QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od zdenek84 » úte 06. úno 2018 16:51:43

Aha uz vidim co jsi me psal - pomalu shanim material na vyrobu sneka ;)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » úte 06. úno 2018 16:59:43

Máš to na stránce eminence... stačí se na to podívat (nehledě na to, že už ti to tu někdo radil). pro nějakých 84 litrů čistého objemu uvádí 2 kusy 12,4 x 2 cm (což je v podstatě jen díra bez ničeho = síla přední stěny) pro ladění na 75Hz. Jak to bude vypadat v takovém objemu s nižším laděním si musíš nasimulovat. Třeba v amplionu, WinISD, LSP-lab atd...

Edit: O jakém šneku je řeč? :D asi nám tu chybí souvislosti

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Otas » úte 06. úno 2018 17:15:28

Zkus si namísto té nové bedny opravit ty regenty. Přečti součástky výhybky, objednej moderní na http://www.prodance.cz. Kdoví, zda ti nebudou znít na ucho lépe...
Ty čtyři RFŤácké výšky jsem měl zkombinované se čtyřmi ARN5618 v 60litrové bedně a byla to nejlepší ozvučovací bedna - měla krásné, jisté sametové basy -, kterou jsem v 90. letech slyšel (a na kterou jsme v pohodě uhráli malé kavárničky, věřte, nevěřte :D). Výhybka byla jeden kondík a odpor, toť vše.

zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od zdenek84 » úte 06. úno 2018 17:50:51

Ten regent mam pouze a jen jeden kousek jak jsem psal :( - ,,Jeste jsem garazi nasel Regent 600/1000” - tak z toho nic nebude, ale myslel jsem ze si k teto sestave poridím ( postavím ) ten 15 “ subbass a pouziji prave ten Regent reprak - pokud jeto blbost tak se nasetri na jiny..

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » úte 06. úno 2018 18:09:39

Ten 15" z Regentu proužitelný rozumně použitelný nebude... je to už fakt velký retro a možnosti moderních měničů jsou úplně jinde. Přestože reálná zatížitelnost může být klidně dvojnásobná než je uvedeno (dnes to bývá bohužel spíš naopak), tak to pořád nebude žádná sláva a kloudnej sub z toho prostě nepostavíš. Podobně jako ta Delta... nízko to prostě nenaladíš aby to něco sneslo. Pokud chceš stavět regulérní PA sub, jako nejlevněší reálnou variantu bych viděl třeba Sovereign 15-600LF nebo DAS 15H. Případně přeosadit třípásmovky... klidně tím Sovereignem (samo s úpravou vyhýbek). Dával jsem ho nedávno jako náhradu i do dvoupásmovek a je to v rámci možností slušný.

Uživatelský avatar
djmayo

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od djmayo » úte 06. úno 2018 19:28:54

Ten RFT má v reále rezonančnú frekvenciu vysoko až niečo pod 60Hz, Qts okolo 0,5-0,6, čiže veľmi dolu to nejde. Ja by som tu bedňu nechal tak ako je, po prípadnej výmene kondenzátora je to celkom slušná vintage bednička ku gitare prípadne basgitare. Ešte skús zistiť, že čo skresľuje či ta delta alebo stred alebo výšky. Možno sa porúčal iba nejaký kondenzátor vo výhybke. Skús to pripojiť aj na iný zosil, nakoľko sa s istotou nedá vylúčiť aj chyba zosilňovača. Ešte skús jednú vec, daj zosil úplne potichúčk, njtichšie ako sa á aby bolo niečo počuťa a s uchom na repárku počúvaj či nie je počuť skreslený zvuk alebo akoby šúchanie, to by znamenalo že repro ma iný problém - je chytený, ak to počuť aj pri stlačení rukou tak je KO aj keď hraje...

