Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od zvukarmiso » úte 22. srp 2017 12:13:26

Ahojte.

V poslednej dobe sa trapim hodne s vyberom mix pultu. Prv nez zacnem napisem Vam moj aparat:

MIX: A&H ZED-428
Bedne:
8x ZECK 3 pasmovky + basy (ked zvučíme kapely a pod..)
6x Yamaha DXR12 (ozvučenie folklorne + pripade potreby niekedy ako odposluchy)
Rezia:
Lexicon MX200 (planujem vymenit za MX400)
2x Compresor / Limiter - dbx 1046
4x Compresor / Limiter - behringer MDX4600
2x EQ - Behringer FBQ 3102 - pre odposluchy (4 kanaly)
1x Behringer DEQ 2496
1x Behringer DCX 2496 (zvazujem vymenu za nieco ine, este neviem za co)
1x Sabine FBX2400
1x Maudio preamp 8ch

Mal som mix studiomaster (zacinalo byt malo vstupov) 16ch, po dlhsom rozhodovani som kupil A&H ZED-428 . Celkom sa mi pacil az na to ze ho už idem 4. krat reklamovať.
1. problem bol že pocas hrania sa mi podskupiny 1-2 samovolne stisovali az vypli po chvilke naskočilil a pod.. ( Z reklamacie vystup studenak na plošaku)
2. krat to iste ale pre podskupiny 3-4. zase tá istá závada.
3. krat sa mi ostali strane potichu hrat sluchadla, aj ked vstup limitoval aj tak strasne potichu ( opat nejaký studenák)
4. krat v nedelu zase mi nesli podskupiny. (dnes posielam opat na reklamaciu)

Od oktobra mi končí záruka mixu, Uvidim ci dostanem po tejto reklmácii nový alebo mi vrátia peniaze.

Ozvučujem hlavne folklorne slavnosti, dedinské divadlá, nejake tie mensie akcie, sem tam nejaku kapelu, občas nejaký gospel.
Ziadne extra velké akcie.
Dlhsiu dobu sa pohrávam s prechodom na dig. mix. Sám neviem co by bolo lepsie.
Popravde skor ma laka nejaky dig. mix. Kde by som si niekotré sceny vedel uloziť a pod.. Dosť často ozvučujeme po roku opať tu istu akciu a už by som si len vytiahol daný preset jemne doladil a pod.. Moja cenova predstava je tak do 3 000 Eur (+/-).

Skusim nejaku moju predstavu pre analog a digital dat.
pri analogu:
24 alebo 32 kanál, vstup XLR/TRS, insert TRS, priamy výstup TRS, aspon 4 podskupiny, 6 AUXov, 4 pasmovy EQ, phantom na každom vstupe, popripade este keby mal MATRIX

Dig. mix
24 alebo 32 kanál (do buducna moznosť rozšíriť na viac kanalov, niekde som vidiel ze sa to da. teda ak som dobre si to nastudoval)
keby mal aspon 8 výstupov, ( popripade aj viac), neviem co je este take potrebné k tomu moc sa v tom nevyznam.
necham si rád poradit.

Preco uvazujem do buducna o rozsireni mixu?.
Bezne nám staci na dedinsky folklor tych 20ch. (8 zavesených, 4 v predu na javisku, 8 kapela). Tento rok sa mi stalo, ze v jednej dedine mali nejaky jubilejny rocnik. Videli v telke ze na lavo aj na pravo javiska su muzikanti, tak to chcu aj mat (len skoda, ze to javisko nie je zase take velke). A uz som mal aj ja problem lebo zrazu na mixe malo vstupov. tak hold musel som skocit domov pre maly mix.
Je mozne takyto mix napr 24ch rozsirit o dalšich 16 ? Videl som nejake stageboxy, ale nikde som sa nevidel nejaku ukazku ze to funguje mix + stage sucastne.

Pri folklóre bedne nedávam centrálne (L+R) ale ich rozkladáme pozdlzne hladiska. Síce mam zatial DCX 2496, ale niektoré mixy maju 12 vystupov a vedia mat na nich nejake delay + EQ. Neviem či sa to aj realne takto používa.

Tiez by ma zaujimalo ci hall v dig. pulte napr. Lexicon je tak isto kvalitný ako napr. ked mam MX200 ??
Kamarát ma Soundcraft Signature 22 ten hall sa mi zda menej zivý ako ten co leze z MX200.

