Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jackas4
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. kvě 2011 12:22:17

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od jackas4 » úte 03. kvě 2011 12:35:59

Dobrý den,

mám problém se zapojením zesilovače tesla AZK-220 návod http://www.radiojournal.cz/schemata/AZK220.pdf a bednama Dexon BS 58/3B, výkon jedné 250W RMS, 8ohm. Mám k tomu originální kable i podomácku udělané a ani jedny nehrajou dobře, hudbu pouštím přes pc,notas,mobil výsledek stejný takže inputem to nebude, podle mě to bude tím kabelem od zesilovače "ježek" (jsem si našel že se mu říká) do bedny XLR, nevíte jak toto můžu vyřešit, nedal by se zesilovač rozebrat a napájet přímo místo toho ježka XLR ? Po zapojení a vyzkoušení všech možností z beden vždycky vychází jen výšky, po různém kroucení kablem tam občas skočí bassy, ale prostě nikdy to není ono, hraje to slabě i na půl výkonu zesilovače, a vůbec je to celé nekvalitní někdy i s ozvěnou. Nevadí že hudbu mám přímo z PC není to vedeno přes mixpult ? Jak to teda dovést aby to hrálo a dalo se to poslouchat. Zesilovač nebyl údajně 4 roky používán ale předtím to hrálo v tomto zapojení dobře, nemohlo se něco stát tomu zesilvoači? nemám ho rozebrat a zbavit prachu? Jsem absolutní lajk, prosím tedy o pomoc.
Mám dva originální kable a dva po domácku udělané všechny 4 jsou ve výsledkuzapojení stejné ať už v jednom nebo druhém inputu, tak se bojím aby to nebylo i zesákem ne jenom kabelama, se mi nezdá aby všechyn 4 byly blbě napájené.

Pkuď pomůžou fotky, nafotím

jackas4
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. kvě 2011 12:22:17

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od jackas4 » úte 03. kvě 2011 18:32:28

no tak chlapci nikdo nevíte ? proč mi hrajou jen vysoké tony ? a když tam pustím lil wayna amili tak nevyjde z bedny takrka nic ? je to zesakem kabelem ? nebo tím že chybí mixpult který by to zredukoval ?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od blaha » úte 03. kvě 2011 19:18:12

A co chceš slyšet, pokud jsou kabely dobře zapojený, nejsou nikde přelámaný a upadaný. Ze zdroje signálu ti leze to co má. Bedny jsou OK a nejsou třeba odpálený repráky nebo, já vím, někde na výhybce, jeslti to nějakou má. Tak to bude zesilovač.

Zkontroluj si to co si můžes skontrolovat sám ohmmetrem a okem, tzn. kabely, bedny, max. zapojení konektorů v zesilovači. Bedny taky můžeš odzkoušet na jiným zesu.

Já to odhaduju na zesilovač, a to že to před 4 rokama hrálo ještě neznamená, že to bude hrát i teď. Vlhko, koroze, pavouci, prach atp. zvládnou udělat svý :( .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

jackas4
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. kvě 2011 12:22:17

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od jackas4 » úte 03. kvě 2011 19:24:59

Bedny jsou 100% ok jsou testované na jiném zesáku, no a nejde to nějak opravit? Dělá to někdo vůbec ještě? Chtěl bych tohostaříka ještě rozfičet.

Ještě detail nějak mi nesedí ty kabely jsou zapojený jen na dva i do té bedny to XLR je jen na dva čudle třetí odpor nebo co to je není zapojený a hraje to to nechápu, když mám druhý zesak a nezapojím všechny tři tak to nehraje prostě asi to tu je nějak jinak....

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od KamilV » úte 03. kvě 2011 20:01:47

Zapojení "na dva čudle" bude asi nesymetrický vstup na zesilovači.

Přes forum tě to nikdo neopraví, buď si to zmákneš sám (což asi ne, dle dotazů), nebo to budeš muset někomu svěřit. Nebo to hodíš do smetí a seženeš něco funkčního (což nakonec může být i nejlevnější řešení).

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od honza637 » úte 03. kvě 2011 20:15:07

technická : i my češi .. proč používat input a ne krásný český vstup?

Odpověď k tématu - Máš to patrně rozbitý a někdo kdo tomu rozumí by ti to měl opravit:)
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

jackas4
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. kvě 2011 12:22:17

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od jackas4 » stř 04. kvě 2011 12:15:31

tak je to doma jsem si říkal že to nebude jen tak zesákem, byl to kabel vedený do pc ten 3,5 jack byl nějaký nekvalitní když jsem ho zapojil jen do pulky bez problému když je celý v díře tak to hrály jen ty výšky, už jedině zlaté koncovky :wink:

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od safa » stř 04. kvě 2011 14:21:32

honza637 píše:technická : i my češi .. proč používat input a ne krásný český vstup?
... =D> =D> =D>

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od Ota » stř 04. kvě 2011 15:11:44

jackas4: Hergot chlape, píšeš jak prase, kdo se v tom má vyznat!
No jasně, že to těma zlatejma a nebo ještě lépe stříbrno-titanovo-zlato-bezkyslíkatýma 3,5kama jackama vyřešíš. [-o< :D
Že to běželo potichu a produkovalo jen jakousi ozvěnu, bylo tím, že jsi vstup moduloval pouze rozdílovým signálem mezi pravým a levým kanálem. AZK220 má symetrický vstup prostřednictvím signálového transformátorku a ty jsi zřejmě připojil pomocí redukce jack 3,5/DIN levý kanál na dutinku 3 a pravý kanál na dutinku 1, tudíž na vstup tráfka se takto dostal právě jen rozdíl mezi oběma kanály. Když jack malinko povytáhneš, tak tím vpodstatě přizemníš jednu stranu vstupního tráfka (vstupní vinutí je připojeno v tuto chvíli mezi živý a stíněný vodič) a zesík s bednou se rozehrají. Když nic nepřizemníš, trafo je "modulováno" jen jedním vodičem proti "vzduchu" (stínění přívodního kablíku je sice připojeno na pin 2 ale zem není součástí signálového obvodu) a tak to hraje jen slabě bez basů díky parazitní kapacitě vinutí transformátorku proti přizeměné kostře.
Zkus si to namalovat, budeš alespoň zas o kus chytřejší. :-)

Potřebuješ kabel jak3,5 na 2x DIN. Stínění bude zapojeno v obou DIN konektorech na pin č. 3 a živé vodiče naproti, na pin č. 1 - pochopitelně červený vodič v DIN konektoru pro levý kanál a bílý vodič v konektoru pro pravý kanál.

Je možné, že zesilovač přímo výstupem z PC (notebooku) úplně naplno nevymoduluješ, ale na běžné vyhrávání by to mělo stačit.

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Tesla AZK-220 a Dexon Bs 58/3B

Příspěvek od honza637 » stř 04. kvě 2011 20:46:41

Tohle zní logicky .. že mě to nenapadlo :oops: Nojo ale jestli to bude "vono" :-k
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Odpovědět

Zpět na „Tesla“