Phantom vs baterky, co je lepší?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Petko
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 04. dub 2024 9:30:09

Phantom vs baterky, co je lepší?

Příspěvek od Petko » čtv 04. dub 2024 9:52:20

Dobrý den,
1) můj dotaz míře zcela obecně, ale konkrétně mám AKG C1000, dosud jsem je používal v kombinaci s dynamikami v režimu na baterky (chápu že phantom mohu použít i v kombinaci s těmi dynamikami, ale nedělal jsem to). Teď mám pomoci jednomu ochotnickému vystoupení a použil bych jenom ty AKG C1000 a napadlo mne, že bych mohl použít to phantomové napájení jestli to nebude lepší, 48V vs 2x1,5V. Bude v tom rozdíl? Ano /ne / nějaká výhoda?
2) A teď asi ještě hloupější dotaz, jen čistě ze zvědavosti, než to zkusím osobně. Když to s tím phantomem zapnu i s baterkami současně, očekávám že je to blbuvzdorné a nic se nestane, bude/nebude fungovat nebo raději vyndat baterky?

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Phantom vs baterky, co je lepší?

Příspěvek od jarakri » pát 05. dub 2024 8:11:38

C1000 používám většinou s phantomem a baterky v nich mám už několik let a nevyndávám je - žádný problém. Je potřeba tam dát alkalické a pohlídat aby se ti tam nerozpadli a zvukově žádný rozdíl nevidím. Jen pokud zapneš phantom tak se baterky nevybíjejí a tím pádem by měli vydržet(nerozpadnout se).

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Phantom vs baterky, co je lepší?

Příspěvek od mkarr » čtv 02. kvě 2024 22:05:37

Používám C1000 jen s phantomem, stejně jako ostatí kondíky, prortože se mi nechce hlídat baterky. Né před vybitím, ale před vytečením. Udělají to i alkalické. Každopádně blbuvzdorné to je a klidně tam můžou zůstat i když se zapne phantom. Jen pozor na phantom s jinými věcmi, než jsou mikrofony. I když třeba linokvé výstupy z komba, nebo přijímače bezdrátů, pokiud jsou připojené XLRkem, tak ro dávají taky bez problémů. Horší třeba klávesy, do jacků, to by rozdýchat nemusely.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Phantom vs baterky, co je lepší?

Příspěvek od Marián » pát 03. kvě 2024 14:46:34

Používal som C1000 aj s baterkami. Zvučenie zboru cez prenosný systém bez phantomu od Fender-a - ( toto: https://www.essemusic.it/en/used/fender-passport-p250/ ). Inak napájané cez phantom. Keďže tie akcie boli nie viac ako 1-2 do mesiaca tak som baterky stále vyberal a nechával v krabičke pri mikrofónoch, podobne robím aj z WLM ktoré používam sporadicky. C1000 je elektret a nemá nejako zvlášť ve sebe elektroniku takže na zvuku by malo byť jedno či ide z baterky alebo phantom, vlastnosti sa však zhoršia pri vybitej baterke. Pri iných mikrofónoch môže byť vnútri predzosilňovač a potrebuje vyššie napätie, napr. mikrofóny Rduch už neviem ktorá séria s 12V phantomom (nejaký lacný napájač) zvukovo to boli horšie a skôr išli do prebudenia/saturácie (aktívna elektronika vnútri), proste chce to phantom 24V a viac aby hralo ako má.

Odpovědět

Zpět na „AKG“