Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

  • Reklama
  • DEMO 15
jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » sob 16. pro 2023 15:30:46

Zdravim vas lidy z fóra, obraciam sa na vás s prosbou o radu , kde si neviem vybrat ktory mix je stychto vymenovaných najlepši zvukovo a spoľahlivy.Viem že Signature je stychto najnovšia výroba a že nemá vypinač on/off”, zvukovo neviem ci je lepsie ako starsie verzie EFX a MFX.Preto vas prosim o radu

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » ned 17. pro 2023 0:24:37

zdravim nikto neporadi?ide mi hlavne o mikrofonovu kvalitu na spev ,chcem to kupit do konca tyždna a neviem si vybrat nemam snimi skusenosti ,čitam recenzie aj z inych stranok,ale chcem sa vás opytat ktory mate skusenosti stmymi mixermi,Signature som čital že niekomu odišiel mikrofnovy vstup pri hlasnom speve a že lepšie su EFX..tak realnejši pohlad chcem odvas, EFX a MFX vyzeraju skoro rovnako avšak Lowcut na MFX je dobrá vec,len neviem zvukovo a kvalitou ci su rovnake EFX a MFX.budem rad ak sa niekto najde kto poradi stymi mixermi.Dakujem

Uživatelský avatar
Ivan D

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Ivan D » ned 17. pro 2023 17:26:55

Nejdřív je třeba vědět jak to chodí:
v sobotu v 15:30 zvukaři nakládaj a jedou na kšeft
v neděli v půl jedné v noci ještě zvučíme nebo nakládáme, jedeme dom a pak jestě vykládáme do skladu
v neděli spíme
takže panika že ti nikdo neodpověděl = asi nevíš jak to chodí
pulty MFX a EFX jsou obvodově zcela stejné až na multieffekt, v kterém je DeltaChip, takže dobrý
Mixy jak píšes se neprodávají ze dne na den, jo čórky to je jiné
Tak a teď tedy; mám MFX II, používaný denně ve studiu jako submix aj do Mainu, aj do smyček, vyhověl i pro studiovou práci. Na live je třeba nastudovat manuál, jak jsou korekce, jestli na to udělám kopák jako na Rammsteiny do Edenu - no zkrátka jsi nám nenapsal, na co to chceš - pak ti můžem těžko radit.

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » ned 17. pro 2023 21:46:31

Takže už vím no jak to tu alespoň chodí a že máte dost prace cez víkend,ale dakujem za odpoved.Mal som mixpulty doteraz posledné 4 roky Mackie ProFX,a predtym aj Yamahu MX12/4 čo bolo nič moc oproti Mackie a aj Behringer asi najhorši mix kvalitou zvuku.Takže teraz chcem zmenu a vyskušat tento Soundcraft kedže maju dobre recenzie aj na dobrý efekt na Spev.Mix chceme využivat pre kapelu,Spev,Gitara ,Syntetizator ,a aby bol zvukovo dobrý,hlavne na spev.Mikrofony mame AKG D5,Shure PG 58, reprobedne Yamaha DXR 15,takže ktorý stýchto mixov by bol najvhodnejši ?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 807
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od PeBe » pon 18. pro 2023 7:06:04

A proč tahat na nějakých pět/šest šavlí metrák analogového železa? Já osobně bych si v jednadvacátém století pár korun přišetřil a koupil rackový digitál. Dnes nejspíš Allen&Heath (CQ).
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Ivan D

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Ivan D » pon 18. pro 2023 9:39:05

Pro mikrofony PG58 je urcitě vhodný i Behringer. Aj s D5 nevyužiješ ani Mackie.
Vsechny tyhle malý pulty jsou pro malý eventy, klub do sto lidí, už jsem to psal.
Já třeba do klubů a hospod používám výhradně EV ND96, venku na metlu a pankáče minimálně e845.
Čili jak by řekli rozhlasáci, mám bezproblémový náběr, pak mi stačí relativně jednoduchá obsluha signálu.
Pokud to myslíš vážně se zvučením, je třeba mít všechny komponenty v rovnováze. Trochu se divim, že nepožaduješ 4 monitorové cesty......?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Damton » pon 18. pro 2023 11:00:58

Pokud jsi slyšel zvukový rozdíl mezi mixem Mackie, Yamaha, Behringer zhruba stejné cenové třídy, tak jsi na tom sluchově daleko lépe než my všichni a nemáme ti co radit :-D

Já bych to sluchem určitě nepoznal, takže za mě, kup si to, co ti ovládáním pasuje nejvíc. Zvukově je to totiž úplně fuk, v téhle cenové relaci. Kór na živé zvučení....

Jinak se ptám stejně jak "PeBE" proč raději nevzít malý digitálek kde mám na kšeftu už vše nastaveno a uloženo.

P.S.
z DXR15 a PG58 v kombinaci se zvukově hnusnou sokolovnou ti určitě nepoleze krásný zpěv :-D ,na mixu už záležet vůbec nebude....To musí huhňat jak prase.

