CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od noxus » stř 02. pro 2009 19:28:57

Nezostava nez suhlasit :wink:

Uživatelský avatar
Patso

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od Patso » pon 07. pro 2009 14:51:11

Crown XLS, přikláním se k názoru na jednoduchost a festovnost a přidávám ještě tohle:

Total Harmonic Distortion (THD) at 1 full bandwidth power, from 20 Hz to 1 kHz < 0.5%

!!! není málo !!!

Damping Factor (8 ohm): 10 Hz to 400 Hz > 200

!!! je málo !!!

Na živé zvučení, a ježdění, na basy - mizérie

V této ceně tedy už rozhodně něco jiného, je to moc levné, na to kolik to má "koní". Myslím si že i slabší 4050 HD kopne rozhodně víc.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » pon 07. pro 2009 14:58:20

Škoda že k těm Crownům nejsou schémata, to by mohlo trochu napovědět odkud fučí. K RMX4050HD i RMX5050 (a nejen k nim) jsou volně dostupné na stránkách výrobce v sekci Support. Počet paralelně řazených výkonových tranzistorů (6ks na větev), kapacita elytů a dva toroidy k tomu (dual mono) - to už dá celkem obrázek o dimenzování při návrhu. Zaručený DF u 4050HD je sice taky "jen" 250, ale při 3H třídě a zvolené koncepci zapojení není divu.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
patso

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od patso » pon 07. pro 2009 23:09:48

Pravda pravda. Nevnimam to jako věc ve které jsou konkrétně řazené konkrétní součástky, vnímám to jako podezřele levnou věc, na ten výkon.
Navíc už od výrobce s udanými mizernými parametry, což ještě nemusí znamenat realitu v pozitivním slova smyslu. Pokud CROWN, tak asi minimálně serie XTI.
Ale mám pocit že mají někteří lidé z toho dost smíšené pocity. Někde dokonce i tady na fóru už se někdo zmiňoval.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » úte 08. pro 2009 10:46:39

Kdybych to chtěl hodně zjednodušit, tak bych to řekl asi takto: Pokud chci investovat do profláknutých značek, namátkou zde často zmiňované Crown či JBL, musím sáhnout hodně hluboko do kapsy a musím tam mít hóóódně vaty a ne jenom špinavý kapesník, pak teprv dostanu jakousi značkovou kvalitu. Jenže pak se podívám třeba na sortiment QSC či RCF a zjistím, že za ty stejné peníze bych toho pořídil daleko víc a v kvalitě mně naprosto vyhovující.
Naposledy upravil(a) frantik dne stř 09. pro 2009 13:25:42, celkem upraveno 1 x.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
PM Agency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 02. pro 2009 11:27:21
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od PM Agency » úte 08. pro 2009 11:12:43

Frantik pekné zhodnotenie ... presne popisuje môj pocit.
Chlapi ďakujem za peknú diskusiu. Potvrdila iba to čo som dávno myslel.
Jakub, Sound & Light.
Výroba laserov na zákazku až do výkonu 10W RGB, alebo 30W jednotlivých spektrálnych farieb. Galvosystémy 10 - 50 kpps, Cambridge Technology až do 80kpps.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » úte 08. pro 2009 11:26:17

No i tak s tím příměrem asi mnozí nebudou souhlasit, mně to ale tak prostě z praxe vychází. Na hodně drahé věci nemám, ty jsem proto ani nezkoušel. Co je šrot taky vím a to bych taky nepořídil nikdy. V úvahu přicházelo to, co je dostupné, funguje spolehlivě a stojí přiměřeně své kvalitě. Proto každému můžu doporučit jen to co mám sám vyzkoušené nebo jsem na to zvučil u kolegů. Nic víc v tom není, nejsem placený agent žádného prodejce nebo výrobce, jsem jen FBU (Franta běžný uživatel), který měl trochu toho štěstí při výběru.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Patso

