Midas M32

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Midas M32

Příspěvek od saty_cz » pon 10. úno 2014 7:26:31

Ahoj,
taky bych chtěl vědět jakým mixem bych měl nahradit stávající AH GL2400 abych nešel zvukově dolů. Neumí to někdo z Vás co mají digitály vyzkoušet, nebo s ním můžu někam dojet abychom to vyzkoušeli. Nejlépe proti QU16/QU24 a GLD.
To by bylo taky asi dobré vědět. Docela by mě mrzelo kdybych koupil QU24 a zjistil že je to zvukově krok zpět.
Přidá se někdo?

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

Uživatelský avatar
Tonysss

Re: Midas M32

Příspěvek od Tonysss » pon 10. úno 2014 9:48:21

Dovolil bych si odpovědět.

Pokud pozorně čteš příspěvky tak je jasné že, adekvátní náhrada za GL2400 v podobné zvukové třídě je GLD (podle mého už i samotný název tomu napovídá). QU je myšleno jako "entry level" ,náhrada za Wizardy a vetší ZEDy, pokud ale vezmeš i "jenom" QUčko tak získáš přídavkem daleko více bonusů oproti analogu:

1) digitální párák, popř. Ipad ovládání
2) ušetření místa a váhy v autě "vše" v jednom tj. bez Efektového racku atd..
3) uložení presetů a scén
4) možnost mutitrack záznamu bez PC na USB hdd
a mnoho dalšího (otázka zda to využiješ)

Maliko asi ztratíš v případě Qučka ve zvuku (dle P. Vinše) , ale pokud nemáš vyloženě špičkový vyprocesorovaný aparát typu EAW KF394NT a pod.
Tak to asi ani nepoznáš, daleko větší roli bude hrát samotná kapela, prostor a uši zvukaře.

Na QU16 by mi asi vadily chybějící podskupiny, které jsou na větší zvučení přece jenom potřeba.
Pokud si na podskupinách závislý už z GL2400.

Někde jsem narazil na to že podskupiny někdo vytvářel na Qučku tak že ze tří posledních stereo BUSů to vytáhl analogově z pultu ven a vrátil se do tří stereo vstupů. Trochu divočina ale asi použitelné. Podle mého je potom výsledné zpoždění na podskupině tak 6ms ? Otázkou je jak se to projeví ve výsledném zvuku a jestli si nepřivodíš nějakou zpětnou digitální vazbu, pokud to někde přeženeš ?

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

Re: Midas M32

Příspěvek od Petr V. » stř 12. úno 2014 22:53:22

Doporučuji navštívit stránky firmy Midas na facebooku a podělit se o radost s těmi, kteří si v minulém roce koupili konzole Midas Pro2 a vyšší ,aby se letos dozvěděli ,že je mohou koupit o 30% levněji. Kolipak to asi tak dělá u Midas Pro3 ..... ?
http://soundforums.net/hub/2265-midas-m ... place.html
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

Uživatelský avatar
petrzajac

Re: Midas M32

Příspěvek od petrzajac » sob 08. bře 2014 0:39:02

Díky za zkušenosti, volil jsem mezi BX32 a už jsem byl kvůli výbavě a možnostem recordingu flash rozhodnut koupit AH QU16, ale, zvuk jsem netestoval a ten je u mixu nejdůležitější, takže to bude asi ta X32 v dané senové relaci, nebo raději počkám. Zvuk bez detailů je o ničem. Na test jsem měl půjčený a jedno zvučení odehrál s Mackie dl16 a proti analogu byl zvuk úplně jinde, plochý, až mě to překvapilo, pokud jsou na tom QU a X32 stejně jako DL1608, pak raděj zůstanu u analogu.

Uživatelský avatar
valcoun

Re: Midas M32

Příspěvek od valcoun » čtv 21. srp 2014 7:09:29

Já bych řek že prostě se těžko skousává skutečnost, kdy se donedávna nedostupná technika určená jen majetnějším dostává mezi, řek bych, široký masy muzikantů a zvukařů a to je pro někoho k nasrání... Šmiřme se s realitou a nemelme zde howna kdo má lepší bábovičku... Jsou to jen stroje, výrobní prostředky a vašeho spotřebitele opravdu nezajímá na jakym soustruhu to vytočíte ale co od vás dostane, jaký to bude a za kolik to bude. Komu vyhovuje X32 at si ji pořídí, kdo jezdí zvučit Wembley at si koupí PRO6. A kdo to nepochopí a jede na kseft za 10 s pultem za 800 tak je bud sponzor anebo ekonomický negramot :))
Myslim že nejde až tak o soustruh jako spíš o soustružníka. Mám pár kamarádů, kterí nemají zapotřebí sem psát, nemají ani zapotřebí si honit ego u FOH, ale když na to přijde, nařežou vám a nepotřebujou k tomu nutně PRO6 a velkoprsý podmínky v rideru...