Sovereign 15-600LF asi zabasuje viac ako delta, no aj tak v tých cca 75l to veľa vody nenamúti, to je dosť málo asi pre akýkoľvek 15" ktorý by sa chcel ťahať bez subbasu, ono by to chcelo dačo hodne špeciálneho v simulácii mi dobre vychádza Faital 15HP1010 aj slabší 15FH530 no mám pocit že tam bude iný košting prajs...

zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od zdenek84 » úte 06. úno 2018 19:37:37

Ahoj a diky za info a radeji nasetrim na Eminence . Myslel jsem ze toho Regenta nejak vyuzii ale lepe mu bude v te original bedne ;)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » úte 06. úno 2018 19:54:51

Samozřejmě pokud by šlo o stavbu subwooferu, bude chtít Sovereign tak těch 100-120l. Chtěl jsem spíš jen naznačit, že i v "malé" dvoupásmovce to jde dolů celkem slušně. Menší prostory se s tím bez subu uhrát relativně dají, ještě když se tomu navíc trošku pomůže na EQ. Samozřejmě nikdy to bez subu nebude to co s ním... záleží jak jsou nastavena měřítka ;) Ale jsou i relativně dostupné měniče, co umí v malém objemu hrát celkem slušně. Už víc než 2 roky používám Beymu 15P1000Fe v 70L subwooferu (laděno na 52Hz), a v rámci možností to taky funguje. Mám to nyní odzkoušeno i v nové 100l bedně, a samozřejmě tam je rozdíl výrazný (spíše daný zvětšením plochy BR, která to v původní malé bedně limituje), ale nemůžu říct, že by to v tom malém vůbec nic neuhrálo.

zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od zdenek84 » stř 07. úno 2018 19:35:24

Dobry vecer chtel bych se jeste zeptat jaky ten subbas mam poridit na ty moje akcicky 12”15” nebo 18” a staci jeden nebo jeden dvojity ? Investuji max 5000 bud postavit nebo koupit starsi . Rad bych zustal u Eminence. Dekuji

Uživatelský avatar
djmayo

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od djmayo » stř 07. úno 2018 21:17:01

Nechcem ta veľmi odradiť od Eminence, ale pri ich dnešnej cenovej politike sa to príliš neoplatí, navyše nejako extra dobré repra do subbasov ani nemajú ak to porovnám s konkurenciou. Pokiaľ má to byť jeden subbas k deltam, tak určite 18" prípadne nejaký 15" subbasový špeciál. So subbasových repro od Eminencu vyzerá dobre snáď iba séria Definemax je slušný aj 15" aj 18" a Imperio 18 sa ešte dá, ostatné majú pomerne málo pevne membrány a z výkonom tých basov až tak nepribúda, spomýnaný KLT 3015LF je tiež OK, no tam je cena zabitá, Kappa PRO 15LFA nenadchne no ani neurazí, lacnejšia plechopvá verzia je počuteľne slabšia, nie je to ten istý repro s Fe košom... Za 5ťku ťažko radiť, za to kúpiš tak priemerný 15 či 18" vhodný do subbasu ako B&C 18PS76, či 15PS100, alebo Kappa PRO15LF no ešte treba bedňu... snáď bazárove by sa už niečo našlo.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » stř 07. úno 2018 21:29:41

Ono vždy záleží jak se to pojme. Osobně mi i třípásmo s 15" samo o sobě přijde na rodinné grilovačky jako dost předimenzované... ovšem samozřejmě jak jsi se tu přesvědčil, není 15ka jako 15ka.

Osobně bych na to šel úplně odjinud, a zmiňuju tohle řešení docela často... na podobné akce mi to přijde nejšikovnější. Pořídit nějaký aktivní set s 12" nebo 15" subwooferem a malými satelity (LD Dave, apod.).

Samozřejmě ale chápu že spíš budeš preferovat zachování současných beden. Pak bych se asi opět spíš přiklonil k tomu, osadit to tak, aby se to obešlo bez subu... na akce, na které to máš, to celkem reálné je (ušetříš za další zesilovač, případně crossover a budeš stěhovat o bednu méně).

