Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
SkinnerDJ
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: sob 05. bře 2016 11:20:04

Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od SkinnerDJ » sob 05. bře 2016 11:30:15

Zdravím, chcem sa opýtať, zháňam nejaký mixážny pult do 300€.
Keďže som DJ a zatiaľ sa nechystám ozvučovať akcie, potrebujem ten pult na zapojenie bezdrôtových mikrofónov(keďže DJ pult takúto možnosť nemá....)
Zatiaľ som pozeral Soundcraft EPM8 a EPM6.....Najviac sa mi pozdáva tá EPM8 -ktorá by mala možno neskôr väčšie využitie...
Vďaka za rady :)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od blaha » sob 05. bře 2016 12:13:57

Mrkni na nové Signature 10, je to na horní hranici, ale líp vybavený než EPM.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

SkinnerDJ
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: sob 05. bře 2016 11:20:04

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od SkinnerDJ » sob 05. bře 2016 13:25:50

No...tiež zaujímavý pultík... Ešte niekto nejaké návrhy?
Mám ešte jeden dotaz na pult.... stačí mi jeden výstup(XLR L & R) alebo by bolo lepšie mať dva výstupy(XLRkový a Jack)...Teraz prepájam aparatúru tak, že od zosíka vediem xlrka do subu(dB tech SUB18D) a tam to delím cez zabudovaný crossover a následne z neho ťahám káble do mixu....a môj dotaz znie: že či to má nejaký vplyv na výkon subbasu, keď do neho zapájam pasívne satelity cez zosík....vďaka za info :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 05. bře 2016 17:14:02

Napiš co máš za mix teď, není pravda, že do DJ mixů nejdou připojovat bezdráty. Taky je samozřejmě potřeba vědět, jaké a kolik. Popis zapojení je podivný, asi jsi něco spletl. Ne, výstupy z výhybky v aktivním subwooferu rozhodně nijak nemohou ovlivnit jeho výkon. Ale možná taky myslíš něco jiného, než jsi napsal, přečti si to celé po sobě pořádně. Tobě to začíná zesilovačem a končí mixem, to by ani fungovat nemohlo.

H.M.

SkinnerDJ
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: sob 05. bře 2016 11:20:04

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od SkinnerDJ » sob 05. bře 2016 18:41:12

Tak som to asi blbo napísal....Sorry :))

No....teraz mám mix Numark iM9tku...(plánujem niečo lepšie do budúcna)... Áno, dajú sa do toho zapojiť bezdrótové mikráky...teraz používam jeden (RH Sound :D ) no nie som veľmi spokojný, lebo ako taká úprava korekcií je na tom pulte pomaly nemožná a už sa mi stalo, že som hral na nejakej súkromnej akcií, kde boli pozvaní nejakí hudobníci a potrebovali si zapojiť dva mikráky...takže to bolo o držku :D
Mix potrebujem aj pre to, lebo sa chystám hrať nejaké tie stužkové, kde sú viac menej požadované dva bezdráty (uvažujem nad AKG WMS 40 mini alebo došetriť a kúpiť Shurky ale o tom v ďalšom príspevku neskôr :D )

A k tomu subu....Takže....mám repro Alto SX115(taktiež plánujem výmenu do budúcna ale zatiaľ som spokojný)...tie mám zapojené do zosíka AA VLP1500.... Výstup z mixu je napojený na Balanced input na sube (viď foto http://www.kosmasaudiovideo.gr/uplds/27 ... k_rear.jpg) a a na out je napojený vstup zo zosíka....Ako...možno sa mi to len zdá že to hraje slabo, potreboval by som to asi vyskúšať na poriadnejšiu sálu .. :))

možno som to vtedy nejako blbo napísal... tak sa ospravedlňujem :)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od blaha » sob 05. bře 2016 18:54:07

Jen krátká odbočka k těm bezdrátům, v podstatě to není na nové téma, protože tu už tomu bylo věnováno dost jiných. V podstatě na tyhle levné rovnou zapomeň, a na dvoukanál si vyšetři tak min. 18k, jinak od RH soundu moc posun nezaznamenáš.
Tohle je dle mne nejlevnější set, který dává smysl
https://imusicdata.cz/mipro-act-3-vocal-set-dual
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

SkinnerDJ
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: sob 05. bře 2016 11:20:04

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od SkinnerDJ » sob 05. bře 2016 19:44:54

Áno mikrofóny budem riešiť trocha neskôr, teraz sa skôr zameriavam na ten pult ale každopádne dikes, pozriem sa na to :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 05. bře 2016 20:57:50