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od Patso » stř 09. pro 2009 7:45:52

frantik píše:Kdybych to chtěl hodně zjednodušit, tak bych to řekl asi takto: Pokud chci u profláknutých značek, namátkou zde často zmiňované Crown či JBL, musím sáhnout hodně hluboko do kapsy a musím tam mít hóóódně vaty a ne jenom špinavý kapesník, pak teprv dostanu jakousi značkovou kvalitu. Jenže pak se podívám třeba na sortiment QSC či RCF a zjistím, že za ty stejné peníze bych toho pořídil daleko víc a v kvalitě mně naprosto vyhovující.
S těmi Crowny souhlasím. Občas si zazvučím na macroTechu 9000, a je to pecka. Tato serie je snad 15 let pořád stejná a musím říct, že oba dva kusy, co kolega má, jsou držáky. Vydržely snad všechno na co si člověk vzpomene. Jenže, jak říká franta, to už musí být kapsa fakt hodně plná.
U JBL a RCF jsem nenarazil na nic, co by mě zaujalo. Aktivky satelity, monitory možná.
QSC portfolio je slušné, až na GX serii, která má hodně průměrné parametry. I cena tomu dopovídá.
Všechno od RMX nahoru je velmi dobré, i když i některé levnější plagiáty hrajou slušně. Dlouhodobě jsem měl PSA 31500 a hraje ještě teď výborně, za ty prachy. ( když po něm člověk nechtěl můstek :-D )

Možná k tématu. Můj bratr dělá pro VUT FEKT v Brně na vývojích zesilovačů, a nových technologií. Pokud někdo chce, může s ním hodit řeč, které parametry jsou vlastně za jaké prachy užitné.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » stř 09. pro 2009 13:23:59

Trochu OT: U RCF mě zaujala v aktivkách až řada TT+, tam už se taky musí připlatit, ale výsledek stojí za to. Z opačného konce mě překvapila ART310A, za ty peníze slušný monitor i FOH na malé akce. To co je mezi tímto nesleduju, já mám rád klasiku pasivky plus konce.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Patso

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od Patso » čtv 10. pro 2009 8:05:02

OT - Za ty peníze ale docela slušný, nic jsem se nedozvěděl o zesilovači. Skoro bych měl strach že je v tom D - T plus spousta švábů, chodí sem a tam a procesují co se dá. Koncepce beden slušná. V pasivu ale existuje?! To bych si poslechl.
Taky rád pasivy, rád mám všechno na očích :wink:

Uživatelský avatar
Klávesák

CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od Klávesák » pon 30. kvě 2011 20:15:59

Nakoupil jsem před dvěma měsíci 2 ks koncáků Crown IT9000HD na spodky a jsem absolutně spokojený..
http://www.audiosound.cz/crown-it9000hd/d-71218/" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena není lidová, ale zvukově jsem aparát posunul o dost výš...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od safa » úte 31. kvě 2011 9:57:30

frantik píše:Trochu OT: U RCF mě zaujala v aktivkách až řada TT+, tam už se taky musí připlatit, ale výsledek stojí za to.
... pokud by se nahodou nechtelo priplatit tak moc pak jsou tu DAS Avant, coz rozhodne taky stoji za to (zkusenosti uzivatelu to potvrzuji ... a to i uzivatelu TTcek) ;-) . A pro poradek jeste pripominam, ze moznost zapujceni zdarma pres vikend stale trva (viz banner nahore).
pak teprv dostanu jakousi značkovou kvalitu. Jenže pak se podívám třeba na sortiment QSC či RCF a zjistím, že za ty stejné peníze bych toho pořídil daleko víc a v kvalitě mně naprosto vyhovující.
... a pak se podivam na Uliho a zjistim to samy :-D . Mimochodem, mam tomu cos napsal rozumet tak ze QSC a RCF jsou proti JBL lowend ? ;-D . Ja bych tyhle hratky se slovy a se znackami asi nerad poustel dal. IMO kazda firma ma svoje dobre a spatne produkty. Znacka je v tomhle nepodstatna, resil bych radsi kvalitu konkretnich vyrobku spis nez "znacky".

Odpovědět

Zpět na „Crown“