Behringer iNUKE NU Serie

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Krakonosh » čtv 11. kvě 2017 21:26:41

No, asi bych si dovolil nesouhlasit - poťáky na třičtvrtě nezajistí to, že se zesilovač neodkrouhne. Mě v mé "podotázce" šlo o nějaké relevantní hodnoty, abych mohl posoudit, kterej koupit a vyhovuje mým účelům. Jde mi třeba o to, jestli zdroj pro čtyřkanál odpovídá dvoukanálu - to znamená, že mám dvojnásobek kanálů, ale s polovičním výkonem. Prostě potřebuju vědět, zda mi vyhoví pro mé potřeby, což bych řekl že metodou pokus-omyl je trochu drahé...
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

borek.tvrznik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:26:26

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od borek.tvrznik » pát 12. kvě 2017 13:04:17

Pak se omlouvám, že jsem se nevyjádřil dost jasně a tvůj nesouhlas chápu. Nechtěl jsem tím říct, že 3/4 dráhy poťáků zajistí nespálení zesilovače (či repro). Snažil jsem se tím říct, že to ti zajistí jen to, že (laicky) ten zesilovač může probliknout do červené led, ale nesmí v ní být moc často, nedej bože, že by svítila...ale to by se snad nemělo dít u žádného zesilovače už jen z principu. Červená značí "max", nebo omezení...kdyby to bylo v pohodě, je třeba zelená (jakože "jo, super, můžeš"). Teď už vyjadřuji myšlenku hodně blbě, chtěl jsem tím říct, že to "hlídání" děláš i na mixu, ale převážně ho děláš ty....a pořád. Jestli tě zajímají konkrétní čísla, tak já to neměřím, řeším to poslechem. Ale někteří kluci se měřením zabývají, tohle jsem viděl třeba na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=73Z2fNcGGDI&t=202s. Borec tam měří tu přemostěnou 6kW verzi ze dvou 3000 a můžeš se dozvědět přesná čísla, která se asi od té 4 kanálovky, která je vlastně taky 2xNU3000 moc lišit nebudou. S druhým zesilovačem jsem také přišel do styku, ale je v podobné cenové relaci, tak nelze od něj očekávát spolehlivost zesilovačů o udávaném stejném výkonu značek s dobrou pověstí s jejich kromě slibovaného výkonu i celkovou stabilitou. Živil dvě 18" a dva satelity s 12", vše od HK. Ale nevím, co to bylo přesně za bedny, obávám se taky, že ty basy neměli daný do můstku, protože jsem to chvilku zkoušel na repro hudbu, ale ty basy nehrály "vůbec" a zvuk celkově plochý, nechtěl jsem jim do toho hrabat, tak jsem si dotáhl ten svůj aparát a byla to úplně jiná písnička. Kluci od té techniky tam se pak taky divili a vyptávali, co to mám za aparát, že to vedle toho jejich tak hraje. Jsou prostě věci, které nelze finančně "ojebat" (u Behringeru to budou v prvé řadě výkony, ochrany, různé pojistky a podobně), přitom ale celkem zachování kvality zvuku (a to bychom mohli zabřednout do více jejich výrobků, protože vlastně jediný zázrak od nich jsou ty mixy od Midasu, jinak taková blbost, jako efektová krabička pro třeba kytaru - je levnější o víc než polovinu od konkurence, zapojíš a fakt nehraje špatně, ale pak tam omylem třeba strčíš napaječ s obrácenou polaritou a krabička shoří...na rozdíl třeba plácnu od Bosse, který na tohle má ochrany a tedy nejen je dražší značkou, ale také touto spolehlivostí, že je "blbům vzdorná"). A to říká člověk, který má celkem Behringer rád a užívá ho. Takže možná otázka zní, jaké jsou tvoje potřeby? A pak musíš znát svoje finanční možnosti. Zvučení (a celkově hudba) je obrovská alchymie a názory všech (včetně mě) jsou hodně subjektivní, protože každý bude mít nějaké porovnání, ale nemohl vyzkoušet všechno, takže radí jen podle svých zkušeností (nebo zásad, nebo pokřivených předpokladech, které mu nakukal někdo jiný a podobně), takže universální rada na všechno neexistuje. Nebo víš co? Možná existuje - jestli hledáš spolehlivost, výkon, kvalitu a "že se nebudeš muset zabývat, jak moc to napálit", tak jsou nejlepším řešením Nexo systémy... Jenže to je asi i pro tebe finančně jinde, když přemýšlíš o Behringeru. Takže nezbývá, než si ho koupit a smířit se s tím, jaký je a podle toho s ním pracovat a nečekat zázraky :-P Nebo...teď mi dokonce známý říkal, že má celý systém NEXO (2x satelit a 4x 18" basovky i se zesilovačem a procesorem) o výkonu něco kolem 10kW za 180.000,-....fakt to hraje, jako kráva, cena je přátelská a možná to nebude moc jetý, máš zájem?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 12. kvě 2017 17:12:16