Tiez zvazujem este jednu alternativu a to je kupiť si 16ch mix a potom ho napr stageboxom rozsirit o 24 napr. videl som u yamahy, že taketo nieco ma. Má na mixi tlacidlo 17-32.

Co by som este velmi rad u digitalu uvital, je moznosť ze kolega je za mixom a ja mu nemusim ukazovat ktorý odposluch a koho pridat, ze by som to vedel nastavit na tablete (android), bez toho aby som jemu nejako obmedzil pracu. Je taka možnosť ? Vybral som nejake mixy ale neviem ci to vobec maju. Skuste mi prosim poradiť co a ako.

Skúšal som aj mix Ui-24R ale to ovládanie hlasitosti cez tablet nie je tak jemne ako by som potreboval na live. Je to male pekne riešenie ale nejak ma nezaujalo.

Tieto mixy ma zaujali.

analog:
Soundcraft GB2-24CH
Soundcraft GB4-32CH
Allen & Heath GL2400 24

digital:
Presonus StudioLive 24.4.2AI
Allen & Heath QU-32 CHROME
Soundcraft Si Impact

Dufam že som na nič nezabudol. Budem rád za káždu radu, co mi pomože pri výbere nového mixpultu.
Ďakujem Michal

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od Bildic » úte 22. srp 2017 13:29:51

sposob a namaha, ktoru si si dal naznacuje, ze v analogu si doma, ale digital svojimi moznostami Ta laka.

opisat vsetky uskalia lacnych digi rieseni je na dlho a drahe sa nikdy podla tvojho zadania nesplatia.

upriamil by som vsak pozornost, ze u digitalu musis byt kamarat s pocitacmi/tabletmi a ich svetom. (ups, wifi/rj45 siete, .... ) alebo mat jednoducho stastie ci niekoho poblizku, kto Ti pomoze. (google vela vie)

odporucam prechod na digital - tato cesta pre FOH je rozhodnuta a ak to nevyriesis teraz v buducnosti na vyber velmi nebudes mat.

QU 32 so stageboxami je OK - mozno by som sa pozrel na AH GLD - ceny tam su na tento stabilny a vyladeny system zaujimave - harmony prostredie je rychle a intuitivne a ak si tam pridas napr Dante kartu, mas digital split pre nahravanie ci ine dante zariadenia resp pre monitorovy pult s Dante cez 1 ci 2 RJ45 kable na 100m.

SC a Presonus nepoznam "zblizka"

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od asterix1 » úte 22. srp 2017 14:40:13

Vzhľadom na požiadavky jednoznačne digitál. Pokiaľ by stačilo 32ch potom by som zvažoval ešte Midas M32 (16 faderov, 32mic na pulte) príp. M32R (8faderov, 16mic na pulte). Obidva možno prevádzkovať bez stageboxu a ovládať cez PC, MAC, Linux, iPAD. Lacnejšia alternatíva je BehrX32, ktorý na rozdiel od M32 nemá Pro fadery, Midas mic predzosilňovače z Midas Pro série a má lepšie prevodníky ADDA. Inak jadro je v zásade to isté.

zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od zvukarmiso » úte 22. srp 2017 14:44:09

upriamil by som vsak pozornost, ze u digitalu musis byt kamarat s pocitacmi/tabletmi a ich svetom. (ups, wifi/rj45 siete, .... ) alebo mat jednoducho stastie ci niekoho poblizku, kto Ti pomoze. (google vela vie)
Toto nie je problém.
QU 32 so stageboxami je OK - mozno by som sa pozrel na AH GLD - ceny tam su na tento stabilny a vyladeny system zaujimave - harmony prostredie je rychle a intuitivne a ak si tam pridas napr Dante kartu, mas digital split pre nahravanie ci ine dante zariadenia resp pre monitorovy pult s Dante cez 1 ci 2 RJ45 kable na 100m.
Tu by ma zaujimalo par veci.
1. Nikde som nevidel prepinanie 1-32, 33- 64. Alebo ako sa to potom prepina ? Vieš mi nejak poradit ? Pozeral som manual ale nejak som to tam asi prehliadol.
2. Da sa to nejak riesit ze mas android tablet a vies dole ovladat inputy a ja na javisku si viem robit monitory ? Obaja pracujeme naraz ?
3. Vedel by si mi poradiť k tomu mixu danu kartu pre nahravanie + pre rozsirenie a popripade aky stagebox ? aby som vedel do buducna popripade zvazit nakup celeho naraz.
Pokiaľ by stačilo 32ch potom by som zvažoval ešte Midas M32 (16 faderov, 32mic na pulte) príp. M32R (8faderov, 16mic na pulte).
Skor rozmyslam nad 24ch a potom ho rozsirit o 16. Ale nebranim sa ani tomuto rieseniu.

