Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
PhillMarlowe
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 24. bře 2017 12:31:53

Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od PhillMarlowe » pát 24. bře 2017 12:45:15

Mám mix PHONIC MR-7X a předpokládám, že má hlavní výstupy signálu symetrické. K němu mám dva aktivní reproboxy CSB215, které disponují vstupy cinch - line, a nebo mikrofonními JACK. Mikrofonní mají jistě předřazen předzesilovač. Problém je, že signál z mixu do beden přichází velmi slabý, v linkovém vstupu téměř bedna nehraje, v mikrofonním (který bych dle mého užívat neměl - mix má předzesilovače na šavlích) je to lepší, ale očekávanému výkonu se bedny ani nepřiblíží. Mám pocit, že problém souvisí se symetrií/nesymetrií výstupu mixu a vstupu beden. Prosím moc o jakoukoli radu.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od exxxi » pát 24. bře 2017 16:09:48

Chtelo by to presny popis kabelu z mixu do bedny. Mas vystup z mixu skutecne vybuzeny?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od Petr Z. » sob 25. bře 2017 1:12:34

Dnes je velkou módou u levnějších mixů dělat "symetrické" výstupy tzv. odporově vyvážené. Není to nic jiného, než elektricky asymetrický výstup s živým na pinu 2, pin 1 je uzemněn a pin 3 má proti zemi zapojen odpor. Ale 7X na tuhle ojebávku nevypadá..Hlavní výstupy jsou na XLR, chtělo by to nějakým improvizovaným způsobem zkusit, zda jsou opravdu symetrické.
Takto :
Pokud mají aktivky jen line vstupy na konektorech cinch, musí kabel mezi mixem a aktivkou vypadat takto:
Vezmeš klasický symetrický kabel a konektor XLR na jedné straně kabelu zapojíš, jak je zvykem.
Tj. stínění na 1, červený na 2 a další barvu, třeba modrou na 3.
Na druhém konci kabelu to ohol do toho cinche. Stínění a modrý, co vede z pinu 3 spoj s kostrou cinche a červený /co vede z 2/ zapoj na kolík cinchu.
Pokud ještě nenastal konec světa, tak by to s tímto, tzv. kvazisymetricky zapojeným kabelem mělo hrát. Pokud ne, můžeš zkusit vzájemně prohodit "živé" dráty na kolíku toho cinche - některé výrobky mívají opačně zapojené XLR, že HOT je 3.
Ale pokud jsi na bedně nezapomněl něco přepnout a indikátory na mixu ukazují, že z masterů leze signál, tak popsaným způsobem to obvykle funguje.
Jde o to, na straně cinche signál znesymetrizovat, je to vhodnější, než znesymetrizování hned v XLR, je to trochu odolnější proti rušení a brumu.

PhillMarlowe
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 24. bře 2017 12:31:53

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od PhillMarlowe » ned 26. bře 2017 7:59:52

Moc děkuji za detailní radu a popis. Dnes zkusím předělat kabely a uvidíme.Hned dám zprávu,jak věc dopadla.Ještě jednou díky.

PhillMarlowe
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 24. bře 2017 12:31:53

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od PhillMarlowe » ned 26. bře 2017 8:05:08

Pro exxxi. Výstup vybuzený mám, alespoň podle indikátorů - sloupců led na výstupech. Pokusím se upravit kabely podle rady Petra Z. a dám vědět výsledek. Děkuji moc za reakci.

PhillMarlowe
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 24. bře 2017 12:31:53

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od PhillMarlowe » ned 26. bře 2017 16:40:39

Moc děkuji za rady. Vyrobil jsem kabely podle Petra Z a aparát hraje. Jen jsem od těch beden možná čekal trochu více výkonu, ovšem v obyváku to těžko posuzovat, to až ve větším prostoru. Jen jsem překvapený, že aby šavle hrála, musím mít na mikrofonním vstupu citlivost vyjetu prakticky naplno, to jsem u bývalého mixu (yamaha) neznal. Pořád mám tendenci koukat, jestli na mixu nemám něco špatně zapojeno, ale spíše ne. Ještě se naučit zacházet s vestavěným efektovým procesorem a bude to.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od Petr Z. » pon 27. bře 2017 1:13:24

