dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

  • Reklama
  • DEMO 15
m-navrtal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: ned 29. led 2012 15:32:22

dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od m-navrtal » úte 19. srp 2014 8:43:48

Zdravím,
už někdo testoval tuto věcičku? Je to lepší jak předešlé Driveracky PA nebo horší? Líbí se mi zde ovládání přes Android ale nejsem si jsit, zda kvalitativně nebude lepší to dbx 260, ta novější by už taky měla mít rs 485 pro dálku.
Díky

MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od MuFiozo » ned 16. lis 2014 23:42:31

Otestoval už někdo ten Driverack PA2???

Uživatelský avatar
hoza

Re: dbx Driverack PA 2 problem?

Příspěvek od hoza » stř 13. kvě 2015 5:58:54

Byl jsem si DBX Driverack pa2 vyzkoušet na prodejně kvůli ovládání přes displey které bych upřednostňoval a bylo dobré, lehce jsem se orientoval. Jenom mě zarazilo že po prvním zapnutí se přistroj pouze rozsvítil. Napodruhé se ukázala verze softu a zase dál to nejelo tak jsem to po 3 minutách vypnul a zapnul a už to naskočilo během pár vteřin normálně.
A moje otázka zní. Bylo to normální?????????? Stalo se to někomu??????????
Nepsalo to že by to třeba bootovalo apod přišlo mi to kouslé. A opravdu nerad bych aby se tohle někdy v terénu opakovalo. Já totiž hraju stylem že nemám pomale ani na vybalení muziky čas díky všemu co mám na starosti a za dalších 5 minut jestli přístroj naběhne nebo ne by mě lidi utekly v tom lepším případě. :(

Uživatelský avatar
Jura44

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od Jura44 » ned 23. zář 2018 12:39:07

Ahoj koupil jsem dbx DriveRack® PA2 a v tabletu jsem nainstaloval vše co to po mě chtělo ale dostal jsem se jen sem (Enter manual device IP adress) ale pismenko mě to nechce vzit žádné a čisla to veme max 3 nevite někdo včem muže byt problem? jedná se o tablet s androidem, a ve windouvs v noteboku mě to dělá to samé, router mám kopeny doporučený výrobcem Dlink Cloud router 2000,
prosim o pomoc.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od mkarr » pon 24. zář 2018 16:48:17

Teď budu trochu vařit z vody, protože nevím přřesně jak DBX PA2 spáruje zelenou příšeru se zařízením které má ovládat, ale....
Pokud to chce manuálně IP adresu, asi tablet nenašel v síti nic co by se podobalo DriveRacku PA2 a s čím by se sám automaticky spojil. Představuju si že to má být zapojené tak, aby samotný driverack dostal adresu z DHCP, tablet taky a to ze stejné sítě a následně se nějak najdou pomocí broadcastů. Takže onen D-link zapojit nějakým LAN portem do toho DBX a ve stejné IP síti si připojit ten android přes WiFi a mělo by to jet samo. Pokud ne, podíval bych se do toho D-linku do DHCP záznamů o přidělených adresách a protože tam nic jiného, než ten DLINK a androidí tablet není. bude to prostě jedna z nich. (ta co není vidět v Androidu jako jeho vlastní adresa) Budou asi v tom pořadí v jakém se přístroje připojovaly k síti. No a tu adresu použít do políčka " (Enter manual device IP adress)" kde to nechce vzít žádné písmenko. Což je mimochodem dobře, protože písmenko v IPv4 adrese nemá co dělat.
Dřív musel být zvukař docela zdatným elektronikem, trochu zámečníkem, trochu truhlářem a tak podobně. Dneska už nemusí umět ani pájet (bohužel i takoví jsou) ale zase musí mít alespoň ty nejelementárnější znalosti počítačů a sítí, aby dokázal alespoň spojit to, co zapájeli jiní. Představa že se někdo diví že do políčka pro IP adresu nejde dát žádné písmenko a navíc se diví veřejně, namísto aby si zjistil co to ta IP adresa vlastně je, mi způsobuje kopřivku.