Ďakujem

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od blaha » úte 22. srp 2017 16:05:28

Dneska určitě digitál, v podstatě z toho co máš tak Behringer věci bych za nějakou důležitou hodnotu nepovažoval, a pak už toho moc užitečného nezbývá.

Já ti můžu podat info k SC Impact, což je pro mne asi dnes jednoznačná volba v dané cenové kategorii (X32 totiž vyjde na stejné peníze).

Takže máš základní pult, ten má 24 šavlí ve 4 vrstvách, pod ně si můžeš přiřadit cokoliv ze seznamu. V základu má pult 40 kanálů, ale nedávno vyšel nový firmware, který ho rozšiřuje na 80 kanálů. Tím pádem si můžeš na pultu nakonfigurovat pod jednotlivé šavle v jednotlivých vrstvách toto:
64x fyzický mikrofonní vstup s předzesilovačem
8x stereo vstup - buď návraty ze 4 EFX jednotek, nebo z USB karty
8x AUX
6x stereo/mono AUX
4x stereo Matrix
4x výstupy do EFX
8x VCA

Fyzicky na pultu je 24 XLR vstupů, 8 Combo XLR/TRS vstupů, 16 analogových výstupů, 1 (2ch) AES/EBU digitální výstup, MADI karta pro spojení se SB, kombinovaný s 32x32 USB kartou. Pak je tu volná ještě pozice pro další rozšiřující kartu (MADI, DANTE, AES/EBU, atd.).
Prostřednictvím MADI karty se pult rozšiřuje o stagebox připojený LAN kabelem (v podstatě párák, ale výrazně levnější, slabší, lehčí).
Stageboxy (ideálně MiniSB) jsou nyní ve 4 variantách 16 a 32ch, od každého verze s přibalenou MADI kartou, nebo levnější bez ní, právě pro Impact, který má kartu už v základu (Si Compact a Expression ji nemají). Menší má 16 mikrofonních XLR vstupů a 8 analogových výstupů, větší má navíc dalších 16 vstupů (celkem 32), 4 (8ch) digitálních AES výstupů a AUX konektor pro připojení druhého monitorového pultu.

Ke každému vstupu/kanálu/šavli na pultu si můžeš připojit kterýkoliv fyzický vstup (z mixu, SB, USB) a zároveň ho naroutovat(direct out) na kterýkoliv fyzický výstup (na mixu, SB, USB). Každý fyzický vstup lze přiřadit max. ke dvěma kanálům pultu, výstup pochopitelně lze použít jen jednou.

Výstupy z L, R, C, AUXů, EFX, Matrix, lze pak routovat na 2 různé fyzické výstupy (podle typu mono, nebo stereo, opět mix, SB, USB).

Pro přechod z analogu mi Si Impact přišel jako nejvhodnější volba, v podstatě má všechny analogové prvky k nastavení vstupního kanálu přímo přístupné. Na každém vstupu lze nastavit Gain, Phantom, otočení fáze, HPF, Gate, Comp, 4p plně parametrický EQ, Delay, Pan, výstup do LR a do C, na malém kanálovém displeji lze pak nastavit popis kanálu, je tam vidět vybuzení kanálu, stav Gatu i kompresoru. Liché kanály jdou spojit (linkovat) se sudými, třeba pro klávesy.
Na všech výstupech je pak možné nastavit kompresor, 4p plně parametrický EQ, Delay, Pan, 28p grafický EQ.

V podstatě jde na něm nastavit hodně věcí, lze třeba živě zvučit a přitom dělat až 32 stopý záznam.

Pult lze nakonfigurovat přes offline editor (doporučuji si ho stáhnout a pohrát si s ním "na sucho" - má ho většina pultů), jen teď neumí těch 80ch, ale jen 40, čeká se na novou verzi. Pak ho lze ovládat přes tablet, k tomu je za prvé potřeba router, doporučuji dvoupásmový 2,4 a hlavně 5GHz. Trochu problém je tablet, plnohodnotnou aplikaci má pouze Apple, kde většina funkcí ovládat (nejde tam routování, a nejde tam nastavování parametrů efektů), pro Android je pak omezená aplikace, něco ve stylu nastav si svůj odposlech, pro muzikanty, kde lze pouze nastavovat jednotlivé úrovně pro danou monitorovou cestu (konkrétní tablet a cesta se povoluje na pultu v nastavení).

