Yamaha MG06

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
zdenek80
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. bře 2020 19:09:15

Yamaha MG06

Příspěvek od zdenek80 » čtv 26. bře 2020 19:27:39

Zdravím pány zvukaře, pořídil jsem si na menší akce, resp. besedy repro Bose S1 pro. Má využití i doma. Kvůli připojení dalších zdrojů si k bedně chci pořídit malý mix. Protože Bose hraje skvěle, nechci do toho cpát Behringer, t.mix nebo něco podobného. Zaujal mě malý mix Yamaha mg06, případně ag06, který bych měl na doma jako zvukovku. Řeším ale jednu věc, ani jeden z těchto mixů nemá na žádném z kanálů panoramu. Jak to bude podle vás hrát, když do mixu připojím jen jeden reprobox?

A ještě ke kabeláži. V manuálu k bedně je uveden XLR jako mikrofonní vstup a nesymetrický jack jako linkový pro nástroje nebo mix. Předpokládám, že mix může jet i přes XLR. Případně mě opravte. Děkuji za tipy.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Yamaha MG06

Příspěvek od Quicktor » čtv 26. bře 2020 20:46:57

Mezi těmi malými mixy nebude zase tak velkej zvukovej rozdíl , možná jen ve spolehlivosti.
Takže si vyber , co ti vyhovuje výbavou a ovládáním.
A k tomu propojení : Bose S 1 má dva combi XLR vstupy , do jednoho výstup z mixu L a do druhýho R . ( symetrický XLR kabel )
Přepínač citlivosti na OFF. Hlavně ,ať ti to někdo náhodou nepřepne na mikrofonní úroveň , pro bedýnku by to při
plným vybuzení mohlo být smrtelný.
Je ti jasný že zvuk bude monofonní ?

zdenek80
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. bře 2020 19:09:15

Re: Yamaha MG06

Příspěvek od zdenek80 » čtv 26. bře 2020 21:00:37

Quicktor píše:
čtv 26. bře 2020 20:46:57
Mezi těmi malými mixy nebude zase tak velkej zvukovej rozdíl , možná jen ve spolehlivosti.
Takže si vyber , co ti vyhovuje výbavou a ovládáním.
A k tomu propojení : Bose S 1 má dva combi XLR vstupy , do jednoho výstup z mixu L a do druhýho R . ( symetrický XLR kabel )
Přepínač citlivosti na OFF. Hlavně ,ať ti to někdo náhodou nepřepne na mikrofonní úroveň , pro bedýnku by to při
plným vybuzení mohlo být smrtelný.
Je ti jasný že zvuk bude monofonní ?
Moc díky. S tím monofonním zvukem počítám. Každopádně díky, tím propojením do obou kanálů jsem si nebyl úplně jistý. To by mohlo absenci pan funkce vyřešit.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Yamaha MG06

Příspěvek od kelly.ok » čtv 26. bře 2020 22:27:10

I mezi těmito mikro mixy může být rozdíl. Mám už relativně dost starý Tapco Mix60 a v práci prakticky "totéž" od Behringeru (xenyx 802). Behringer má o něco vyšší úroveň šumu, zvukově co do mikrofoních preampů Behringer slyšitelně ztrácí, při playbacku hudby z ntb jsem rozdíl nepoznal. Tak či tak ani jeden pultík není kdovíjaký zázrak, ale to k čemu je používám a to k čemu jsou převážně určeny je myslím oboje dostatečné. Pokud nepůjdeš po detailech, může to tedy být skoro jedno jestli ten nebo onen, ale pokud se na nějaké detaily zaměříš, rozdíly se budou dát nalézt.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“