Třetí varianta, tedy stavba subu do 5000, se mi jeví jako nejméně reálná... 5000,- je tak zhruba cena samotného slušnějšího repráku, nepočítaje konstrukci bedny, zesilovač, případně ten crossover atd. Držet se Eminence... proč? Nejlevnější použitelná Emi do subu je Kappa 15LF s cenovkou necelý 4000, za podobnou cenu budou i lepší kusy jinde... ovšem ani ta Kappa si v hodně nízko laděných ozvučnicích nenechá líbit kdovíjaký watty. Pomůžeš si, ale od sestavy 15" satelitů + subu bych určitě chtěl víc než zvládne toto, když už to budou takové velké, těžké bedny. A popravdě, pořád bude platit, že to přehraje kdejaký výrazně menší set. Z toho co mě v tuto chvíli napadá, co by se dalo levně postavit, tak 2x12" s tímto: https://www.thomann.de/cz/the_box_speak ... 80_8_w.htm. Je na to dostupný komplet návrh bedny (hledej JM-SUB212 nebo LMB212), za ty peníze to hraje dost solidně. Ač jsem to neslyšel v přímém porovnání ani srovnatelných podmínkách tak odhaduju že to Kappu přehraje.

zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od zdenek84 » stř 07. úno 2018 22:38:53

Diky, uz vim co mam hledat.Jen bych to pak chtel zapojit vsechno pres ten jeden zesilovac pokud to pujde.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » čtv 08. úno 2018 7:30:15

Půjde, varianty jsou ve výsledku dvě. Ani jedna není zcela ideální.

Jedna, jak jsem psal dříve, je připojit satelity paralelně za sebe na jeden kanál, a na druhý kanál přes crossover dát sub. Je to ale nešikovné... přijdeš o stereo, náročnost na výkon u subů a středovýškových boxů je jiná, čili to dopadne tak, že kanál na kterém bude sub bude vytavený na max, a kanál se satelity se bude flákat a sotva pozná že se něco děje. Regulérně se to takto nedělá... když nepočítám nouzovky, kdy v systému odejde nějaký zesilovač, tak se to takhle nedělá.

Druhá varianta, pasivní, je o něco správnější, ale běžně se tohle už dneska taky nedělá. Budeš navíc potřebovat pasivní vyhýbku mezi suby a zbytek... což pro tento výkon už taky nebude úplně zanedbatelný peníz. Samozřejmě je pak ale nutné počítat se dvěma suby = aby oba kanály byly stejné. Zachová se stereo (vč. subů, což může být někdy nevýhoda, resp. přijdeš o možnou výhodu mono subu), vyhýbku je potřeba pečlivě odladit... což ti musí někdo změřit a navrhnout. V případě že budeš přeosazovat na jiné měniče automaticky měníš i vyhýbku.

Tak či tak... než investovat do jednoho nebo druhého řešení, z nichž ani jedno není dobré a výsledek bude vždy hodně kompromisní, ivestoval bych ty stejné peníze do něčeho co za to bude stát a kdy za ty peníze dostaneš odpovídající zvuk.

zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od zdenek84 » čtv 08. úno 2018 17:38:22

Jasne - rozumim takze varianta kdy budu mit dve repra za sebou na jednom kanalu a na druhem sub s vyhybkou je nerealna ? Nechtel bych dalsi zesik a cross - zase dalsi investice :(

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » čtv 08. úno 2018 17:55:38

nereálná ne... ale k ideálu to má hodně daleko. Navíc nezapomeň, že stejně jako potřebuješ dolní propust pro sub, potřebuješ i tu samou horní propust pro satelity... což znamená to, že na kanálu pro satelity většinu výkonu pošleš do kytek. Prostě je to řešení takové, že výsledek za tu práci se subem asi ani nebude stát...

Odpovědět

Zpět na „QSC“