Jaký mix na zábavy?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od exxxi » ned 30. říj 2016 19:17:39

Karlos> to je dost vyjimka, ze mas tolik problemu s SC. Nejcastejsi problem u nich je to, ze lidi po max. trech letech nevymeni pametovou kartu a pak se to chova nevyzpytatelne.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od maro » ned 30. říj 2016 20:19:06

blaha píše:Pozor na SC je záruka 3 roky.

No bylo mi řečeno při odeslání, že je to již po záruční oprava tak to bude trvat déle, přednost mají záruční.... tak nevím #-o . Nic méně jsem neplatil ani dopravu a mám nový pult, takže spokojenost.
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
Gustík

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Gustík » ned 30. říj 2016 21:55:51

Za mě Mackie DL 32

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » pon 31. říj 2016 8:55:15

Takze zaver? Zminovanej mix je dobrej, ale pochopil sem, te k nemu musim dokoupit nejake dalsi veci za skoro stejnou cenu co stoji mix? A to ovladani mobilem s androidem tedy neumi?

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » pon 31. říj 2016 9:08:59

Jeste mam nove nabidku na bazarovej Soundcraft si performer 2. U goho sem se taky nedopidil jestli komunikuje s androidem.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 31. říj 2016 12:42:33

Nemusíš dokupovat nic, pokud tím tedy nemyslíš ty telefony. S Androidem se bohužel dodnes všechno nekamarádí, protože ivěci měly a částečně mají v některých ohledech značný náskok a to hlavně ve spolehlivosti a opakovatelnosti, takže na ně vsadil od začátku snad každý (Mackie DL naprosto a mimořádně úspěšně). Jsem si jistý, že kdyby totéž zkusil s Androidem, nemohlo se to povést.

H.M.

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » pon 31. říj 2016 13:51:16

Dobrá, to sem chtěl vědět, takže za to díky. A teď teda ještě ta nabídka toho bazarovýho Soundcraft si performer 2.
Je to i s casem a podobnou cenu, o něco víc než novej A H. Je lepší vzít bazarovej kus Soundcraft si performer 2, nebo raději zůstat u nového A H ?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od blaha » pon 31. říj 2016 15:41:20

Si Performer, je top z této kategorie pultů (Compact, Expression, Impact, Performer), je o třídu vejš než QU a minimálně o půl třídy až třídu proti Compactu a Expressionu.

Ještě jednou, SC Si pulty umí Android, ale pouze na úrovni regulování úrovní vstupů do odposlechu, nejde na něm plně míchat a nedostaneš se nikam jinam než na fadery (žádné korekce, efekty, EQ).
Pokud jde tedy pouze o smíchání osobního monitoru z již vytvořeného mixu (ať už přes pult, nebo přes iPad), pak Android u SC Si funguje.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od zelatina » pon 31. říj 2016 17:46:35

Zatiaľ tu nepadol X32, myslím si, že X32 Compact alebo Producer by úplne dostačoval s prípadným ľahkým rozšírením o stagebox v budúcnosti. Kvalitou si myslím, že je na tom úplne rovnako ako mixpulty v podobnej cenovej kategórii od AH alebo Soundcraftu. Software a efekty sú na úplne inej úrovni a hlavne kompatibilita so všetkými systémami (Android, iOS, Windows,...) je perfektná oproti iným značkám. Tá aplikácia pre Android od Soundcraftu je docela výsmech.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Návštěvník » úte 01. lis 2016 10:56:33

Zelatina: To, že že tu nepadol X32 je docela správně, protože jak dobře napsal Bláha Performer je o třídu výš nad Compactem. I ten Compact je řekl bych lehce nad Behringerem (ale pouze s Midas převodníky). Zrovna efekty jsou u Behringeru dost bídné. Bavím se zejména o zvukové kvalitě.
Pokud je pro někoho rozhodující, jestli je možné dálkově ovládat daný pult z Androidu, je mě ho líto. Android je platforma primárně určená na hry a možná do telefonu. Dneska se dá koupit Ipad za pár tisícovek a stejně je vhodné mít jeden tablet (nebo PC) vyhrazené pro zvukové aplikace a nepoužívat ho na hry a běžné činnosti. Pro plnohodnotnou práci je stejně důležitější, jak se pult ovládá z konzole - a to je u SC vyřešeno výborně.
Jestli má swistak možnost rozumně koupit Performer (v dobrém stavu), neváhal bych. Je to velmi dobře hrající a vybavený pult.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od blaha » úte 01. lis 2016 11:16:14