Tak si ještě zkuste překontrolovat, jestli to nemáte v některém místě celé signálové cesty napolo staženo, nebo jestli to třeba není naroutováno přes nějaký další prvek, který to tlumí už mixu - typicky třeba přes subgrupu, nebo něco takového.
A hlavně jestli máte vzájemně dobře zapojen ten symetrický mikrofonní vstup a zdroj signálu :-)

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od Petr Z. » pon 27. bře 2017 1:16:51

Ještě by se snad slušelo konstatovat, že pokud má aktivní bedna "pro PA" linkový vstup jen na konektorech cinch, mikrofonní na jacku a už nic jiného, tak bych od ní nic moc nečekal, bude to spíš takový "hobby - party" výrobek.
I slušnější "poloprofi" aktivní bedny mají linkové vstupy na XLR a pravděpodobně i symetrické.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 27. bře 2017 2:51:14

http://www.electronic-star.cz/Skytec-CS ... ce=heuréka

Jestli je to tahle bedna, tak opravdu velkým překvapením by bylo, kdyby něco uměla a jestli ty reklamní kydy dočteš až dolů, tak je tam jasně napsáno 118dB max. To je asi tak 10x míň, než by podobná (ale i mnohem menší) bedna uhrála, kdyby byla opravdová a ne jen atrapa pro ukojení nízkých nákupních pudů. Příště rovnou napiš Skytec a bude jasněji od začátku.

Naopak mix je i když v podstatě neznačkový dosti vybavený a je skutečně možné, že jsi se ho nenaučil úplně ovládat a máš to někde cestou stažené taky. Sice jsi nenapsal, co s tím míníš podnikat, ale už jen tyhle dvě věci od sebe dělí asi tak dva levely a bedny budeš muset podle mne vyměnit.

http://www.music-store.cz/recenze/phonic-mr-7x

Je to oboje ono ?

H.M.

PhillMarlowe
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 24. bře 2017 12:31:53

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od PhillMarlowe » úte 28. bře 2017 8:30:26

Moc Vám děkuji za všechny postřehy. Ano, je to oboje ono. Jsme kapela pro živé hraní v klasickém složení, takže včetně bicích asi 11 mikrofonů + 2x klávesy, basa a AGT linkou. Dostali jsme se do situace, kdy ze dne na den po patnácti letech odešel zvukař, a to s kompletním aparátem. Proto jsem se snažil vše rychle vyřešit, abychom mohli alespoň menší akce dodržet a nerušit. Mix mi také přijde velmi solidní a bohatě vybavený, ale kde bych mohl mít signál stažený na jeho cestě k výstupům, to mne nenapadá. Bedny jsem koupil proto, že syn má už několik let tytéž, jen poloviční (1x patnáctka + horna), a za ty peníze poměrně dost muziky. Ale asi budu muset skutečně měnit. Jen bych v rámci úspor místa při převozech a i hmotnost opravdu chtěl aparát aktivní. Jinak pro úplnost k uvedenému mixu a bednám jsem koupil mulťák od PULSE, 16+4.

PhillMarlowe
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 24. bře 2017 12:31:53

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od PhillMarlowe » úte 28. bře 2017 8:36:19

Petře, a bylo by možné, aby mikrofon (shure SM-48) jako zdroj signálu, a uvedený mix, byly z výroby zapojené opačně?
Pokud jde o vestavěný efektový procesor, v recenzi (český návod jsem nesehnal) píše recenzent, že tomuto procesoru je vyhrazena cesta přes AUX6 - ostatně na panelu mixu je i značeno. Ale nic mi tu neleze, i když indikátor vybuzení procesoru ukazuje. Věřím ale, že něco nedělám správně já. Mix, ač z druhé ruky, se jeví opečovávaný a úplně v pořádku.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 28. bře 2017 13:27:30

Možná se podívat ve svém okolí po ochotném zvukařovi a požádat jej o konzultaci na místě ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Slabý signál z mixu PHONIC MR-7X

Příspěvek od Bassman » pon 31. črc 2017 10:34:20

Treba si zavolat zvukara, nech ti poukazuje co a ako. Podla toho co pises to bude najrychlejsie riesenie problemov.

A tie bedne urcite vymente, s tymi co mate sa budete trapit. Viem ze to bude bolestne, ale za par mesiacov na to zabudnete a budete sa radovat z muziky.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“