Mixák na domácí žvýkání?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Mixák na domácí žvýkání?

Příspěvek od strapal » ned 11. říj 2015 15:25:51

Zdar chlapi.

Chtel bych si poridit vhodny jednoduchy analog. mix. Hraju cca 4-5x do roka, pouze oldies pro rodinu a zname, zadne techno a podobne, takze zadne efekty, pouze klasicke michani.

Pozadavky: 3x stereo vstupy (jack, cinch..) plus 1x mic, s EQ na kazdy vstup, sluchatkovy vystup.
Jelikoz hraju i veci, ktere si osadka donese v mobilu i tabletu, coz se deje behem produkce, potrebuju si korekce a uroven skladby pripravit predem do sluchatek. Nevim jak se tato funkce, kterou mix musi mit presne jmenuje, snad CUE ?

Asi by se hodila i funkce GAIN, teda popravde receno, pokud si jeho funkci vysvetluju jako "stabilizator urovne vystupniho signalu"...

Uvital bych LED indikaci urovne hlasitosti kazdeho kanalu, protoze s blizicim se koncem kazde akce vlivem jineho slozeni krve uz vetsinou prestavam vnimat okoli a tim i polohu potenciometru. Byla mi v inzerci nabidnuta konzole plus PC s traktorem, ale obavam se, ze bych mel prubezne problemy vubec najit mys..

Myslim ze bych na to uvolnil castku do 5.000,- Kc nebo bazar.

Pokud jsem svym dotazem vzbudil usmevy, tak prosim o shovivavost, nehodlam vam lezt do zeli, jen nechci u mixu prostat cely vecer nastavovanim a ladenim skladeb, kdykoliv si nekdo prinese nejake smeti co chce zahrat. :-)

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Mixák na domácí žvýkání?

Příspěvek od Bassman » čtv 15. říj 2015 16:45:21

Urcite nejaky DJ mix. V ramci cenoveho rozpoctu to bude asi len nejaky Behringer, ale ked si budes davat pozor na necistoty, tak aj tie Behringre pri tvojej frekvencii uzivania vedia posluzit dlhy cas. Ale pokial by sa ti podarilo najst na bazare nejaky Numark, alebo dokonca Pioneer, tak to bude urcite lepsia volba. Tie sa uz daju velmi slusne servisovat a vydrzia teda omnoho viac. Ale DJ pulty na bazaroch byvaju uz docela slusne vyjazdene, takze to bude tazke hladanie.

Konkretny model ti neporadim, v ramci tvojho cenoveho rozpoctu to bude asi trosku o stasti na co zrovna nadabis.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Mixák na domácí žvýkání?

Příspěvek od strapal » čtv 15. říj 2015 22:34:50

A co takhle Reloop RMX 30 BlackFire? Nekde jsem ho zahlidnul...

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mixák na domácí žvýkání?

Příspěvek od TomasVv » pát 16. říj 2015 8:30:21

4-5 hraní do roka? To bych si pult raději půjčoval.
Dělám, co mě baví.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Mixák na domácí žvýkání?

Příspěvek od strapal » pát 16. říj 2015 8:54:01

Mym zajmem je mit svoje veci. Pak jezdim a shanim zesak nekde, bedny jinde, mix jinde... Nasel jsem jeste Akiyama Mc-E3 USB, dobra znacka? Lepsi jak ten Reloop? Ale japonec nema korekce u master..

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Mixák na domácí žvýkání?

Příspěvek od Bassman » pát 16. říj 2015 11:40:10

Znacky ktore si nasiel mi teda nic nehovoria, ale priznam sa ze v DJ mixoch velky prehlad nemam. Akurat snad ta Akiyama ma aj mikrofonny vstup, co je urcite dobre mat. A na korekcie na mastri by som sa neviazal, ked uz DJ zacne tocit potakmi, tak to robi na sabli, aby si nemenil zvuk mikrofonu a ostatnych sabiel. Skus pohladat nejaky Numark, tie su dobre a nie az tak drahe. Ale ked uz nic ineho, mozno bude fungovat aj ta cina, ale ja by som to asi nekupoval, jedine po porade s niekym kto ma s tou znackou skusenosti.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“