Problém nastane s cenou, protože sice se pult do rozpočtu vejde, může fungovat samostatně třeba v kombinaci s původním analogovým párákem, ale plnohodnotným se stane až v kompletní sestavě, která zahrnuje:
pult, SB, UPS, kejs na pult, rack na SB a UPS, iPad, router, kabel LAN, elektrika, lampička
cenově to pak vychází cca na 125 tis. bez DPH (cca 4800€).

Zase na druhou stranu, se poměrně dost často konají na Soundcrafty akce, kde se dá pořídit ve zvýhodněných balíčcích, třeba SB za polovinu, atp.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od Bildic » úte 22. srp 2017 19:43:43

GLD 80 ma 2 banky - 12 faderov a 8 faderov v 4 vrstvach = 80 rychlo adresovatelnych faderov cez "stlac a potiahni" v dotykovej obrazovke - patching je rychly a zrozumitelny

Prepinanie je po pravej strane Bank 1 -> Layer A B C D, Bank 2 Layer A B C D
Najlepsie je pozriet si videa - pre GLD je ich dost napr na youtube ci aj tu:
http://www.allen-heath.com/ahproducts/gld-80/


Ovladanie mozes sucasne cez konzolu, na inom mieste cez PC a dotykovy display (zvukar2) a na podiu cez tablet robit este zvukovu skusku.
Sucasne mozu si odposluchy a aj pomery v nich sami ovladat aj muzikanti cez system ME1 resp. cez ONEmix aplikaciu pomocou tabletu ci iphonu

Ak vlozis dnu kartu Dante - nahravas po kanaloch do recordera ci do PC resp ak robis aj kameru ci TV mas digital split.

Tu je kncepcia - "rozum" je v surface/konzole s 8in/8out a USB a sietovym kablom pripnes stagebox 24in/12out resp 2x 8in/4out ci 16/8.

Mne sa osvedcilo pri GLD mat stagebox 8/4 pri konzole a na podiu 24/12 a na bicie este 8/4.

Vyberat treba cely EKOsystem. U AH je zaujimave, ako vyriesili pouzitelnost jednotlivych stageboxov a Me1. Mozes ich pouzit od QU cez SB po GLD.

Vsetky firmy si konkurenciu strazia a jednotlive celky su financne podobne. Treba vsak porovnavat spravne kategorie pultov s ich moznostami. Niekedy su vyhodne bundle.( GLD a stagebox 24/12gratis)

X32, M32, GLD, SC Impact su uz na trhu dlhsiu dobu a maju odladene firmware. Raz za cas marketingovo nieco pridaju, avsak uz vterajsej podobe su spolahlive.
Pracuju na 48kHz.

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od thomas » úte 22. srp 2017 22:51:03

Na druhej strane, ak Ti dnes analóg vyhovuje a nemáš ani zásadné výhrady k svojmu outboardu, tak kvalitné veľké analógové pulty sa dnes dajú z druhej ruky kúpiť za veľmi dobré peniaze. Často po bazároch vidno Soundcrafty GB4/GN8, AH GL2800 alebo kde-tu aj Midas Venice.

Ja som prešiel z ZED 428 (mimochodom bezporuchový a slúžiaci dodnes) na X32 Compact + X32 Rack a späť by som sa už nevracal. U mňa to však vychádzalo jednak z požiadaviek kapiel a jednak z potreby šetriť miesto a čas, čo sa na menších akciách najľahšie dosahuje práve zvučením z tabletu.

Najlepšie by bolo, ak by si si vedel niekde v okolí skočiť ohmatať digitálny pult - GLD, X32, Impact alebo niečo podobné. Princíp prepojenia a ovládania pochopíš na ktoromkoľvek z nich a potom sa už iba rozhodneš, či Ti tento prechod stojí za to a ak áno, tak sa už rozhodneš podľa požiadaviek na výbavu.

zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od zvukarmiso » pát 25. srp 2017 7:41:48

Dneska určitě digitál, v podstatě z toho co máš tak Behringer věci bych za nějakou důležitou hodnotu nepovažoval, a pak už toho moc užitečného nezbývá.
V podstate más pravdu. Ale na folk, kde som to pouzival ako vystupny EQ a casové posuvanie sustavy. Mi to prislo v pohode.
A na moje ucely až v bohate. Urcite by to mohlo byt aj lepsie.
Takže máš základní pult, ten má 24 šavlí ve 4 vrstvách, pod ně si můžeš přiřadit cokoliv ze seznamu.
Toto je mi jasne. Ale mal by som par otazok:
Pult ma 24 savli ale tento mix ma 32 vstupov ?
Ako je to riesenie ? do 2 vrstiev ? Cize napr. A a B ?

