Souncraft SI Compact- funkcia MTX

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
DODY

Souncraft SI Compact- funkcia MTX

Příspěvek od DODY » stř 08. srp 2012 19:01:00

Zdravím ,
kúpil som pult Souncraft SI Compact 32 . Učím sa ho ovládať a neviem prísť na to , čo sú funkcie MTX 1,2,3,4 a ako sa s nimi pracuje . Ostatné mám zvládnuté . Uvažujem , že sú to podskupiny . Manuál , ktorý mám je nie bohviečo ,neviem z neho moc vyčítať.
Ďakujem vopred.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Souncraft SI Compact- funkcia MTX

Příspěvek od janek » stř 08. srp 2012 19:19:34

MTX su matrix cize matice. Umoznuju miesat vystupy z AUXov a master vystupov (M,L,R). Detaily manual strana 61, pripadne blokove diagramy.

Pouziva sa napr. na ked chces robit ine pomery na nahravanie ako do saly (do nahravania das napr. grupu s gitarami hlasnejsie ako do saly, kde pocut komba..., pripadne primiesas ruchove mikrofony)

Uživatelský avatar
Návštěvník

Souncraft SI Compact- funkcia MTX

Příspěvek od Návštěvník » čtv 09. srp 2012 18:56:38

Manuál , ktorý mám a tiež na internete stranu 61 už nemá a iný som zatiaľ nevypátral.

Zatial som prišiel len na to, že pri opätovnom zatlačení MTX tlačidla , sa vysvietia iné fádre. Napr. stlačím fáder MTX 1 , vysvietia sa fádre 1 až 14 oranžovou farbou, vyzerá to ako keby sa mali ovládať busy 1 až 14 . Po opätovnom stlačení MTX 1 , vysvietia sa fádre 28,29,30 taktiež oranžovou farbou a po ďalšom stlačení sa zase vysvietia fádre
1 až 14, ale 1-10 žltou a 11-14 zelenou farbou. Takto isto sa chovajú aj MTX2,3,4.
Takže ,vyzerá to tak ,že ide skutočne ide o mixáž viac funkcií dokopy , len zatiaľ neviem ako.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Souncraft SI Compact- funkcia MTX

Příspěvek od janek » čtv 09. srp 2012 19:34:20

manual: http://www.soundcraft.com/downloads/fet ... es&id=4043" onclick="window.open(this.href);return false;
alebo na stranke http://www.soundcraft.com/products/product.aspx?pid=182" onclick="window.open(this.href);return false; "Si Compact User Guide V2 (English)"

V skratke:

prvy krat stlacis MTX1, mozes miesat BUS 1-14 do MTX1, mono fader je MTX1 master
druhykrat stlacis MTX1, miesas M, L, R na poslednych fadroch
v tomto mode mozes nastavit GEQ, EQ kompresor a pod. na vystupe MTX1
tretie stlacenie opusti tento rezim.

ak stlacis MTX tlacitko vpravo dole, dostanes MTX mastre na jednu vrstvu.

na konci manualu su blokove schemy, tam si precitas co sa da do coho miesat, potom uz zostava iba zistit ako sa to robi...

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Souncraft SI Compact- funkcia MTX

Příspěvek od Hubert » sob 11. srp 2012 19:49:36

Lehký OT: kdesi tady na fóru se psalo, že pokud nevíš, k čemu matrixy jsou, tak je pravděpodobně nepotřebuješ.

Chtěl bych se ale zeptat jestli někdo s Si Compactem zvučíte, jak se s ním pracuje. Ošahal jsem si ho v obchodě, ale to je něco jiného.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“