Proboha, pokud někdo skutečně stále nemáte ani tušení, co ty dva poťáky ve skutečnosti dělají, tak zas tak moc neraďte druhým, vy ALCHYMISTI, mohl by to někdo omylem brát vážně :-)

H.M.

borek.tvrznik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:26:26

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od borek.tvrznik » pát 12. kvě 2017 17:22:46

Potenciometry na zesilovači slouží k ubírání vstupního signálu v "pasivním" smyslu...to znamená, že když jsou potenciometry na plno, tak se dá říct, že signál jimi prochází téměř beze změny (pokud nebudeme brát v úvahu přirozenou minimální odporovou ztrátu potenciometru jako takového, i když je v krajní poloze). Co o těch poťácích dál nevím? Zajímá mě to :)

borek.tvrznik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:26:26

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od borek.tvrznik » pát 12. kvě 2017 17:32:40

Jo a mimochodem ty 1500W 18" RCFka v basech mám od prodance.....Repra v pořádku, vynikající, dodání taky super, takže zrovna děkuji za kvalitu vašich služeb :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 12. kvě 2017 18:04:18

Všiml jsem si, nakonec kde jinde, že. Ale fakt by mi udělalo radost, kdyby ta věc s knoflíky na zesilovačích byla všeobecně známá a speciálně naši zákazníci by si už nemysleli, že to cokoli zaručuje. Kromě alchymie už dávno existuje i chemie a taky fyzika a různé další nauky a v jedné z nich se zcela natvrdo a bez alternativ říká, že ty knoflíky mění pouze celkové zesílení, obvykle na pravém dorazu platí ta hodnota z manuálu (dejme tomu 32dB) a na levém to nehraje vůbec, protože útlum nastavený potenciometrem je tak velký, že jím neproleze nic a nic můžu zesílit libovolně a stejně to bude furt nic. Ovšem například na těch 3/4 stačí přidat na mixu a opět má zesilovač plný výkon a opět může jít zvesela do klipu. Prostě a jednoduše to není ani řízení výkonu ani limitace výstupního napětí (až na naprosté výjimky, ze kterých asi málokdo někdy někdo měl něco v ruce). Mimochodem, pokud nějaká poloha knoflíku OPRAVDU něco zaručí, tak je to právě ten pravý doraz. Ten totiž zajistí, že nikdo nemůže omylem nebo z blbosti či zlého úmyslu přidat na zesilovačích, když je před nimi právě kvůli ochraně reproduktorů nastavený DSP (nebo i výstup z mixu apod.). Při jeho nastavování se vždy počítá s maximálním ziskem zesilovačů (pokud to jde, někdy se musí na přepínačích nastavit jiný, ale pak by se měly rovnou zalepit aspoň gafou).

H.M.

borek.tvrznik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:26:26

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od borek.tvrznik » pát 12. kvě 2017 19:32:49

takze jinymi slovy, jak pisu :-) jsem rad, ze jsme se shodli.

borek.tvrznik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:26:26

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od borek.tvrznik » pát 12. kvě 2017 19:36:14

Ale jestli pro vas zvuceni je ciste chemie a fyzika, ktera nahradila alchymii, tak preju prijemny den, nakupovat u vas budu stale dal a rad :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 12. kvě 2017 21:37:18

