Behringer DCX2496

  • Reklama
  • DEMO 15
ales.kocourek.nera
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. úno 2011 15:25:34

Re: Behringer DCX2496

Příspěvek od ales.kocourek.nera » čtv 10. úno 2011 15:59:36

Najde se nějaká dobrá duše z oblasti okolo Neratovic (Brandýsa, Mělníka, Kralup či Prahy), nebo z celých Čech, která by mně naučila ovládat Behringera DCX2496 ?
Jsem ochoten zajet vcelku kamkoliv a kdykoliv, tu DCX vezmu ssebou.
Děkuji. Telefon: 602646973

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Behringer DCX2496

Příspěvek od safa » pát 18. úno 2011 16:04:21

Narazil jsem na dalo by se rict FAN WEB digitalni vyhybky DCX2496. Tesi me ze kovani hifiste honi sve milionove Audio Research vystupem z DCXka ;-).

http://www.dcx2496.fr/en/index_en.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
dcxko.jpg

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Behringer DCX2496

Příspěvek od honza637 » pát 18. úno 2011 22:45:10

Nebo netuší co mají v ruce :lol:
K původnímu dotazu. Pokud bys měl cestu na jih čech tak můžem dát kafe a pořešíme to. Jsem z Tábora. Ale třebas se najde někdo blíž:)
tel. 725 329 880
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Behringer DCX2496

Příspěvek od sledge » pát 18. úno 2011 23:02:51

Občas tam mají ale pěkné pohádky - viz například pasivní výstupní část s RC filtrem:
http://www.dcx2496.fr/en/tweakanalog1.php" onclick="window.open(this.href);return false;
he IC (míněn výstupní OZ) is subjected to square wave signal. It over-oscillates at each attack, the width of this over-oscillation depending on the height of the step (difference between two consecutive datas) and on the compensation of the opamp (Q in end of band). The integrator (low-pass filter) which follows will add to the signal the same integration of the over-oscillations if they are except band.
DAC AKM 4393 má napěťový diferenční výstup delta-sigma modulátoru s interním analogovým filtrem (se spínanými kapacitory) produktů modulátoru a 128-násobným převzorkováním. Tam se žádné "digitální schody" z učebnicových příkladů AD a DA převodu nekonají... Ve světle tohoto faktu pak řešení autorů pomocí výstupního RC článku je poněkud legrační - buď je tam schodovitý signál (a je třeba jej filtrovat, což RC člen nevyřeší), nebo tam není, a pak nemají operákové LP filtry uvedený typ problému :-D
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Behringer DCX2496

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 30. srp 2011 8:15:05

Mám za úkol nastavit dva kousky a zdá se, že mi nejde komunikace pod Win 7.

Jelikož nemám v okolí žádný počítač s jiným OS, ptám se, zda máte někdo s DCX-Remote16a.exe pod Win7 32bit zkušenost (?)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Behringer DCX2496

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 30. srp 2011 19:07:22

Vyřešeno - reinstalace ovládačů pro COM1 ale i pro USB adaptér zafungovala.
Chodí to jak víno.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

ales.kocourek.nera
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. úno 2011 15:25:34

Behringer DCX2496

Příspěvek od ales.kocourek.nera » stř 16. lis 2011 18:55:51

sledge píše:Občas tam mají ale pěkné pohádky - viz například pasivní výstupní část s RC filtrem:
http://www.dcx2496.fr/en/tweakanalog1.php" onclick="window.open(this.href);return false;
...
Ona to není pohádka, on je to fakt => těchto úprav výstupů DCX je na webu několik a všechny mají jednu vlastnost: Posunují výsledný zvuk DCX výš. Je to vcelku pochopitelné, protože vlastně se touto úpravou vyřadí 3 IO, které právě zvuk degradují. Z množství úprav DCX je právě tato ta nejdůležitější, všechny ostatní (výměna hodin, modifikace napájení a pod.) již jen tu DCX dolaďují.
Já vím, že výrobky Uliho nemají dobrý zvuk u nás, ale po této jednoduché modifikaci lze jeho zvuk srovnat i se zvukem Benchmark DAC1, není-li ještě lepší. A mohu-li jej srovnat s profesionální zvukovou kartou Lynx One, pak mohu říci, že mezi nimi není také rozdíl, zvukově jsou srovnatelné a špičkové.

