YAMAHA MG206

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

YAMAHA MG206

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 05. úno 2008 19:53:39

Zdravím zdejší konzilium a chci se zeptat na vaše zkušenosti s tímhle pultem.
Zaujalo mně, že má zabudovaný kompresor, což je jistě zajimavá věc :-) a jak se vám vlastně osvědčil

Uživatelský avatar
Návštěvník

YAMAHA MG206

Příspěvek od Návštěvník » sob 04. úno 2012 9:01:28

Nepodělil by se někdo o zkušenosti s tímhle mixem? Nějaká recenze, klady, zápory, rady atd.?

utkva
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: ned 21. bře 2010 8:34:20
Bydliště: Brno, Blansko

YAMAHA MG206

Příspěvek od utkva » sob 04. úno 2012 12:05:29

Pracuji s tímhle mixem. Napiš otázky.
Slušný na menší, střední akce. Žádná porucha. Obvykla výbava ve své kategorii.
Dobrý je že mix má 3 Pre Aux tedy 3 cesty pro odposlechy + 1 Post Aux na efekt.
Podobný pulty mají občas jen 2 Pre Aux.
Vestavěný "easy" kompresor na kanálech najde využití.

Uživatelský avatar
Návštěvník

YAMAHA MG206

Příspěvek od Návštěvník » sob 04. úno 2012 12:50:14

Díky.
Já ho právě chci na takové menší akce.
3 odposlechový cesty se mi líbí. Kompresor taky.
Rozhoduju se mezi tímhle a Soundcraftem M12.
Jestli nejsou poruchy tak to je jen dobře.

Mě jen prostě zajímalo jak jsou s ním spokojení uživatelé a tak. Vím že nejeden zvukař nemá Yamahu v oblibě.
Konkrétní otázky asi nemám. No možná jakej je tam konektor na zapojení do sítě? A spokojenost se zvukem kterej z toho leze ?

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

YAMAHA MG206

Příspěvek od KamilV » sob 04. úno 2012 13:09:04

Velmi zřídka na něm dělám na jedné pevné instalaci. Je tam už roky bez poruchy. Kompresory jsou taková nouzovka, na malý akce asi jo, na koncert bych stejně aspoň na hlavní vokály vzal FX rack.

O zvuku se asi nemůžeme bavit, pokud se nepodělíš o to, čím budeš nabírat a do čeho to budeš pouštět (mikrofony a PA). Ale odhaduju, že na zvuku toho pultu tě nic vadit nebude.

V porovnání s tou M12:
M12 má delší fadery a DirectOuty, taky by se mi líp dělalo s 100 Hz HPF než 80 Hz.
Ale ta Yamaha má podskupiny, což je dost výrazné plus. Nakonec bych volil Yamahu.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

YAMAHA MG206

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 04. úno 2012 13:14:32

Pro jednu kapelku s tím dělám zvuk - verze MX s efektovkou.

Zvuk neurazí, korekce celkem zabírají, efektovka pro jednoduché použití vyhovuje, ale nastavování efektů je naslepo - chybí indikace parametrů.

Kompresory fungují, ale chybí indikace, takže je potřeba docela přesně nastavit gain, aby "to" zabíralo, kdy potřebujeme.
Nicméně v porovnání s dbx 166, které používám, jde spíš o hračku.

Preampy snesou jen malé přebuzení, při malém signálu je zase slyšet šum.
______________________________________________________________

Se Soundcraft M12 mám taky zkušenost.
Zvukově je o dost výš, práce s gainem je bezvadná, s korekcema se líp pracuje.
Šumy slyšitelně slabší než u Yamahy.

Jestli někdo potřebuje efekty a kompresory, asi sáhne po té Yamaze, kdo preferuje kvalitní zvuk a přesnější práci, zvolí spíš M12.
_______________________________________________________________

V podobných cenách je na výběr více značek - jistě stojí za vyzkoušení pulty Allen&Heath řady ZED, Behringer řady XL, určitě Mackie a některé Souncraft.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Návštěvník

YAMAHA MG206

Příspěvek od Návštěvník » sob 04. úno 2012 13:35:18

Mikrofony.. no na těch se taky pracuje mam pár AKG D5 Shure SM58 , no taky něco od Berhingra, postupně to chci taky obnovit.
PA ... RCF ART 312 A

Styl hudby: folk, pop, slabší rock

tady jsem si četl něco o Soundcraftu M12: zvukova-technika-mixazni-pulty-soundcra ... t1081.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kompresor klidně oželim, efekty asi taky, to si raděj pořidim externi, no directy asi myslím potřebovat nebudu... Ale stejně se mi víc líbí M12 a bral bych ji raději. Jenže jen MG206 má 3 odposlechový cesty, taky stereo vstupy maji XLR konektor, no a pod skupiny ( ty asi zatím nevyužiju, ale třeba časem )
A-H jsou fajn akorát cenou trochu jinde a taky maj jen dvě odposlechovy cesty.
Berhringru bych se bál..

