iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

  • Reklama
  • DEMO 15
zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » sob 26. lis 2016 10:16:02

Kup si malej mix, není drahej. Že potřebuješ crossover ( nebo DSP) a že veškeré tvé vybaveni k sobě ani trochu nepasuje ti říkat asi nemusím ale až budeš zase někdy investovat do aparátu tak se přijď nejdřív zeptat. Ono i blbej kabel pomůže nebo naopak zničí celé snažení, koruna ke korunce. Protože v tuto chvíli máš použitelné snad ty basy a zdroj zvuku. Spravování ( mix,DSP), zesílení ( zesilovač) a reprodukci (reprobox) jako bys nemel.

Ještě taková drobnost, jak daleko jednotlivé komponenty jsou? Z konzole jde totiš jenom cinch.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » sob 26. lis 2016 11:31:06

dakujem, ten dsp uz som nastavil presne podla toho ako si mi poradil, musim povedat ze teraz to hraje take krajsie basy a len basy bo do teraz aj jak keby stredy isli. ja ani nechapem ako sa ten EQ nastavuje len tak viem ze sa ma usmievat no to bude asi somarina takze do EQ sa nepustam.
teraz mi kamos doniesol aktivnu vyhybku alebo ako sa to vola Behringer CX 2310 da sa to nejako pouzit k tomu vsetkemu co mam?
co sa tyka vzdialenosti tak to mam vsetko pri sebe, cize kable dlhe meter a pol

viem ze mi to cele ako celok nepasuje k sebe, no ked nemas vela penazi co mozes robit :(
som rad ze nejake forum kde poradia. snad po novom roku budu uz peniaze na lepsie satelity tak to sa potom poradim s vami ze ake kupit.

velmi pekne dakujem zatial este mam par hodin do akcie tak snad nejako ta vyhybka este pomoze

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » sob 26. lis 2016 12:57:29

S tou výhybnou se to má tak: je levná a ani za boha nikdy nevim jak ji nastavit protože dělá milion věci ale žádnou pořádně, jako CELÁ produkce Uliho.
Jenže mi ji tam musíme dát. Takže se zapojí z konzole do vyhýbky a z ní zvlášť do horních reproboxů zvlášť do zesilovače. Ale jak, to si musím trochu ( zase ) nastudovat.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » sob 26. lis 2016 13:25:46

Takže:
zepředu : ovládáni sobwooooferu a ani jeho konektory nás nezajímají. Všechny inputy a gainy na nulu. Low cut zapnout jinak nic. Xover. freq. na 120.
Zezadu: zmáčknout pouze mode jinak nic !!!
Připojeni: vstup je jasnej, výstup pro vrchy - hight, výstup pro zesilovač - low ( zase oba dva ).
Nastavení : na DSP vypnout crossover ( nebo nechat jen tech 45Hz pokud lze), na bednách srovnat do nul eqvalizaci.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » sob 26. lis 2016 13:39:43

Ono to jde i jinak ale je problém že tahle 'vyhybka' nedrží správně frekvence dělení. Až to budeš mít tak vyvážení vrchy/spodky doladíš pravě poměrem gainu hight/low. Ale nezapomeň že máš všechno slaboučké tak to nespal, používej hlavu a uši. Neměl byses dostat do klipu ( červené ledky) ani na jednom zařízení, to by byla ve tvém případě jistá smrt.
Jo a s tou eqvalizaci, to čemu ty říkáš úsměv se říká DJuf úsměv, to jest aparát kterej hraje pod psa.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » sob 26. lis 2016 13:44:53

GEQ raději nepoužívej a PEQ raději jen směrem dolu, stejnak je máš asi jenom na tom numarku a možna v PC.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » sob 26. lis 2016 14:28:01

velmi pekne ti dakujem ZAHY ze si si dal tolko namahy a pomohol mi. vsetko som to zapojil nastavil a fakt to hraje 100x lepsie ako do teraz! snad to vsetko dnes nezhori :D
isto dam vediet ako dopadla akcia, idem ja vsetko balit a snad hrat

DAKUJEM ESTE RAZ ZA VSETKO =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Milan T. » sob 26. lis 2016 14:46:42

Sorry zahy, ale to snad nemyslíš vážně ne? "je levná a ani za boha nikdy nevim jak ji nastavit protože dělá milion věci ale žádnou pořádně"..........

Výhybka nedrží správné frekvence dělení? No to zní opět tak, asi jak tomu rozumíš :) Myslím, že napsat něco takového by znělo lépe: ...v oblasti dělícího kmitočtu na sebe z důvodu použití laciných vícenásobných potenciometrů atd. nenavazují dělená pásma, což na svém aparátu stejně nejspíš nepoznáš. Pokud by si chtěl laborovat, tak připoj basy do "sub out" (což je pro tebe výhodné - basy jsou v monu a nastavitelný HPF) a můžeš nechat hrát suby trošku výše a tím zmíněnou neduhu odstranit (nebo i zhoršit v závislosti na fázi), zkus zalaborovat dle ucha.

Naopak EQ použij a pokus se nastavit co nejlepší zvuk. Ovšem nezapomeň na to, že ta červená ledka na Uliho zesilovači není ukazatel dostatečně vybuzeného zesilovače :D ale indikátor blížícího se konce :lol: :lol: :lol:

No zahy je vidět, že pročítáš fórum a poznatky se snažíš hned předat dál, ale občas by neškodilo se nad tím pozastavit a zapřemýšlet proč to asi tak je, když už se snažíš něco ventilovat dál...

