Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

  • Reklama
  • DEMO 15
Ondra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: ned 12. srp 2012 20:32:07

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Ondra » pon 13. srp 2012 12:22:45

Ahoj.
Jsme kapela která hraje blues, rock, folk... (2x zpěv, 3x kytara, baskytara a bicí, do budoucna klávesy a další zpěv). Do určité doby jsme používali malého Soundcrafta EFX8, s jehož zvukem jsme byli spokojení, ale již před časem nám přestal dostačovat. Proto zvažujeme nákup většího Soundcrafta. Vybavením (počty vstupů a počty auxů) by nám vyhovoval Soundcraft LX-7ii 24ch, jenže tady na fóru jsem čet, že se moc “ii” nepovedly a že mají špatný zvuk.
Proto se chci zeptat, zda není podobný problém i u nového mixu GB2-24 (o kterém uvažujeme), že by měly špatný zvuk ?
Případně co jiného v této cenové kategorii (tuším že kolem 55tis, ale doufáme v nějakou slevu :) ) by jste doporučili třeba i od jiného výrobce, když preferujeme hlavně pěkný zvuk ?

Díky, Ondra.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 13. srp 2012 12:43:46

Za mně - rád potkávám AH Wizardy.
Zvukově perfektní, přebuditelnost, odstup šumů, korekce, taky perfektní.
Zabudované efekty docela dobré.
Servisovatelnost perfektní.

Někomu může vadit trochu "hustější" rozložení ovládacích prvků, já problém nemám.

http://www.allen-heath.com/uk/Products/ ... Wizard3162" onclick="window.open(this.href);return false;

V téhle ceně vám už možná začnou nabízet digitály, ale to bych opravdu dobře zvážil.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od frantik » pon 13. srp 2012 12:54:58

Taky se přimlouvám za Wizard 16:2, měli byste se na něj pohodlně vejít, navíc se dá vestavět do racku.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od blaha » pon 13. srp 2012 13:30:56

GB řada je v pohodě, je to zase o level vejš, než LX7.

Hlavně si předem ujasněte jaké nároky na ten pult budete mít. Kolik vstupů (24 by mělo být OK), kolik odposlechových cest (je to včetně efektů), budete na tom zvučit jen sebe, nebo i někoho dalšího, co už máte za vybavení (procesory, efekty, EQ) a kolik jich budete ještě potřebovat, kolik místa máte v autě, GB2-24 je už dost velká krabice oproti EFX8.
Taky jestli máte někoho schopného, kdo za tím pultem bude sedět. Jestli uvažujete pult v sále nebo u sebe na pódiu, atd.

Tohle všechno je na zvážení, i jestli něco nepřidat na digitál (Presonus, AH GLD, SC Si Compact).
Pokud máte pult u sebe a nemáte zvukaře, vejdete se do 16ti vstupů (což by mělo vyjít tak, tak) pak by možná mohl být dobrou volbou i ten Mackie DL1608.

Z analogových pultů s 24 vstupy je pak cenově zajímavější oproti GB2-24 třeba AH GL2400-24. U SC se pak vyplatí počkat si na prosinec, kdy bývají poměrně dost velké slevy přímo od SC.
Naposledy upravil(a) blaha dne pon 13. srp 2012 14:01:12, celkem upraveno 1 x.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od kalfar » pon 13. srp 2012 13:42:15

Obávám se, že Wizzard by pro ně byl příliš malý. Už teď je to na všechny vstupy a další člen by se jim tam už nevešel. Navíc na klidný styl muziky bych určitě měl raději GB, Wizzard se hodí více na divočejší styly hudby.
Co se týká kvality, tak GBčka jsou léty prověřená kvalita. Zvukově jsou všechna stejná, používají stejné předzesilovače.
Spíš se zamyslete, jestli by se vám neoplatilo si připlatit za GB4, která je už plnohodnotný zvukařský pult a cenový rozdíl není velký. Dvě další odposlechové cesty můžou přijít vhod například pro in-ear odposlech nebo dalšího hudebníka. A na bazaru by se mohl dát sehnat za poloviční peníze.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 13. srp 2012 13:56:50

Aha, přehlíd sem se, že potřebujete 24 vstupů, proti GB4 nelze nic namítat a rozhodně stojí zvukově dost vysoko.

Pokuď jde o samozvučení, pak bych si taky uvažoval i nad digitálem...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Ondra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: ned 12. srp 2012 20:32:07

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Ondra » pon 13. srp 2012 14:27:21

Pult bude v sále a sedět za ním budu já :) , zvučíme jen sebe.
Ty AH Wizard nevypadají špatně, ale 16 vstupů se nám zdá málo stejně jako kalfarovi.
Zatím si půjčujeme starší Yamahu s 12ti vstupy a "rozšiřujeme" ji pravě tím malým EFX8 (mikrofony bicí). Celkem tedy nyní "spotřebujeme" 14 vstupů a to se chceme ještě malinko rozrůst. Proto raději volíme 24 vstupů. Auxy pro monitory nám zatím stačí 3, do budoucna se bude hodit čtvrtý. Máme externí efekt, takže mix s vestavěným efektem nevyžadujeme. Lákavě vypadá i ta GB4 (hlavně těch 8. auxů), tam ale už cenově nedosáhneme a bazar spíš nechceme.

