Soundcraft Ui16/12

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » stř 19. srp 2015 6:36:20

PeBe píše:Delším pridrzenim šavle na jejím názvu se otevře menu stopy. Zde "link stereo". Pro výběr zobrazovaných stop nastavit ve " views" a pak přes UI panel vybrat konkrétní skupinu.
dík za radu.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » stř 19. srp 2015 7:42:11

Jak jsem psal již dříve, nevím, jak moc se liší CZ a EN verze manuálu, ale myslím si, že hodně. Občas nebude asi od věci zkontrolovat si na stránkách výrobce v sekci Download, co je nového. Včera jsem tam objevil novou verzi manuálu. Již v té předchozí byly podobné finty popisovány, včetně resetu zařízení, narozdíl od té, co byla ještě předtím a kterou jsem měl původně i já, když jsem "bojoval", ta bude patrně shodná s CZ verzí. Rovněž se tam objevila nová verze Firmware, která, mimo jiné, opět odstraňuje bug s wifi kanály 12 a 13, takže se možná jednou dočkáme a bude možné se jejich prostřednictvím připojit :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » stř 19. srp 2015 8:36:59

Zkoušel jsem se připojit na notebok přes ethernet na pevno a to se mi nepovedlo, ví někdo postup? a ještě se zeptám nedá se wifi nějak posílit, aby nedocházelo k výpadkům?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » stř 19. srp 2015 20:03:07

V notebooku je potřeba nastavit/zkontrolovat nastavení IP u sítě. IP by měl notes získat od DHCP v UI, pokud ne bude potřebovat nastavit IP v rozsahu 10.10.2.XXX, maska 255.255.255.0, výchozí brána 10.10.2.1. V prohlížeči pak do adresního řádku nadatlovat 10.10.2.1 [enter] a mělo by to začít načítat úvodní stránku (lovím z hlavy, snad správně). WiFi bych rozhodně nezesiloval, mohl by ses v extrému dostat do problémú s telekomunikačním úřadem. Když jsem měl UI poprvé v ostré akci, bylo to určitě v oblasti kde bude bezdrát na bezdrátu (Šenkovna v těsném sousedství náměstí I.P.Pavlova), zaznamenal jsem jediné výpadky a to ve sklepních výklencích a na záchodě (kde se to ostatně dalo čekat), ale v těchto místech by zvuk ladil jen opravdový fajnšmekr. Zásadní výpadky v mém případě byly způsobeny jen mnou samotným. Poprvé proto, že jsem nastavil kanál 13, se kterým jsou problémy obecně, když je řeší již druhý update FW a další v nastavení tabletu, kdy se vypínala wifi při nečinnosti pro úsporu baterky. Zkoušel jsem doma nastavit UI na stejný kanál, jako má obsazený má wifina a nestalo se nic. Myslím si, že se výpadky příliš démonizují a spíše, než hledání much u Souncraftů bychom se měli sami více učit, abychom odstranili problém největší, mezi tabletem a židlí ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » stř 19. srp 2015 20:16:09

PeBe píše:V notebooku je potřeba ...
Dik za radu vyzkouším to, já chci mít notebok na pevno jen stěch důvodů abych měl pojistku kdyby tablet vypnul.

Uživatelský avatar
gougou2

Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od gougou2 » ned 23. srp 2015 15:54:38

Môj prvý výpadok pripojenia čítajte nižšie

ďalší pokus o foto z premiéry:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ja mám mix na tvrdo pripojený na mac cez ethernet a plus cez wifi na tablet, jednak, že to tak aj používať a aj pre istotu. Cez usb kluc vsunutý v mixe si púšťam mp3 počas prestávok. Po cca hodine prehrávania jedného dlhého mixu od Michael BUble bolo ticho. Ešte že to bolo pred vystúpením počas vybalovania aparatúry. Na obrazovkách macu a tabletu svietil connecting.. a márne... ani po refreshi stránky a nejak inak som nevedel obnoviť pripojenie iba vypnutím a zapnutím mixu. proste mi stoplo prehrávanie a nič nešlo- ani iné vstupy nehrali. Neviem si to predstaviť počas najlepšej zábavy, chvala Bohu, že to potom už fachčilo. Po druhom vystúpením mám ešte stále strach.

Mix sa mi veľmi páči a dúfam, že mi roky poslúži stabilne bez výpadkov, ako starý dobrý analog.

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » ned 23. srp 2015 21:12:57

gougou2 píše:Môj prvý výpadok pripojenia čítajte nižšie

ďalší pokus o foto z premiéry:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ja mám mix na tvrdo pripojený na mac cez ethernet a plus cez wifi na tablet, jednak, že to tak aj používať a aj pre istotu. Cez usb kluc vsunutý v mixe si púšťam mp3 počas prestávok. Po cca hodine prehrávania jedného dlhého mixu od Michael BUble bolo ticho. Ešte že to bolo pred vystúpením počas vybalovania aparatúry. Na obrazovkách macu a tabletu svietil connecting.. a márne... ani po refreshi stránky a nejak inak som nevedel obnoviť pripojenie iba vypnutím a zapnutím mixu. proste mi stoplo prehrávanie a nič nešlo- ani iné vstupy nehrali. Neviem si to predstaviť počas najlepšej zábavy, chvala Bohu, že to potom už fachčilo. Po druhom vystúpením mám ešte stále strach.

