Behringer iNUKE NU Serie

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od asterix1 » úte 22. pro 2015 10:22:12

Zdravím, nevlastním síce uvedené INuke6000, ale po porovnaní meraní súhlasím s p. Buntom v otázke porovnania INuke6000 s PKN XE6000. INuke6000 by som zaradil do kategórie hobby až poloprofesionálnych zosilňovačov na jednoduché "hospodské", párty ozvučenie alebo na také to "domáce žuvanie". Bez urážky. V čom, ale súhlasím s niektorými predchádzajúcimi prispievateľmi je, že INuke je cenovo takmer bezkonkurenčný, tiež čo sa týka váhy týchto zosilňovačov. Ďalšiu možno výhodu by som videl v stavanom DSP. Ak by sme sa ale mali baviť o ďalších parametroch tak nasledujú len nevýhody alebo zlé riešenia (zdroj absencia PFC, chladenie, neschopnosť dostatočne veľkého trvalého výkonu, problém prevádzky do nízkej impedancie atď.).

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od exxxi » úte 22. pro 2015 13:43:14

Vykonove je to vyborny na silny satelity, otazka je, jaky je zvukovy projev.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Ondráš » stř 23. pro 2015 19:18:57

Přesně, je to o ceně a co za ní dostanu. Minulý rok jsem vybíral zesilovače (kolem 0.75-1kw na kanál) a samozřejmě
na iNuke jsem se koukl také. Zde ale bylo IMHO ušetřeno příliš, nedovedu si napřílad vůbec představit, že bych dal něco se spínaným zdrojem takového výkonu bez PFC do racku.
IMHO nemá nejlepší poměr cena výkon, pro amatéry takového výkonu zpravidla netřeba, v pevných instalacéch může být klasika (nejde o váhu) a co se týče riggingu, s takovým výkonem většinou půjde o akce pro větší počet lidí, tak to chce zase jistou dávku spolehlivosti nebo redundance s ohledem na smluvní podmínky s pořadatelem apod. Ale kupce asi najde, jinak by se neprodával. #-o

Uživatelský avatar
Petr S.

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Petr S. » čtv 24. pro 2015 13:19:23

Pořád nějak nerozumím tomu, proč je tu pro většinu pisatelů zásadní problém absence PFC.
PFC slouží k tomu, aby spotřebič odebíral energii ze sítě rovnoměrně po celou dobu sinusovky.

iNuke je hlavně levný a žádné extrémní výkony taky nemá (model 6000 je můstek, možná proto se na první pohled tváří jako výkonný zesilovač). Ano tento zesík má proudové špičky ve vrcholku sinusovky. Ale rozhodně mě netrápí, že bych provozem 3kousků nějak přetěžoval "přenosovou soustavu".

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Ondráš » čtv 24. pro 2015 17:13:24

^ZARUŠENÍ nap. soustavy a okolních přístrojů!!!

Uživatelský avatar
Petr S.

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Petr S. » čtv 24. pro 2015 17:55:53

A jak se to "zarušení" projevuje v praxi?
Ono "rušení" může způsobovat i samotné PFC.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od sledge » stř 30. pro 2015 12:03:46

Tak se koukněte, jaké proudové špičky jsou u transformátorových zesilovačů ála RMX5050....u spínáků bez PFC je usměrňvovač na 230V, u klasických zesů je před tím ještě trafo, ale to podmínky řádově nezmění, s idealizovaným transformátorem pak je situace naprosto stejná, jako u spínáku bez PFC....
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Petr |S.

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Petr |S. » ned 14. úno 2016 2:01:42

Je tu nějaký vlastník/uživatel NU12000?

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Petr Z. » pát 20. kvě 2016 21:28:42

To bylo myšleno úplně vážně, že "sinusový výkon už dneska nikoho nezajímá"?

Uživatelský avatar
petr74

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od petr74 » pon 08. srp 2016 10:45:07

zdravim mam behringer inuke 6000 no ten zesak mně do ted nesklamal opravdu krmil jsem jim basy 18" 800-1500wat a v poho ale opravdu mohu řict z vlastnich zkušenosti davat pozor na zdroje el.proudu nedavno jsme hrali oslavu a zhruba po 10 min hrani se odpalili víšky a zesak sepnul a už nepustil takže nejsem si jisty jestli tam opravdu jsou vestavěny ochrany jako limiter tepelna ochrana či přepětova ochrana

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Krakonosh » pon 24. dub 2017 8:09:06

Dobrý den, pánové,
Mám v plánu pořídit si zesilovač a iNUKE série mne poměrně zaujala.

Mám zaměřeno na NU4-6000, jako alternativu vidím klasiku the t.amp TSA 4-700. Podle výběru jistě chápete, že mi kromě jiného jde také o cenu.

Rád bych s ním krmil 500W vrchy, a to buď po dvou na kanál (tedy do 4 ohm - jsou akce kde prostě potřebuju hodně repro), případně aby to bylo variabilní a mohl jsem s tím napájet 4x odposlech či v můstku venek.

Papírově mezi nimi není moc velký výkonový rozdíl, u Behringeru vím, že to není rms výkon, ale u thomanna tohle nevím.

