Zesilovač QSA řada NX

  • Reklama
  • DEMO 15
KV22
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. čer 2008 6:31:07
Bydliště: Středočeský kraj

Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od KV22 » úte 16. pro 2008 7:24:25

Narazil jsem na netu na zesilovač QSA NX3. Máte někdo zkušenost s tímto zesilovačem? Údajně to vyrábí nějaká německoanglická, ale stránky výrobce jsem nenašel.

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od midnight_man » pát 26. pro 2008 0:58:38

ak sa nemylim su to tie Dckove zosiky? ktore predava pan Valentiny na slovensku? mam od neho SIRUS D amp...zatial sluzi.. zhorela mi jedna strana sice..ale mojou vinou...ber ohlad na to ze je to stale len QSA ...toz pozostatok tesla-vrable atd....vela muziky za lacny peniaz..ale treba vediet ako s tym zachadzat a hlavne sa nespoliehaj na to co to ma napisane v datasheete ;) tot ochrany, vykony atd...

Uživatelský avatar
dzajro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: úte 02. zář 2008 13:16:21
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od dzajro » pát 26. pro 2008 10:53:40

Odporucam do tohto zosika ak ho uz mas zamontovat ochranu proti jednosmernemu napatiu na vystupe, lebo tato nefunguje vzdy, alebo skoro vobec. :-D

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od midnight_man » pát 26. pro 2008 11:37:16

odporucam neskratovat :D protiskratovka ktora ma ma byt nefunguje vobec.....ja som tam mal pripnuty 2 dni polopripeceny 15" sub......a jedna strana isla vonat fialky.
5kW Sound/EM,Beyma,Uli,QSC,DBX/, 2kW Lights, Dáke tie otáčajúce sa hlavy, 200mW ILDA Laser(20kpps)/Kvant/, 3kW Smoke.

wannyka
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28. led 2009 5:19:33

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od wannyka » stř 28. led 2009 5:58:11

Ahojte chlapi,dostal som sa na túto stránku,že si prečítam nejaké poznatky,ale ako vidím,sú tu samé nezmysly.Ja tieto koncáky predávam.Prekvapujú ma Vaše tvrdenia,že "ochrany nepracujú" a že "anglická firma je pozostatok Vrábľanskej Tesly"!!!
Kde prosím Vás na také idiotiny chodíte?
KV22 - koncáky QSA NX 3 sú plno digitálne koncáky triedy D s pulzným zdrojom,vhodné pre kapely alebo malé diskotéky.
Výkon 2x650W do 8Ohm je akurát na dve 500W kocky (prípadne 4x500W 8Ohm - po dve kocky s basami).
Vžiadnom prípade nie 2Ohm bední na jednu stranu!!!

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od frantik » stř 28. led 2009 10:06:04

Pokud QSA NX vyrábí stejný výrobce jako klasické QSA a jestli je v průběhu let technologie a filosofie výroby stejná, tak jsou obavy na místě. Nedávno jsem jeden QSA 1200 repasoval a upravoval tak, aby byl aspoň trochu použitelný. Jakto, že je vQSA 1200 konec bez klidového proudu, to vám to zkreslení nevadí? Hlavně, že se pak nemusí hlídat klidový proud s oteplením, pak není tolik reklamací na spálené zesilovače, že jo! Naštěstí aspoň u tohoto modelu jsou ochrany kompletní, neplatí to o např. o slabém modelu QSA 400, to je plečka neuvěřitelná! To je tak do zkušebny na nenáročné použití do dvou 8-Ohmových beden. Běžné trubičkové tavné pojistky v sérii s výstupem to je fakt ochrana jaxviňa! U QSA 1200 jsou taky. Proč, když je tam relé? Jaktože jsou všude poddimenzované zdroje a pojistky v napájecích větvích? Hlavně zdroj v tom QSA 400, 2x4G7 na oba kanály, to je dostatečný zdroj pro 2x200W zesilovač? To mají být "muzikantské" zesilovače? A proč má QSA 400 nesymetrické vstupy, když je na tišťáku místo pro symetrický předzesilovač? A co ten trapný chladič v QSA 400, to je snad sranda, ne?
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 28. led 2009 13:28:26

Asi se na mně bude wannyka zlobit, ale mám s QSA jenom negativní zkušenosti.

