Soundcraft Si Impact

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od janek » pon 12. zář 2016 12:30:02

http://www.steinberg.net/en/products/cu ... ne_up.html

Elements 8: 24 physical inputs or outputs.

Skus reaper (http://www.reaper.fm/) alebo Waves Tracks (http://www.waves.com/mixers-racks/tracks-live) ci ti pojde vsetkych 32 stop.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Maro

Příspěvek od maro » čtv 22. zář 2016 10:04:03

Ahoj, tak konečně jsem se k tomu dostal. Zkoušel jsem reaper a jelo všech 32 stop.

Díky za radu.
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
Jirka P.

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Jirka P. » stř 09. lis 2016 1:02:26

Zdravím kolegové,
taky právě zvažuji investici do Impactu a rád bych se Vás optal:
Jak je to s připojením stageboxu (xů), vs analogový párák. Ideální varianta je pořídit Mini Stagebox 32, ale vzhledem k financím bych šel spíš do MSb 16 a časem dokoupil druhý, ale koukám, že ten nemá duální MADI port, tzn. pro připojení 2 ks MSb 16 potřebuji pak co? Duální MADI kartu do první MSb 16 a pak jen udělat mezi nimi klemu? Jaký je vlastně rozdíl mezi MSb 16 a 32, kromě viditelných fyzických vstupů / výstupů? Kvalita převodníků / celkově zvuku je stejná? Máte to někdo porovnané?
A s tím souvisí i používání 1 ks MSb 16 a analogového páráku, což předpokládám jde bez problémů, třeba vstupy 1-16 mít digitálně a 17-32 analogově? Radši se ptám, abych pak nebyl překvapený.
Další dotázek - ovládání z tabletu. Co jsem vyčetl, tak přes ViSi Remote, což by mělo být kompletní ovládání mixu, to lze pouze s Ipadem, pouze ViSi listen je i pro Android, ale to je nějaké základní nastavení kanálů do monitorů, ani ne PEQ, GEQ atd. Chápu to tedy správně jak píšu? Nějakou ochcávku pro Android asi nikdo vyřešenou nemá že?
No a poslední dotázek, stručné srovnání s Yamahou TF-3 někdo nemáte?

Předem díky za odpovědi.

Jirka

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » stř 09. lis 2016 11:36:39

Mini SB 16 a 32 rozdíl ve viditelných vstupem, 16 nemá AES výstupy a nemá AUX na MADI kartě, který neslouží k připojení druhého SB, ale třeba monitoroveho pultu. Pokud chceš použít 2x SB 16 musíš vést do pultu 2 digi paraky a v pultu mít 2 MADI karty což Impact má, jednu v základu a pak je vždy v balení s Mini SB.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Jirka P.

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Jirka P. » čtv 10. lis 2016 11:30:43

Jasný 2 páráky, taky mně to napadlo, ale myslel jsem, že to mají vyřešeno elegantněji. A kdyby se do MSb 16 dala duální MADI karta, tak by to šlo jenom klemnout, nebo je to opět jenom ten AUX a prostě se nevyhnu řešení, co stagebox, to párák? Jinak jak píšeš, že dostaneš MADI kartu se stageboxem, tak to je ale ta, co jí vmontuješ právě do něj ne? Takže stejně mi to vychází si koupit ještě jednu do pultu. A s tou kombinací digitální a analogový párák to je jak? V tom snad problém není, ne?

Díky Jirka

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od zelatina » čtv 10. lis 2016 15:15:24

čo tak si kúpiť M32/X32 a neriešiť podobné problémy ako nemožnosť radenia dvoch stageboxov za sebou a dokupovania všeliakých kariet, ktoré nie sú v základe ? :D + mať kvalitnú aplikáciu pre všetky zariadenia (Windows, Mac, Linux, iOS, Android,...) cez ktorú ide ovládať komplet všetko

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » čtv 10. lis 2016 21:08:27

Ne MADI je ve SB zabudovaná a přibalená je MADI/USB karta, která se dává do pultu, jedna pak v pultu je, takže vždy ti jedna navíc zbyde.

Ano digi a analog párák můžeš kombinovat, jen mi už teď přijde nějak nepohodlný se s analogovým tahat a rozbalovat (velikost, váha, kabel jak kráva). A třeba místo 30m analog páráku máme 60m digi, krom toho, že je velikosti prodlužky na bubínku, tak jsem si myslel, že těch 60m je až až pro naše potřeby a na nějakejch 50m už jsem byl, ne že bych byl tak daleko od pódia, ale volím si kabelovou cestu podle potřeby, aby co nejmíň překážela a byla zranitelná. Další krásná věc, 60m digi párák mě vyšel cca na 4,5 tis. Kč, za to neosadíš ani analog kvalitníma konektorama.

Máme teda Mini SB 32, zatím jsem fakt nepocítil potřebu připojovat další digipárák, k bicím táhnu 12ti kanálovej přibližovací analog, pokud bych tam dal nějaký malý digi SB, tak k němu musím dotáhnout i elektriku, ideálně od druhého SB, pak musím přemýšlet, které kabely připojím na jedno místo a které na druhé, líp je to řešené u AH, kde je druhý SB 8mi kanál, ale to je opravdu v max. konfiguraci dobré u bicích, jenže 8 kanálů stačit nemusí, takže stejně se něco musí táhnout k druhému SB a pak musím hlídat nějakou drahou krabičku na zranitelném místě, a mám i akce, kde jsou vstupy potřeba a bicí tam jsou a nejsou a byl by problém. Horší to pak je u zmíněných M32, X32, kde jsou SB 16ti kanálové a u bicích je najednou kanálů moc a u hlavního SB pak můžou chybět tuplem.
Je to o stylu práce a jak je kdo naučený, mě vyhovuje mini SB 32, veškeré přípojné body na jednom místě, které je více chráněné oproti muzikantům, kde může technik v klidu pracovat aniž by se někde zbytečně motal po pódiu. K tomu kombinace analogového subpáráku.

