Soundcraft Ui16/12

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Aleš » úte 27. zář 2016 15:18:33

K těm routerům a WiFi anténám obecně - pokud možno dávejte tyhle věci do výšky NAD HLAVY LIDÍ, tak aby anténa byla viditelná z kteréhokoliv místa sálu i přes ně. Na hraně pódia to sice může pěkně fungovat při zvukovce bez lidí, ale jakmile se parket dostatečně zaplní, bude to na druhé straně sálu bída. Spojení na frekvencích řádu GHz funguje nejlíp jen na přímou viditelnost a je třeba si uvědomit, že je obousměrné, tj. i tablet přimáčklý na těle zvukaře opírajícího se o sloup na druhém konci sálu musí svou interní anténou "dostřelit" na router spojený s mixem.

Uživatelský avatar
deepday
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 26. pro 2008 19:11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od deepday » pát 30. zář 2016 13:10:07

Dobrá připomínka určitě to může zas o něco zlepšit spojení.V sobotu to tak udělám a dám vědět.Jinak je strašně znát jakou má tablet nebo mobil wifi.Používáme i tři najednou a není problém že v nich je rozdíl i 10 metrů na volným sále při zvučení.Je pravda ,že s různým rušením u wifi to není jednoduchý. Dík za info

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Aleš » sob 01. říj 2016 3:17:07

Interní WiFi antény tabletů a mobilů jsou právě nejslabší místo celého přenosu, nelze je jednoduše vyměnit za jiné s vyšším ziskem jako u routerů. Proto je nejlíp, když je v cestě signálu minimum překážek způsobujících útlum.

Uživatelský avatar
deepday
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 26. pro 2008 19:11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od deepday » pon 03. říj 2016 8:46:30

Tak odehráno :D . Wifi router jsem provizorně umístil přímo na reproduktor, abych docílil co nejlepší dosah bez překážek. Soundcraft wifi jsem vůbec nepoužíval.Během hraní bylo připojeno 2x tablet a 2x mobil.
A výsledek ? Signál se markantně zlepšil.Odezva byla mnohem rychlejší ( načítání připojení i reakce na přístrojích - bubeník se strašně divil co jsem s tím udělal ).Nic se během celého večera ani jednou neseklo a opravdu to běželo jako na drátkách.Tak jsem vzal mobil (Lenovo Vibe Shot ) a že půjdu testnou kdy to vypadne.Hrálo se v párty stanu a musím konstatovat že to bylo jako na samotě u lesa :D ,kde bylo problém chytnou i mobilní síť.Když jsem si odkrokoval 40m (mobil ukazoval přes půl signálu ) a zastavil se o plot a v pohodě reguloval přehrávanou hudbu ve stanu ,tak jsem si říkal kdyby to takhle fungovalo všude :D .
Myslím ale že to bylo právě tím že to nic nerušilo - blbej signál na mobil a žádná wifi kolem.Takže ještě budu testovat dál na jiných místech.
Závěr.
Minulé výpadky přisuzuji aktualizaci,kvalita signálu je lepší a odezva na přístrojích je rychlejší.
Přílohy
IMG_20161001_211121.jpg

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » pát 07. říj 2016 5:41:47

Před časem jsem reklamovál ui 12 důvod, při hraní na pár vteřin zaseknutí (vypnutí zvuku) dostál jsem nový kus který mám doma zhruba měsic, a dnes znovu ten stejný problem na pár vteřin vypnutí zvuku, tak mám docela obavu uplně stejně to začalo s prvním ui 12 stalo se to 3x a po čtvrté už zdechl uplně :(

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » pát 07. říj 2016 7:21:02

Podruhé stejná chyba... taková, o které se jiní nezmiňují... to už bych pomalu začal hledat, jestli nemůže být příčina ve zbytku řetězce. Síťovým napětím a jeho výkyvy počínaje, přes phantomy, po zesilovače...

Abych přiznal pravdu, trochu jsi mě vystrašil. Poslední rok hrajeme skoro každý týden a mé Uíčko za nedlouho sfoukne dvě svíčky na dortu, asi by nebylo od věci, přihodit do auta i kufr s analogem. Co kdyby..?
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Robert » pát 07. říj 2016 7:24:49

v posledních příspěvcích popisujete chování, které já vůbec neznám. Mám Ui16 a taky mi byl v záruce měněn, ale u toho prvního jsem si sám zničil díky připojení asymetricky zapojeného mikrofonu do vstupu se zapnutým fantomem tento vstup (zvýšený šum po zapnutí fantomového napájení), jinak u ostatních vstupů se šum nikterak výrazně zapnutím fantomu nezvýšil. Hlavní problém toho prvního bylo zamrzání celého pultu a následné ticho až do vypnutí a znovu zapnutí přístroje. Tenhle stav, kdy svítí indikace výstupního signálu (ledka u výstupních konektorů), ale je ticho se mi na novém taky stala, ale jen když využívám USB přehrávač a velmi zřídka. Řekl bych, že je to závislé na použité USB paměti. S některým USB to dělá často, s jiným nikdy. Problém připojení nemá krom momentální nemožnosti pult ovládat jakoukoliv další negativní funkci a jakmile jsem na dosahu, funguje vše OK, jen je potřeba dát pozor, aby se v disconnect neudělala nějaká změna nastavení, která se on line samozřejmě nepromítá a tak se většinou přežene, ale po spojení proběhne a může dosti překvapit.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Havlis » pát 07. říj 2016 9:02:20

@Pebe: a nebo si do auta pro jistotu přihoď Behringera:
https://www.thomann.de/cz/behringer_x18 ... arch_prv_6
:-)

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » ned 09. říj 2016 6:49:20

Tak jsem koupil pro jistotu přepěťovou ochranu a to raději hned dvě, a čas ukáže záruku mám ještě do 2018 a pokud nastane znovu tenhle problem, tak přejdu na behringra který tyto problémy vůbec nemá.

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » pon 07. lis 2016 16:18:25

Tak co mám přepěťovou ochranu tak mix ani jednou nevypadl, jak tu psal Pebe tak, myslím že trefil hřeb na hlavičku, věřím že příčina byla ve výkyvech napětí.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od zelatina » stř 09. lis 2016 2:03:25

Prepäťová ochrana nestabilizuje napätie, ale chráni zariadenia pred prepätím, čo je rádovo úplne niekde inde, než nejaké výkyvy siete alebo rušivé impulzy. Takže pochybujem, že práve tá pomohla.

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » stř 09. lis 2016 5:26:16

mám ochranu která i vyrovnává výkyvy v síti, tak myslím že ano nicméně zatím vše šlape jak má bohudík.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od exxxi » stř 09. lis 2016 10:39:21

Muzes upresnit typ?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.


Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » stř 09. lis 2016 18:05:19

abych to upřesnil jedu přes dvě ochrany ještě tuto http://www.hagard.sk/buxus/docs//produc ... manual.pdf

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“