Mix sa mi veľmi páči a dúfam, že mi roky poslúži stabilne bez výpadkov, ako starý dobrý analog.
a to jsi měl connecting i na pevným připojení?

Uživatelský avatar
gougou2

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od gougou2 » ned 23. srp 2015 21:36:40

jara píše:
gougou2 píše:Môj prvý výpadok pripojenia čítajte nižšie
ďalší pokus o foto z premiéry:

Ja mám mix na tvrdo pripojený na mac cez ethernet a plus cez wifi na tablet, jednak, že to tak aj používať a aj pre istotu. Cez usb kluc vsunutý v mixe si púšťam mp3 počas prestávok. Po cca hodine prehrávania jedného dlhého mixu od Michael BUble bolo ticho. Ešte že to bolo pred vystúpením počas vybalovania aparatúry. Na obrazovkách macu a tabletu svietil connecting.. a márne... ani po refreshi stránky a nejak inak som nevedel obnoviť pripojenie iba vypnutím a zapnutím mixu. proste mi stoplo prehrávanie a nič nešlo- ani iné vstupy nehrali. Neviem si to predstaviť počas najlepšej zábavy, chvala Bohu, že to potom už fachčilo. Po druhom vystúpením mám ešte stále strach.

Mix sa mi veľmi páči a dúfam, že mi roky poslúži stabilne bez výpadkov, ako starý dobrý analog.
a to jsi měl connecting i na pevným připojení?



ÁNO mal som mix pripojený aj cez ethernet. vlastne to je prvé čo urobím stále, a až potom spúšťam tablet.
neviem čím to mohlo byť. Počul som aj to, že môže to zapríčiniť pri takýchto zariadeniach aj kolísavá frekvencia v sieti, alebo kolísavé napätie, či mikro výpadok. Možno bude treba dokúpiť stabilizátor nápätí napr. od Furman-u, ktorý to zariadi.. - neviem

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » pon 24. srp 2015 5:48:32

gougou2 píše:
jara píše:
gougou2 píše:Môj prvý výpadok pripojenia čítajte nižšie
ďalší pokus o foto z premiéry:

Ja mám mix na tvrdo pripojený na mac cez ethernet a plus cez wifi na tablet, jednak, že to tak aj používať a aj pre istotu. Cez usb kluc vsunutý v mixe si púšťam mp3 počas prestávok. Po cca hodine prehrávania jedného dlhého mixu od Michael BUble bolo ticho. Ešte že to bolo pred vystúpením počas vybalovania aparatúry. Na obrazovkách macu a tabletu svietil connecting.. a márne... ani po refreshi stránky a nejak inak som nevedel obnoviť pripojenie iba vypnutím a zapnutím mixu. proste mi stoplo prehrávanie a nič nešlo- ani iné vstupy nehrali. Neviem si to predstaviť počas najlepšej zábavy, chvala Bohu, že to potom už fachčilo. Po druhom vystúpením mám ešte stále strach.

Mix sa mi veľmi páči a dúfam, že mi roky poslúži stabilne bez výpadkov, ako starý dobrý analog.
a to jsi měl connecting i na pevným připojení?



ÁNO mal som mix pripojený aj cez ethernet. vlastne to je prvé čo urobím stále, a až potom spúšťam tablet.
neviem čím to mohlo byť. Počul som aj to, že môže to zapríčiniť pri takýchto zariadeniach aj kolísavá frekvencia v sieti, alebo kolísavé napätie, či mikro výpadok. Možno bude treba dokúpiť stabilizátor nápätí napr. od Furman-u, ktorý to zariadi.. - neviem
no doufám že se to vyřeší dost mě to děsí

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » pon 24. srp 2015 8:19:22

[OT]
Chlapi, když reagujete na příspěvek bezprostředně před vaší reakcí, tak nepoužívejte citaci. Vzniká tak stránka plná chaosu, kde je pořád to samé... Na PC-help jsme za to dávali žluté karty ;-)
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od janek » pon 24. srp 2015 10:39:05

Miesto toho furmanu bude asi lepsia nejaka mensia UPS, ale treba vediet ktoru. Mame jednu co podozrievame ze robi neplechu (obcas pukance do reprakov cez digit. pult - ) - EATON UPS Ellipse ECO 800 FR US, takze tu asi nie, a mame jednu co nema problem (ale typ si nepamatam).

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od blaha » pon 24. srp 2015 11:40:39

Za UPS, mám dobré zkušenosti s CyberPower Value Soho, je to lineinteractive, v divadle nám zálohuje odbavovací počítač, BD přehrávač a projektor a druhá pak světelný PC/pult bez jakéhokoliv rušení.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » úte 25. srp 2015 9:05:31

ahoj gougou2 prosimtě mužeš napsat přesně typ toho držáku na tablet? máš ho natom fotu vpravo.

Uživatelský avatar
gougou2

Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od gougou2 » stř 26. srp 2015 9:16:49

Ahoj Jara.
Ten drziak bol skombinovany s drziakom na POP filter spolu so sibenicou zo stojanu na mikrofon a este plus drziak na tablet. Ale to neodporucam, nie je to stabilne. Teraz uz mam novy drziak na tablet za 20€ a je to super, v najblizsej akcii to odfotim a dam to sem.

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » stř 26. srp 2015 9:30:08

gougou2 Ahoj ok stačí odkaz přímo na typ, právě to řeším ale všude jsou špatné recense, prostě šroub do plastu což neni asi to pravé prý to špatně drží a nerád bych aby mě někde tablet spadl.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“