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » pon 18. pro 2023 19:29:39

Ivan D píše:
pon 18. pro 2023 9:39:05
Pro mikrofony PG58 je urcitě vhodný i Behringer. Aj s D5 nevyužiješ ani Mackie.
Vsechny tyhle malý pulty jsou pro malý eventy, klub do sto lidí, už jsem to psal.
Já třeba do klubů a hospod používám výhradně EV ND96, venku na metlu a pankáče minimálně e845.
Čili jak by řekli rozhlasáci, mám bezproblémový náběr, pak mi stačí relativně jednoduchá obsluha signálu.
Pokud to myslíš vážně se zvučením, je třeba mít všechny komponenty v rovnováze. Trochu se divim, že nepožaduješ 4 monitorové cesty......?
nepotrebujem 4 monitorove cesty, stači mi jeden monitor,hráme tak pro 100 lidy,takže takovy mix zhanam,ktory ma dobre efekty na hall,delay..Mali sme Yamaha MX 12/4 tam su len 3 efekty a aj to oničom,a zvukovo sa nechytalo na Mackie ProFX (1verze).Behringer mix když sme zapli syntetizator Yamaha PSRS970 na Behringer a ked sme to dali na Mackie bol to rozdiel hned.Takže skusenost s Soundcraftom na live hrani nema zatim nikdo.?

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » pon 18. pro 2023 19:36:57

Damton píše:
pon 18. pro 2023 11:00:58
Pokud jsi slyšel zvukový rozdíl mezi mixem Mackie, Yamaha, Behringer zhruba stejné cenové třídy, tak jsi na tom sluchově daleko lépe než my všichni a nemáme ti co radit :-D

Já bych to sluchem určitě nepoznal, takže za mě, kup si to, co ti ovládáním pasuje nejvíc. Zvukově je to totiž úplně fuk, v téhle cenové relaci. Kór na živé zvučení....

Jinak se ptám stejně jak "PeBE" proč raději nevzít malý digitálek kde mám na kšeftu už vše nastaveno a uloženo.

P.S.
z DXR15 a PG58 v kombinaci se zvukově hnusnou sokolovnou ti určitě nepoleze krásný zpěv :-D ,na mixu už záležet vůbec nebude....To musí huhňat jak prase.
Neboli v stejne cenove kategorie,Yamaha MX12/4 je stara mašina, jsou tam 3 efekty jenom,a zvukovo byl horši než Mackie,to slyšel každý že kvalita se posunula aj cez Behringer,i ked behringer mal dobré efekty,Mali sme BEHRINGER UB 1622FX-PRO.Zvukovo Mackie byl najlepši stech co sme mali,a preto mi stačil by aj Analog od Soundcraft, nevim natom Soundcraft EFX 8,neni LowCUt,ktory som pouzival na Mackie,inač zvukovo nevim či je lepši než Mackie PRoFX(1verze)..?
a ptal jsem se vlastne na tyhle 3 mixy,ktery jsou nejlepe stech spomenutých,ja chci nejspiš vedet ktory stechto spomenutych EFX,MFX a Signature,vykazuje nejlepši známky spolehlivosti a najlepšiho zvuku stýchto mixpultu

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od zahy » pon 18. pro 2023 22:45:00

Opravdu myslíš že někdo porovnával zrovna tyhle 3 mixy z různých časových období (2014?-2019) ? V dnešní době digitálů? Nehledě k tomu že každá velikost měla i jiné vybavení které vyžaduješ. To jako někde na netu mají zrovna výprodej těchto věcí? Tyhle malé mixy se už používaj jenom na nenáročné věci, tam asi nikdo dramatický rozdíl nečeká, navíc když jsou z jedné rodiny. A proč nejdeš zase do Mackieny ProFX16v3, když se ti zvuk ONYX líbil.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » úte 19. pro 2023 17:55:03

Zdravim te , nemneli jsme ONYX ale PROFX, tu prvú verzi , ted uz je ProFX3 ano to vím, nevim jak je natom ci zvukovo podobne nebo lip jak 1 verzr.A zamyslel jsem se taky nad digitalem a vtakej kategorii rozpočtovej ma zaujal Zoom l livetrack, ale je to skor na nahravani podle recenzi,nevim jestli se hodí pro kapelu na vystoupení..A ty Soundcrafty mají více skupin no mňel jsem možnost poslechnout jenom Signature, neznel špatne jenom čtel jsem nekde že se kazí a odchazi preampy na mic vstupech, a uz ani na Muziker to neprodavaj,tak fakt nevím kde bych si mohl poslechnout ti druhy mixy EFX a MFX. 🫤 a podle toho se rozhodl ci bych nebolo lepši update na Mackie ProFX.Na Silvestra hrame a nemam žadny mix zatim,proto chci se svami poradit.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 807
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od PeBe » úte 19. pro 2023 18:27:55

Budu se opakovat... 😀
V jednadvacátém století, do pár šavlí, se zkušenostmi s vybavením z minulého století, jedině digitál. Získáš možnosti o kterých se ti ani nezdálo a vybavení, které kdybys měl mít v racku, tak ho neuneseš. A model? Po celém světě jsou tisíce "malých" zvukařů, kteří jsou spokojeni se zvukem Behringerů, nebo Soundcraftů. Do experimentu Zoom a spol bych nešel. Má to krátké fadery a nejsou motorické, takže omezení do budoucna.
Já osobně stojím momentálně také před nákupem nového mixu. Favorité jsou jasní, rozhoduji se mezi SC Ui24 a Allen&Heath CQ 20 a nespěchám, já ho nepotřebuji, já ho chci 😁
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » úte 19. pro 2023 21:56:24

Nevadi ze je 21 stoleti,mne nevadi analog,a nevadi mi ze ho nosit budem,nehrame stále takže raz za čas když se objevi akce ozvučeni ,nebo hraní je dobry aj analog.Jedinú radu ktorú by som ocenil by bola odpoved na otazku priamo či je tam zvukový rozdiel medzi EFX a MFX,ostatné mixpulty nechcem aby sa riešily.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Damton » stř 20. pro 2023 8:38:34

Odpověď se ti asi nebude líbit..... je to "42" :-D

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » stř 20. pro 2023 19:48:52

To znamena co presne? Soundcraft 42?

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“