zelatina píše:Tá aplikácia pre Android od Soundcraftu je docela výsmech.
Já bych to tak úplně výsměchem nenazval, je potřeba si uvědomit kam až chceš nechat jednotlivé muzikanty zasahovat do mixáže. Já osobně mám stále dilema jestli je nechat vůbec šahat do úrovní odposlechů, jisto jistě bych to nenechal dělat někoho cizího, max. tak do IEM, tam ať si hlavu klidně odstřelí. U vlastní kapely, opět, fajn, tak si každý nastaví co tam potřebuje, ale proč by mi měl třeba rozkroutit EQ ať už na kanálech, nebo na odposlechové cestě.
Od míchání je tady zvukař, muzikant má hrát.
Ta aplikace pro android umožňuje přesně to, co jsem ve výjimečných případech muzikantům dovolit.
Krom toho je to první verze, třeba to trochu vylepší, ale jak říkám, není potřeba kam.

iPad Air 2 se dá sehnat asi za 11 tis. (16GB verze), která stačí, s tou se pak do mixáže dá zasahovat plně.

OT: Mimochodem k aplikacím, teď jsem porovnával ovládání SC Ui a Behringer XAir, potřeboval jsem to co nejjednodužší pro obsluhu a Behringer má to ovládání oproti SC neskutečně složité, titěrné prvky (na 10" displeji), no vyhrál SC Ui12.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 01. lis 2016 11:42:58

Nechci se do toho už míchat, všech těch mixů je mezi lidmi tolik, že si každý celkem snadno může udělat obrázek o skutečných vlastnostech a o tom, jak mu co vyhovuje, sám a nespoléhat jen na internetové rady. Protože ono je to opravdu potřeba a co se jednomu jeví jako velká výhoda, to druhý ani nezaznamená, případně si prostě jede stále to samé a nic jiného ani pořádně nezná, logicky pak radí stále totéž. K čemu se ale asi ozvat musím, to je ten Behringer - je to mix za celkem málo peněz hodně vybavený. Ovšem pokusy ho prodávat vedle mixů A&H v jednom krámě v podstatě ztroskotaly a to já jsem snahu opravdu měl. Žádné ohánění Midasem nepomůže, když jasně slyšíte, jak to šumí, kanálové displeje jsou k ničemu, když je nepřečtete a ten celkový vzhled rozsvíceného vánočního stromečku má najednou úplně jiný efekt, než asi bylo zamýšleno. No a k tomu zoufale nekonzistentní "obchodní politika" , kdy jste nikdy nevěděli, kolik to bude stát zítra a kdo to dostane a kdo ne (to by nemuselo koncového uživatele až tak trápit, pokud ho baví neustále sjíždět eshopy a objednávat kdekoli se zrovna cena sešla se stavem skladu vyšším než nula), byly u nás hřebík do rakve.

H.M.

Jo a ani Android tomu evidentně nepomohl.
Naposledy upravil(a) Zdeněk Prodance dne úte 01. lis 2016 12:15:36, celkem upraveno 1 x.

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » úte 01. lis 2016 12:02:53

O urovni zasahování do mixáže jsem samozřejmě měl na mysli pouze monitorovou část, kde se nám velice osvědčilo, že si kdo potřebuje během večera aniž by se nějak domlouval přes mikrofon se zvukařem, poladil in-ear. Hlavně teda holky, co si budem povídat. :) Od zbytku je tam zvukař kterej by měl nejlíp vědět jak to zní dole, protože my na podiu to neposoudíme.
Děkuji vám přátelé, vím co sem potřeboval zjistit.
Jen mě ještě napadá jedna věc, Performance má sice 24 vstupů, ale jen 22 šavlí v levé části mixu, další dva jsou pak napravo, ale tam bývá celkové zesílení mixu. Jak to tedy je?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od blaha » úte 01. lis 2016 12:56:48

Má čtyři vrstvy po 22 šavlích, všechny uživatelské, takže klidně si můžeš na jednu vrstvu naházet, vstupy, returny, VCA, AUXy, matrixy, atd.
Ty dvě šavle vpravo, první je master, druhá je v základu centr a podle potřeby se přepíná jako master jednotlivých sběrnic (AUX, EFX, Matrix, atd.).
Performer má i DMX, ale jak jsem na teď koukal na nějaký video, tak umí nastavit jen 4 scény, které se hodí přes 4 šavle do nějaké vrstvy a ty lze míchat do sebe.
Jinak u SC Android aplikace splňuje to co potřebuješ, pouze namíchat úrovně odposlechu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

pitrisek.dc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 10. úno 2008 20:45:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od pitrisek.dc » úte 01. lis 2016 13:09:18

Pokud by si měl zájem, tak do konce roku budu prodávat pulty SC impact, a SC compact 24 cena 40 000 Kč za kus.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“