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

YAMAHA MG206

Příspěvek od KamilV » sob 04. úno 2012 14:17:04

Pokud ještě nemáš vybavený FX rack, podívej se ještě na Presonus StudioLive 16.0.2, spočítej si, kolik toho do roka přikoupíš k analogu (ať už M12 nebo Yamaze).
Ale neřeknu tě nic o zvuku, naživo jsem neviděl, neslyšel.

Uživatelský avatar
Návštěvník

YAMAHA MG206

Příspěvek od Návštěvník » sob 04. úno 2012 15:30:32

Do digitálu bych asi nešel..

Na M12 se mi líbí že všechny AUX mají AFL
MG206 má podsvícený MUTE a taky do ní lze připojit až 16 mikrofonů, taky je trochu přehlednější
jenže zase 60mm feadry.. jenže tři odposlechovy cesty :o

tak vám nevim.. :?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

YAMAHA MG206

Příspěvek od blaha » sob 04. úno 2012 17:31:42

A zse celý blbě, po 10ti příspěvcích vím styl hudby a mikrofony. Možná by jsi mohl začnout znovu na nové téma: Jaký mix doporučíte. Pak trochu popsal vaši situaci, od složení kapely, přes to co máte už za vybavení, jak velký akce děláte, jak často, jakým stylem chcete zvučit, co ještě budete chtít do budoucna přikupovat a kolik do toho chcete vrazit.

My se pak pokusíme navrhnout řešení přímo na míru a ne odhadovat jestli jsou 3 AUXy opravdu nutné, jestli nutně potřebujete 16 vstupů, atp.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

YAMAHA MG206

Příspěvek od Návštěvník » sob 04. úno 2012 17:57:40

Tak já se hlavně chtěl dozvědět něco o tom mixu, bylo tady prázdný vlákno už kdoví jak dlouho a stejně jsem se toho moc nedozvěděl.

Souhlasím s tím, že to chtělo asi nový vlákno přesně jak píšeš.. Ale to nebyl můj záměr... spíš to z toho nějak tak samo vyplynulo... tak sory. :cry:

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

YAMAHA MG206

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 04. úno 2012 19:02:52

A to ses nic nedozvěděl ? Čemu bys vlastně říkal informace, kdyby tady začal někdo skákat radostí a vychvaloval to jako nejlepší pult vůbec anebo naopak by začal vykřikovat, že to přece KAŽDÝ říká, že ty malé yamahy nehrajou a že si musíš koupit XYZ ? Když chceš hodně fičůrek a nemáš na ně rozpočet, tak to přece vždycky skončí jen takovým nějakým nenadchne/neurazí řešením. A jestli budeš potřebovat víc to nebo ono si musíš rozhodnout buď sám anebo dát do placu všechny informace, podle kterých to může zkusit rozhodovat někdo jiný. Já jak to čtu, tak bych asi doporučil zapomenout na nové pulty a koupil bych starší analog o dvě kategorie výš, než tohle. Tam bude všechno (tedy kromě těch kompresorů a efektů, které jak se zdá vlastně ani nechceš) a v lepší kvalitě. Pokud tedy nevadí rozměr a váha, ale to se zatím nikde nekonstatovalo.

H.M.

Uživatelský avatar
kubin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23. lis 2011 13:40:45

YAMAHA MG206

Příspěvek od kubin » sob 31. bře 2012 19:24:34

Chtěl bych se zeptat. Tento mixpult má nejspíš externí zdroj napájení že?
Je to nevýhoda ?
RCF, A&H, AKG, Radial, SommerCable, Neutrik, Amphenol, Hercules, Lexicon,...

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

YAMAHA MG206

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 31. bře 2012 21:00:19

Ano zdroj je externí - u této kategorie asi jde spíš o komplikaci, dost lidí je pozapomínalo...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

YAMAHA MG206

Příspěvek od thomas » sob 31. bře 2012 23:06:12

S týmto pultom občas robím. Moje postrehy:
- zvuk ok, pri spravnom vybudení nie je problém ani so šumom
- korekcie zaberajú celkom dobre, len mi tam vždy chýba ten druhý parameter, ale to nie je chyba pultu
- kompresory nepoužívam, nejako som im neprišiel na chuť
- od nova bolo ne jednom kanáli nejako pošahané tlačítlo ON, po zatlačení sa zapla LED-ka, ale zvuk nikde. Po čase používania sa to samo nejako fixlo.

V porovnaní s AH ZED, ktorý používam častejšie:
- neviem si zvyknúť na tlačítko ON, akosi automaticky ho vždy považujem za a potom sa čudujem, že zvuk nikde
- občas naštve, že sieťový vypínač je nielen na mixe, ale aj na spomínanom externom zdroji
- spracovanie potenciometrov mi oproti ZED-u pripadá akési "hračkárske", mám pocit, že sa k nim treba správať jemnejšie
- chýba AFL na auxoch + LED-ky indikujúce zapnuté PFL na kanáloch
- citlivosť vstupov sa mi zdá byť aj na minimálnom gain-e dosť vysoká, prejavuje sa to napríklad pri kopáku

Inak je ten pult celkom dobrý, aj keď v porovnateľnej cenovej kategórii by som asi siahol po niečom inom.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“