AKG WMS450 D5 Vocal set - dojmy a zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

AKG WMS450 D5 Vocal set - dojmy a zkušenosti

Příspěvek od blaha » pon 18. led 2010 12:30:01

Tak jsem tento výkend poprvé nasadil dárek od Jéžiška 2 sady těchto mikrofonů.

Musím říct, že mě Noxus trochu vylekal, ale naštěstí se jeho obavy nepotvrdily [-o< .

Mikrofony mají perfektní přednes, výbornou odolnost na vazbu, prostě stejné paramatry jako drátové verze. Baterka skutečně drží (1xAA).

Pravda, při nastavení Hi, není problém ho rozsvítit do červena, ale nastavil jsem to takto:
vysílač na Lo (jako pro C5), příjmač přepínač vzadu ponechán na 0dB, vpředu Volume cca na 1/2, do mixu XLR-XLR kabelem a na mixu Gain trochu za 1/2

Při tomto nastavení se mi neobjevil žádný šum, citlivost mikrofonu neutrpěla, protože bez problémů bylo slyšet, že zabírá už někde od pasu (pochopitelně ne na zpěv, ale třeba při mluvení a tichu v hale). Přitom indikace vstupního signálu se pohybovala max na 4 čárkách vybuzení na displeji příjmače.

Co se týká dosahu, tak s poklesem max. jedné čárky po celé hale tak 50x30m. Stanoviště zvukaře jsem měl cca uprostřed délky na tribuně. Jediný problém byl v situaci, kdy byl moderátor přímo pode mnou pod tribunou, od antén tak 5m, ale z těch 5m byly 2m železobetonu :( . Každopádně při nastavení Sqelče na -100dB už mikrofon nevypadával a přednes na kvalitě také výrazně netratil.

Takže celkový dojem je naprostá spokojenost a vřele doporučuji, pokud o něm někdo přemýšlí, jeho nákup.

Mimochdem, jelikož mám tyto kusy 2, neodolal jsem pokušení zabudovat je do racku, takže jsem musel řešit antény. Originál splitter za 12k by mi skutečně neprošel, takže nastoupila česká lidová tvořivost a za pomoci 2 obyčejných anténních rozbočovačů, pár BNC a F konektorů a 2m 50ohm kabelu mám funkční splitter pro 2 příjmače někde za 400-500,- Kč bez DPH z GME :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Nomi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: ned 24. kvě 2009 18:11:51
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG WMS450 D5 Vocal set - dojmy a zkušenosti

Příspěvek od Nomi » úte 19. led 2010 1:19:41

Gratuluji,také o něm přemýšlím,a jsem rád že se objevilo doporučení. =D>
ještě úplně všemu co tam píšou nerozumím :-) PRAXE ZVUKOVÉ TECHNIKY

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG WMS450 D5 Vocal set - dojmy a zkušenosti

Příspěvek od noxus » úte 19. led 2010 14:21:32

Nedalo mi to a dnes som to vyskusal podla tvoho navodu. U ludi ktori hovoria priamo na mikrofon je to v poriadku, ziadne prebudenie a aj sebeviac agresivny moderator sa dostane tak max na -6 dB na primaci. ALE co ked sa na mikrofon dostane prednasajuci s predstavou drzat mikrofon na "srdci"? Audio signal "zozere" sqelch!!

Takze otazka na elektrotechnicky zdatnejsich. Je kvalitativne mozne zaradit za "hlavu" do signalovej cesty odpor/trimer, ktory mi znizi signalovy vystup o 6 dB? Ak ano tak prosim o radu aky, a ak nie prosim o pomoc v dalsom rieseni [-o< Neviem aky kreten vymyslel handku, ktorej sa neda regulovat zisk pred vysielacou castou #-o

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG WMS450 D5 Vocal set - dojmy a zkušenosti

Příspěvek od blaha » úte 19. led 2010 16:24:39

No já to zkoušel při tom mým nastavení, a i s mikrofonem u pasu to mikrofon bral, ale to bylo na prázdné hale před ForumLine od Dynacordu. Squelč jsem měl nechanej na továrním nastavení -100dB. Rozhodně to není na přeřvání lidí s mikrofonem od pasu. Jenže tokvejch mikrofonů moc není a ještě aby jsi s ním mohl v klidu běhat před FOH bednama. Navíc D5 je tuším kardoida a tam je to prostě technicky daný, že pokud na něj nebude mluvit přímo, tak prostě nebude mluvit vůbec (možná by pomohla C5 hlava). A pochopitelně tomu nepomůže ani vytáhnout Gain, protože to už pak zesiluješ šum větru, klimatizaci, ventilaci nebo topení (mimochodem to dokáže udělat pěknej kravál v tichým sále divadla), je pomalu slyšet i že někdo spláchnul na WC, ale řečník pořád nic.

OT: Teď jen nechci abychom to zavedly někam jinam než bylo myšleno. Ale pokud mám takového mluvčího, 2x - 3x mu vysvětlím, že pokud do toho mikrofonu nebude mluvit pořádně, prostě nebude slyšet. Pokud neposlechne, nechává mě to naprosto klidným, nastavím ho na únosnou hranici a kašlu na něj ať si kuňká.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Jiří E
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 02. říj 2008 15:21:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

AKG WMS450 D5 Vocal set - dojmy a zkušenosti

Příspěvek od Jiří E » pon 31. říj 2011 13:51:17

blaha píše:Mimochdem, jelikož mám tyto kusy 2, neodolal jsem pokušení zabudovat je do racku, takže jsem musel řešit antény. Originál splitter za 12k by mi skutečně neprošel, takže nastoupila česká lidová tvořivost a za pomoci 2 obyčejných anténních rozbočovačů, pár BNC a F konektorů a 2m 50ohm kabelu mám funkční splitter pro 2 příjmače někde za 400-500,- Kč bez DPH z GME :D .
Budu mít také dva a chtěl bych je také do racku. Na co tam budou ty rozbočovače ? Nestačí jenom všechny čtyři anténky "vytáhnout" na zadní okraj racku ? #-o
Nebylo by nějaké schéma ??

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

AKG WMS450 D5 Vocal set - dojmy a zkušenosti

Příspěvek od Frenk » pon 31. říj 2011 19:17:14

OT: Teď jen nechci abychom to zavedly někam jinam než bylo myšleno. Ale pokud mám takového mluvčího, 2x - 3x mu vysvětlím, že pokud do toho mikrofonu nebude mluvit pořádně, prostě nebude slyšet. Pokud neposlechne, nechává mě to naprosto klidným, nastavím ho na únosnou hranici a kašlu na něj ať si kuňká.
Škoda že takový nejde pouštět zpátky nějaké elekrošoky, mohlo by se to na napojit na gate a když sjede pod treshold tak pustit. :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

AKG WMS450 D5 Vocal set - dojmy a zkušenosti

Příspěvek od blaha » pon 31. říj 2011 21:58:32

Hele, dozadu to můžeš klidně vytáhnout, já chtěl využít průchodů na antény vorigo držákách.

Bral jsem to na gme.cz a to tyto díly:

RG-58-EKH-155 651-320 2m
MSE-2 750-016 2ks
SCJ-6101 816-017 6ks
BNC-S/M 50R 817-008 6ks
BNC-S/IP 817-040 2ks

Propojení je jednoduchý, Levý antény do slučovače, z něj do levého konektoru, Pravý na druhou stranu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „AKG“