Zatím díky všem za názory a doporučení.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od blaha » pon 13. srp 2012 15:12:52

POkud to nepospíchá, zkusil bych být vám vydržet do toho prosince. My jsme takhle cca před 3mi roky kupovali nový GB4-24 i s kufrem cca za 57k, tak se dostane dostat dolů s cenou SC, když udělá akci. Pravda vloni tuším nic tak velkého nebylo, ale stejně se byly slevy cca 12-15%.

Starších pultů bych se u těchto řad nebál, nejsou tak staré (cca do 5ti let), a lidi se jich zbavují spíš z důvodu přechodu na digitál, ne že by jim něco bylo. Výhodou pak bývá bazarová cena kde jsem tuším viděl už i GB4ku někde kolem 35k. Teď je na PD v bazaru GB8-32, cena dohodou, ale to už je na vás zase poměrně velký.

Jen ještě jednou připomínám, je to už dost velká krabice.
A v dnešní době než kupovat pult takové velikosti a k tomu dokupovat procesory, efekty, EQ, párák, bych hodně vážil nákup buď AH GLD80, nebo SC Si 24 Compact (prosím nerozvádět k nim diskuzi který je lepší, na to tu je obsáhlé vlákno).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 13. srp 2012 15:16:45

A co Behringer XL 24 ?
Je to převzatá koncepce z "dospělé ligy" a jestli ještě nezačali myslet příliš ekonomicky, pak by to nemuselo být špatné.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Ondra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: ned 12. srp 2012 20:32:07

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Ondra » pon 13. srp 2012 16:30:15

Behringer XENYX XL 2400 jsme si měli možnost vyzkoušet u známého. Je to sice "převzatý" Midas, ale zvukově nás moc nenadchnul. Porovnávali jsme ho se SC EFX8 a subjektivně se nám zdálo že EFX8 hraje o dost líp. Těžko však říci, nakolik jsme byli "psychologicky" ovlivněni tím, že jsme věděli který mix právě hraje (nešlo o slepý test). Rovněž dílenské zpracování se mi zdálo horší, ale kdyby byl dobrý zvuk, tak bychom provedení až tak neřešili (servisní podmínky nám prodejce nabízel velmi pěkné).

Zatím je tedy favorit SC GB2-24.

My hrajeme pro zábavu a příjmy z hraní máme nízké. Proto digitál nechceme. Tedy né že by se nám nelíbilo mít vše v jednom aparátu, ale je to o dost víc peněz.
Ta cena za GB4-24 v prosinci je parádní, ale těžko říci, jestli se něco podobného bude opakovat :)
Možná se přeci jen porozhlídnem po těch bazarech.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od blaha » pon 13. srp 2012 16:55:27

Opakuje se pravidelně, akorát vloni nebyli slevy tak velké.

K tomu jestli digitál ano, nebo ne, je docela dilema. Když vemeš cenu GB4-24 + efektovku (3x 2ch kompresor, 1x 4ch gate, 3-4x EQ, 1-2x efektový procesor, efektový rack, zadrátování), párák, tak se blížíš ceně digitálního pultu (GLD80, bez páráku SiC), nepočítám velikost, vybavenost procesory na všech vstupech, EQ na všech výstupech, několika efektovými procesory, uložením nastavení sálu, možnost i nahradzení signálového procesoru/výhybky.

Pak je ještě druhá stránka věci, jak moc hrajete, a jestli by nebylo výhodnější to nechat tak jak to je, nebo koupit něco menšího (ZED, apod.) a na větší akce si vzit zvukaře, který má odpovídající vybavení.

Nepíšeš co vše už máte za aparát a ani nic dalšího. A pokud nehrajete, alespoň 3-4x do měsíce slušně zaplacené kšefty, nebo nemáte slušného sponzora, je nákup aparatury v dnešní době past, do které jakmile začneš strkat, už se nezastavíš.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Ondra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: ned 12. srp 2012 20:32:07

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Ondra » pon 13. srp 2012 18:09:26

Myslím, že pro nás je "strop" GB2-24, kde ještě budeme hledat slevu, možná vydržíme do prosince.
I kdyby jsme GB2-24 koupili za současných cca 56 tis., tak za to digitál (AH GLD80, nebo SC Si 24 Compact) nepořídíme. V případě Soundcraftu je to skoro o 100 tis. více. Takže pro nás digitál dilema není.

Ondra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: ned 12. srp 2012 20:32:07

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Ondra » pon 13. srp 2012 19:30:46

Ještě se zeptám, když už tady padla i zmínka o mixech Allen a Heath, co by jste si vybrali ? SC GB2-24 nebo AH GL2400-24 ?
Ten AH má o dva vstupy méně (22 mono), což by ještě nevadilo. Co může být zvukově vhodnější na náš styl spíš klidnější muziky (blues, rock, folk) ?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 13. srp 2012 19:36:41

K tomu potřebujeme znát více o zbytku - mikrofonech, vyhýbce, zesilovačích, bednách...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od kalfar » pon 13. srp 2012 19:39:59

Za mě osobně Soundcraft. Řadě GB věřím, stabilně si drží své renomé. Zatímco u GL slýchám chválu spíše na starší modely. Dokonce se někde objevila zmínka o tom, že si někdo měnil u GLka operáky, aby mu zlepšil zvuk.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“