Já totiž používám doma obojí, ale po modifikaci DCX již Lynx One mám jen jako digi výstup 24/96 z PC do sestavy DEQ2496 a DCX2496, viz. obrázek:
Obrázek
A jsem naprosto spokojen :!:

Uploaded with ImageShack.us

Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » čtv 17. lis 2011 11:41:40

jb007 píše:Dobry vecer preji,
premyslim o koupi speaker managementu. Jelikoz je to na obcasne akce, tak se divam po tech nejLEVNEJSICH. Googluji nazory na DCX2496 a hodne se lisi, nekdo to chvali nekdo ne. Zajimalo by me, jak moc se zhorsi zvuk po zapojeni tohoto procesoru mezi mixak a zesilovac? Bude to velky velky rozdil oproti tomu, kdyby sel signal ciste
mix - zesilovac?

Toto mi kdosi na mou otazku odpovedel:
Slyšitelný (špatný) vliv na zvuk rozhodně má. Všechno se jakoby "rozpatlá". Vejšky "za dekou", spodky "zakulacený", Výsledný zvuk je divný "chemičák". Hlavní problém je ale spolehlivost. Nikdy nevíš, na který akci ho na začátku neprobudíš, nebo uprostřed akce zamrzne
Mate stejny nazor?
Pripadne muzete vyzkouset zapojit fullrange repro nebo aspon satelity primo a pak s DCX?
PRedem dekuji :shock: .
Nechci tady vyzdvihovat Uliho, ale to hle napsal někdo kdo bude vždycky říkat že tahle znacka je spatna. Tenhle procesor mám, sice ho nevyužívám pravidelne, ale nikdy s nim nebyl nejmenší problém. Zvukově nic nekazí, funguje stejně jako ostatní digitální zařízení, má převodníky stejné jako jiné značky. Uli si zatim své A-D prřevodníky nevyrábí. A pokud se někomu výsledný zvuk zdá špatný, pak je to pouze rukama neumětela ....

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Behringer DCX2496

Příspěvek od sledge » čtv 17. lis 2011 17:45:39

ales.kocourek.nera -> Nemám nic proti přestavění výstupní části, ale točí mě ty pohádky z webu (tvorba signálu z obdélníků a jiné kecy). Navíc výstup převodníku je rozdílový, takže se dá očekávat (nemám to ověřené), že signál bude přesněji definovaný jako rozdíl mezi plus a mínus, než mezi jednou polaritou a zemí. Nakonec výstup převodníku má maximální proud 3,5 mA, takže nic moc parního na buzení kabelu, vstupních obvodů atd.

Když už, tak bych výstup řešil aktivně nějakým symetrickým bufferem (nevím proč mají hifisti v zálibě nesymetrický signál :-D ). Filtr 1. řádu toho moc nevyfiltruje - (1k+3N3 s ohledem na výstupní i následnou zatěžovací impedanci) má útlum 20 dB na 0,5 MHz, 40 dB na 5 MHz atd... a to nemluvím o tom, že to šílené bago 6,8 uF/400V je přiblbě dimenzované (spíš tak do výhybek repro kategorie 200 W a více) a navíc bude mít takový obrovitánský barel zatraceně velkou kapacitu vůči okolí, takže se do výstupu bude nachytávat řada bordelu ze zdroje, digitální části atd....

Troufám si tvrdit, že pokud zesilovač obsahuje vstupní oddělovací kondenzátor, můžete stejně dobře prodrátovat výstup DAC rovnou na výstup (nebo z dobrých mravů přes třeba 100 R), tak zvuk bude stejný, ale neříkám, že je to tak dobře...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

ales.kocourek.nera
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. úno 2011 15:25:34

Behringer DCX2496

Příspěvek od ales.kocourek.nera » pát 18. lis 2011 20:35:20

sledge, tvůj příspěvek mně připoměl citáty Jana Amose Komenského a Gabriela Lauba:
Teorie zůstane pouhou teorií, pokud nepřikročíme k činu. & Teorie je neomezená pokladnice citátů pro všechny případy.
Je totiž obdobné jako u toho čmeláka, co neví že fyzikálně by neměl létat - ono to funguje :!:

