Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
lukasv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pon 07. úno 2011 19:24:40

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od lukasv » stř 09. kvě 2012 17:42:08

Dobrý den.
Koukám se po mixážním pultu pro kapelu.

Hrajeme v malých prostorech (obyvák) pro max. 15 lidí, rodina, kamarádi. Styl je jemný: kytara, klávesy, zpěvy, baskytara.. bicí jemné, zatím nezvučené. Zbytek aparátu je jedno velké TESLA kombo.

Požadavky na mixpult:
- 8 vstupů by mělo teoreticky stačit, ale chci se nechat šavle do budoucna, takže 12 vstupů je optimum.
- na zpěvy bych rád efekt
- vzhledem do budoucna bych rád nějaké odposlechové cesty (proto volím MFXi)
- variabilita - jezdíme v osobních autech, sotva se vejdeme.
- samozřejmě nemusím zmiňovat, že bych rád hodně peněz za málo muziky, tedy naopak... nechci omništrotik, SC mi přijde jako dobrá cesta

A teď jsem si vybral: Soundcraft MFXi 12
Obrázek

Ten je ideální, co se týče výbavy. Má efekt, dostatek vstupů, líbí se mi i indikátor signálu (funguje to?) Cena 12 000,-

Jenže když jsem se díval, stejný pult se 20 vstupy (MFXI 20) stojí jenom o 2000,- více. V tom by mohla být možná investice do budoucna (počty vstupu). Ale trošku se mi nelíbí zbytečná velikost a taky se mi zdá, že počtem vstupů by se větší band dal udělat, ale výbavou již hůře. Minimálně ty krátké potenciometry by byly na obtíž... Ale zase 2000 není nic, a 8 vstupů navíc není k zahození..
Obrázek

A když přidám ještě další 3000,- tak už mám perfektně vybavený pult FX16ii. Ten má už mínus pouze takový, že je těžký a velký. (s tímto jediným pultem jsem se v praxi setkal)
Obrázek
_____________________________________________
A teď jak z toho ven :-)
Díky za nakopnutí.

Ještě jsem přemýšlel o verzi - soundçraft verze bez efektu (je levnější) + lexikoní efekt v racku k tomu. Je to sice neskladné a nemobilní, ale zase ten rack efekt by se dal v budoucnu použít k dospělejšímu pultu. (tedy, pokud už všude nebudou digitály..)

Trošku mě mrzí, že se mi líbí i pulty od AllanHeatha, mají dlouhé potenciometry, ale tam mě chybí efekt, případně pořádný efekt, ne ten rádoby "efekt".

Díky za vaše nakopnutí, které mi pomůžou zvolit toho správného.

Pěkný večer.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 09. kvě 2012 17:52:29

Ano, všude budou digitály, takže analog si kupuj jen po velmi dobrém zvážení. Nějaký (jeden) efekt ti bude brzo úplně k smíchu, jako faktor rozhodování u mixu, kterým se opravdu má zvučit. S analogem se bez outboardu prostě neobejdeš, leda by byl hodně malý a to tyhle už tak moc nejsou.

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od blaha » stř 09. kvě 2012 18:20:28

Co ZED 16FX, Huberte jak je na tom u něj efektová jednotka?

Jinak na tyhle akce a pro tuhle potřebu vidím jako optimální a vhodný pult Mackie DL1608:
http://www.mackie.com/products/dl1608/" onclick="window.open(this.href);return false;

Už se tu o něm mluvilo, má v sobě vše potřebné pro malou samozvučící kapelu. A cena by měla být sice proti původnímu rozpočtu větší, ale ne zase o tolik. Není potřeba dokupovat žádné efekty, kompresory atp. A iPad se dá využít i jinak.