Já jsem taky rád. Vzhledem k tomu, že nic nezvučím, tak pro mne opravdu není potřeba se žádnou alchymií zabývat a pokud to náhodou někdo opravdu umí, tak bych tomu ani nikdy alchymie neříkal, protože je to zcela jistě něco úplně jiného. A u alchymisty bych fakt nákup nedoporučil, i když někdy mohli omylem tu slivovici nebo vosk na parkety vynalézt, zlato a kámen mudrců nám nedodali dodnes. No a nakonec já jsem nic nepsal o tom, že by snad chemie a fyzika alchymii nějak NAHRADILY, to ani omylem, asi jako astronomie nenahradila astrologii, jen se to postupně rozdělilo na exaktní vědy a zábavu a poptávka je po obojím, ovšem nikoli ve stejných kruzích a míře.

H.M.

borek.tvrznik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:26:26

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od borek.tvrznik » sob 13. kvě 2017 0:19:30

Pane Patera, že nic nezvučíte mi samozřejmě k vašemu vyjádření bohatě stačí. Ale nemůžu nechat lidi, kteří neví a hledají odpovědi, které jim nehodláte poskytnout. 32dB je z manuálu k jakému konkrétnímu výrobku? Manuály k zesilovačům co vím vždy udávájí základní hodnotu zesilování 0dB vstupního signálu (to je pomyslná hodnota k zesílení, od které se počítá zesílení obdovu do reproduktoru). Jestliže by tedy měla být hodnota na pravém dorazu 32dB, musel by ponteciometr na zesilovači ovládat nějaký předzesilovač, který příchozí signál zesílí z nuly na 32dB. Což v případě zesilovače Behringer Nu4-6000 není ten případ. A červená kontrolka (dle manuálu, na který se odvoláváte) má svítit, jakmile se dosáhne 0dB na vstupu. Nedokážu si představit, co by se tedy stalo, kdybychom v případě třeba tohoto zesilovače na vstupním signále dosáhli 32dB. V tom musíme mít ohledně fyziky jasno, že by došlo k destrukci zesilovače, či repro, možná obojího v důsledu nedostačujícího chlazení. Ale co je ještě zajímavější, tak 32dB i 0dB se na vstupu opravdu může objevit (i když....v reále bychom o tom mohli chvíli diskutovat :-D ). A jak jsem psal (což jste potvrdil), tak to může být, i když je potenciometr ve 3/4 své dráhy (tu ale také doporučuje výrobce v manuálu). Tedy vše, od čeho se odvíjíme je stále ten selský rozum, na který narážím, že kontrolky by neměly lítat do červených, protože jsme dosáhli "maxima", od kterého je zesilovač počítaný na zesílení. Další signál silnější je buď pouze zkrelsený, nebo přehříváme zesilovač či reproduktor, čímž dochází k destrukci (limitéry a ochrany nechme teď stranou). Co na tom, co jsem napsal předtím je s tímto faktem v rozporu (kromě toho, že jsem to napsal jako radu pro selský rozum)? A potom, "alchymií" jednoznačně myslím, že když rozumíte fyzice a principům, na kterých tyhle stroje frčí, tak to z vás nedělá zvukaře - toho člověka, co s touhle výbavou stojí za mixem a všechno ovládá a zvučí třeba 10-15 člennou bandu na pódiu. Protože fyzika ke zvučení se má jako mastrubace k sexu. Je to dobré to mít nazkoušené a naučené, ale jak dojde k věci, jste u toho debil. Co důležité je, aby totiž kromě technicky zvládnutých věcí (koupení vhodného mixu, zesilovače a beden - či i kabeláže a podobně) jste pak ještě věděl, co s tím. Přiznávám, že vaše prodejna je pověstná arogancí a že zákazníkovi neporadíte, protože řeknete něco ve smuslu "to je blbost". Proč je to "blbost" už z vás ale člověk nedostane. Stejně jako zde, došel konkrétní dotaz na konkrétní 2 zesilovače. Já se snažil podat logicky pochopitelnou zkušenost, kterou jsem s nimi zažil, aniž bych trvdil pohádky. Prostě zesilovače nedávají takový výkon (podle měření, které jsem dřív shlédl a přiložil - techická fakta), ale i podle mého pocitového poslechu (protože pocitově to nejsou 3000W, co na těch basových bednách hraje). A vy pane jste přišel s čím (co bych mimochodem neříkal)? Ohledně alchymie chápu, že nedokážete pochopit přenesený význam tohoto slova a to především v tom, že mezi "fyzikou" a tím, co slyším z beden na koncertě je ještě mnoho, ale vážně mnoho dějů, které to ovlivňují. Každý zvukař hraje s jinou výbavou a to převážně proč? Jedna je lepší a jedna horší? Ne, profesionální zvukaři se svými schopnostmi by si tento zesilovač ani nekoupili, používají pouze (hlavně sebou) ověřené produkty, se kterými navíc už jsou zvyklí pracovat a vědí, co od nich v různých sotuacích čekat. Vy jste pro mě pane VŮL, ale já mám výhodu, že narozdíl od vás nic prodávám a ještě jsem už pochopil, že jestli mám něco kupovat od vás, tak ale už musím přesně vědět co, protože neporadíte ve skutečnosti ohledně praxe s ničím.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 13. kvě 2017 0:44:44

