Alternativa k QSC ISA?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 11. lis 2014 3:33:56

Nejde primárně o ten biamp, ale o rozdíl mezi dvou a třípásmovou bednou. A v případě těch X14/X20 i o max SPL. X14 prostě není určená na tak velké sály, už jsem psal, že je dnes spousta sálů (v multiplexech) jen pro pár desítek lidí, jelikož taková je s dostatečnou rezervou právě průměrná návštěvnost a multiplex může filmy přesouvat podle poptávky. Jakmile je ale někde sál jen jeden, tak už musí být schopný pojmout výrazně víc lidí, jinak by se přišlo o ty nejlepší kšefty a tím by klesl i ten průměr). Subjektivní dojem, že je to vlastně teď dobře, je jednak asi jen dojem a pak těžko na dálku posuzovat neznámou bednu. My jsme třeba přišli do Lucerny ve chvíli, kdy tam hrály řadu let třípásmové Zecky Club, sice naprosto nevhodné do kina, ale X-14 by je nepřehrály ani omylem. Ony i ty AKR hrály posledních skoro padesát let s pár W relativně jako z praku, hlavně díky vysoké citlivosti a objemu. Jenže to nic nemění na faktu, že nastavit s nimi korektně kinosál této velikosti by nešlo už asi polovinu té doby, nepřežily by to.
I ta X20 je stále doporučována pro "střední až malá" kina, což mnohem lépe odpovídá kapacitě než termín "malá" u X14. Malý je třeba MAT (a tam jsou myslím KCS 2000, tedy 15+2"). Maximální vzdálenost od plátna k poslední řadě je zde trochu zavádějící, protože jde o sál "na šířku" (my máme při mnohem menší šířce kapacitu skoro dvakrát a hloubku skoro třikrát větší, takže my bychom podle doporučení museli instalovat minimálně X30 a ještě by to bylo spíš málo, což odpovídá realitě, máme KCS S2500). Já bych to nepodceňoval, nejhorší je udělat po spoustě přemýšlení upgrade, který nakonec není nikým ani zaznamenaný, jelikož se buď pro návštěvníka opravdu nic nezměnilo k lepšímu anebo tak málo, že nemá šanci si toho všimnout. To je snad největší možná minela, když tedy pomineme, že jde věci i pokazit, to se nás snad už netýká :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Ondráš » úte 11. lis 2014 17:50:05

Já bych to nepodceňoval, nejhorší je udělat po spoustě přemýšlení upgrade, který nakonec není nikým ani zaznamenaný, jelikož se buď pro návštěvníka opravdu nic nezměnilo k lepšímu anebo tak málo, že nemá šanci si toho všimnout.
Diky Zdenku, presne v duchu Tve myslenky, kterou jsem vyse ocitoval, jsme se rozhodli, ze se budou menit jen zesiky za klasiku AB/H trida (tady snad chybu neudelame). Na 98% to bude zase QSC ISA, ale silnejsi, aby byla vykonova rezerva a zustaly vsechny stejne znacky + se poridi ten novy dekoder Denon. Zaroven se podivame blize na stavajici bedny, dnes jsem je nahrubo prejel merakem, slusla neni zadna, jedna za platnem je podezrela (6.7Ohm, ostatni 7.4-7.7Ohm), takze je postupne sundame a zmerime jeden po druhem a podivame se na vyhybky, resp. nekoho pozadam s tim o pomoc.
Pristi rok, pokud to bude mozne, by se preslo na 7.1. doplenim zesiku a vymenou repro a doplneni kabelaze k nim. Jinak uz vim, co si myslel tou rezervou, jestli Kino MAT pro 46 lidi ma KCS S2000, tak my fakt nemuzeme mit X14, kdyz mame 150 mist [-X . Zecky znam a pokud X14 nehrajou ani zdaleka tak, tak je X14 fakt "srajda" na ozvuceni domaciho kina, protoze ty Zecky to taky neni buhvico.

Pro srovnani, pred par lety jsme dostali nabidku na upgrade na 7.1 v teto sestave, co si o tom myslis?

