Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Robert
Uživatel
Uživatel

Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvekod Robert » pon 03. črc 2017 18:31:32

Slibované zboží na konec května je konečně k dostání. Máte jej už někdo nebo jste měli možnost na tom pracovat? Napište sem prosím svoje postřehy a zkušenosti.

Allen Heath SQ
Reklama

vazky
Nováček fóra
Nováček fóra

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvekod vazky » úte 04. črc 2017 12:13:48

Dobrý den.
Asi jsem natvrdlý a nebo b..., ze dvou návodů jsem nepochopil nastavení eliminace zpětné vazby AFS2. Nemohl by jste mi to prosím popsat nebo lepší poslat tel.číslo na vás a že by jste mi věnoval chvilku na vysvětlení?
Děkuji moc za pomoc.
S pozdravem V

lukasv
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lukasv » úte 04. črc 2017 16:20:22

vazky: Nastavíš všechny vstupy do monitorové cesty podle potřeby, pak přejdeš do EQ sekce příslušného auxu, zmáčkneš ON aby bylo zelené, pak zmáčkneš setup (standby musí být modré). V tomto okamžiku přidáš na faderu, začne-li to pískat, systém příslušné frekvence detekuje, v části "fixed" se objeví přidané filtry (přičemž lze štelovat citlivost detekce). Po tomto fixním vypískání musíš přepnout mód fixed na live. V tom live módu to pak kromě těch vypískaných fixních frekvencí přidává další filtry, pokud náhodou někdo strčí mikrofon do odposlechu. Obě sekce filtrů lze vymazat (to se hodí především u těch live filtrů).

Robert: já myslím, že oproti předchozím verzím to má akorát více vstupů, umí to nahrávat multitrack, a mělo by to mít dvě wifi (nevím co to má přesně znamenat, stejně pro rozumné použití je nutné připojit externí router, ideálně v 5GHz). Rozhraní bude pokud vím stejné, k vyzkoušení tady https://www.soundcraft.com/ui-demo/mixer.html .

Pokud to bude podobné jako UI12, tak mix to bude vzhledem k ceně a akcím odpovídajícího rozsahu naprosto parádní. Jediná věc, interní wifina je pouze nouzovka, to funguje jen na dědinách, kde není žádná wifi, a i těch už moc není.. Ale především to ovládací rozhraní je super - to evidentně dělal člověk, který občas také něco zvučí. Podle mě z aplikací (ViSi remote, iLive OneMix, QU, X32 mix, QSC Touchmix) co znám to má nejpromyšlenější a nejergonomičtější ovládání.

Robert
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Robert » sob 12. srp 2017 13:46:43

Původně jsem tohle vlákno založil za účelem získání informací před tím, než vyměním Ui16 za Ui24. K výměně došlo před týdnem, zpočátku jsem zaznamenal vyšší hladinu šumu při vyšší nastavené citlivosti vstupu, která ovšem po dni pultu pod napětím, kdy jsem si s tím hrál znatelně klesla. U WiFi je v menu 24ky i pár kanálů v pásmu 5 GHz, kterých funkčnost nemám jak ověřit, neb nemám ani NB ani tablet s 5 GHz wifinou. Je fakt, že firmware který je u 24ky přehrává i skladby, kde je v názvu diakritika a jde ovládat přes aktualizovaný Chrome, s čímž měla 16ka problém. Dneska s tím jedu první ostrou akci, tak jsem zvědav.

Zbyněk

Příspěvekod Zbyněk » ned 13. srp 2017 14:12:06

Když nahraju něco, zobrazuje se špatný datum, jak nastavit datum a čas?

Zpět na “Soundcraft”