Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
vlčák

Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od vlčák » ned 06. úno 2011 23:56:53

Zdravím,

koupili jsme dva výše uvedené sety. Na plese nám ale jeden z nich třikrát šel do clipu a způsobil příišerné praskání v PA i monitorech. Nejdřív jsme nevěděli čím to je, až pak jsme si všimli, že při tom praskání svítil clip na jednom z těch dvou přijímačů.

Kupovali jsme oba sety zároveň začátkem roku a odehráli jsme na to 7 plesů úplně bez problémů, až teď nás to takhle zlobilo. Stalo se to vždycky během hraní, jednou na to zpěvačka zpívala, pak byl normálně ve stojanu a nezpívala a potom na konci ho vypla. Takže de facto tři odlišné situaci, při kterých to vzniklo. Nevíme nikdo čím by to mohlo být.

Předem díky za radu!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od blaha » pon 07. úno 2011 0:09:49

Provedly jste před tím proskenování pásma, je možné, ž e to bylo s něčím v kolizi. Tohle je potřeba dělat pokaždý a radši až těsně před akcí pro jistotu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
vlčák

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od vlčák » pon 07. úno 2011 18:30:11

Tak to jsme určitě nedělaly, je fakt, že tam byl i u baru nějakej DJ a taky měl snad bezdrát (nějak jsem se tam nedostal, takže fakt nevím). Je možný, že by to rušil on, kdyby ten bezdrát měl??

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od blaha » pon 07. úno 2011 21:55:23

Je, pokud byl na stejný frekvenci.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od safa » úte 08. úno 2011 10:26:47

vlčák píše:
blaha píše:Provedly jste před tím proskenování pásma,
Tak to jsme určitě nedělaly
... holky netrapte me! Prosim!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od blaha » úte 08. úno 2011 10:46:39

:oops: Přiznávám, čeština (jako gramatika) není zrovna můj nejsilnější obor. Ale zrovna tohle je takovej chyták :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
vlčák

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od vlčák » úte 08. úno 2011 21:32:39

:oops: Se kaju! Hanba mi!

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od safa » stř 09. úno 2011 12:46:18

V pohode, ja se musim omluvit. Jsem na tyhle veci nekdy trochu precitlivelej :roll:

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od blaha » stř 09. úno 2011 14:15:26

OT: Ale téma už je vyřešené.

Můj táta kdysi řek na rodičáku češtinářce: Milá paní, až vám přijde opravit televizi, bude vás zajímat jestli tu televizi spraví, nebo jestli napíše bez hrubek účtenku? :D

Člověk se snaží co může, ale někdy to prostě nevyjde :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od Ondráš » stř 25. čer 2014 18:33:16

Dnes se mi stalo to same taky na WMS450 a jeste ted jsem vytocenej jak cinka, o to horsi, ze se nejednalo o moje mikrofony, ale zapujcene a pristoupil jsem na to je pouzit. Tenhle ten kram uz nechci ani videt a dotycny muze byt rad, ze jsem mu jej po akci nerozslapal. :evil:

Pred akci (asi 30min.) jsem provedl auto-sken frekvenci a zvolil jednu dostupnou. Celkem bylo dalsich asi 6 bezdratu vc. IEM (Sennheiser), vsechny byly s frekvencemi zcela jinde.
Behem zkousky pred akci vse ok. :wink: Tesne se zacatkem akce s timhletim kramem problem presne jak popisujete. :x Nezbyvalo nez ho odstavit.

Podle me cena odpovida kvalite a tenhleten ksurt patri rozslapat, at si to koupi nekdo do matersky skolky na besidky. Tohle neni u me profesionalni mikrofon. [-X [-X [-X

patrik2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 14. led 2014 13:40:41
Bydliště: Hustopeče

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od patrik2 » čtv 26. čer 2014 19:46:48

Souhlas, taky problémy. Výměna za Shure GLX a bez problémový chod.

PetrC
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 02. led 2011 11:28:40

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od PetrC » pát 27. čer 2014 8:02:24

No já nevím, já ty mikráky používám a toto hodnocení si určitě nezaslouží. Tak třeba zkontrolujte, jestli je náhodou nemáte v pásmu, které ČTU změnil a ve kterém je dnes již nemáte používat ;)

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od Ferda » pát 27. čer 2014 11:20:34

Mám zkušenosti s mnoha bezdráty včetně digitálních a k WMS450 mohu říct toto: pokud jde přijímač do clipu při vypnutí vysílače (handky), jde ve většině případů o rušení z digitálních zařízení. Nejčastěji jde o přijímač bezdrátu položený na DVD/CD přehrávači (obzvášť u těch levných s plastovým krytem), DSP procesoru, dig. zesilovači atd. Pomůže oddálit přijímač od těchto zařízení o cca 20cm - zřejmě mají příliš citlivý vstupní díl. U WMS470 (nástupce WMS450) je toto již vyřešeno zřejmě pomocí pilotu. Pokud to ruší i při zapnuté handce, je to vždy zarušením na dané frekvenci (např. interference) - např. TV a rozhlas digit. vysílání. Co se týče kvality vf přenosu, tak AKG, Shure i Sennheiser jsou v dané kategorii na tom zhruba stejně. O něco lepší jsou ve vf části i výdrži vyšší řady Mipra, ale mají podprůměrné mikrofonní vložky.
Vhodným výběrem frekvence lze pořídit bezporuchový přenos i u relativně levných bezdrátových souprav od většiny značkových výrobců, snad s vyjímkou několika míst v Praze a v okolí velkých vysílačů.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od Ondráš » úte 01. črc 2014 20:50:03

Tak samozrejme, ze se technicky jednalo o zaruseni (handky byly zaple, stanicky plny signal) at uz primo nebo vzajemnym ovlivnenim s necim, ale jde o to, ze jsou tim tyhle mikrofony podle vseho nechvalne zname. Laicky bych proste rekl, ze maji mnohem mensi odolnost proti ruseni. U Senn, i kdyz se kombinovaly ruzne rady (vlastni a pujcene) tak se mi tohle za 10 let nikdy nestalo. Zkratka neprijemna zkusenost, kterou jiz nechci z profesionalniho hlediska nikdy opakovat.
Zaruseni DVB-T muzu skoro vyloucit, obligatni vysilace jsou uplne frekvencne mimo. Zvlastni je, ze to zaclo kravit az behem akce, vic nez pul hodiny pred tim byly handky zaply abez problemu. Kdo vi, co to vlastne zarusilo (WIFI nebo co ja vim?), ale tenhle AKG kram uz nechci ani videt.

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Problém s AKG WMS450 VOCAL SET D5

Příspěvek od Ferda » stř 02. črc 2014 8:28:19

Zaruseni DVB-T muzu skoro vyloucit, obligatni vysilace jsou uplne frekvencne mimo.
To není jisté, může jít o interference, harmonické apod.
Laicky bych proste rekl, ze maji mnohem mensi odolnost proti ruseni. U Senn, i kdyz se kombinovaly ruzne rady (vlastni a pujcene) tak se mi tohle za 10 let nikdy nestalo
Stava se to všem výrobcům, je to spíš věc lokálních podmínek. Zaznamenali jsme to u Shure, Sennheiseru i Mipra. Dělali jsme např. instalaci s 10ti těmito AKG sadami (hlavovky) v jednom přírodním divadle a po pečlivém výběru frekvencí to tam bez problémů funguje už 5 let.
Bohužel se zarušení éteru rok od roku zhoršuje a to nejen v této oblasti kmitočtů, což má vliv na dosah a kvalitu přenosu bezdrát. mikrofonů.

Odpovědět

Zpět na „AKG“