L,R,C: 3x JBL 3722N (2x15"+1,75") 400W 4Ohm
SL, SR: JBL 3310 (8"+1") 75W 8Ohm 4ks na stranu
SBL, SBR: JBL 3310 (8"+1") 75W 8Ohm 2 ks na stranu
SW: 2x JBL 4642A (každý 2x18" 1200W 4Ohm)
Volitelne aktivni sw FBT 1000W PSR 118S a
Zesilovace Crown Dsi (3x DSI1000, 1x DSI4000)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 11. lis 2014 18:14:04

X14 rozhodně není žádná srajda, naopak velmi slušná bedna s koaxiálním 12+1", ale tím je už jasně řečeno, že na třípásmo s 15" (pokud není ošizené) to mít nebude. Ty Zecky byly jedny z nejlepších klasických třípásem, jaké se kdy vyráběly a stála jedna myslím asi 20-24 tisíc.

Pro mne nemá smysl cvičně hodnotit každou starou nabídku od konkurence, je to čistá ztráta času a ještě se toho chytne nějaký JBL nostalgik a budu mu muset marně vysvětlovat, že žádné 1,75" drivery neexistují a že bedna s dvoupalcem nebo třípásmo je něco úplně jiného, než 3722 (ty jsou myslím v Evaldu, sám bych je nedal nikam) a že 3310 nemají žádný 1"driver, nýbrž jen kalotový tweeter (proto také velmi málo hrají i vydrží, jsou například i v tom MATu). Prostě nedůvěřuj a všechno prověřuj. Dneska s tebou klidně od základu vyjebe i kdejaká superznačka a její hyperbrand manager. Je ale potřeba jim k tomu poskytnout příležitost.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Ondráš » úte 11. lis 2014 18:25:56

Promin, s tou nabidkou jsem to nemyslel zle, slo mi jen ciste o technicke / vykonove srovnani se situaci, jakou resime ted.
Chapu, ze jako dovozce musis hajit zastoupenou znacku, ale jako "srajda=slabe pro tyto ucely" mi to vyznelo :-). Pokud 3310 maji jen tweeter, tak jeste ze tak, ze se
to tehdy neporidilo, i kdyz uplne blbe by to nehralo (to nehraje ani ted, spis jde o to poresit spolehlivost a upgrade), ale za ty penize by to nestalo (suma byla horentni).

Jeste posledni vec, ted resim ty zesiky, tusis, jaky je rozdil (nemyslim papirovy, ale "pod poklickou") mezi radou ISA, PL a CX? Vybiram neco jako 2x450W 8Ohm a pak neco vyse.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 11. lis 2014 19:15:02

Rozdíl v čem ? PL už prakticky neexistuje (jen tři modely PL3), ISA je jinak postavený RMX a CX je relativně nejpodobnější těm dvěma slabším PL3, je to odvozené od starších řad. U všech je výkon do 8ohm poměrně malý, ale zase snášejí i nízké impedance dobře. Pro surroundy nebo třeba sub v můstku je to výhoda, pro hlavní bedny spíš naopak (pokud jsou 8ohmové, tak se vlastně volí zbytečně velký zesík, my máme v kině pomalu samé ISA1350). Nové modely už nesleduju.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Ondráš » úte 11. lis 2014 19:41:22

Rozdil jsem myslel v konstrukci nebo treba ve spolehlivosti (znam jen ISA, RMX, GX a PLX),
Vezmu iNUKE a bude po srande :lol: , delam si srandu. Pripadam si totiz, ze vsechno je dnes digitalni a co ne, uz nikoho (vyrobce, ..) vubec nezajima.
Ale po zkusenostech se spinanymi zdroji... #-o , precijen je to do rozsahle instalace v baraku, kde je vsechno-i-nemozne.
Pripadam si popravde trapne kupovat zesiky klasicke konstrukce, i kdyz overene. Snad se nespalim.

Myslim, ze 3x ISA 750 bude stacit nebo 2x 750, 1X 1350. Anebo jeste 3x RCF HPS 2500, ale to jsme zase na zacatku debaty :roll: . chjo...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 11. lis 2014 20:03:22

Nevím co máš proti RCF IPS. Podle mne pokud není požadavek na nízkou váhu, tak je toroidní trafo stále vhodná volba, bývá skoro bezporuchové a zbytek zdroje už nestojí za řeč, maximálně po letech vyschnou elyty. Pro mne byly velmi příjemným překvapením, přišly jako na zavolanou a prodávají se od začátku lépe, než se ke konci prodávaly RMX+ISA dohromady (porovnávám stejné období v roce 2013 s letošním, protože letos už je QSC out). Což není při rozdílu cen nic překvapivého.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Ondráš » úte 11. lis 2014 20:27:24