Dalej by ma zaujimala tato vec:
Ktorý stagebox Soundcraft Mini Stagebox 16R alebo Soundcraft Mini Stagebox 16i ??

K tomu mam otazku:
Mam stagebox priradim ho do vrstvy C. Dostanem dalsich 16 vstupov. (To asi chapem spravne.)
Ale co s vystupami ?? Kde si ich prepnem ?
Na mixi je 16 z toho asi 2 su LR (alebo ako si to nastavim tak to bude ?)
Ked pridam +8 budem mat 24 vystupov ? alebo 8 na SB a 8 na Mixy ?

Nikde som nevidel ani v navode ci je mozne vystupy rozsirit.
Problém nastane s cenou, protože sice se pult do rozpočtu vejde, může fungovat samostatně třeba v kombinaci s původním analogovým párákem, ale plnohodnotným se stane až v kompletní sestavě, která zahrnuje:
pult, SB, UPS, kejs na pult, rack na SB a UPS, iPad, router, kabel LAN, elektrika, lampička
cenově to pak vychází cca na 125 tis. bez DPH (cca 4800€).
UPS mam v tomto problem nevidim, IPad by sa tiez našiel ked ho zabavim prospech vyssieho dobra mojej žene :D
Router ten mame.

Co sa tyka SB zatial surne to nepotrebujem. Jubilejne slavnosti su az o rok takze dovtedy sa nieco da zohnat. Prvom rade by som rad kupil asi ten mix. + nejaky kejs a lampicku. Co by mi na uvodne akcie take mensie bohate stacilo. Ono by mi podla mna bohate malo stacit 32. Doteraz som si vystacil s 24 ale tak az na jednu akciu. ale tak kombinovat sa da aj analógom. Ale urcite radsej by som potom zainvestoval aj do toho SB. Ale na tento rok ma vyhradený rozpocet. Do ktorého sa s tymto zmestim a na buduci rok si naplanujem potom dalsiu investiciu . SB sa da dokupit hoci kedy.

Este mi prosim vysvetli ako si to myslel s tou elektrikou. To som nejak nepochopil.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od exxxi » sob 26. srp 2017 0:07:03

Kamarad taha SC expressiona 3 zasadne v puvodni papirove krabici ( 25kg). Ja ho mam v casu (43kg) a nebavi me to.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od blaha » ned 27. srp 2017 11:08:59

2 exxxi: a už se kamarád odvážil v dodávce postavit na krabici s pultem, když potřeboval něco vytáhnout zezadu? ;-)

- ad Behringer, tak on má i funkční věci a ono to většinou nějak stačí, pokud se nepřejde na lepší, i když třeba FBQ3102 po výměně OZ taky přestal šumět, na to že šumí jsem ale přišel až po přeosazení odposlechů lepšími reproduktory, pak jsem paradoxně zjistil, že třeba DBX 231s šumí víc, než FBQ3102 po přeosazení (úprava za 100,- Kč)

- ad Impact - 24 šavlí, tady jsem udělal trochu chybu (a to jsem si na to dával bacha, ale jak člověk řeší víc věcí najednou), je to 22 + 2, ty 2 jsou master a pak variabilní C, nebo hlavní k vybrané výstupní sběrnici
- jsou ve 4 vrstvách A, B, C, D, takže celkem můžeš mít přímý přístup k 88 věcem
- digitál si musíš představit trochu jinak než analog, oproti analogu musíš oddělit zvlášť fyzické vstupy a výstupy, zvlášť vnitřní vstupní kanály a výstupní sběrnice a zvlášť fadery
- pult má 64 vstupních kanálů ke kterým můžeš připojit jakýkoliv fyzický vstup (z pultu, SB, USB), každý vstup lze použít max. pro 2 kanály (na analogu bych to přirovnal vertikále)
- pak má 8 stereo kanálů (16), ke kterým lze vnitřně připojit návraty z efektů a vstupy z USB (třeba noťas)
- pak má výstupní sběrnice (na analogu horizontála), má 8x AUX, 6x stereo AUX, L, R, C, 4x stereo Matrix, Control Room, 4x EFX, k těm se dá zase připojit libovolný fyzický výstup (mix, SB, USB) a to opět max. dvakrát (pro stereo až 4 konektory)
- navíc má tzv. DirectOuty, kde ke každému vstupnímu kanálu lze přiřadit i výstupní konektor, tady to má nejvíc smysl s propojením na USB a vícestopým záznamem (každý nástroj do své stopy)
- a teď fadery, každý vstupní kanál, výstupní sběrnici, a navíc VCA si můžeš přiřadit k libovolnému faderu v libovolné vrstvě, pro ilustraci teď jsem dělal dvě menší akce, kde jsem třeba na vrstvě B měl 5x mikrofon, 2x prolinkované vstupy DJ konzolí (4 šavle), 4x hlavní fadery od AUXů, NB, vracečky efektů a TB mikrofon, všechno hezky po ruce a ještě s rezervou

