Problemy u LS9

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zbynek

Problemy u LS9

Příspěvek od Zbynek » pát 09. črc 2010 11:28:58

Používám YAMAHA 01/96V2 a jsem moc spokojeny. Rád bych koupil LS9/32, ale mnoho lidí tento pult pomlouvá. Bohužel nevím proč. Byl jsem nedavno na zvukařském dnu nejmenované firmy a tam předvádějící člověk (nevím jestli zvukař) prohodil "všechny digitální pulty jsou dobré, kromě LS9".
Bohužel jsem se nikde nedozvěděl, jaká slabá místa má LS9. Údajně i kapely mají v podmínkách položka mixpult LS9 NE !! Já jsem se s tím osobně nesetkal. Děkuji za reakce.

Uživatelský avatar
joshua
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. čer 2008 20:54:06
Bydliště: Varin
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy u LS9

Příspěvek od joshua » pát 16. črc 2010 23:09:10

No tato tema sa uz rozoberala aj sem http://zvukarina.cz/viewtopic.php?f=17&t=2026.... cize LS9 ma proste slabe preampy. Ovela lepsie riesenie je ked pouzijes stagebox- SB168- su tam preampy s PM5000(aspon myslim), ale je to financne o dost narocnejsie-karta, stagebox.

Uživatelský avatar
Zbynek

Re: Problemy u LS9

Příspěvek od Zbynek » sob 17. črc 2010 11:19:36

Je to srovnatelné s 01V2/96? Není to jenom o pocitu, že to je poměrně dobře vzbavený pult za dobrou cenu? Rád bych si ho koupil, ale nerad bych udělal nějakou blbost. Kolega koupil Mackie TT24 a poté zjistil, že Behringer DDX32 který používal před tím, měl převodníky o mnoho lepší.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy u LS9

Příspěvek od TomasVv » sob 17. črc 2010 13:01:06

Preampy nejsou jediná slabina, jsou nářky i na směšovací algorytmy. Při více vstupech je z toho pocit, jako by to někde mimo indikátory klipovalo a limitovalo.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy u LS9

Příspěvek od safa » sob 17. črc 2010 18:31:41

Zbynek píše:Kolega koupil Mackie TT24 a poté zjistil, že Behringer DDX32 který používal před tím, měl převodníky o mnoho lepší.
... zrejme dobrej oddil ;-)))
jsou nářky i na směšovací algorytmy. Při více vstupech je z toho pocit, jako by to někde mimo indikátory klipovalo a limitovalo.
... cekal bych spis ze pri vetsim poctu pouzitych EQ/Dynamiky a vice kanalech uz nebude limitne stihat DSP. Kdysi jsem ve studiu delal na Yamahackou AW4416 a tam se tyhle veci dely bezne...

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy u LS9

Příspěvek od TomasVv » ned 18. črc 2010 0:41:53

Jo, možná bez EQ a dyn to bude o kousek lepší, ale proto si lidi pořizují digitály. :-)
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
joshua
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. čer 2008 20:54:06
Bydliště: Varin
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy u LS9

Příspěvek od joshua » ned 18. črc 2010 19:49:37

TomasVv píše:Preampy nejsou jediná slabina, jsou nářky i na směšovací algorytmy. Při více vstupech je z toho pocit, jako by to někde mimo indikátory klipovalo a limitovalo.
Ano s tym clipovanim a limitovanim sa mi to uz stalo- na indikatoroch to behalo max. do -12 a ten zvuk bol strasne skresleny ked som to stiahol bolo to v pohode.