Zdenku, nemam proti nim absolutne nic, vzdyt je neznam, ptam se. Spis je to o tom, ze kdyz zmenim znacku, muzu zacit zase laborovat nad tremi dalsimi vyrobci a desitkami modelu.
Budu rad, kdyz se spravne rozhodnu v ramci jedne nebo dvou znacek. Cena ISA neni problem, kriticka je max. spolehlivost, ale na to uz si mi odpovidal hned v uvodu tematu a koneckoncu sam mam s nimi dobrou zkusenost.
Jdu do 2x ISA 750, 1x 1350, diky za vsechny odpovedi a Tvuj cas. Diky.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 11. lis 2014 23:33:24

Ptal jsem se proto, že se najednou ve výčtu objevil zesilovač RCF, ovšem HPS2500 a to bychom opravdu zase byli na začátku debaty. Ten jsem totiž já vůbec nenabízel, protože s ním ještě nemám žádné zkušenosti. Dá se ovšem předpokládat, že horší než IPS těžko bude.
Pokud se vejdeš do racku i s 3U zesilovači, tak je rozumné s ISA pokračovat, ale já osobně bych tomu volbu beden neobětoval, protože mají na výsledek větší vliv. My třeba máme tu snesitelnou zabranou výšku v racku podmíněnu tím, že hlavní bedny jsme použili v dražší verzi s pasivní výhybkou (jeden kus asi za 5500Kč), což je jedna z věcí, které mne trochu mrzí, dneska bych rozhodně radši přidal další dva zesilovače a provozoval je biamp, nestálo by to o mnoho víc, ale tenkrát bych se nevešel ani do ceny ani do racku.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Ondráš » sob 29. lis 2014 12:18:50

Tak ISA momentalne u nas skoro nesehnatelna :? . Tak nevim...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 29. lis 2014 13:33:13

My bychom měli mít už jen 450 a 1350 po jednom kuse, další objednávat na sklad nebudeme.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Ondráš » sob 29. lis 2014 18:11:50

Jj, koukal jsem k vam na eshop. U nas mezitim doslo k prehodnoceni investic a vyuziti salu, takze pristi rok repro jeste nebudou (zase budou jine veci jako nove platno, kabely atd.), takze bohuzel shanim zatim ISA 750 a 800ti do foroty a na prenosne ozvuceni nez budou bedny.
Dost mozna jeste dojde na ty RCF IPS :lol: , i kdyz, pokud nesezenu ISA, uprimne koukam spis po EV nebo Dynacord.
Jeste me jini "radici" prekecavaji na Crown Xti, ale jak jsem rekl, spinany zdroj nepovazuji za nejspolehlivejsi reseni. Na druhou stranu maji integrovane DSP, takze bych mohl udelat v racku rosadu a misto ve vedlejsim vlakne poptavanem DSP procesoru pouzivat DSP v zesilovaci. Bohuzel DSP v Crown nema compressor.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 29. lis 2014 19:38:01

Já bych se tomu moc nesmál, IPS se od začátku prodávají tempem větším, než měly poslední rok-dva všechny srovnatelné modely QSC dohromady. Je víc než pravděpodobné, že to platí i pro zesilovače EV/Dynacord. A to jsme sotva šest měsíců od uvedení na trh, takže žně teprve nastanou.
Osobně interní procesor v dvoukanálovém 2U zesilovači za moc velký přínos nepokládám a někdy může vyloženě vadit. 1U procesor toho obvykle umí mnohem víc, pro mnoho zesilovačů najednou, navíc jde kdykoli vyměnit.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Ondráš » pon 01. pro 2014 23:07:19

Huberte, prosim, jeste otazecka, utahne na kanal IPS 2700 6x Focux C10 do 5.33 Ohm nebo bude lepsi varianta IPS 3700 (dle spec. á 1500W 4 Ohm).

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Alternativa k QSC ISA?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 02. pro 2014 0:49:16

To je bezpečně v mezích specifikace, i když vezmu v úvahu naměřenou minimální impedanci na horním konci pásma asi 5ohm/bednu a tři paralelně a dvě v serii. S IPS3700 by hrály víc, ale vzhledem k jejich na surroundy dost neobvykle vysoké citlivosti to asi není nutné. IPS3700 by mohla být výhodnější kvůli 3H třídě, je to právě kvůli ní skoro ekvivalent té ISA1350 a takových zesilovačů moc není na trhu bez ohledu na značku. Na trvalý provoz s vyšším výkonem bych jí rozhodně dal přednost, tady to asi ještě nevyváží vyšší cenu, surroundy většinu času moc signálu nemají.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „QSC“