- ohledně ceny, pochopitelně pokud máš iPad, router, UPS, tak OK to cenu sundává (hlavně iPad)
- pult vyjde cca 63 tis. bez DPH
- SB, neuvažoval bych o jiném než 32, stačí MiniSB 32i, je levnější (32r má navíc MADI kartu, ale ta už u pultu jedna je, takže není potřeba), cca 30 tis. bez DPH
- u tohoto, když si vychytáš akce, a odhaduju, že letos ještě něco bude, možná už od září, tak zatím co se v akcích objevilo, bylo buď sleva na pult i na SB, nebo zvýhodněný set pult+SB, kde byl pak SB za 50% a to se pak vyplatí 15 tis. navíc někde sehnat, nebo se ještě objeví tzv. B-Stock, což je zlevněné zboží s plnou zárukou vrácené ze zápůjček, oprav, předváděček, jevící větší či menší známky používání, případně zboží které utrpělo nějaké oděrky při přepravě, tady se dá zase něco ušetřit
- pak je tu kejs na pult, cca 7 tis., zručný člověk by si ho asi zvládnul vyrobit i sám za míň
- rack na SB a UPS, ten nemusí být nutně hned, navíc se dá sehnat i bazarově, výhodou je pak rychlé zprovoznění, kdy se nemusí nic vybalovat z krabic a propojovat
- lampička, je to USB, ta se dá sehnat za pár korun
- kabel LAN - párák - pro začátek si zvládneš vystačit i s klasickou CAT 5e co se používá v síťařině, ten seženeš tak za 10 Kč metr a obyč. konektory, ale je to hodně zranitelné řešení, při nákupu gumového kabelu, EtherConů, bubínku a samovýrobě se dá 60m (délku nepodceňovat) pořídit tak za 4,5-5 tis. bez DPH
- elektrika - jednoduše, já měl dřív rozvody elektriky v efekťáku, ten u digitálu odpadá, takže potřebuješ nějakýho psa k mixu, a hlavně k 60m páráku, potřebuješ i 60m prodlužky, předpokládám, že nějakou asi máte i k analogu, asi nebude tak dlouhá, ale pro začátek taky stačí
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Lubos
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 04. pro 2014 13:42:37

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od Lubos » úte 29. srp 2017 20:04:20

Ahoj, doporucoval by som jednoznacne digital so stageboxom, prepojenie Ethernet Cat5/6 (jeden, alebo 2 stageboxy podla kolko vstupov je potrebnych).
Usetril by si aj na mnozstve zo zoznamu vymenovaneho gear-u.
Nechcem uprednostnovat nejake znacky ... Cigansky diabli hraju na A&H GLD112 + AR2412 (24in/16out) da sa rozsirit o 8in/4out
http://www.ciganskidiabli.sk/sites/defa ... _rider.pdf
Dobre skusenosti v tejto triede mame aj s Soundcraft Si Expression 2 a 3 tiez so stageboxom, len sa nam od juna 9 krat
"zavesil", asi od tepla. Z novsich Yamaha TF1, 3, 5 (asi najlacnejsie, drahy stagebox a Dante karta).
Mam k dispozicii porovnanie viac ako 25 dig.mixov v cene do 10000Eur.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od zelatina » čtv 31. srp 2017 0:22:27