Ha, Audiotek už ho má i v nabídce:
http://www.audiotek.cz/product-52126-mackie-dl1608" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 09. kvě 2012 19:35:14

Já na efekty moc nejsem, to je naprosto subjektivní věc, na které prakticky nejde nic změřit a jen nějaké vyměňování si dojmů by mne nebavilo. Statisticky vzato, menší A&H ZED, které existují vždy v provedení s efektem a bez efektu, se bez výjimky prodávají prakticky stejně (naopak závislost na formátu je přes 100:1, jenže spíš proto, že jsou na trhu velmi různou dobu). Takže je efekt zřejmě použitelný, ovšem nikoli vynikající, což se taky dalo čekat :-)

H.M.

lukasv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pon 07. úno 2011 19:24:40

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od lukasv » stř 09. kvě 2012 20:11:25

Pánové, díky za rychlé reakce.

To Blaha: Ten Mackie je dost pěknej, malé a umí to toho haba. Ale jestli se nepletu, tak bez ipadu je to k ničemu, je to tak? Takže výsledek by byl na 30 000,-...

Efekt u ZED 16FX je s porovnáním Lexikonu u SC o úroveň jinde, nebo se pletu?

To Zdeněk Prodance: moc nerozumím některým částem příspěvku: viz ta věta s outboardem; taktéž věta s poměrem nějakých formátů 1:100. Omlouvám se. :( Takže verze s externím lexikoním rack efektem je vzhledem k vyhlídce digitálů neperspektivní.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 09. kvě 2012 20:23:35

Outboard se říká těm věcem, které kromě mixu samotného budeš ještě pro zpracování signálu potřebovat a jsou s mixem propojené elektricky, ale fyzicky jsou mimo, obvykle v tzv. efektovém racku. Ten může snadno být těžší a dražší, než samotný mixpult. Teprve digitály se bez něj mohou obejít (ale existuje i digitální outboard).
100:1 (přibližně) je poměr prodeje některých modelů Zed k jiným modelům Zed, jedná se o různě rozměrné Zedy. Naopak 1:1 je (prakticky) poměr prodeje stejně velkých Zedů s efektem k Zedům bez efektu. Z toho se dá vyvodit, že ten efekt ani nenadchne ani nenasere, protože to by si většina lidí koupila verzi s ním anebo bez něj.
Opravdu si před koupí ještě hodně věcí zjisti, abys pak neříkal "vy jste mne neupozornili". Já tě upozorňuju, že i s velmi, velmi malým efekťákem k analogovému mixu těch 30 000Kč přelezeš ajncvaj. A bez něj nic opravdu zvučit nebudeš, to je to samé, jako kdybys to chtěl dělat bez mikrofonů a bez beden...

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od blaha » stř 09. kvě 2012 20:38:42

Ano 30k, je to dvojnásobek, ale iPad se dá použít i jinak, je to plnejch 16in (na tom se malá kapelka dá ozvučit i s bicíma), má to 6 AUXů (2 efekty jsou zvlášť), na každým kanálu je 4p parametrickej EQ s nastavitelným Qčkem, kompresor a gate.
K tomu je to malinký, můžete to mít u sebe na pódiu, pokud vás někdo bude zvučit, nebo i vy někdo veme iPad projde sálem a nastaví, obejde muzikanty, nastaví AUXy.

Je to vyšší investice v počátku, ale odpadá do budoucna efekt, procesory, párák atd.

Jak je to s efektem u ZEDu FX nevím (proto jsem se ptal Huberta), Lexicon u SC je slušně použitelný.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

lukasv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pon 07. úno 2011 19:24:40

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od lukasv » stř 09. kvě 2012 21:00:44

Blaha, Zdeněk Prodance; děkuji za reakce.

Je pravda, že cesta analogu a k tomu těžkýho racku s efekty, bude v budoucnu jen vzpomínka. Takže tudy cesta zřejmě nevede.

U toho Mackie Onyxe - je to pěkné; myšlenka, že si dám na podium mix, napojím to tam kabelama bez páráku a běhám si s ipadem po sále, to je nádhera... Ale co tak koukám na videa, jak tam těma prstama po tom ipadu... tak knoflík je knoflík. Hledal jsem na youtube videa, kde je ten pult v akci, přímo v live provozu, nenašel jsem. Pracoval jste s tím někdo? Osobně mě leze ipad a iphone a dovíco i dost na nervy, a nemůžu tyhle udělátka vystát, takže bych si to kvůli tomu rozhodně nepořizoval, protože bych to ani jinak neužil.

