Jaký mix na zábavy?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Bassman » stř 02. lis 2016 10:41:04

Neda mi to ale ...

X32 som spominal hned na zaciatku a zrazu sa tu strhla strasna kritika tohto pultu. Kedze ho uz pouzivam pravidelne nejaky ten piatok, tak na zaciatok, aplikacia pre X32 je o kus dalej ako aplikacia pre Xair a je velmi velmi dobre vymyslena pre akekolvek pouzitie.
Ze ten pult sumi tak to by som netvrdil, respektíve urcite nesumi viac ako ine pulty v podobnej a aj kusok vyssej cenovej kategorii.
Efekty v X32 su nieco uplne ine ako ich predchodcovia a musim povedat ze su prudko pouzitelne.

Celkovo je to velmi dobry pult, ale samozrejme keby som mal peniaze tiez asi radsej siahnem po inej znacke, ale teraz uz viem ze za tie peniaze by to asi nestalo.

PS: a teraz cakam na nejakého expeta ktory zacne X32 porovnavat s pultami za 5000 a viac eur co je viac ako dvojnásobok (vid Si Performer 3).
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » stř 02. lis 2016 14:48:58

No vypadá to, že půjdeme nakonec do toho SC Performance 2, ikdyž je cenově dost jinde, než byl původní plán.

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od KarlosSou » stř 02. lis 2016 22:02:31

pro přechod z analogu je skoro nejvhodnější. Je hodně intuitivní a relativně jednoduchý. Na esíčkách se mi dělá výborně, mnohem lépe než s vlastní digitální Yamahou ...
Navíc tenhle model má i implementováno ovládání DMX světel.
Jen detail - jmenuje se Performer .-)

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od zelatina » čtv 10. lis 2016 22:10:56

Mne sa páči to, že u X32/M32 na Androide si vyberiem, či chcem aplikáciu na miešanie monitorov - pre muzikantov alebo aplikáciu pre zvukára, v ktorej je všetko. Nemusím sa strachovať, ak si zabudnem tablet, že to neodmiešam aj na mobile. Heslo k wifi dávam iba muzikantom, ktorí viem že sú ukáznení a vedia sa na pódiu chovať a nepotrebujú mať vyhúlené odposluchy na doraz. Väčšinou takíto nosia aj in-eary, takže o starosť menej a človek sa môže venovať miešaniu do predu... Veľkosť prvkov v aplikácii sa už dá od novej verzie meniť, takže tam si myslím, problém nemôže byť.

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » stř 16. lis 2016 9:06:43

Takže to dopadlo tak, že máme SC si Performer 2. Zajímá mě pár věcí ještě. Jednak teda, vozíte s sebou s digitálem ještě záložní mix? Má někdo manuál, nebo není někde ke stažení? (nejlépe v češtině) . Jak lze s mixem nahrávat a jak přehrávat muziku z flešky?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od blaha » stř 16. lis 2016 9:31:30

Záložní mix nevozím, pravda první akce jsme jeli v divadle, takže záložní byl po ruce, jednou se stalo, že by byl potřeba, ale to se promptně vyřešilo.

Manuál, jednak by ho měl mit ten od koho jsi pult koupil, pokud ho kupoval v ČR, tak je to povinnost. Pak zrovna tahle řada pultů (Si C, Ex, I, Per) moc ani cz manuál nepotřebuje, je to hodně intuitivní, navíc se dají třeba na youtube sehnat i videonávody.

Nevím jak Performer, ale myslím že to platí i pro něj, z USB Flash nelze ani přehrávat ani nahrávat, slouží pouze k ukládání scén a aktualizaci firmwaru.
Pokud chceš přehrávat a nahrávat, pak musíš použít USB výstup na MADI kartě, ten je 32x32, přes připojený PC/NB, funguje perfektně oběma směry.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

RadimCep
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. črc 2010 10:42:28

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od RadimCep » čtv 17. kvě 2018 1:06:09

Jsme o rok a půl dál. Starý Presonus Studiolive 16.4.2 pomalu odchází do křemíkového nebe a já přemýšlím, čím ho nahradit.

Cenový limit je 60k za pult (jen nový).

V úvahu připadají A&H Qu-24, Behringer X32, Soundcraft Si Impact, Soundcraft Si Expression 2, Midas M32R. Plánuju koupit i stageboxy (rád bych měl časem 32IN).

A teď babo raď. Praktické zkušenosti s jednotlivými modely jsou téměř nulové, v dané cenové relaci čekám více-méně obdobný zvuk u všech pultů.

Využití: pult pro zábavovou kapelu, zvučení - klubové akce, venkovní akce do cca 500 lidí.

Nahrávání nevyužívám, prakticky bych to asi využil jen pro svou kapelu jako feedback.