Prosil bych tedy o nějakou radu, co zvolit. Předem děkuji!
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Krakonosh » úte 25. dub 2017 11:01:51

Ehm...mohl-li bych se trochu připomenout a poprosit, zda by byl někdo ochotný odpovědět na můj předchozí dotaz...děkuji!!!
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Bassman » úte 25. dub 2017 12:29:13

Nemam skusenost s tymi t.amp, ale iNUKE sme predavali a kazovost bola minimalna (aspon v prvych 2 rokoch), su to celkom lahucke zosiky (to tiez o niecom vypoveda) a vykon nezodpovedal papierovym udajom, ale nejak vyrazne to prestrelene nebolo. Zvukovo priemer. V danej cenovej kategorii asi v poriadku by som povedal.

t.amp bude +- to iste. Orientuj sa podla moznosti reklamacie (keby daco).
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Krakonosh » úte 25. dub 2017 13:29:32

Předpokládám, že v té čtyřkanálové verzi jsou dvě třítisícovky, tak výkon odhaduju podle toho, co naměřil Šáfa:
safa píše:Takze nam prisly iNuke NU3000 cili hned po naskladneni jsem jeden na nasi "test bench". Namerene vykony jsou:

2x 600W RMS / 4ohm.
2x 300W RMS / 8ohm.
2x1050W RMS / 2ohm.
mustek 2100W RMS / 4ohm.


To vse pri hmotnosti 3.5kg.
Teď jenom jestli někdo má zkušenosti, případně změřen t.amp, jestli "nešidí" podobným způsobem...pokud ne, hraje to v jeho prospěch...
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

borek.tvrznik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:26:26

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od borek.tvrznik » čtv 11. kvě 2017 12:28:55

Kluci kluci, dyť vy se tu hádáte o nesmysly. Hledám názor a zkušenosti s těmito zesilovači a nakonec jsem si musel udělat názor vlastní, protože tu melete nekonkrétní blafy. Něco z praxe (a zkusíme i trochu konkretizovat).

Mám Nu4-6000, na první 2 kanály mám přemostěně připojená dvě 18" 8Ohm 1500W RCFka (ať už ten zesilovač takový výkon dává, nebo ne, mám klid na duši, že jsem splnil jeho letákové hrozby a mám na přemostěném kanále 4Ohm a 3000W) a na další dva kanály stereo horní 8Ohm bedny osazené 18sound 12" středobasy 450W a 50W hornou, toto osazení má na sebe laděnou výhybku, kterou jsem si nechal vyrobit. A teď co se děje po zapojení? Tak v prvé řadě to hraje a jak? No to se odvíjí od toho, co nám zvládá zdroj (který je podle mě stejný, jako na NU-3000. Kanály zesilovače mám zesílené na potenciometru zhruba na 3/4 své dráhy (logicky, nejsme idioti, abychom ho, stejně jako každý jiný zesilovač, který chceme mít rádi dávali na plno). No a pak když pustíte přes mixpult (mám x32-fakt vydařená potvora za ty prachy) nějakou reprodukovanou hudbu s dobrými basy a začnete pomalu zesilovat výstupní signál z mixu, tak vzrůstá vyrovnaná hladina hluku ze všech beden rovnoměrně. To ale jen do bodu, kdy přemostěný kanál začne lézt na zesilovači do červenejch, tak intezita basů v tu chvíli začne stagnovat a vzrůstá hladina hluku už jen z horních beden (které hrajou jako prase a hodlám rozšířit o další bednu na každou stranu, dostat se na 4Ohm na kanál a využívat více jeho síly - a nejde ani tak o hladinu hluku, jako spíš hrát do širšího prostoru), které jsou v té chvíli zhruba na druhé kontrolní leddiodě. Ať už je to danné čímkoliv, tak logicky basy jsou vždycky na vzdory většímu pouštěnému výkonu pocitově slabší a tento zesilovač nejspíš nebude dávat přesně takový výkon, jaký má udáván....asi to ani nejde, ale co je důležitější, podle mě hlavně "o to nejde". O co vlastně tedy jde? Jde o to, že jsem koupil ke svým finančním možnostem zesilovač, u kterého jsem počítal, že asi nebude hrát přesně takové výkony, jaké udává výrobce, ale věřil jsem, že váha bude odpovídat a přece jenom nějaký ten výkon z toho dostanu a už si s ním nějak poradím. A výsledek? Důležitý je přece pocit. Zvučím tím naši živou hudbu (bicí, basa/kytara, klávesy, sax, zpěvy) v lokálech, které můžeme považovat za drobné, střední, nebo trochu větší sály ("okresní přebor plesů" a sály pro zhruba 1000 lidí :-D ). Ve větším sále často aparát nestačí podle představy, ale nevadí, svět se neboří - hlavně přece nejsme nikdo idiot a i s malými znalostmi fyziky nám dojde, že signál do zesilovače vždy stáhneme pod kousek jeho maxima, abychom si byli jisti, že navzdory jeho vám zdánlivé podprůměrnosti netrpí ani zesilovač, ani reproduktor a že spolu snad všichni vydržíme celý večer (a snad i spoustu dalších večerů) v přátelství. Zvuk je i tak pěkný, příjemný, teplý a dokonce si ani nikdo nestěžuje na hlasitost, naopak jsou sklízeny chvály :). Pak jsou ty střední prostory, kde aparát dostačuje - nic neřešíte a pak jsou malé prostory, kde aparát hraje ani ne na půlku svých možností a má ještě krásnější zvuk, barvu, dynamiku a teplost. Tím chci říct, že samozřejmě se nezastávám Behringera, protože co píše v návodu asi jsme už všichni pochopili, že nebude přesná realita, ale ono o to fakt tak úplně nejde. Jenom nebýt debil, zhodnotit, co člověk chce, na co má a pak hlavně s tím umět zacházet. Jestli zesilovač vydrží jen po dobu své 3 leté záruky, vzhledem k ceně a že jsem s ním "pobavil celej cirkus" to beru jako úspěch a jak odejde do věčných lovišť, kupuju za ty prachy znova :) Howgh

Odpovědět

Zpět na „Behringer“