to už radšej tú X32 alebo M32, tá narozdiel od Si Expression a Yamaha TF má normálne ovládanie, normálny displej, nemrzne, neprehrieva sa a je kompatibilná so všetkými zariadeniami čo sa týka bezdrôtového ovládania... Si a TF mi prídu ako hračky a nie pulty na reálne profi nasadenie, nehovorím, že majú zlý zvuk, ale robí sa mi na nich fakt zle, to už radšej vytiahnem tablet a rackovú X32, ak to vidím niekde na akcii a mal by som ísť na to zvučiť moju kapelu. Jedinú nevýhodu, ktorú som zatiaľ u X32/M32 našiel je nemožnosť si vytvárať custom layery (toto zas doháňa Android aplikácia, kde to ide) a max 32 vstupov + 6 bez dyn processingu. Za značnú výhodu považujem normálny nedotykový displej a ovládanie, s ktorým som schopný pracovať aj na slnku, veľmi rýchly štart a celkovú vysokú rýchlosť a stabilitu užívateľského rozhrania a výborné efekty, či už multipásmový kompresor, hally, deesser, kompresory...

zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od zvukarmiso » pon 03. pro 2018 14:53:07

Ahojte

Troska idem ozivit toto vlakno.

Kolegom sme si dali malu poradu, a troska sme sa nevedeli dohodnut co a ako a ktorý mix.

Na uvod sme sa zhodli na nasledovnej veci, vychadzali sme s poslednych 2 rokov, co sme zvucili podujatia,

Najcastejsie požiadavky:
- povačsinou max 4 – 6 odposluchov v krajnom pripade ( vela krat nam stačia 2)
- 8 závesných mik (casto nám stačí 6)
- 6 krat husle, nejaky akordeon cimbal, basa
- nieco na spevy a hovorené slovo
- ked hraju kabely tak bicie, klavesy git. a pod..
- nejaky gospel, flauty, cajon, a pod..
z toho vychádza ze na jednu staranu javiska potrebujeme cca 10 vstupov, 2-4 vystupy
druha strana javiska ( povacsine hovorené slovo bezdraty a pod.. cca 16 vstupov 4 – 6 výstupov)
inokedy len 10 - 12 vstupov a max 4 vystupy

Troška sme sa mrkli na rozpocet:
kedze sme neplanovane investovali do nových bedni DXR15 6x a 4xDXS18 nieco nám este ostalo cca (3200 Eur), chceme vypustit DCX2496. Pri folklore casto rozmiestnujeme v hladisku bedne a radi by sme potom vedeli riesit oneskorenie + nejaky ekvalizer. Je nám preto treba asi 8 výstupov na mixy (za predpokladu ze necheme použit nejaky managment na bedne. Niekde som cital ze pre aktivné bedne sa to ani moc nedoporucuje.

Hladali sme nejaké alternativý co by sme sa mestili do rozpoctu cca +/- (vynechali sme veci ako ipad, wifi, ups – toto máme a vieme si to nejak poriesit, elk.kable mame tiez to je mimo rozpočtu)

Vysli nám z toho tieto mixy a zostavy kde uz rátame aj s case:

Behringer X32 + 2x stagebox S16
Behringer X32 compact + 2x stagebox S16
Soundcraft SI Impact + 2x stagebox Mini16 + karta ktorá ma 1x Main a 1x AUX
Allen & Heath SQ5 + 2x stage box AR2412 + karta do mixu

Okrem týchto modelov sme skusali aj ine, napr yamaha TF3, PreSonus a pod... ale to uz je hodne nad nase limity

Troska skusim zhondotiť nase poznatky s testovaniai. Zoberiem to od konca:

Allen & Heath SQ5 + 2x stage box AR2412 + karta do mixu
Boli sme si to vyskusat u jedneho znameho, celkom pekna hračka dost hodne nad náš rozpocet.
Klady:
- pacilo sa mi moznost to rozsirit az na 48 kanalov
- celkom dobre sa s tym pracovalo
- mensi mix hodi sa celkom na nase akcie, vieme ho vyuzit aj na mini aj so stage boxom na vacsie.

zápory:
- indikacia vybudenia kanála
- len 12 výstupov z toho 2 su LR – ked zoberiem ze by sme potrebovali 2+4 na reziu zvysok nam ostane na odposluchy.

Soundcraft SI Impact + 2x stagebox Mini16 + karta ktorá ma 1x Main a 1x AUX
Boli sme si to vyskusat u jednej firmy co to predáva, dlhsie po nom pozeram, ale je to jemne troska nad nas rozpocet.
Klady:
- pacilo sa mi moznost vyriability kanálov ci SB alebo priamo mix
- celkom dobre sa s tym pracovalo.
- chvalim grafický a pekne spravený vystupny ekvalizer.
- 16 vystupov je celkom slusne.
- hall bol primerany

zápory:
- toto neviem ci je zapor ale Channels (max. amount) 80, bohuzial na predajni sme sa snazili aj s chalanmi nejak pohrat ale viac ako 32 inputs sme tam nedostali. Je to vobec mozne ? Alebo max je tych 32 ?

