Lupání ve sluchátkovém výstupu. SOUNDCRAFT EFX.

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
lukasv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pon 07. úno 2011 19:24:40

Lupání ve sluchátkovém výstupu. SOUNDCRAFT EFX.

Příspěvek od lukasv » stř 06. úno 2013 17:28:24

Pěkný podvečer,
rozhodně jsem si nemyslel, až poprvé použiju soundcloud, že sem budu dávat něco tak neveselého, jako jsou lupance, tedy chybu mixu... Achjo.

K věci, chyba se týká Soundraftu EFX12. Včera jsem zjistil, že ač jsou všechny fadery, gainy, auxy dole, žádný zapojený vstup; tak na "indikátorů vybuzení", či jak se tomu říká, ledky občas vyskočily až k -16, občas i více. Bylo mi to divné, protože v PA jsem nic takového neslyšel. Zkusil jsem připojit sluchátka. A ejhle. Lupance, přičemž ty, které byly vidět na "metru", byly pouze ty větší (občasné), ale soustavněji tam je takové "moře" lupanců. Toto lupání tam je, ač jsou všechny fadery (kromě regulátoru HEADPHONES výstupu) na nule. Zkoušel jsem laborovat: MAIN OUT, auxy, rec out, mono out nelupají. Pouze HEADPHONES výstup. Dále jsem zkoušel jiná sluchátka, měnit síťový kabel, jiný okruh elektřiny - lupání stále stejné. Pak jsem zkusil zapojit sluchátka do jiného mixu (soundcraft epm), a tam lupání žádné, takže v síti by to být nemělo.

Občas, při delším poslouchání, se stane, že celé "šimrání" jednou hlasitě lupne, a pak chvilka ticha, pak zase hlasitý lup, a pokračuje se v šimrání. Viz poslední ukázka.

Co jsem také stihl vysledovat, když se člověk lehounce něčím dotkne LED diody "power", tak to lupancové bublání se objeví, i v případě, že to zrovná "nelupá".

Mix poletí na reklamaci, ale při mém štěstí, na reklamaci samozřejmě lupat nebude. (během náslechu jsou totiž i chvíle, které jsou relativně OK). V nahrávkách je takový vysoký tón, který ze sluchátkového výstupu lezl standartně vždy, pak je tam brum, to je reproduktor a pak je tam to lupání. Poslední nahrávka je nahrávka přímo do line in diktafonu.

Nevíte někdo, kde může být chyba a zda-li je tato chyba vyreklamovánihodná? Abych se tam nehnal zbytečně.. :-(



Díky.

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Re: Lupání ve sluchátkovém výstupu. SOUNDCRAFT EFX.

Příspěvek od Gustav » pát 08. úno 2013 12:30:24

:o To lupání mi připadá jako výpadek signálu v konektoru vstupů, nebo výstupu do záznamu.

lukasv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pon 07. úno 2011 19:24:40

Re: Lupání ve sluchátkovém výstupu. SOUNDCRAFT EFX.

Příspěvek od lukasv » pát 08. úno 2013 13:10:42

Díky za reakci! Ano, přesně tak to zní, jako kdyby někde "neseděl" konektor apod. Horší je, že tam žádný konektor, kromě sluchátek, které fungují dokonale (otestováno), zapojen není. Takže to je, bohužel, někde uvnitř mixu...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“