Zdenek na rozdíl ode mne pravidelně zvučí, ale celkem pochybuju, že se bude chtít k tomuhle nějak vyjadřovat. Je to taky technicky zaměřený člověk a určitě si nemyslí, že by povedený mix byl výsledkem nějaké alchymie. A s těmi voly bych tak moc neházel, ono je fakt snadné si tak naběhnout na vlastní vidle.
Nic ve zlém, jestli jsem se za ty roky v byznysu něco naučil, tak že jsou lidé a tím i zákazníci velmi různí a naopak ta fyzika je opravdu jen jedna. Možná jsem na začátku po tom tvrzení o natočení knoflíků vyrazil až moc rychle, ale já už jsem na podobné nesmysly alergický, protože vy to třeba chápete správně i jen tím selským rozumem, ale nemusí každý, kdo si to přečte a pak si aparát poškodí, protože "se držel rady na foru". Moje zásada je, že podobně potenciálně nebezpečné rady uvádím na pravou míru, nemám rád rozbitá zařízení a pokažené kšefty.

H.M.

Ještě se pokusím sem dostat trochu těch tvrdých fakt, doufám jsem se nespletl při výpočtu - takže podle krátkého manuálu je zisk každého kanálu 37,5dB (to je hodně a vysvětlovalo by to, proč možná výrobce doporučuje ty knoflíky rovnou stáhnout), běžné hodnoty bývají kolem těch 30dB. Ovšem s takto "nějak" nastaveným celkovým zesílením už opravdu nebudou dobře fungovat zesilovači předřazené ochrany, které všechny počítají s tím, že je jeho zisk přesně známý a už to zůstává jen na očích a uších obsluhy. To není v zásadě nemožné, ale dneska už to obvykle nestačí, protože se používají zesilovače skutečně velmi výkonné, bez nich nejde z beden dostat maximum a i ty výsledky "zvukařské alchymie" na tom závisí.

https://media.music-group.com/media/PLM ... QSG_WW.pdf

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od exxxi » sob 13. kvě 2017 13:17:30

Docela me prekvapuje vstupni citlivost 0,775V. Cekal bych 1,4.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

borek.tvrznik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:26:26

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od borek.tvrznik » sob 13. kvě 2017 13:53:04

Mě ani ne, vstupní citlivost 0,775V = 0dB...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od exxxi » sob 13. kvě 2017 14:51:57

Kdyz tak koukam do specifikaci, on to ma Uli u kazdeho zesilovace ruzne, takze se asi drzi standardniho chaosu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 13. kvě 2017 15:01:43

No tak to chce zkusit najít nějaké další zesilovače, které dávají plný výkon do 4ohmů při 0dB. Že to je DEFINOVÁNO jako 1mW do 600ohm, je čistě pozůstatek z telefonářské prehistorie a dnes je jakousi normou zisk výkonového zesilovače 26 anebo 32dB. Rozhodně nikoli 37,5, proto je to překvapivé. Tedy aspoň mne to překvapilo, ale u Behringera zase tak moc ne. Jak už zde padlo, nečeká se, že by si to pořizovali profíci a amatéři to třeba budou muset vybudit i jen nějakým připojeným mobilním telefonem a to by pak byl opravdu problém, ten linkový signál nezvládá.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“