Je to sice dost rudimentární DJ mix, ale i tak dovoluje připojení dvou drátových a ještě tří bezdrátových (do vstupů line in) mikrofonů, pokud ovšem ty bezdráty mají výstup i na linkové úrovni (měly by mít, je to základ, na mikrofonní se to obvykle uměle snižuje nějakým interním děličem nebo je tam potenciometr). Dokonce má zdaleka nejhorší korekce ten "DJ mic" vstup, jen dvoupásmové.
Tím nechci říct, že si nemáš pořizovat nic dalšího, ale já bych spíš zvážil lepší DJ mix, kde bude potřeba více vstupů jasná už při výběru, než přidávat další, primitivní "zvukařský" (tedy pokud nemíníš skutečně zvučit třeba konference nebo kapely). Bude to mnohem přehlednější a šikovnější, nezabere to tolik místa atd. Nicméně stále jich je nekonečný výběr, nebudu ztrácet čas vyjmenováváním značek a modelů, hlavně když kromě ceny nemáš vůbec žádné další kritérium. Pokud bys opravdu zvučit něco chtěl, tak dneska zapomeň na analog a kupuj už jen digitál. Jinak rychle zjistíš, co všechno k tomu nemáš a pořizovat to už rozhodně nebudeš (např. outboard - česky "efekťák").

Zapojené to tedy máš v podstatě jediným možným způsobem a nevím, jak by ti další výstup z mixu měl pomoci v tom, aby to "víc hrálo". Asi to víc hrát neumí (parametry toho Alto tuto domněnku zřejmě potvrzují) anebo máš blbě kabely a knoflíky. Rozhodně to těžko hraje málo kvůli sálu i když velikost a zatlumení mají vliv, ale s tím se prostě musí umět aparát poprat, jinak je nedostatečný z principu, vybírá se aparát, ne sál. Já bych to dnes odhadnul tak na cca 50 lidí a ne moc hlasitý žánr, víc s tím nemůžeš uhrát, leda někde, kde jinak poslouchají akorát obecní rozhlas.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od Ondráš » sob 05. bře 2016 21:15:43

mix:
minimálně stejně dobrá je Yamaha MG12 resp. MG12XU (+ efekty a USB zvukovka vč. podpory iPhone/iPad)
výborná je řada MGP, ale to je mimo rozpočet

SkinnerDJ
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: sob 05. bře 2016 11:20:04

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od SkinnerDJ » sob 05. bře 2016 23:31:23

Zdenku : díky za info....uvidím čo sa s tým bude dať robiť :D
Samozrejme...už riešim niečo iné namiesto tých ALTO repros :D ....bolo to na rýchlo kupované...takže tak no....uvidím, či ostanem pri pasíve alebo sa mám preorientovať na aktív (RCF alebo FBT) ale to neskôr...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 06. bře 2016 3:25:36

Pokud by šlo o ty bedny, tak zásadní otázka nezní jestli aktiv nebo pasiv, oboje je dneska k dispozici v hodně širokém výběru a nic principiálního nebrání volbě kterékoli z těchto variant, ale jak velký (tedy jak silný, pro jak velké prostory, publikum, jak náročné žánry atd.) má aparát být a jak moc musí být kvalitní, spolehlivý, což souvisí i s klientelou, málokdo si hraje jen tak pro sebe, ale má dokonce mezi sebou a posluchačem ještě nějakého toho zákazníka a ten mívá požadavky. OBOJÍ dost zásadně ovlivňuje výběr už první koupené bedny a rozhodně i její cenu. Tedy například s tím Alto se nedá dostat žádným způsobem nikam. Ani výkonově (i kdyby jich bylo sto), ani mezi první ligu, co má ty lepší kšefty víceméně jisté. Ani mezi druhou a za jistý bych nepokládal ani "okresní přebor", protože to přehraje kdejaké poučenější domorobo a samozřejmě v riderech se tato značka nikdy nevyskytuje (nejspíš ani jako zakázaná :-)

H.M.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od Bassman » pon 07. bře 2016 9:30:16

Pozri sa po nejakych NUMARKoch. Su relativne lacne a aj celkom dobre. Premysli si kolko a akych potrebujes vstupov (vlastne si nam to doteraz nenapisal) a kupuj podla toho.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

SkinnerDJ
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: sob 05. bře 2016 11:20:04

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od SkinnerDJ » pon 07. bře 2016 13:54:34

Bassman - písal som že DJ pult mám..Numark iM9tku....Uvidím no...buď zoberiem Denon DNX1600 alebo Allen & Heath DB2 ale to z pohľadu DJ pultu...

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Pult do 300€ pre bezdr. mic (som DJ)?

Příspěvek od Bassman » úte 08. bře 2016 10:54:14

Prepac, to som prehliadol ten pult.

Kazdopadne som to myslel tak, ze neviem kolko pouzivas prehravacov, inych zdrojov zvuku, ... a teda plus tie dva bezdroty. Z toho budes vediet kolko potrebujes vstupov a podla toho by som sa zariadil. Spajat dva pulty nie je stastne riesenie. Dalsia krabica, dalsie kable ...
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“