Doporučil bych trochu přišetřit, vychytnout nějakou akci (i když tuším teď nějaká běží, ne tak výhodná jako byla na jaře a o prázdninách) a koupit rovnou mini SB 32, minimálně tam je úspora nějakejch 5 tis. na druhým digi páráku a starej analogovej párák se možná ještě za nějakou kačku dá prodat, nebo z něj udělat subpáráky.

Ohledně ovládání, bralo se to tu několikrát, Android je spíš na hraní, ač jsem jablíčkům nikdy nepřišel na chuť, tak tady je aplikace odladěná na spolehlivost. iPad stojí někde 11 tis. Kč (10" Android s kvalitním displejem není o moc levnější), což už v globálu není taková položka. A upřímně, používám ho jen pro nastavení, třeba, když jsem sám a potřebuju odzkoušet mikrofony, přednastavit monitory, nastavit si zpoždění na bednách, na míchání pak max. na nějakou akci o 10ti vstupech, třeba rozsvěcení vánočního stromu, mini vánoční trhy. Míchat bigbít bych na tabletu nechtěl.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od zelatina » čtv 10. lis 2016 21:53:10

blaha: Behringer už robí aj 8/8 stageboxy. Neviem aký môže byť problém v tom mať vzadu pri bicích 16 vstupov, väčšinou mi to skorej príde ako nedostatok...niekedy bicie aj na 12 mikrofónov, basa, gitara a už nemám kam dať samplere/klávesy/atď...
To s tým Androidom na hranie snáď nemyslíš vážne...preto asi má taký podiel aký má :D 10" Android tablet s IPS displejom sa dá kúpiť asi za 100€, ak človek trafí na dobrú akciu. Nemusím sa aspoň báť, či mi ho niekto rozbije, obleje alebo ukradne.... Inak Android aplikácia k X32 je na rozdiel od tej jablčnej plne konfigurovateľná a človek si môže nastaviť ovládanie ako len chce, takže sa na tom dajú fakt luxusne miešať aj kapely. Hlavne keď chodím s kapelou ako osobný zvukár a mám všetko na jednej obrazovke, tak veľkú X32 ani neberem a zoberem iba rack s in-earmi a X32 Rack.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od exxxi » čtv 10. lis 2016 23:43:13

Pak jeste existuji subjektivni rozdily ve zvuku pultu. Tam SC o kousek vede, i kdyz rozdil neni dramaticky.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Bassman » pát 11. lis 2016 9:33:10

Zelatina suhlas.

Minuli rok som na vianoce miesal s tabletom skoro 30 stop (na X32 samozrejme). Podium (9 mikrofonov), kapela (cca 15 ludi, taky maly komorny ludovy orchester), plus nejake klavesy, gitara, perkusie ...
Vsetko uplne bez problemov, akurat mam este k tabletu pripojeny korg nanokontrol2, aby som aspon nejakych 8 najpouzivanejsich stop mal aj fyzicky pod rukami.

Velka spokojnost aj od usporiadatela, tetno rok idem znova.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

mathyk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08. pro 2015 21:03:40

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od mathyk » pát 07. dub 2017 21:07:38

budúci týždeň mi príde mini stagebox 16, trocha som zostal zaskočený z tohoto príspevku: 16 nemá AES výstupy a nemá AUX na MADI kartě. čo to znamená že nemá aux na madi karte? Pôjde mi všetkých 16in a 8out so vstavanou kartou? A ešte jedna otázka - teraz používam klasický analógový multibákel, po pripojení digi stageboxu, budem musieť nanovo po napatchovaní nastavovať vstupnú citlivosť každého kanálu? vďaka.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od exxxi » sob 08. dub 2017 10:48:12

MADI kart se dela nekolik druhu. Zalezi, co mas objednano. Existuje typ s jednim sitovym konektorem plus usb, existuje typ se dvema sitovymi konektory. A jeste dalsi typy.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od janek » sob 08. dub 2017 11:14:57

Ak nema AUX znamena ze nema duplicitny kabel. Normalne sa tahaju 2 kable, ak niekto jeden vykopne alebo je zlomeny, ten druhy to potiahne dalej. Druha moznost je ze cez 2 MADI vstupy pripojis 2 stageboxy alebo stagebox a dalsi pult.

Kazdy MADI kabel prenasa 64 kanalov tam a 64 spat, takze 16/8 je s rezervou.

Citlivost: Ak tam su rovnake predzosilovace ako v pulte tak asi nebudes musiet (malo by si to pamatat), ale neskusal som.

mathyk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08. pro 2015 21:03:40

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od mathyk » ned 30. dub 2017 20:10:21

takže stagebox zapojený, funguje dobre, pekné je prehľadné patchovanie do stageboxu. Inak tú citlivosť bolo treba po napatchovaní nastavovať. resp. nastaviť podľa predchádzajúcej. A jednu MADI-usb kartu mám navyše, ak by niekto potreboval. :D

RadekB94
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: sob 06. kvě 2017 23:28:49

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od RadekB94 » ned 07. kvě 2017 16:06:01

Ahojte, mam takovy dotaz, jaky je rozdil mezi efektovyma faderama (modryma) FX1-FX4 a ST1-ST4? Diky moc

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“