Este mi tu ostali tito dvaja pani, z oboma sme sa mestili do rozpoctu, pri nich sme nepostrehli nejak zlu kvalitu zvuku oproti konkurenci, troska mozno chybali take jemne zivsie vysky, ale to sa do celkom dobre vykompenzovat:

Behringer X32 compact + 2x stagebox S16
Klady:
- pacilo sa mi moznost vyriability kanálov sice je po skupinach ale celkom to vyhovuje
- celkom dobre sa s tymto pracovalo.
- sice vsade 4 pasmový parametricky ekvalizer ale bohate mi postacoval
- 8 vystupov je celkom super, ale paci sa mi moznost to este rozsirit o 8.

zápory:
- troska horsie sa mi orientovalo s nastavenim, ale po cca hod to uz slo v pohode, sila zvyku asi.

Behringer X32 + 2x stagebox S16
Klady:
- pacilo sa mi moznost vyriability kanálov sice je po skupinach ale celkom to vyhovuje
- celkom dobre sa s tymto pracovalo.
- sice vsade 4 pasmový parametricky ekvalizer ale bohate mi postacoval

zápory:
- už ked som sa pohral s tym compactom tak to uz islo.

Viete mi niekto povedat aky je rozdiel medzi X32 a X32 compact ?? Co som si vsimol je asi assign a nejaky ten displey, potom ze je to po skupinach 8 a 16, ale iny rozdiel som tam moc nenasiel,

Popripade skuste este vy nejake pripomienky k tym mojim. Dilemy som sa stale nezbavil, a stale neviem co vybrat.

Neviem cim to je ale hally sa mi nezdali take zive ako ked idu cez zvlast krabicku, pripojili sme k mixu MX400 a MX200 a tie hally sa mi videli asi o 100% lepsie. je to mozne alebo uz som bol asi moc ohucany s testovania.

Ďakujem za kazdu radu,
Michal

PS:
Lubos píše:
úte 29. srp 2017 20:04:20
Mam k dispozicii porovnanie viac ako 25 dig.mixov v cene do 10000Eur.
Mate porovnané aj X32 vs X32compac vs SI Impact ??

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od thomas » pon 03. pro 2018 17:23:02

zvukarmiso píše:
pon 03. pro 2018 14:53:07
Viete mi niekto povedat aky je rozdiel medzi X32 a X32 compact ?? Co som si vsimol je asi assign a nejaky ten displey, potom ze je to po skupinach 8 a 16, ale iny rozdiel som tam moc nenasiel,
Zásadný rozdiel je najmä počet fyzických vstupov (32 vs 16) a výstupov (16+stereo AES vs 8 ), čo je však pri použití stageboxov irelevantné. Veľká X32 má navyše sekciu Assign (voľne priraditeľné ovládače) a Bus sends (rýchly prístup k miešaniu do auxov). A samozrejme je rozdiel +8 faderov v prospech X32, čo nemusí byť nutne výhoda. Na compacte si vieš na všetky fadre rozložiť ktorékoľvek dve vrstvy vstupov a výstupov, takže napr. vľavo kanály 1-8 a vpravo 25-32.

Inak je to to isté, vrátane rovnakého hlavného displeja aj kanálových displejov.

P.S. Ak by si išiel cestou X32 a dvoch stageboxov, tak ešte skús zvážiť výmenu jedného stageboxu za X32 Rack. Dnes stojí toľko, čo pred pár mesiacmi S16 a v budúcnosti, keď si zvykneš na iPad, si možno uvedomíš, že na polovicu akcií si vystačíš iba s ním.

zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

Re: Nový mix na live ozvučovanie, digitál alebo analóg ??

Příspěvek od zvukarmiso » pon 03. pro 2018 21:18:43

thomas píše:
pon 03. pro 2018 17:23:02
P.S. Ak by si išiel cestou X32 a dvoch stageboxov, tak ešte skús zvážiť výmenu jedného stageboxu za X32 Rack. Dnes stojí toľko, čo pred pár mesiacmi S16 a v budúcnosti, keď si zvykneš na iPad, si možno uvedomíš, že na polovicu akcií si vystačíš iba s ním.
Zaujímavý nápad, ale pôjde to prepojiť, hladal som nieco po webe ale niečo rozumne ze by to islo som nejak zatial nenasiel.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“