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » sob 26. lis 2016 15:22:32

A vážně si myslíš že mu ta tvoje poupravená věta pomůže? Zatěžovat ho důvodem proč tomu tak je a proč jsem zvolil tento postup to zrovna nehodlám, zvláště když večer hraje a já to v práci pidlám na mobilu. O tom si mužem pokecat později.
Jednoduše se Ulim nezabývám, jejich manuály a popisky jsou k HOVNU, ani blbý blokový schéma tam není a naštěstí s tím nemusím pracovat. Jen občas se nachomejtnu k podobným případům, bohuzel někdy i v klubech kam jsem prijel zvučit.
Tak mi vysvětli jak mám vědět jak se zařízení používá jen tak z hlavy, jo kdyby tam byl blokáč tak bych si ten debilni návod přečíst nepotřeboval.
Právě že nevíme jak na sebe frekvence navazují, právě že ty potenciometry nesedí !! Takže jak to nastavit podle ucha?? Jako vážně?

Jenže on je pravděpodobně DJ ( se neuraž ) tam PEQ používají trochu jinak, k dorovnání zvuku ať už beden nebo místnosti bych volil GEQ a ten nemá. O PEQ jsem se vyjádřil vzhledem k reproduktorúm - raději ne a když tak dolu.

Co konkrétně myslíš tim popřemýšlet co znamenají?
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » ned 27. lis 2016 10:16:03

akcia dopadla na vybornu, nic nezhorelo a hralo to asi zatial najlepsie zo vsetkych cias :D
dokonca ma boli chvalit ze to hraje super tak som im vysvetlil ze som si nechal poradit od skusenych zvukarov ako nastavit aparaturu. kamos mi tu vyhybku preda za 30€ tak sa chcem opytat ci ju mam teda kupit, hoci vlastne zarobok z akcie pojde na nu ale asi mi ju bude treba do buducna, ci? inak mam na dalsi vikend dalsiu akciu bo bol tam jeden cavo a hovoril ze som dobre hral tak ze aj on chce aby som prisiel =D> ked to takto pojde dalej vdaka super zvuku tak casom si budem moct kupit isto lepsie veci.

VELKA VDAKA VAM VSETKYM ZA POMOC

k tym poslednym dvom prispevkom neviem co by som napisal bo nechapem velmi ohladom coho sa hadate, nastvil som to tak ako mi povedal ZAHY a fungovalo to na 100% ale samozrejme budem rad ked mi to vysvetlite a budem vediet s toho dostat este viac :lol:
napriklad by ma zaujimalo ako teda nastavit ten EQ, lebo do teraz som ho nikdy nepouzival

Uživatelský avatar
Fender

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Fender » ned 27. lis 2016 10:45:09

Prosim te, to kolik beres za akci ??

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » ned 27. lis 2016 11:15:48

bezne 30€ viac ti nikto neda. je to masaker proste a ked sa ti nepaci povedia ti ze kludne mozes odist maju dalsich 5 takych ako ty! oni evidentne nevedia alebo nechcu vediet co za tym vsetkym je, kolko stoji aparatura vsetko to ponosit, zapojit, celu noc hrat nedaj boze nieco vypit bo to hned ti urobia ucet v bare a nakoniec este doplatis zo svojeho tu akciu bo viac prepijes ako zarobis (aj to sa uz stalo)
a potom ze preco nemame kvalitnu aparaturu, no pokial na nu nemas ako zarobit tak jak si ju kupit? to proste nejde. ach jaj

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » ned 27. lis 2016 23:05:02

Ale jo, za 30eček ( 900Kč) to vem, ale ještě se podívej jestli neco nevisí na bazarech.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Marian

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Marian » pon 28. lis 2016 13:35:36

zahy: nechcem do toho nejako vstupovať, nevieme ako je ladena bedňa, ale p. Velisek obvykle vedelčo robí, aj keď spískal zopár prasárni typu Eminence Beta/Gama 15+ TVM ARZ 6608 + Tosil GDW. Nemyslím si že by bolo potrebné 18G50 rezať až na 45Hz príde mi trocha vysoko. Ja by som použil strmší filter nižšie ladený HPF 35-38Hz/24db, bude to mäkšie aj keď zosil dostane čosi viac zabrať.
Za 30€ asle asi bazarove lepšie nekúpy, je pravda že sa ľudia zbavujú analógových vecí napr. taky Rane SAC22 alebo AC22B by bol ideálny, prípadne Ashly XR 1001, čosi horšie sú dbx 223 alebo ART 311 no to nebude za 30€, CX 2310 som používal to s tou frekvenciou je pravda že na nových to nebolo tak zreteľné, problém pribudol po čase as po vyše 5 rokoch to bolo zretelné, tak to "zreparovali" vymenili kondenzátory a operaky za OPA asi 2134 (z farnellu original TI), odvtedy to bolo OK a daleko lepšie zvukovo... Avšak to aspoň nerobilo na low výstupe stratu 9dB ako rh-s...

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » pon 28. lis 2016 14:24:34

To klidně vstupuj, jak jsem říkal tu bednu neznám. 45Hz jsem pravda střelil trochu od oka, bál jsem se o zesilovač a jeho výkon. Nevěděl jsem také jestli je potřeba hrát takhle 'nízko', to je taky potřeba vyzkoušet. Taky nevíme impedanční minimum, což asi ani nezjistíme. Možná by stálo zato kontaktovat výrobce a optat se ho na měření. Potom budeme moc nastavovat s jedním okem když ne naslepo.

Je ale dobře že nic neshořelo ( a ani snad nic nesmrdí) .
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Odpovědět

Zpět na „Behringer“