Tato úprava, ke které máš oprávněné výhrady je dokonce i předmětem činnosti specializovaných firem (stačí použít Google) a nikde nejsou zpochybňovány, až na český net. Je dokonce s podivem, že tento Uliho výrobek je používán i pro reprobedny v cenách řádově převyšujících průměrný plat u nás, a vždy s touto úpravou, což dokládají výstavy na celém světě. Takže musím souhlasit s Návštěvníkem, že pokud se někomu výsledný zvuk zdá špatný, pak je to pouze rukama neumětela ...
Já dnes, po dotažení ladění jak DCX, tak i DEQ do finálu mohu říci, že již necítím potřebu dražšího zařízení, protože bych se nikam již zvukově neposunul. Jediné co jsem jeho koupí tratil, to byl čas, protože to není zařízení typu plug and play, ale chce to myslet, myslet a opět myslet. Umí všechno, co je zapotřebí, ale není uživatelsky přívětivý - vždy je něco za něco.
PS: K tomu šílenému bagu 6,8 uF jsem také měl výhrady, takže tam nakonec šly 0,47 uF dle diyaudio.com :lol:

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Behringer DCX2496

Příspěvek od sledge » sob 19. lis 2011 12:38:10

Aleši, asi si mě zcela nepochopil. Jednak předmětem činnosti "specializovaných" firem jsou i nátěry zdí, které odcloní 99% elektromagnetického záření (blbost už jen při srovnání plochy zdí, podlahy, stropu a oken, které nejsou 99:1), ale díky "zbytkovému" magnetickému poli lze přesto používat mobily. Další specializovaná firma udělá koupelnu na klíč s plynovým bojlerem, přičemž nainstaluje nová, izolovaná okna a izolované dveře, čímž jaksi zapomene na ventilaci daného prostoru a výsledkem je jeden mrtvý. Takže tolik k mému automatickým srážení podpatků před označením "specializovaná firma". Navíc teorii obvykle znevažují ti, kteří ji v první řadě nerozumí (v duchu toho - je to blbost, proto tomu nemusím rozumět) ;-)

Pokud jde o avizovanou úpravu, nikde netvrdím, že lepší výstupní obvody neposunou zařízení jinam, jaklo u libovolného jiného zařízení i za několikanásobek ceny DCX/DEQ, neboť ty taková dražší zařízení mívají v nejlepším případě něco jako NE5534. Tvrdím, že ty kecy, co tam uvádějí, jsou bohapusté blbosti, které v podstatě vyvrací již ten fakt, že se zvuk po vyřazení OZ bude dát poslouchat. Jmenovitě tato část:
The IC is subjected to square wave signal. It over-oscillates at each attack, the width of this over-oscillation depending on the height of the step (difference between two consecutive datas) and on the compensation of the opamp (Q in end of band). The integrator (low-pass filter) which follows will add to the signal the same integration of the over-oscillations if they are except band. It is a considerable interfering signal. It is composed of carrying in Ft the operational amplifier modulated by Fdac and in amplitude by the difference between two values. A pretty nonlinear signal that the integrator brings back in the audio spectrum (the secrecy of the quality of the DAC without filter of exit?) . One transports a part of dynamic qualities of the amplifier of exit in the form of distortions in the audio spectrum.
Za hifi se také velice často platí "stupidity tax", například za speciální stojánky pro kabely (zhruba 50 - 100 Eur za kus), protože kabel na zemi prostě nehraje.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Behringer DCX2496

Příspěvek od sledge » úte 22. lis 2011 0:40:56

Ještě doplním, že ty doporučované baga 6u8 na 400V budou mít tak velkou kapacitu, že se může nachytat jednak všechen balast z okolí, ale vzniknou i přeslechy mezi kanály. Procesorová deksa i spínaný zdroj jsou nedaleko a koďany jsou ve "vylepšení" umístěny až za odporem, tedy v místě relativně vysoké impedance - o to snáze se může cokoliv nachytat...

