Fostex 812 má cenu kupovat?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
dclvmen
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: pon 03. úno 2014 18:26:42
Bydliště: Děčín

Fostex 812 má cenu kupovat?

Příspěvek od dclvmen » úte 12. led 2016 21:40:52

Ahojte mistři zvuku,
přemýšlím o koupi staršího mixu konkrétne Fostex 812 v minulosti jsem se s ním už setkal kdysi na SPŠ výroby hudebních nástrojů v Kraslicích kde jsem studoval a tenkrát ( rok 2001) to byl v celku slušně vybavený pult. Použití bych viděl do zkušebny nebo na klubovou scénu s aktivkama Ashton MPS 15. Možná jako preamp pult před zvukovku Zoom r16. Má cenu pult za cenu do 3000 kupovat nebo už je dávno technologicky překonaný a najdou se i cenově dostupnější srovnatelně vybavené hračky?
Díky za Vaše názory, rady a připomínky.
Nic není tak složité, aby se nedalo pochopit.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Fostex 812 má cenu kupovat?

Příspěvek od MADMAX » stř 13. led 2016 11:50:55

hele, za tyhle peníze asi lepší pult nekoupíš. Jen bych se trochu obával o spolehlivost (poťáky v tom nebyly nic moc), hodně záleží na tom, v jakém ten pult bude stavu. A taky upozorňuju, že je to trochu šumák, odstup nebýval zrovna úžasný. Možná jsou ty preampy v Zoomu lepší než ty v tomhle pultu... ;-)
MAD

Uživatelský avatar
dclvmen
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: pon 03. úno 2014 18:26:42
Bydliště: Děčín

Re: Fostex 812 má cenu kupovat?

Příspěvek od dclvmen » čtv 14. led 2016 1:46:43

Díky za cennou radu. Využil bych ho spíš na nahrávání live (díky direct out na každý šavly) ve sterilních podmínkách si samozřejmě se zoomem vystačím. Sjedu se na něj podívat a uvidím. Mimochodem vím, že jsme k němu měli ve škole i páskový magnetofon byl to jeden z přvních pultů na, který jsem si ve svých 16 letech sáhnul. Nahrávky na magneťáku nebyli vubec špatné, ale je fakt, že jak je dnes člověk zblblej tim digitálem tak se vnímání "dobrého" zvuku dost posunulo jiným směrem. Ještě jednou díky.
Nic není tak složité, aby se nedalo pochopit.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“