Jediný šum o kterém vím, je při zapnutém phantomu do "kondíků" (laciní číňani). Při použití elektretu, napájeného phantomem se šum dokonce dal považovat za jistou formu užitného signálu ;-) Naštěstí phantom nepoužívám, takže šum skutečně neřeším a "šumáček do lidí" není o nic horší, než z analogu (Yamaha MX124 šumí znatelně víc, Allan&Heath ZED14 o fous míň).
Šum při přehrávání z flashky bych nebral jako až tak moc vypovídající o kvalitách mixu, primárně je určený pro práci s jinými zdroji signálu...
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“