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Midas M32

Příspěvek od MADMAX » čtv 21. srp 2014 13:44:21

2 valcoun: myslím, že ego si tady honíš akorát Ty, ale nedá mi to, abych se nepokusil Ti vyvrátil několik rozšířených omylů:

1) bohužel, můj "spotřebitel" (to je pro mne posluchač, který přišel na svojí oblíbenou kapelu) není totožný s tím, komu já dodávám, a kdo mi platí: To je ve většině případů "gulášník", pro kterého je koncert jen obezličkou k tomu, aby do svého podniku nalákal návštěvníky a zvětšil si výtoč piva a množství prodaných panáků. 2) Jeho naprosto nezajímá, "co ode mne dostane a jaký to bude", zajímá ho jenom, aby to bylo co nejlevněji, protože to jde na úkor jeho "vejvaru" (on totiž ekonomický negramot v žádném případě není, naopak je to většinou židák, krkoun a šulič non plus ultra :-D ). Naštěstí (nebo k vlastní smůle?) větší část zvukařů-majitelů aparátů má v sobě stále ještě určité fandovství a profesionální hrdost, díky kterýmžto vlastnostem nehledí jen na rentabilitu a stávají se tak sponzory akce, jinak už by se na "oblastní" úrovni hrálo jen na Uli Prašivce, Omnišit, T-bone a podobný, v podstatě nepoužitelný póvl.

samozřejmě jde i o soustružníka, ale zkus v Trabantu předhonit BMW. Klidně přijímám, ať mi některý s těch Tvých skromně anonymních kamarádů zkusí "nařezat", ať si na to veme pult od Behringera a samodlaby bedny, já si vezmu DiGiCo SD9 a L-Acoustic KARA - prostě normální aparát.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Midas M32

Příspěvek od MADMAX » čtv 21. srp 2014 13:46:12

Ještě bych chtěl dodat: smiř se s realitou, že dobrý aparát prostě hraje líp. :-D :-D :-D

vlad
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: ned 06. črc 2014 11:10:52

Re: Midas M32

Příspěvek od vlad » stř 07. led 2015 19:56:30

Nějaké zkušenosti s M32 v praxi? Díky za každou konstruktivní reakci...

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Midas M32

Příspěvek od saty_cz » sob 10. led 2015 14:38:50

Něco málo bylo někde na FB

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Midas M32

Příspěvek od Návštěvník » ned 11. led 2015 11:36:09

pochybujem, že sa tu nájde niekto kto by si kúpil predražený behringer :-)

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Midas M32

Příspěvek od asterix1 » ned 25. led 2015 16:45:58


Uživatelský avatar
Luquid

Re: Midas M32

Příspěvek od Luquid » stř 25. úno 2015 15:30:50

Ja som mal tú príležitosť vyskúšať obidve konzoli a obidva hrali dobre... No predsa má niečo do seba ten Midas m32. Má krajšiu farbu... Zatiaľ slúži výborne a som s ním spokojný... Bol som na jednom obrovskom festivali v Maďarsku a myslím si, že Midas m32 by sa v pohode mohol rovnať tomu zvuku aký tam bol (všetko je o aparátu a zvukárovi) :)... Iba to som chcel

Uživatelský avatar
HANYX
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 24. zář 2012 19:12:13

Re: Midas M32

Příspěvek od HANYX » úte 07. dub 2015 11:13:36

Ahoj, pokuším se někde dočíst zda funguje M32 se stageboxama Behringer.. víte někdo? Dík
Hanys Staněk

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Midas M32

Příspěvek od saty_cz » pát 17. dub 2015 11:50:50

Pokud vím tak ne

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

Uživatelský avatar
jerry.hadr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: stř 13. kvě 2009 23:52:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Midas M32

Příspěvek od jerry.hadr » pát 17. dub 2015 12:15:41

Co by ne? opacne to funguje, protokol to ma stejny, firmware taky... (nezkousel jsem).
Zastoupeni Coda Audio pro ČR, http://www.codaaudio.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Spojaři všech zemí proletujte se!
http://www.pro-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Midas“