djmr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11. kvě 2018 21:47:01

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od djmr » pon 24. zář 2018 20:00:44

Skusil si dať bodku za tými číslami? napr: 192.168.1.1

Uživatelský avatar
Jura44

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od Jura44 » pon 24. zář 2018 20:56:32

Tak se mě to podařilo ale driverack vracím, mám dynacord CMS 600 a porovnál jsem zvuk s drive a bez a zjistil jsem že bez driveracku je zvuk kvalitnější, tak že pro dynacord jen ku...vitko zvuku :D

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od kelly.ok » pon 24. zář 2018 22:06:14

Porovnání bez crossoveru a s? Jaký měl mít tedy procesor účel, když je možnost provozovat systém bez něj?

Uživatelský avatar
Jura44

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od Jura44 » úte 25. zář 2018 8:45:01

Mylně jsem si myslel že zvuk bude ještě lepší. :-)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od kelly.ok » úte 25. zář 2018 9:35:26

Proč by měl/neměl být lepší? Chápu to správně, že tedy používáš pasivní reproboxy? Jinak mi moc nedává smysl proč porovnávat zvuk s DSP a bez? Pak ovšem vyvstává otázka za jakým účelem jsi DSP pořizoval. Kvůli parametrickému EQ, Limiteru, delay,...? Proč ne, ale pokud je preset správně odladěn, pak by neměl být důvod aby to fungovalo špatně. Takže bude spíš problém v nastavení.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od CharlesBass » úte 25. zář 2018 14:29:44

kelly.ok píše:Takže bude spíš problém v nastavení.
To je zcela evidentní. Odvíjí se to už jen od toho, že to zřejmě uměl jenom zapnout tlačítkem on/off ...
mkarr píše:Představa že se někdo diví že do políčka pro IP adresu nejde dát žádné písmenko a navíc se diví veřejně, namísto aby si zjistil co to ta IP adresa vlastně je, mi způsobuje kopřivku.
Naprosto se s tím ztotožnuji.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
Jura44

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od Jura44 » úte 25. zář 2018 17:13:10

Ano Kvůli parametrickému EQ, Limiteru, delay, jinak bedny mám aktivky

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od kelly.ok » úte 25. zář 2018 18:12:23

Tak pro aktivky bych to viděl ještě méně smyslupné. Možná jen ten delay (samozřejmě v konkrétních případech), což charakter zvukového projevu bedny samo o sobě neovlivní. Externí limiter pro většinu slušnějších aktivek nebude mít význam. EQ by měl smysl v řešení interakce bedny s konkrétním prostorem atd. (zde ale platí snad ještě více než v předchozích případech, že je přesně potřeba vědět na co, jak a proč sáhnout), na úpravu frekvenční charakteristiky to je skoro zbytečné (opět... slušnější aktivky mají již nějakým způsobem vyřešeno interně).

Takže ono "kurvítko zvuku" asi bude opravdu otázka nesprávného nastavení, resp. spíše chybného očekávání, že DSP udělá nějakým zázrakem z jakékoliv bedny bednu hrající o třídu až tři lépe.

Uživatelský avatar
Jura44

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od Jura44 » úte 25. zář 2018 18:28:02

jasny beru to že je určitě chyba v nastavení, tedy ve mně, a myslím že bedny mám docela slušné ELECTRO-VOICE ZLX-15P
Aktivní reprobox | HN159478 a pult dynacord CMS 600 a takhle samostatně ztoho leze docela dobrý zvuk, ale rád zkouším něco nového, no vyzkoušel jsem a zjistil že driverack je pro mě zbytečný. :D

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: dbx Driverack PA 2 zkušenosti?

Příspěvek od kelly.ok » úte 25. zář 2018 18:42:04

Zajímavý přístup k pořizování techniky :D No, nebýt možnosti vrácení, mohlo to být poměrně drahé zjištění.

Odpovědět

Zpět na „dbx“