Zkrátka uvedený způsob úpravy "go passive" zdá se mi nešťastným!
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

genrot1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: stř 09. říj 2013 17:01:56

Re: Behringer DCX2496

Příspěvek od genrot1 » stř 09. říj 2013 17:27:41

Tak isto sa musim pripojit k debate. nedavno som si dcx objednal prisiel mi, rozbalil som,prepojil s pc nastavil a fici mi to paradne...je pravda je iny procesor som v rukach nemal ale ja tam rozdiel nepocujem ziadny. repro mam EM kapa15lf a SELENIUM D220Ti v bedni raptor od Danu a subik RCF L18P400. songy mam pokupene v mp3 320 kbs...a fakt ziadny rozdiel nieje pocut. aj ked som to skusal jeden kanal zapojit cez procesor a druhy bez procesoru. podla mna to bola super kupa a urcite nelutujem aj ked som sa pred tym bal toho behrosa..nakoniec som fakt prekvapeny..to je vse odomna ..do zvucenia :-)

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Behringer DCX2496

Příspěvek od MADMAX » čtv 10. říj 2013 13:40:40

To mně vždycky dojme, když se vyjádří někdo, kdo "iny processor v rukach nemal", testuje to na MPtroskách a na low-costových bednách osazených těmi nejlevnějšími použitelnými měniči. Ještě chybí, abys napsal, že zesilovače jsou Omnitronic nebo T-Amp a jak to skvěle hraje. Hele, neber to jako nějakou urážku: Věřím, že v Tvé sestavě by se výměna DCX za XTA426 zvukově nijak neprojevila, a rovněž věřím, že ta sestava hraje PRO TVOJE ÚČELY dostatečně dobře. Pochop ale, že to není ABSOLUTNÍ MĚŘÍTKO.

Pokud použiješ KVALITNÍ zdroj signálu (což není cd technics za 5000,-), KVALITNÍ zesilovač a studiové monitory tak za 30.000,- pár a budeš PŘÍMO PŘEPÍNAT tentýž signál skrz DCX a skrz dejme tomu XTA,teprve pak uslyšíš nějaké rozdíly, které budeš moci definovat jako takovým nebo makovým způsobem degradovaný charakter zvuku. Na "sluchovou paměť" se nedá nespolíhat! Takhle se to dělá, když chceš něco testovat tak, aby Tvoje závěry měly nějakou vypovídací hodnotu... kupříkladu můj řetězec je TEAC VRDS T-1 (samostatný CD transport bez převodníků, pův. cena někde okolo 32.000), DATka TASCAM DA-30II (v úloze převodníku, cena někde okolo 50t.), zesilovač TEAC AB-X10 (pův. cena maličko pod 50t. za 2x 100w, jeden z nejlépe hodnocených zesilovačů v této kategorii) a bedýnky MONITOR AUDIO PMC700. Samozřejmě, jsou to všechno starší stroje, takže také musí čas od času ke Karlovi Kourkovi (www.analogtape.cz) na kontrolu, změření, vyčištění a nastavení. Hodně se dá také poznat poslechem na DOBRÁ sluchátka - to je taková akustická lupa... a mimochodem, vím že ta moje sestava není žádný svatý grál a že na lepším zařízení budou chyby slyšet ještě markantněji. A nemuselo by být ani dražší, třeba takové aktivní studiové monitory ADAM S-1A by vyšly levněji než můj zesík dohromady s MA a hrají ještě o třídu lépe...

sorry, ale když nemáš s čím srovnávat, tak do toho prosím nekecej.

genrot1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: stř 09. říj 2013 17:01:56

Re: Behringer DCX2496

Příspěvek od genrot1 » čtv 10. říj 2013 17:54:22

presne toto som čakal kedy sa ozve nejaký "expert" ako ty...co mi sprdne bedne repro a všetko co vlastne mam :D:D:D:D.....repraky eminence sú není profi trieda to mi je jasne ale určite to nieje taky low ako si to ty popísal.zosik mam american audio vlp 2500. mimochodom nezabudni napisat ze to je shit :-).
jedine rozumne co si napísal je ta veta ze mi to staci na moje ucely s tým suhlasim kedze niesom ziandy profik, nezivym sa tym a je to len moje hobby ked raz za mesiac urobim nejaku disko ci len nazvucim chalanov pri dnb. je mi jasne ze su bedne a aparatury za 500 000 tisic no naco mi to? na moje ucely mi to staci ale urcite to nieje ziadny low-cost.
Moj dj mix je moja numark ns6ka.ziadny cd technics za 5000..a ked sme pri cenach to co je drahsie nemusi byt lepsie .
Sledujem toto forum uz dlho a presne takto ako si ma ty chcel zotriet to tu stale funguje..kym nemam qsc a ine znacky "lepsie" znacky ktore sa vzdy odporucaju ked sa niekto spyta aky je vhodny zosik na xyz bedne, tak som uplna nula.aspon takto to tu ide.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“