iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

  • Reklama
  • DEMO 15
Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Havlis » pon 28. lis 2016 15:24:29

Myslím, že jestli to DJ Jozo má na repdrodukovanou hudbu a a krmí to iNukem NU1000, tak není potřeba jít pod 45 Hz...až pořídí lepší aparát, tak proč ne...

Uživatelský avatar
Marian

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Marian » pon 28. lis 2016 15:57:58

To hej. Hlavne tie basaky pokiaľ to nie su premotávky alebo inak dodrbané, tak by ich bola škoda upražiť, predsa je to celkom v pohode reprák strednej kategórie a asi by si zalúžil aj lepší zosil. A však z mojej skúsenosti je menšie zlo dobrý reprák na slabšom resp. aj menej kvalitnom zosile, ako zlý reprak na dobrom zosile, keď je rozumný a hlavne triezvy človek za mixpultom čo to neženie na doraz možností, tak nebýba problém ani so spoľahlivosťou, poznám kopu ľudí čo vydržali na Behringeroch, Dapoch, Amerikanoch aj QSAčkách a Misonoch zvučiť roky bez ujmy.

Čo som počul kopec príbehov o tom ako došlo k odpáneniu niečoho z audio reťazca, tak 45% požičal som kolegovi/kamošovi... 30% ta mal som vypite a rano som zistil že jedna bedňa nehrá... 10% pi vybehla s bezdroťakom pred bedne, 10% iné... (šiel som na WC a dakto tomu prihulil, vyliaté pivo do zosilu, udrel blesk a pod.) zlyhaní bez zjavnej príčiny bolo tak 5%. Ale v tom máš pravdu že to ako nízko je potrebné hrať je diskutbilné, je rozdiel D&B a techno, ja som len vychádzal z toho že obvykle tých 45Hz vyhovuje pre 12-15" subbasy a zvykne sa dávať strmší filter na lowcut ako 12dB/oct lebo pod ladením BR dosť stúpa výchylka repra, opatrnosť je opodstatnená, dakde som počul že pri beyme no neviem konnkrétny model bola častá porucha vyburanie cievky o polák. Aj napriek nižšiemu výkonu zosilu - podľa tej stránky v mostiku by to bolo 350W/repro si nemyslím že by to na basoch nestíhalo tým satelitom.

Ja som na malé akcie k 10+1 (pôvodne určené ako pódiový nearfield monitor osadenie eminence asi beta+asd) živených s QSA600 bežne použil iba jeden 18" subabs a Alphardom (polsky reprak, odkedy presunuli vyrobu do číny tak to šlo dolu kopcom) dokonca dakedy iba 15" (em Kappa15lf asi pro) a výkon domarobo zosilu "LEACH" necelých 400W/8ohm, druhy kanál nezapojený...ale to bolo tak 10-15 rokov dozadu, dnes by som to asi nekúpil aj keď to aj teraz prehrá kadejaky čínsky bordel. Potom som do toho vrazil ešte nejaké financie a potom zakrátko skončil, keď začali za AP pýtať vydriduchovia viac ako mi boli ochotný dať organizátory za verejnú akciu a takisto chodiť častejšie na kontroly a tých súkromných akcií až tak nebolo aby sa oplatilo držať v pivnici tu kopu audiovizuálnej techniky...
Možno by to stálo s tými basákmi aj za to skočiť to premerať a odladiť preset PEQ keď to ten zosil ponúka. Bas nie je stále iba o sile ale aj o pocite aký to vyvolá aj keď niekto to rád aj ako búchanie kladivom po sude...

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » úte 29. lis 2016 6:40:16

zdravim. tak som ju kupil teda. musim povedat ze tie VaT bedne su asi najlepsie zatial zo vsetkych co som mal. som sa dival po bazaroch no ziadne vyhybky v podobnej cene som nenasiel. tato je ako nova bo kamos ani nevedel naco to sluzi sak ani ja ne :D
Zahy nie ani nic nezhorelo a ani nesmrdi hraje to uzasne a paci sa mi to a nie len mne.
Hej mam to len na reprodukovanu hudbu, ziadne zive kapely ani nic podobne hraje sa hlavne disko, pop, 90te roky take skor tanecne ziadne techna abo tote dabstepi ci ako sa to vola.
co sa tyka aparartu hrajem na nom iba ja nikomu nic nepoziciavam a snazim sa nepit ked hrajem, myslim do nemoty trocha si dam :) Kedysi som mal omnitronic koncak a nemozem povedat zeby to hralo zle ale behringer mi pride lepsi

Odpovědět

Zpět na „Behringer“