Yamaha 01V96 ve studiu jako předz. a DAW kontroler?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Attxlm

Yamaha 01V96 ve studiu jako předz. a DAW kontroler?

Příspěvek od Attxlm » sob 31. bře 2012 16:34:35

Zdravím,
Plánuji použít yamahu 01V96 v domácím studiu. Moje představa je že by mikrofony šli do yamahy, která by víceméně sloužila jako předzesilovač a následně přez ADAT 8000 odešla do zvukovky (celkem 8 kanálů) Dále by jsem chtěl pult použít jako DAW kontroler pro Cubase. Otázka je zda vubec mužu pult takto využít a co všechno se dá přez yamahu ovladát v cubase, a jak se to vubec propojí a co potřebuji....

Předem díky Radek

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Yamaha 01V96 ve studiu jako předz. a DAW kontroler?

Příspěvek od vitek_cz » pát 06. dub 2012 16:45:51

No hodne veci si musis ujasnit sam.

technicky:
Pult pouzivat jako predzesilovac jde. Lze i ovladat cubase. Co vse to Ti nepovim. Zkousel jsem jen starsi Yamahy.

Zalezi jaky koncept studia preferujes. Jestli mas dostatek mista, abys tam mel ten pult. Vetsinu prace stejne budes delat s klavesnici.. To je potreba si uvedomit a uzpusobit tomu pracovni stul atd..

V.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Yamaha 01V96 ve studiu jako předz. a DAW kontroler?

Příspěvek od janek » pon 09. dub 2012 9:54:29

Attxlm píše:Zdravím,
Plánuji použít yamahu 01V96 v domácím studiu. Moje představa je že by mikrofony šli do yamahy, která by víceméně sloužila jako předzesilovač a následně přez ADAT 8000 odešla do zvukovky (celkem 8 kanálů) Dále by jsem chtěl pult použít jako DAW kontroler pro Cubase. Otázka je zda vubec mužu pult takto využít a co všechno se dá přez yamahu ovladát v cubase, a jak se to vubec propojí a co potřebuji....

Předem díky Radek
ADA8000 ti je asi zbytocna - 01V96 ma 1 ADAT vystup (8 kanalov), takze do zvukovky mozes ist napriamo.

Ovladanie sa prepaja bud cez MIDI kable alebo pomocou USB po ktorom sa da viest 8 MIDI kanalov (=8 virtualnych MIDI kablov nie MIDI kanal ako MIDI kanal).

Ovladat mozes: hlasitost stop, mute, tusim aj pluginy nejako, dalej play/stop/rec, a dalsie veci. Precitaj si manual, kapitola Remote control.

Dolezity detail je, ze 01V96 *nema* dotykove sable, takze pri ovladani hlasitosti ked raz zacnes menit hlasitost, musis to dorobit az kym nezastavis prehravanie. Pocitac nevie kedy das dole prst zo sable.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“