Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

  • Reklama
  • DEMO 15
Ondra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: ned 12. srp 2012 20:32:07

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Ondra » pon 13. srp 2012 19:46:58

Mikrofony:
Shure Beta 58 - zpěv
Shure Beta 87A - zpěv
Shure Beta 57 - el.kytary
Sada Audix pro bicí (název si nepamatju, ale je tam D-2, D-4, i-5...)
PA:
je aktivní, 2x RCF ART 422A a 1x RCF 4PRO 8003AS

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 13. srp 2012 21:33:27

S tímhle aparátkem už něco slyšet je.
Nicméně rozlišovat, jestli je AH vhodnější na tvrdší žánry než Soundcraft, se mi nezdá.

Dělám s obojími a několika dalšími a řek bych, že jsou podstatnější věci v řetězu, než zrovna tohle.

Nevím, ale například GL 22xx bych se nevyhýbal a ve slušném stavu nebude stát majlant.

Ačkoliv nejsem zrovna příznivcem levných digitálních mixů, tak třeba Yamaha 01V96i je pro kapely vašeho ražení docela dobrý nástroj.

Jak už někdo psal - HPF a korekce s nastavením Q na všech vstupech, EQ na I i O, dynamika, efektovky - to všechno jsou nástroje, se ktrerými se dobře dělá a hlavně jsou užitečné.
Když si přičtu možnost uložit presety, není to už nezajímavé.

Cena nebude až tak mimo...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od frantik » úte 14. srp 2012 7:23:28

Operáky v GL jsem si měnil já a beztak i někteří jiní. Mám veterána GL2200, kolegovi jsem vstupy nedávno upgradoval právě v GL2400. Není to však nutné, jde jen o vychytávku i když zvuk to znatelně vylepší. Měnil jsem je jen na vstupech a za klikama, jde to pěkně, všechno v pouzdru DIL8. Jde to měnit i v GL2400, na vstupech je taky provedení DIL8, za klikama už v GL2400 dávají NE5532 ve výrobě, tam už to není třeba měnit a pak už je v GL2400 houfně SMD provedení, takže je lépe nechat to být. Osazení je standardně kombinace NE5532 a TL072, což je běžné i u vyšších řad Allenů. Co se vnitřku týče, obvodařina v GL2400 je propracovanější než u GL2200, takže nějakeho "šizení" se netřeba obávat.
U Souncraftu mě dost irituje to, že i ve vyšších řadách, jako je G8, je výstup naprosto zbytečně toliko impedančně vyvážený! Proč se dobrovolně připravují kvůli pár ušetřeným centům o 6dB přebuditelnosti??? Takový výstup má u Allenů jen nejlevnější PA řada. AH mám rád zejména kvůli velkému přeladění parametrických středů a že nezabírají tak ostře jako u Soundcraftu, což mi vyhovuje.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od TomasVv » úte 14. srp 2012 9:58:16

Já ještě přidám, že Soundcrafty série GB nemají útlumový článek na vstupech, někdy je to velký problém. s přeosazeným GL mám jednu zkušenost, moc tomu nezabíraly korekce a HPF jsem ani nezaznamenal, že něco dělá :-)
Dělám, co mě baví.

Ondra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: ned 12. srp 2012 20:32:07

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Ondra » úte 14. srp 2012 13:56:28

Máte někdo zkušenost, jak se jeví zvukově digitální Yamaha 01V96VCM oproti SC GB2 ? Nebo 01V96i, zatím se v těch koncovkách v názvech neorientuji.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 14. srp 2012 14:30:04

Jo, jsou lidi, co slyší tak málo, že nějakých pár dB sem nebo tam nepoznají a proto musí knoflík v jejich rukách mít mnohem větší převod do zvuku, což je případ například mixů SC nebo GEQ Ashly (abyste neřekli, že na nějaké značce sedím :-). Jakmile začnete opravdu poslouchat anebo dokonce měřit, tak zjistíte, že se takovým nástrojem dají snadno vyrobit nádherné hory doly, ale rovinu chytáte doťukáváním jedním prstíkem a obvykle stejně přejedete a musíte to zkoušet zpátky. Asi krystalickou formu to nabylo v korekcích beden Tapco (později Mackie) Thump, kde docílit ručním nastavováním téhož, jako knoflíkem EQ bypass je hodinářská prácička. Ovšem jejich uživatelům to zjevně nevadí, mají knoflíky, které "opravdu zabírají už od nuly". Nestojí to nic.
Géelka jsou dobré pulty a k mému překvapení se stále ještě prodávají i nové, museli jsme doobjednávat. Myslím, že jejich uznání i u nás s časem spíš roste, kdežto u GB a především LX to je opačně. Na začátku si někdo asi ještě myslel, že jde o rozdíl třídy, dneska je hodnota zhruba stejná. Nebudu překvapený, když se to ještě posune.

H.M.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od frantik » úte 14. srp 2012 17:46:01

Tomáš: Podle toho co tam kdo nastrkal, asi dal bipoláry i tam, kde měly zůstat FETy. Já jsem měnil v první fázi hlavně ty vstupní OZ v monošavlích, kde je vliv na celkový zvuk a přebuditelnost podstatný. Současně se s tím svezl i HPF, ale na jeho funkci (ani na funkci rostlináře) to nemělo negativní vliv...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký analogových Soundcraft vybrat ?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 14. srp 2012 18:20:02

Jestli to někdo taky překopává stylem " pryč se zlým Fetem, na impedance nehleďte", tak to se dají čekat opravdu zajímavé výsledky, třeba HPF kolem 15Hz při celkovém rozsahu od 80Hz atd. To už nějaké zlepšení opravdu slyší málokdo :-)

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“