Jestli se něco změnilo v nových digitálních modelech nevím, protože je neznám, ale QSA 400, 600 a 1200 jsou opravdu hrozné.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od frantik » stř 28. led 2009 13:35:10

Musel by to opravdu dělat dobrý konstruktér, z pořádných součástek a s úplně novým přístupem k věci.
Jediný mě známý machr na konstrukci digitálních zesů na Slovensku je pan Bunta, konstruktér známých konců BV Audio. Pochybuju ale, že byl k nové řadě QSA přizván...

Staré produkci QSA by slušelo okamžité ukončení výroby, doprodej maximálně za poloviční současné ceny a toliko servis prodaných modelů do jejich dosloužení a odevzdání do sběrných dvorů.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

wannyka
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28. led 2009 5:19:33

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od wannyka » čtv 29. led 2009 7:12:55

Ahoj pavel2,
ja sa na Teba nezlobim,ale nevedomost neospravedlnuje! QSA koncaky od NX 3 az po NX 12 vyraba Anglicko - Nemecka firma Cerberus Global Marketing Ltd. v meste Cardiff v Anglicku
a tato firma nema nic spolocne s QSA Vrable!!! Pobocka Tesla Vrable - QSA sa vytvorila vtedy,ked pre Anglicku firmu QSA dodavali komponenty do klasickych koncakov. Tieto vyrobky su kvalitne digitalne koncaky (konstrukcne zhodne s "POWERSOFT DIGAM" Talianskej vyroby). Inzerujem ich na mnohych strankach napiklad "midi.cz". Ak Vas zaujimaju podrobnosti,mozem poslat konkretne popisy jednotlivych koncakov.

mrak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte 03. čer 2008 11:46:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od mrak » čtv 29. led 2009 9:47:20

wannyka píše:Tieto vyrobky su kvalitne digitalne koncaky (konstrukcne zhodne s "POWERSOFT DIGAM" Talianskej vyroby). Inzerujem ich na mnohych strankach napiklad "midi.cz". Ak Vas zaujimaju podrobnosti,mozem poslat konkretne popisy jednotlivych koncakov.
No me by spis zajimalo nejake mereni u nekoho nezavisleho s prislusnym vybavenim, verim ze nejaky fachman z oboru by se toho rad ujal. Samozrejme s tim ze by se krom trvale zateze do 2ohm (pokud specifikace dovoluje) testovali i nestandartni situace jako treba zkrat na vystupu a pod.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od frantik » čtv 29. led 2009 11:56:01

Pořádný objektivní test by zajisté provedl sinclair z Luhačovic nebo Sendy z ostravy. Jsou to ale velmi vytížení servisáci, je otázka, zda by si udělali čas. Pokud ano, jde zase o ochotu dovozce, zda na takový test zesilovače zapůjčí. Někdy se toho dovozce bojí, aby se nedozvěděl krutou pravdu, někdy zas může být rád, že zná stav věci a ví jak se do budpucna zařídit.

Časem se uvidí, buď ty zesy budou běhat a servisáci je uvidí jen zřídka nebo se na ně budou zhusta zoufalí majitelé obracet s častými poruchami...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
dzajro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: úte 02. zář 2008 13:16:21
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od dzajro » čtv 29. led 2009 13:18:30

wannyka: Mna by tie popisy zaujimali. A tiez by bolo zaujimave vidiet ako naozaj obstoja tieto zosiky pri merani v porovnani s drahsimi.

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od Aleš » čtv 29. led 2009 13:40:05

Doporučuji podle slov "Powersoft" a "Digam" vyhledat na fórech Prodance a Audioweb.cz příspěvky Petra V. o jeho zkušenostech se zesilovačem této značky ...

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od frantik » čtv 29. led 2009 15:45:41

Díky Aleši za připomenutí, už jsem si vyhledal příspěvky podle textu Powersoft a stačilo. Žádné měření teď už nepotřebuji, vyjádření zvukařů z první ligy mi naprosto postačuje...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Zesilovač QSA řada NX

Příspěvek od Aleš » čtv 29. led 2009 16:11:54

Mám matný pocit, že někdo někde psal i o pokusech s měřením těch Digamů (Sendy?), že deklarovaný výkon to dává jen velmi krátkou dobu, je to měřeno sinusovým burstem, nikoli trvalým buzením. Buď jak buď, už jen Petrovo vyjádření (zvlášť po tom jak nám pomohl) by mně osobně stačilo na to, abych se tím vůbec nezabýval...
A má vlastní zkušenost říká, že za písmena Q a S nejlíp pasuje písmeno C ;-)

Odpovědět

Zpět na „QSA“