Nejvíc mě zaujala X32 od Behringeru, u SC se mi nelíbí displeje, jsou malé a dotyk mi přijde spíš na škodu, navíc Impact mi přijde už generačně hodně starý, Midas M32R je asi malý (u ostatních i se současným párákem využiju 24IN), A&H vůbec nevím... Samozřejmě uvítám i přípdné další tipy.

Díky

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Aleš » čtv 17. kvě 2018 12:29:33

Pokud chceš 32 IN, tak v případě A&H by byl nutný Qu-32. U řady Qu počet vnitřních kanálů (šavlí) odpovídá počtu vstupních konektorů na zadním panelu a nelze rozšířit, tj. Qu-24 má 24x mono/mic in + 3x stereo in. Lze použít i digitální párák a stagebox (AR2412), ale počet kanálů se nemění. Pro Qu-32 by k AR2412 byl nutný ještě expander AR84, pak takto vznikne systém 32x in / 16x out.

U Soundcraftu např. celá řada Expression má 66 vnitřních kanálů (54x mono in, 2x stereo in, 4x stereo FX return), přičemž nejmenší Expression 1 má pouze 16 vstupních XLR konektorů a 14 kanálových faderů. Ty lze samozřejmě přiřadit libovolnému kanálu a ovládat jej, případně všechny kanály ovládat iPadem. Stagebox (Ministagebox 32) má 32x in, 8x analog out a 4x AES out. Takže systém s 32x in lze vytvořit i s nejmenším pultem Expression 1, ale samozřejmě přehlednost a komfort obsluhy 32 vstupů není v takovém případě úplně ideální.
Impact je v tomto prakticky stejný, jen počty kanálů jsou trochu jiné, nepamatuju si z hlavy. Na rozdíl od Expression (i A&H Qu) má taky kanálové displeje a je k dispozici jen jedna velikost pultu (24+2 fadery)
Co se týče stáří, tak Expression byl ještě před Impactem a uvedený na trh někdy 2013-2014, takže o generačním rozdílu těžko mluvit. Ovládání SC je ale takové "analogově konzervativní", takže dojem archaičnosti asi může vzbuzovat :-)

X32 jsem potkal jen letmo jako kapelní kroutič, ale zvykl jsem si bez problémů, ovládání přehledné a vše fungovalo jak má. Je mu tady věnováno jedno rozsáhlé vlákno, takže určitě stojí za pročtení.
M32R neznám, ale všechny ostatní jmenované pulty jsou na zábavy použitelné velmi dobře. Bude záležet spíš na osobních preferencích ohledně ovládání a ceně.
Je to sice poněkud nad rozpočet 60t, ale od A&H je tu i novinka - pulty SQ-5 a SQ-6. Zatím zkušenost nemám, ale jsou sympatické :-)

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od relaxmusik » čtv 17. kvě 2018 13:02:34

Re: Radim Cep A co nové řady Presonusů? Já sice k maximální spokojenosti používám Si Impact, co je třeba tak vše potřebné umí výborně. Ale u nových Presonusů se mi líbí i ta variablilita kdy člověk může použít jenom pult, dále v kombinaci s jejich stageboxem, ale co je uplná pecka, samotný stagebox s tabletem! :-)
U Soundcraft SI mám pult, stagebog 32 + extra UI24 na malé akce. :-)
Jinak pro mě je Soundcraft nezbytnost, kam jezdím s rukama tak všichni máme Soundcraft. :-)
Určitě bych také mrkl na nové AH SQ5.
Teď dle posledních informací od Presonus s novým firmwarem lze použít i externě doinstalované pluginy ( nevím ale jestli je nějaká specielní verze pro Presonus).

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od mkarr » čtv 17. kvě 2018 17:19:48

Možná bych se oprostil od požadavku na nový a pokud je ještě aktuální, skočil bych po tomhle:
http://www.prodance.cz/vas-bazar.html?i ... 15920.html
Allen & Heath iLive T-80 + IDR rack 48 včetně kejsu a lampiček :-) za pětašedesát.
No Dlive to není ale i tak dost slušný mix.

RadimCep
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. črc 2010 10:42:28

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od RadimCep » pát 25. kvě 2018 17:26:45

Dnes jsem byl v Prodance mrknout na SQ-5. Vypadá suprově a asi do ní půjdu.

Jen mne ještě zajímá, rozdíl SQ-5 vs. SQ-6, hlavně k čemu třeba využít ty 4 knoby?

Dík.

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Aleš » úte 29. kvě 2018 9:05:03

Tak hlavní rozdíl je především v počtu faderů, SQ-6 jich má 24+1, takže umožňuje přehlednější práci bez nutnosti často přepínat vrstvy, do 24 šavlí už se vleze ledacos.
Počet vstupních kanálů, sběrnic a efektů je u obou pultů SQ stejný, 48, 12 a 4.
Těm 4 knobům lze přiřadit různé funkce - viz. SQ reference guide V1.2.0, strana 51:
https://www.allen-heath.com/media/SQ_Re ... V1_2_0.pdf

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“