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Re: Problemy u LS9

Příspěvek od Gustav » ned 18. črc 2010 20:10:28

:oops: Tak Já bych spíš hádal na chybu SW u Digitálu než potíž na Analogu :|
Zvukař Gustav

Uživatelský avatar
Pája

Problemy u LS9,dynamika,převodníky

Příspěvek od Pája » úte 01. kvě 2012 23:04:26

Přebuzení malá dynamika?a co takhle přepnout si indikace pre fader a hlídat si úrovně ono se to samozřejmě na sběrnicích nasčítá ,to je ten problém proč to někomu nehraje.Převodníky jsou u pultu Yamaha LS9,M7CL,PM5D a stage boxu SB168 naprosto shodné do poslední součástky!!!! Všechny negativní informace (problémy) vznikají tím, že se nikdo nezeptá třeba přímo výrobce a raději to řeší na forech s lidmi co o produktu vědí jen málo.Týká se to i jiných značek a produktu.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Problemy u LS9

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 02. kvě 2012 7:41:46

No tak je pravda, že při použití více efektů najednou to začne produkovat "fragmenty" jako MP3 přehrávače.

Prostě za peníze co stojí, už dnes nestojí...

Na jednoduché použítí a za dobrý peníz - proč ne
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Zbynek

Problemy u LS9

Příspěvek od Zbynek » ned 27. kvě 2012 9:56:49

Děkuji Pájovi za odpověď
Z jeho odpovědi jsem pochopil, ze je to člověk, který o pultu zná podrobnosti, hlavně co se tyče preampů. Toto vlákno jsem otevřel před delším časem a pult jsem si už koupil.
Musím říct, že jsem nad míru spokojený a se zvukem nemám žádný problém. Samozřejmě jsem nezkoušel nikdy zapnout 32 kompresorů, ale také jsem k tomu neměl a doufám nebudu mít důvod. Dnešní aparatury ( používám JBL řadu SRX a zesilovače XROWN i-tech) mají tak obrovský výkon a dynamickou rezervu, že kompresory používám velmi zřídka.
Určitě je mnoho pultů lepších než LS9, ale za ty peníze digitální pult 32 vstupů je skvělý.
Pokud by někdo chtěl použít ethernet sound a převodníky na podiu, už je to finančně o dost náročnější a pak se vyplatí poohlédnout i po jiných značkách.
Pro toho kdo jako já využívá svůj stávající párák, myslím, že je to velmi dobrá volba.
V neposlední řadě bych chtěl ještě zmínit, že je to možná jediný 32vstupý digitální pult, který odnese jeden člověk.
Děkuji všem za jejich názory.

Jiri N.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 17. dub 2012 17:35:26

Problemy u LS9

Příspěvek od Jiri N. » ned 27. kvě 2012 14:11:19

Zbynek =D> výborně konečně taky jinej názor,než jen co se tu píše od jiných uživatelů (asi k tomu mají své důvody ano chápu) ;-) ta mašina je za ty penízky fajnová a učel plní

edit: je fakt ,že v dnešní době je to opravdu ještě předražené ,ale to už bychom byli opravdu OT

Uživatelský avatar
Robi

Problemy u LS9,dynamika,převodníky

Příspěvek od Robi » ned 27. kvě 2012 15:27:32

Pája píše:Převodníky jsou u pultu Yamaha LS9,M7CL,PM5D a stage boxu SB168 naprosto shodné do poslední součástky!!!! .
V prvních příspěvcích i v jiných diskuzích je ale řeč o špatných preampech, ne převodnících. Nebo jsou brány preampy jako součást převodníků a jsou také stejné?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Problemy u LS9

Příspěvek od blaha » ned 27. kvě 2012 17:19:21

V neposlední řadě bych chtěl ještě zmínit, že je to možná jediný 32vstupý digitální pult, který odnese jeden člověk.
Není, a jsou i vybavenější pulty za stejné nebo i menší peníze, které jsou srovnatelné nebo lepší.

Dál se k tomu vyjadřovat nebudu, protože na to tu je už několik vláken dostatečně obsáhlých, plných emocí, ale i důležitých informací a názorů.

S LS9 jsem se párkrát potkal a nikdy mě neuchvátila, ono mě neuchvátilo od Yamahy skoro nic.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“