Jinak co tak dobře počítám, tak 22000 + 12000 = 34 000,- a za tu cenu (dokonce i menší) už je pěknej digitál s knoflíkama - Presonus: http://www.audiotek.cz/product-51036-pr ... ive-16-0-2" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Tak teď nevím, jestli si mám zacpat ústa mixem za 15 000,- nebo čekat a šetřit na něco dospělého. Horší je, že mix dost akutně potřebujeme...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od blaha » stř 09. kvě 2012 21:23:26

No Presonus nemá nic moc efekty, alespoň podle jeho uživatelů. Taky tam není ta možnost jit si to poslechnout a hlavně nastavit do sálu. Teda je,ale znamená to opět i-něco, nebo notebook navíc.

iPad2 se dá sehnat starší i za 7-8k, novej pod 10k.

Ale zpět k původnímu zadání, pokud zvažuješ něco v digitálu, klidně bych opustil variantu na do budoucna (pokud se už něco nerýsuje) a šáhnul třeba po SC EFX8, kterej pro komorní akce určitě vyhoví. Novej stojí 7k, takže i při pozdějším upgradu na vybavenější pult a jeho případném prodeji při slušném zacházení "proděláš" do 3 tisíc, za 4k si myslím prodejný bude.
Nebo se pak podívat po něčem starším. No a mezitím došetřit na něco dospělejšího.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od zblebt » stř 09. kvě 2012 21:44:14

Jeste k Mackie. Zatim neni v prodeji.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od KamilV » stř 09. kvě 2012 22:03:02

lukasv píše:Hrajeme v malých prostorech (obyvák) pro max. 15 lidí, rodina, kamarádi. Styl je jemný: kytara, klávesy, zpěvy, baskytara.. bicí jemné, zatím nezvučené. Zbytek aparátu je jedno velké TESLA kombo.
K čemu tady chcete mix? Přemýšlíš nad digitálem za 30k, abys to pak pustil pro 15 lidí do komba? Ať mají komba kytary a klávesy, bicí nasucho. Kupte si jednu aktivku a nějaký voc preamp s efektama. Ozvučte si jen zpěv.

lukasv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pon 07. úno 2011 19:24:40

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od lukasv » sob 12. kvě 2012 9:13:40

To: KamilV

Komba nemáme; to kombo, co jsem psal, vlastně není úplně kombo; spíše je to velká aktivní bedna; je to stará, ale dobrá, TESLA, tehdá se to ještě nějak neřešilo; jestli je to kombo nebo bedna na PA. Mix potřebujeme nutně, vše leze do mixu a tam se to míchá a jde to do jednoho reproduktoru.

Jde o to, že dělám s aparátem, který není můj; pro jeden subjekt; a logicky se snažím si vytvářet aparát svůj, který bych používal ne jen pro kapelu, ale i pro svoje další akce. Proto právě řeším to, zda-li vrazit 12000 do mixu, který nemá v budoucnu využití. A proto vzhlížím k digitálu za 30000. Je to jen pouhé rozvažování nad tím, abych zbytečně nesáhl vedle, neprodělal. Samozřejmě, můžu koupit za pár šupů nějakýho Uliho, který bude skvěle vybaven, ale to bude asi tak všechno; to už pak stejně neprodám.

Zdravím a děkuji za postřeh.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od Návštěvník » čtv 14. čer 2012 15:16:20

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli někdo nevlastní a nemohl by poskytnout manuál k Soundcraft MFXi20 v Českém jazyce...

moc děkuji....
l.lakic@seznam.cz

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Jsem na vážkách: Soundcraft MFXi 12 / MFXi 20 / FX16ii

Příspěvek od relaxmusik » úte 14. srp 2012 22:02:21

Eventualne mam k MFX 12 je to temer to same s mene vstupy. Nejde stahnout ze stranek Soundcraftu?

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“