Behringer X32 vs. Presonus StudioLive 24.4.2 vs. Allen & Heath Qu-24

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Tom55

Behringer X32 vs. Presonus StudioLive 24.4.2 vs. Allen & Heath Qu-24

Příspěvek od Tom55 » pon 25. led 2016 0:19:02

Zdravím všechny zvukaře,
rozhoduji se o koupi nového mix pultu a snažím se rozhodnout mezi těmito třemi stroji. Byl bych vděčný za nějaký názor lidí, kteří s těmito zařízeními mají nějaké zkušenosti.

Cítím to asi takto:

Behringer X32 - sympatický pult, nemám moc dobré zkušenosti s Behringer sl2442 a jsem trošku opatrný, jinak podle různých příspěvků je hodnocen velice kladně, stáří 5 let což mi připadá na elektronické zařízení dost.

Presonus StudioLive 24.4.2 - X32 mne oslovil více, jelikož mi připadá intuitivnější, stáří 5 let což mi připadá na elektronické zařízení dost.

Allen & Heath Qu-24 - nevím o něm nic jen mne zaujal a je novější než předešlé pulty.

Prosím nelynčujte mne tu za můj názor píšu pouze své pocity a rád si nechám poradit.

Zdar a dík Tomáš

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Behringer X32 vs. Presonus StudioLive 24.4.2 vs. Allen & Heath Qu-24

Příspěvek od exxxi » pon 25. led 2016 0:26:23

Pet let, to je akorat na vychytani chyb v hw i sw :-)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer X32 vs. Presonus StudioLive 24.4.2 vs. Allen & Heath Qu-24

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 25. led 2016 0:55:51

Ten termín "stáří" je tady použit příliš mechanicky, jednak opravdu nějakou dobu trvá, než je podobný výrobek "vypilován" především po stránce toho SW (u slušných firem se vlastně vylepšuje neustále, minimálně po dobu výroby HW) a pak vzít jen jeden jediný model od výrobce a nepodívat se na modely předchozí, ze kterých obvykle nějak vychází, dává velmi falešnou informaci. Z tohoto hlediska by to bylo téměř opačně, X32 je nejnovější, protože nemá žádného předchůdce (a jen pár souběžných klonů), kdežto QU-24 je jen takový malý výhonek dosti dlouhé a široké řady mixů, které začínaly v úplně jiné velikosti a cenové kategorii. Z tohoto hlediska je velmi starý. Presonus je někde mezi, sice se ty mixy vyrábějí poměrně dlouho, ale víceméně stále stejně a nikdy nepatřily do žádné vyšší kategorie a ani nemají žádné takové příbuzné.
Ono je to ještě o něco složitější, ale nemá cenu se právě v této otázce hrabat, když nikdo ani netuší, jak míníš s těmi informacemi naložit. Obvykle se mix hledá podle jiných jeho vlastností, než je "stáří" (tedy pokud tím nejsou myšleny naběhané hodiny a najeté kilometry, to by smysl dávalo větší).

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer X32 vs. Presonus StudioLive 24.4.2 vs. Allen & Heath Qu-24

Příspěvek od blaha » pon 25. led 2016 8:12:17

Chtělo by to trochu specifikovat, co od toho pultu potřebuješ, tzn. vstupy, výstupy, fyzicky dostupné šavle, stage box, atd.

Pak je potřeba to sčítnout dohromady, i vč. možných dosažitelných slev, které v tomto případě už jsou dosažitelné, k tomu napočítat potřebné příslušenství jako kejs, párák, router, iPad, rack na SB, případně UPSka, atd.

Do výběru bych ještě zahrnul Soundcraft Si Impact, případně Expression.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Behringer X32 vs. Presonus StudioLive 24.4.2 vs. Allen & Heath Qu-24

Příspěvek od asterix1 » pon 25. led 2016 11:18:24

Zdravím možno by Ti pri výbere pomohla aj táto recenzia http://www.audiotechnology.com.au/wp/in ... midas-m32/ .

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer X32 vs. Presonus StudioLive 24.4.2 vs. Allen & Heath Qu-24

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 25. led 2016 13:13:46

Já bych si k ní troufnul připodotknout, že ten "stage box mixer" z bodu 2 hned na začátku sice masově prosadil levný Mackie, ale fungují tak všechny A&H mixy s "mixrackem" iDR, což je tedy ten správný název pro podobné zařízení a to mnohem dříve, než se DL1608 a další napodobitelé objevili na trhu. V tomto vláknu je to asi celkem jedno, ale kdyby se výběr rozšířil, tak do něj začnou spadat i takové mixy.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“